Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


florinaperis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος iliasp (12 Φεβ. 2004 , 14:24)

 

Sta posa kamena pixels soy kanoyn antikatastash thn othonh soy??

 

 

Και στο ένα καμένο pixel πρέπει να στο αλλάξουν το κινητό η την οθόνη.

Έχεις καμένο?, πάνε να σου αλλάξουν οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (fanish: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Telika paidia h nea anavarmish ti neo prosferei?? Axizei ton kopo na thn kanoume?? An xerei kapoios as enhmeroseo to thread!! Thanks for your time!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την τελευταια αναβαθμιση και τωρα παρατηρησα οτι τις φωτογραφιες που εχω κατεβασει ή κατεβαζω τωρα στην προεπισκοπηση που τις δειχνει ολες μαζι μου τις δεινςι θαμπες αλλα οταν τις ανοιγω μου τις δειχνει κανονικα.Μονο αυτες που εχω περασει εγω οχι αυτες που εχω τραβηξει απο το Ρ900. Ξερει καποιος γιατι; Υπαρχει καμια λυση;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x (13 Φεβ. 2004 , 17:44)

 

Ρε παιδιά καμιά σελίδα καλή με π900 wallpapers ? :worry:

 

ναι ρε παιδια υπαρχει τιποτα!!?

η συλλογη του tp! ειναι παρα πολυ καλη καλη αλλα πολυ χρονοβορα για να τα δεις και να τα κανεις download... :D

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση το ΗΒΗ 200 δεν έχασε στην διάρκεια μίας μέρας ούτε μία κλήση(πρίν έχανε τουλάχιστον τις μισές)!!!!επιτέλους.....!!!επιτέλους μία αναβάθμιση ουσίας τουλάχιστον για μένα!!!Επίσης αρκετά μικρότερος χρόνος απόκρισης στις φωτογραφίες!!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Pasxos_C (13 Φεβ. 2004 , 21:53)

 

Μετά τη τελευταία αναβάθμιση το ΗΒΗ 200 δεν έχασε στην διάρκεια μίας μέρας ούτε μία κλήση(πρίν έχανε τουλάχιστον τις μισές)!!!!επιτέλους.....!!!επιτέλους μία αναβάθμιση ουσίας τουλάχιστον για μένα!!!Επίσης αρκετά μικρότερος χρόνος απόκρισης στις φωτογραφίες!!!!

 

 

Χμμμ...αν κανω πρωτα backup, μετα update και στο τελος restore, θα εχω τα προγραμματα οπως τα ειχα πριν με τα settings τους, τα internet connections και ολα αυτα η θα πρεπει να τα ξαναπερασω ολα απο την αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος objectref (13 Φεβ. 2004 , 22:03)

 

Χμμμ...αν κανω πρωτα backup, μετα update και στο τελος restore, θα εχω τα προγραμματα οπως τα ειχα πριν με τα settings τους, τα internet connections και ολα αυτα η θα πρεπει να τα ξαναπερασω ολα απο την αρχη ?

 

Ακριβώς όπως πριν :) εκτός απο τις φωνητικές κλήσεις!!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fanish1 (13 Φεβ. 2004 , 08:12)

 

Wirelessly posted (fanish: SonyEricssonP900/R101 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Telika paidia h nea anavarmish ti neo prosferei?? Axizei ton kopo na thn kanoume?? An xerei kapoios as enhmeroseo to thread!! Thanks for your time!!!

 

 

Λίγα λεπτα μετά απο αουτό το post το κινητό μου έπεσε στο νερό και ήπιε αρκετό!!!!

 

Το έκανα βίδες το καθάρισα(πολύ νερό μέσα παιδιά) και τελικά την γλιτώσαμε με μερικές σκιές στήν οθόνη και με μια βραχυκυκλωμένη μπαταρία!!!!!

Επι τη ευκαιρία την Δευτέρα να παραγείλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια, :)

εδω και κατι μερες δεν συνεργαζεται ο epocware manager με το p900 .Συγκεκριμενα δεν "δουλευει το "paste" απο το pc στο p900 .το μηνυμα λαθους που βγαζει ειναι

"File - το path του & το ονομα του αρχειου- could not be copied.

Invalid name (123)" :(

το θεμα ειναι οτι εχω κοπιαρει στο κινητο απο το pc αλλα μια πιανει μια δεν πιανει και τωρα τελευταια δεν πιανει καθολου .

Εχω κανει uninstall & install τον epocware manager εβαλα και την

R4A04 προχθες αλλα μια απο τα ιδια!! :angry:

Καμμια ιδεα κανεις;;;;;

Ps.Τα ιδια κανει και ο manager της Sony Erricsson "My Ταδε" μονο που καμμια φορα με ενα rename αρχειων "απο αυτα που βλεπει" μπορει να "ξεγελαστει".

Και μια αλλη ερωτηση.

Στο C:\system\install\ εκτος απο τα folders Logs & Registry εχει και 2-3 αρχεια .sis με dosικη κουτσουρεμενη ονομασια πχ.OGGPLA~1.SIS

και χωρητικοτητας 2-3 ΚΒ-το "κανονικο" OggPlay.sis v1.00 121 KB

& v.1.10 179KB.Το ερωτημα ειναι ,αν αυτα τα .sis αρχεια ειναι "σκουπιδια" της εγκαταστασης η οχι.

Τhanx! :)

WAR IS PEACE,FREEDOM IS SLAVERY,IGNORANCE IS STRENGTH.

Shinobi no Mono

Link to comment
Share on other sites

Egw na rwtisw kati???Exw to "total_xp.ztr" arxeio pou apoti katalabainw an to egkatastisw sto p900 tote tha exei ena look xp.Pws loipon to egathistoume auto to arxeio .ztr kai pou sugkekrimena?!Episeis exw kapoia arxeia .rar ta opoia oute auta gnwrizw pou pane kai pws xrisimopoiounte.Sorry an exei xsana rwtithei to thema alla den to brika kapou.An gnwrizei kapoios parakalw as boithisei!! :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Skipper000 (14 Φεβ. 2004 , 02:16)

 

Egw na rwtisw kati???Exw to "total_xp.ztr" arxeio pou apoti katalabainw an to egkatastisw sto p900 tote tha exei ena look xp.Pws loipon to egathistoume auto to arxeio .ztr kai pou sugkekrimena?!Episeis exw kapoia arxeia .rar ta opoia oute auta gnwrizw pou pane kai pws xrisimopoiounte.Sorry an exei xsana rwtithei to thema alla den to brika kapou.An gnwrizei kapoios parakalw as boithisei!! :o

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=97462&highlight=.ztr#post97462

 

:cool:

SE P1i RULLS!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνω synchronize με outlook και αντιμετωπίζω προβλήματα με duplicated items...μια τελεία να αλλάξει στο τασκ το περνά αυτό σαν νέο! Μου έχει σπάσει τα νεύρα...ταχω περάσει και στο personal folder για να ταιριάζει με τα folders που τα έχω στο outlook αλλά τίποτα! Έχω επιλέξει και την επιλογή να περνά τα last modified και πάλι τίποτα...καμιά ιδέα ?

Λέτε να θέλει update το τηλέφωνο ? :worry:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xraysr0x (14 Φεβ. 2004 , 12:06)

 

Παιδιά κάνω synchronize με outlook και αντιμετωπίζω προβλήματα με duplicated items...μια τελεία να αλλάξει στο τασκ το περνά αυτό σαν νέο! Μου έχει σπάσει τα νεύρα...ταχω περάσει και στο personal folder για να ταιριάζει με τα folders που τα έχω στο outlook αλλά τίποτα! Έχω επιλέξει και την επιλογή να περνά τα last modified και πάλι τίποτα...καμιά ιδέα ?

Λέτε να θέλει update το τηλέφωνο ? :worry:

 

Γενικα το synchronize με το outlook δεν συνεργαζονται απολυτα.
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel (14 Φεβ. 2004 , 12:18)

 

Γενικα το synchronize με το outlook δεν συνεργαζονται απολυτα.

 

 

Γιατί αυτό όμως ? Είχα το τ610 και δούλευε κανονικότατα..

Τώρα τα μόνα που δεν περνά πάνω είναι τα calendar notes! Κανένα άλλο προγραμματάκι παρόμοιο με Outlook υπάρχει ή θα την περάσω με αυτό ?

 

Π.Σ Και λέει και στο κουτί MsOutlook Sync ! :mad:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimwest78 (14 Φεβ. 2004 , 04:50)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=97462&highlight=.ztr#post97462

 

:cool:

 

 

Na eisai kala jim...se euxaristw!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος frankzer0 (14 Φεβ. 2004 , 02:02)

 

Γεια, :)

εδω και κατι μερες δεν συνεργαζεται ο epocware manager με το p900 .Συγκεκριμενα δεν "δουλευει το "paste" απο το pc στο p900 .το μηνυμα λαθους που βγαζει ειναι

"File - το path του & το ονομα του αρχειου- could not be copied.

Invalid name (123)" :(

το θεμα ειναι οτι εχω κοπιαρει στο κινητο απο το pc αλλα μια πιανει μια δεν πιανει και τωρα τελευταια δεν πιανει καθολου .

Εχω κανει uninstall & install τον epocware manager εβαλα και την

R4A04 προχθες αλλα μια απο τα ιδια!! :angry:

Καμμια ιδεα κανεις;;;;;

Ps.Τα ιδια κανει και ο manager της Sony Erricsson "My Ταδε" μονο που καμμια φορα με ενα rename αρχειων "απο αυτα που βλεπει" μπορει να "ξεγελαστει".

Και μια αλλη ερωτηση.

Στο C:\system\install\ εκτος απο τα folders Logs & Registry εχει και 2-3 αρχεια .sis με dosικη κουτσουρεμενη ονομασια πχ.OGGPLA~1.SIS

και χωρητικοτητας 2-3 ΚΒ-το "κανονικο" OggPlay.sis v1.00 121 KB

& v.1.10 179KB.Το ερωτημα ειναι ,αν αυτα τα .sis αρχεια ειναι "σκουπιδια" της εγκαταστασης η οχι.

Τhanx! :)

 

 

Στο κάνει με όλα τα αρχεία που θέλεις να μεταφέρεις;

Δες και τις ιδιότητές του αρχείου (change attributes, με τον fimeman π.χ. δες το), που θέλεις να στείλεις και άλλαξέ το αν είναι hidden, read-only κ.λ.π.

 

Για το C:\system\install τα αρχεία που υπάρχουν εκεί, χρειάζονται για την απεγκατάσταση των προγραμμάτων που έχεις στο κινητό. Μην τα σβήσεις, γιατί μετά δεν θα μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση τις εφαρμογές.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

2η μέρα εξαντλητικής χρήσης του ΗΒΗ 200 με την καινούργια έκδοση R4A στο Ρ900 και ακόμη ούτε μία χαμένη κλήση :up: :!: !!!!!!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι τελικα αποφασισα να αγορασω το Ρ900.Ολα καλα ολα ωραια μεχρι εδω.Αφου το φορτισα ειπα να του κανω και μια αναβαθμηση και να βαλω Ελληνικα αλλα το cda μου ειναι 162004/7 και μου λεει οτι η τελευταια εκδοση ειναι η R1A05 (ενω ειναι η R4A06!!!).Τι να κανω ρε παιδια πειτε μου!Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω το cda του κινητου?Ελληνικα πως μπορω να βαλω τωρα?

 

ΥΓ:Το κινητο το πηρα σκετο χωρις καρτα,αλλα ειναι Ο2 branded το λογισμικο του(ξεκλειδωτο).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tp! (13 Φεβ. 2004 , 04:05)

 

Και στο ένα καμένο pixel πρέπει να στο αλλάξουν το κινητό η την οθόνη.

Έχεις καμένο?, πάνε να σου αλλάξουν οθόνη.

 

 

Στο δικό μου κινητό, ένα pixel είναι κόκκινο. Είναι καμένο;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος P900 (14 Φεβ. 2004 , 20:41)

 

Στο δικό μου κινητό, ένα pixel είναι κόκκινο. Είναι καμένο;

 

..........Το πιο πιθανό.......

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Poseidon (14 Φεβ. 2004 , 17:01)

 

Σημερα το πρωι τελικα αποφασισα να αγορασω το Ρ900.Ολα καλα ολα ωραια μεχρι εδω.Αφου το φορτισα ειπα να του κανω και μια αναβαθμηση και να βαλω Ελληνικα αλλα το cda μου ειναι 162004/7 και μου λεει οτι η τελευταια εκδοση ειναι η R1A05 (ενω ειναι η R4A06!!!).Τι να κανω ρε παιδια πειτε μου!Υπαρχει καποιος τροπος να αλλαξω το cda του κινητου?Ελληνικα πως μπορω να βαλω τωρα?

 

ΥΓ:Το κινητο το πηρα σκετο χωρις καρτα,αλλα ειναι Ο2 branded το λογισμικο του(ξεκλειδωτο).

 

Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένεις και για το δικό σου CDA την αναβάθμιση......

στο site της SE στο Support μπορείς να κατεβάσεις το language pack που σε ενδιαφέρει!!

NO ONE LIVES FOREVER

http://briefcase.pathfinder.gr/download/pasxos/16349/209847/0/vba0de3e06e.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...