Jump to content

Samsung Galaxy A54 5G


OculatusAbis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω την περασα και ειναι μια χαρα.Δεν εχω συναντησει καποιο bug

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ο πατερας μου πηρε το a54 , ψαχνω να βρω το ρολοι και δεν υπαρχει για να βαλει ξυπνητηρι. 

Δεν ξερω καθολου την samsung διοτι ειχε xiaomi πριν και εγω εχω huawei. 

Μιλησα με την samsung και μου ειπε να κατεβασω μια εφαρμογη για απομακρυσμενη διαχειρηση και μπηκε στο τηλεφωνο και το εψαξε και τιποτα δεν βρηκε γιατι δεν υπαρχει . Μετα ακυρωσε την εφαρμογη και μου ζητησε το imei θα με καλεσει αυριο να μου πει απο τι εχει χωρα εχει προελθει η συσκευη, και γιατι δεν το εχει μεσα. 

Γενικα εχει τυχει σε κανεναν αλλον αυτο; δεν ειναι πολυ παραξενο που δεν υπαρχει το ρολοι μεσα; για να βαλεις ενα ξυπνητηρι; . 

Μπηκα στο android store και γραφω alarm και μου βγαζει ενα clock της samsung και το εγκατεστησα. Μαλλον αυτο θα πρεπει να ειναι. Γιατι πρεπει να το περασω χειροκινητα και δεν υπαρχει; . Βλεπω οτι στην συσκευασια γραφει καπου Μαλεσσια και kuala de bour παιζει ρολο αυτο ; . Πρεπει να ψαξω κατι αλλο; . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησεις παρατεταμενα πανω στην οθονη,μετα πας στα widgets και κατεβεις προς τα κατω δεν σου βγαζει ρολοι δηλαδη?

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους

Ενα bug που παρατηρησα ειναι οτι οταν ερχονται μηνυματα ας πουμε απο messenger ή Viber με ανοιχτη την οθονη και δεν τα διαβασω οταν σβηνει η οθονη δεν εμφανιζονται στο Always On Display

Το χει δει κανεις αλλος?

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το samsung a54 δεν εχει φορτιστη μεσα ουτε καν καλωδιο με τον υπολογιστη για να το φορτισεις πολυ τραγικο αυτο απο την εταιρεια. 

Τελος παντων δεν το γνωριζα και κοιτα το καλωδιο και type c to type c , ειχα ενα fast charger της huawei 10w και το φορτισα με αυτο. Υπαρχει προβλημα; να το φορτιζουμε με το φορτιστη της huawei ; . Η samsung μου ειπε να παρω φορτιστη 25w τι μου προσφερει περρισοτερο; εσεις αγορασατε το δικο της φορτιστη; . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

καλησπερα το samsung a54 δεν εχει φορτιστη μεσα ουτε καν καλωδιο με τον υπολογιστη για να το φορτισεις πολυ τραγικο αυτο απο την εταιρεια. 

Τελος παντων δεν το γνωριζα και κοιτα το καλωδιο και type c to type c , ειχα ενα fast charger της huawei 10w και το φορτισα με αυτο. Υπαρχει προβλημα; να το φορτιζουμε με το φορτιστη της huawei ; . Η samsung μου ειπε να παρω φορτιστη 25w τι μου προσφερει περρισοτερο; εσεις αγορασατε το δικο της φορτιστη; . 

Εχει μεσα φιλε μου καλωδιο φορτισης/μεταφορας δεδομενων.25 watt ειναι το μαξιμουμ που μπορει να φορτιστει το τηλεφωνο.Εγω φορτιζω στο 20% και κανει καμια ωρα και μεχρι 100%

10 βαττ φορτιστης θα σου αργει πολυ,οποτε παρε εναν με 25W

 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

Edited by billmes1981

Samsung Galaxy A54 8/128

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, billmes1981 said:

Εχει μεσα φιλε μου καλωδιο φορτισης/μεταφορας δεδομενων.25 watt ειναι το μαξιμουμ που μπορει να φορτιστει το τηλεφωνο.Εγω φορτιζω στο 20% και κανει καμια ωρα και μεχρι 100%

10 βαττ φορτιστης θα σου αργει πολυ,οποτε παρε εναν με 25W

 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

ευχαριστω παρα πολυ διαβασα στο scroutz οτι δεν ειναι ολοι οι φορτιστες της samsung καλοι ,μηπως να μην παρω bulk, διοτι δεν εχει συσκευασια; ή δεν παιζει ρολο; . Ενας χρηστης εγραψε το εξης : <<Αν θέλετε αυθεντικό φορτιστή σε συσκευασία τότε επιλέξτε τον κωδικό (EP-TA800NWEGEU) για λευκό χρώμα ή (EP-TA800NBEGEU) για μαύρο χρώμα.
Σε Samsung Galaxy A54 υποστηρίζει το Super Fast Charging. >> 

https://www.skroutz.gr/s/26822418/Samsung-Fortistis-CHoris-Kalodio-me-THyra-USB-C-25W-Power-Delivery-Leykos-EP-TA800N-Bulk.html#reviews 

παντως στο aliexpress ο φορτιστης της samsung εχει 0,50 ευρω. << https://www.aliexpress.com/item/1005006067936089.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.562177f2uKP56w&algo_pvid=2ab53ce2-55a8-4778-b64e-c8d7a6757f22&algo_exp_id=2ab53ce2-55a8-4778-b64e-c8d7a6757f22-3&pdp_npi=4%40dis!EUR!9.70!0.46!!!10.37!!%402101fb1617011100048826023e45b6!12000035579785640!sea!GR!0!AB&curPageLogUid=pM70yGZTFJDo >> 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

ευχαριστω παρα πολυ διαβασα στο scroutz οτι δεν ειναι ολοι οι φορτιστες της samsung καλοι ,μηπως να μην παρω bulk, διοτι δεν εχει συσκευασια; ή δεν παιζει ρολο; . Ενας χρηστης εγραψε το εξης : <<Αν θέλετε αυθεντικό φορτιστή σε συσκευασία τότε επιλέξτε τον κωδικό (EP-TA800NWEGEU) για λευκό χρώμα ή (EP-TA800NBEGEU) για μαύρο χρώμα.
Σε Samsung Galaxy A54 υποστηρίζει το Super Fast Charging. >> 

https://www.skroutz.gr/s/26822418/Samsung-Fortistis-CHoris-Kalodio-me-THyra-USB-C-25W-Power-Delivery-Leykos-EP-TA800N-Bulk.html#reviews 

Σχόλιο άλλου χρήστη:

"Αυτός ο φορτιστής ειναι ο αυθεντικός, όμως έρχεται χωρίς συσκευασία επειδή είναι παραγγελία χονδρικής,《BULK》όπως αναγράφει στον τίτλο. Εάν θέλετε τη συσκευασία θα πρέπει να βρείτε τον αντίστοιχο που στο τίτλο του προϊόντος στο σκρουτζ θα αναγράφει 《RETAIL》"

 

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στην κάμερα βλέπω με την τελευταία αναβάθμιση , υπάρχει και η επιλογή για live photo για ληψης με μικρη κινηση και στα 50Mp μπορεί να κανει λήψεις και σε αλλα φορματ εκτός απο 4/3 και εναλλαγή άμεσα απο το μπανερακι

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση δώσανε και το Camera Assistant που το κατεβάζεις από το Good Lock. Το είχε μόνο η σειρά S.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, billmes1981 said:

Εχει μεσα φιλε μου καλωδιο φορτισης/μεταφορας δεδομενων.25 watt ειναι το μαξιμουμ που μπορει να φορτιστει το τηλεφωνο.Εγω φορτιζω στο 20% και κανει καμια ωρα και μεχρι 100%

10 βαττ φορτιστης θα σου αργει πολυ,οποτε παρε εναν με 25W

 

https://www.e-shop.gr/samsung-travel-charger-ep-ta800nw-25watt-usb-no-cable-white-bulk-p-TEL.201766

αντίστοιχα ποιο καλωδιο πρεπει να παρουμε για να ειναι το original αν το εχουμε χασει?

Link to comment
Share on other sites

On 28/11/2023 at 9:11 ΠΜ, ran_tan_plan said:

Αλλαγές στην κάμερα βλέπω με την τελευταία αναβάθμιση , υπάρχει και η επιλογή για live photo για ληψης με μικρη κινηση και στα 50Mp μπορεί να κανει λήψεις και σε αλλα φορματ εκτός απο 4/3 και εναλλαγή άμεσα απο το μπανερακι

Την επιλογή live photo πως την βρίσκουμε;

Link to comment
Share on other sites

On 27/11/2023 at 7:49 ΜΜ, JOHNMEGARYTHMOS said:

ειχα ενα fast charger της huawei 10w και το φορτισα με αυτο. Υπαρχει προβλημα;

Όχι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Sterka said:

Την επιλογή live photo πως την βρίσκουμε;

Πατάμε και κιτρινίζει η κάμερα πάνω δεξιά 

1 minute ago, kles said:

Πατάμε και κιτρινίζει η οθόνη με το βελάκι πάνω δεξιά 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Sterka said:

Την επιλογή live photo πως την βρίσκουμε;

Πάνω στο μπανερακι , 2ρο εικονίδιο από δεξιά , μοιάζει με το εικονίδιο του play

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η συσκευη οταν ειναι στο 5g και κανεις κληση γινεται κανονικα . Η vodafone μου ειπε οτι δεν υποστηριζει κλησεις μεσω 5g δηλαδη το  5g NR , γυριζει σε volte; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε στην Ελλάδα NR. Όταν ενεργοποιηθεί, θα μάθουμε ο κάθε πάροχος τι υλοποίηση έχει.

Αυτη τη στιγμή παίζεις μέσω VoLTE, εφόσον το 5G βασίζεται στο 4G.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, paanos said:

Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε στην Ελλάδα NR. Όταν ενεργοποιηθεί, θα μάθουμε ο κάθε πάροχος τι υλοποίηση έχει.

Αυτη τη στιγμή παίζεις μέσω VoLTE, εφόσον το 5G βασίζεται στο 4G.

Δηλαδή όπου πιάνεις 5G στην πραγματικότητα είναι ένα βελτιωμένο 4G+;;;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούνται κάποιες μπάντες αποκλειστικά για το 5G, όμως σε συνδυασμό πάντα με 4G. Το 5G SA που περιμένουμε να ενεργοποιήσουν, θα παίζει αυτόνομα. 
Παντως μικρή σημασία έχει αν παίζεις με VoLTE/VoNR. Το τελικό αποτέλεσμα μας νοιάζει, ότι οι κλήσεις γίνονται μέσω του IMS του παρόχου με λιγότερη καθυστέρηση και καλύτερη ποιότητα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, paanos said:

Χρησιμοποιούνται κάποιες μπάντες αποκλειστικά για το 5G, όμως σε συνδυασμό πάντα με 4G. Το 5G SA που περιμένουμε να ενεργοποιήσουν, θα παίζει αυτόνομα. 
Παντως μικρή σημασία έχει αν παίζεις με VoLTE/VoNR. Το τελικό αποτέλεσμα μας νοιάζει, ότι οι κλήσεις γίνονται μέσω του IMS του παρόχου με λιγότερη καθυστέρηση και καλύτερη ποιότητα. 

Δηλαδή κάποια στιγμή θα βλέπουμε επάνω δεξιά το VoNR αντί για το VoLTE. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όχι απαραίτητα. Ως επί το πλείστον, θα παίζουμε με 5G NSA (αυτό που έχουμε τώρα) για εξοικονόμηση ενεργειας. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/12/2023 at 11:53 ΠΜ, paanos said:

Αυτή τη στιγμή δεν έχουμε στην Ελλάδα NR. Όταν ενεργοποιηθεί, θα μάθουμε ο κάθε πάροχος τι υλοποίηση έχει.

Αυτη τη στιγμή παίζεις μέσω VoLTE, εφόσον το 5G βασίζεται στο 4G.

Αρα γινονται οι κλησεις μεσω volte και αμα τυχον απενεργοποιησεις το volte τι γινεται γυριζει σε 2g ; 

ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση δεν το ηξερα . Αρα οπου δεν πιανει καθολου 4g τοτε το 5g δεν θα πιανει; αφου συνδυαζει το 4g για να πιασει το 5g ; ή δεν παιζει ρολο; η vodafone μου ειπε οτι εχει αυτονομια λογω διαφορετικης μπαντας . Παντως στην κηφισια στο σπιτι της γιαγιας μου στο υπνοδωματιο μετα βιας 1 γραμμη 5g και εκανε κληση και μετα που το γυρισα σε 4g μια γραμμη και στην κληση γυρισε σε edge. Παντα ητανε προβληματικο αυτο το σημειο το ξερω αλλα και που πιανει 5g εστω μια γραμμη παλι καλα . 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...