Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikiokos (16 Ιούν. 2004 , 11:01)

 

Παιδια εχω κανει μια φρεσκια εγκατασταση των xp,εστεισα το pc suite για το p900 αλλα εκ των υστερων διαπιστωσα οταν δεν ειχα στεισει τη βαση διοτι δεν ειχα τους drivers(τους οποιους μου εστειλε o φιλος bill_viper),το προβλημα τωρα ειναι οτι στον οδηγο διασυνδεσης δε βλεπει την usb πρα μονο κατι com port και υπερυθρη,η μονη λυση ειναι η επανεγκατασταση η εχετε κατι αλλο να προτεινετε???

 

 

Κάνε απεγκατάσταση το Pc suite και μετά πάλι εγκατάσταση (με τις επανεκκινήσεις στο pc εννοείται), για να είσαι οκ γενικότερα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (16 Ιούν. 2004 , 10:26)

 

Ποιό είναι το link από την εφαρμογή;

 

Δεν θυμαμαι peris απο που το κατεβασα!Να στο στειλω αν ειναι να το τεσταρεις στο P800 γιατι σε P900 που το εβαλα δεν βλεπω να υπαρχει καμμια εφαρμογη σαν εικονιδιο και ακομα δεν βλεπω διαφορα και στον ηχο του κινητου!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gtsia (17 Ιούν. 2004 , 00:26)

 

Δεν θυμαμαι peris απο που το κατεβασα!Να στο στειλω αν ειναι να το τεσταρεις στο P800 γιατι σε P900 που το εβαλα δεν βλεπω να υπαρχει καμμια εφαρμογη σαν εικονιδιο και ακομα δεν βλεπω διαφορα και στον ηχο του κινητου!

 

 

Μήπως από εδώ το κατέβασες;

http://renegade.w3xs.com/index.html

 

Από το μενού αριστερά, στο "Tips & Tricks" και μετά στο "Enhancing the MIDI playback on your P800-updated!".

 

Ίσως δεν έχει σχέση με booster ή κάτι τέτοιο, αλλά με την καλύτερη απόδοση στα midi.

 

Στείλε αν θέλεις την εφαρμογή στο E-mail.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nikosgl (17 Ιούν. 2004 , 09:20)

 

borei na boh8hsei kapoios ?

 

giati den akouw hxo sta mp4 ??????

 

eyxaristw

 

 

Για δες, με αυτό το MP4 είναι οκ ο ήχος;

http://users.otenet.gr/~faith76/Poison.zip (από faithless)

 

(ίσως τα αρχεία που έχεις, να έχουν κάποιο πρόβλημα ή είναι κάποια mp4 για την εκκίνηση του κινητού)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gtsia (17 Ιούν. 2004 , 00:26)

 

Δεν θυμαμαι peris απο που το κατεβασα!Να στο στειλω αν ειναι να το τεσταρεις στο P800 γιατι σε P900 που το εβαλα δεν βλεπω να υπαρχει καμμια εφαρμογη σαν εικονιδιο και ακομα δεν βλεπω διαφορα και στον ηχο του κινητου!

 

 

Είναι κάτι σχετικό με το Link που δίνω παραπάνω. Δημιουργεί ένα folder στο /system/data, με το όνομα beatnik και έχει μέσα ένα αρχείο, το npatches.hsb που είναι για καλύτερη απόδοση στα midi.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα παιδια!Φανταζομαι οτι εδω ειναι η σωστη κατηγορια για το προβλημα μου(αν οχι πεστε μου)

Χθες λοιπον πηρα στα χερια μου το P900 και προσπαθωντας να το συνδεσω με το pc μεσω sync station απογοητευτηκα.

Συγκεκριμενα περασα το pc suite στο pc,εβαλα τους drivers,ενω και στην επιλογη συνδεσεις->καλωδιο του P900 εβαλα συνδεση με pc αφηνοντας τις υπολοιπες ρυθμισεις οπως ηταν.Οταν λοιπον συνεδεα το P900 με το pc μεσω sync station ποτε η εφαρμογη mRouterRuntime τερματιζονταν αποτομα και ποτε αφου εμφανιζονταν η ενδειξη FATAL VIOLATION ACCESS(thread 0000000348) εβγαινε το μηνυμα οτι ο διακομιστης ειναι απασχολημενος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκαρια παλευω να δουλεψω τον opera και δεν ανοιγει τιποτα.....!

με τον browser του κινητου ανοιγω σελιδες αλλα σε κανονικο μεγεθος και ξερετε!!!!Αν εχει καποιος καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει ας βοηθησει. Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agekalp (18 Ιούν. 2004 , 00:29)

 

Ρε παληκαρια παλευω να δουλεψω τον opera και δεν ανοιγει τιποτα.....!

με τον browser του κινητου ανοιγω σελιδες αλλα σε κανονικο μεγεθος και ξερετε!!!!Αν εχει καποιος καμια ιδεα για το τι μπορει να φταιει ας βοηθησει. Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω

 

Για να δουλέψεις τον Opera πρέπει να έχεις "καθαρό" GPRS δηλαδή πρόγραμμα με συμβόλαιο και όχι καρτοκινητό!

Ακόμη θα πρέπει να πας στον Πίνακα Ελέγχου>Συνδέσεις>Λογαρισμοί internet>"Vodafone/TIM/Cosmote" GPRS>Επεξ.>Περισσότερα>και στη Διεύθυνση να την αλλάξεις π.χ σε internet.vodafone.gr από wapplus.vodafone.gr που είναι κανονικά! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος airman7 (18 Ιούν. 2004 , 10:58)

 

kalhmera sas mia palh erwthsoyla an apli fysika

 

yparxi i-mode broswer gia to p800

 

kai an apo poy mporoymai na ton katevasoymai

 

eyxaristw

 

Δεν υπάρχει i-mode browser!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

 

Σόρρυ αν έχει ξαναερωτηθεί, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να καταχωρήσω εύκολα ένα τηλ. που βρίσκεται στη λίστα κλήσεών μου, στο Address Book μου.

 

Βλέποντας ένα συγκεκριμένο τηλέφωνο που με έχει καλέσει (και έχω -ας πούμε- χάσει την κλήση) δεν έχω επιλογή καταχώρησής του. Είτε με ανοιχτό πορτάκι είτε με κλειστο.

 

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποια ιδέα?

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος null (18 Ιούν. 2004 , 11:56)

Γειά σας.

Σόρρυ αν έχει ξαναερωτηθεί, αλλά δεν βρίσκω τον τρόπο να καταχωρήσω εύκολα ένα τηλ. που βρίσκεται στη λίστα κλήσεών μου, στο Address Book μου.

Βλέποντας ένα συγκεκριμένο τηλέφωνο που με έχει καλέσει (και έχω -ας πούμε- χάσει την κλήση) δεν έχω επιλογή καταχώρησής του. Είτε με ανοιχτό πορτάκι είτε με κλειστο.

Μπορεί κάποιος να δώσει κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ

 

Πάτα το τηλεφωνάκι που έιναι πάνω στήν οθόνη(με ανοικτό πορτάκι πάντα) πήγαινε κάτω αριστερά και πάτα πάλι το τηλέφωνο που δείχνει πάτα πάνω στον αριθμό που θέλεις και μετά τηλέφωνο απο τις επιλογές και προσθήκη στίς επαφές!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andre.k (18 Ιούν. 2004 , 00:11)

 

Γεια χαρα παιδια!Φανταζομαι οτι εδω ειναι η σωστη κατηγορια για το προβλημα μου(αν οχι πεστε μου)

Χθες λοιπον πηρα στα χερια μου το P900 και προσπαθωντας να το συνδεσω με το pc μεσω sync station απογοητευτηκα.

Συγκεκριμενα περασα το pc suite στο pc,εβαλα τους drivers,ενω και στην επιλογη συνδεσεις->καλωδιο του P900 εβαλα συνδεση με pc αφηνοντας τις υπολοιπες ρυθμισεις οπως ηταν.Οταν λοιπον συνεδεα το P900 με το pc μεσω sync station ποτε η εφαρμογη mRouterRuntime τερματιζονταν αποτομα και ποτε αφου εμφανιζονταν η ενδειξη FATAL VIOLATION ACCESS(thread 0000000348) εβγαινε το μηνυμα οτι ο διακομιστης ειναι απασχολημενος

 

 

Μήπως τρέχει κάποιο firewall στα windows;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα λυθηκε με την απεγκατασταση του McAfee

Eπειδη τωρα κανω τα πρωτα μου βηματα με το p900 θα κανω μια απλοικη ερωτηση:πως μπορω να περασω wallpapers,ringtones και themes στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος andre.k (18 Ιούν. 2004 , 15:42)

 

Τελικα το προβλημα λυθηκε με την απεγκατασταση του McAfee

Eπειδη τωρα κανω τα πρωτα μου βηματα με το p900 θα κανω μια απλοικη ερωτηση:πως μπορω να περασω wallpapers,ringtones και themes στο κινητο?

 

 

Κάνε εγκατάσταση το Pc suite στον υπολογιστή σου και μετά σύνδεσε το κινητόσ την βάση του. Θα μπορείς να βλέπεις τα folders για τις εικόνες, τους ήχους κ.λ.π.

Ότι θέλεις το μεταφέρεις από το Pc στο κινητό. Το ίδιο ισχύει και αν έχεις υπέρυθρες ή bluetooth.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να βοηθήσει λιγο; εγκατεστησα το full slovoed που υπάρχει στο site εδω. εβαλα τον αριθμό ξεκλειδωματος και λεει registered. αλλά δεν ξεκλειδωσε. εκανα reboot αλλα παλι το ιδιο. ξαναεβαλα αλλο αριθμό και παλι τα ιδια. ξερει κανεις κάτι;

 

Επισης ξέρει κανείς απο που μπορω να το κατεβασω full και για ελληνο-γαλλικο;

 

Κανα νεο μαγαζακι στυλ mobilityworld?

 

thanx

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ VIPER.Το wap.vodafone.gr σε internet.vodafone.gr εφταιγε. Κατι ακομα... η χρεωση αλλαζει η ειναι η ιδια με το κανονικο gprs????? T H A N K S
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (18 Ιούν. 2004 , 11:17)

 

Δεν υπάρχει i-mode browser!

 

 

ok eyxaristw apla epeidi ta nec lene oti exoun i mode malon 8a enoh cosmote to chtml

 

den 3erw ti na pw. meto px00 mpenoymai sto imode?

 

eyxristw filika airman7

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος airman7 (20 Ιούν. 2004 , 05:21)

 

ok eyxaristw apla epeidi ta nec lene oti exoun i mode malon 8a enoh cosmote to chtml

 

den 3erw ti na pw. meto px00 mpenoymai sto imode?

 

eyxristw filika airman7

 

Ρίξε μία ματιά και σ'αυτό το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=33249 ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος airman7 (20 Ιούν. 2004 , 05:21)

 

ok eyxaristw apla epeidi ta nec lene oti exoun i mode malon 8a enoh cosmote to chtml

 

den 3erw ti na pw. meto px00 mpenoymai sto imode?

 

eyxristw filika airman7

 

Ρίξε μία ματιά και σ'αυτό το thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=33249 ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agekalp (20 Ιούν. 2004 , 01:20)

 

Ευχαριστω πολυ VIPER.Το wap.vodafone.gr σε internet.vodafone.gr εφταιγε. Κατι ακομα... η χρεωση αλλαζει η ειναι η ιδια με το κανονικο gprs????? T H A N K S

 

Η χρέωση δεν είναι η ίδια τώρα,πριν ήταν € 0,025/KB ενώ τώρα € 0,0015/KB.Πρόσεχε όμως γιατί με τον Opera κατεβαίνει μεγαλύτερος όγκος πληροφοριών με αποτέλεσμα να πληρώνουμε περισσότερο από οτι με το wap over gprs!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Xtes eixa to ekshs problhma

Eixa thn ekdosh cda 162003/4 R5A07 kai ebala to kinhto na kanei update.

Enw to update egine kanonika, molis teleiwse ekana restore kai diapistwsa oti eixa ksana thn idia ekdosh anti gia thn R5b02. Mhpws den eprepe na kanw restore kai me to restore me epanefere sthn palia thn ekdosh h mhpws synebh kati allo?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisbasm (21 Ιούν. 2004 , 21:40)

 

apo to site tis ericsson gia na katevaso ta ellinika poio arxeio einai?

 

P900 Language Files CXC162021 R4A ???

P900 Language Files CXC162021 R4B ???

P900 Language Files CXC162021 R1B ???

P900 Language Files CXC162021 R1C ???

P900 Language Files CXC162021 R1A ???

P900 Language Files CXC162021 R3A ???

P900 Language Files CXC162021 R2A ???

P900 Language Files CXC162021 R2B ???

 

Πολύ απλά κοίτα στις "Πληροφορίες συστήματος" στο "Πρόγραμμα" ποια έκδοση έχεις και κατεβάζεις το ανάλογο αρχείο! :)

Για την τελευταία έκδοση όμως την R5Β02 δεν έχουν βγει ακόμα τα ελληνικά στο site της SE!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμια απάντηση γι'αυτό υπάρχει; PLZ

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 (19 Ιούν. 2004 , 16:25)

 

Παιδια μπορει καποιος να βοηθήσει λιγο; εγκατεστησα το full slovoed που υπάρχει στο site εδω. εβαλα τον αριθμό ξεκλειδωματος και λεει registered. αλλά δεν ξεκλειδωσε. εκανα reboot αλλα παλι το ιδιο. ξαναεβαλα αλλο αριθμό και παλι τα ιδια. ξερει κανεις κάτι;

 

Επισης ξέρει κανείς απο που μπορω να το κατεβασω full και για ελληνο-γαλλικο;

 

Κανα νεο μαγαζακι στυλ mobilityworld?

 

thanx

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...