Jump to content

Προσπάθεια διάσωσης ZTE H268Q ρουτερ - Δεν ενεργοποιεί το VOIP


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πρώτη μου επιλογή για ρούτερ στο νέο μου συμβόλαιο Vodafone ήταν το ZTE H268Q, και κατάφερα να το πάρω.

Όμως το συγκεκριμένο που μου έδωσαν, για κάποιο περίεργο λόγο, προσπαθεί αλλά δεν καταφέρνει να σηκώσει το VOIP. 

Οι τεχνικοί Vodafone, το έχουν ξεγράψει, και μου έστειλαν το Powerstation Wi-Fi 6. Αυτό συγχρονίζει VOIP κανονικά. 

Θέλω την βοήθεια από κάποιον που έχει το ZTE H268Q,  να μπει με τους παρακάτω κωδικούς στο δικό του, και να βγάλει μια φωτογραφία του παρακάτω μενού.

Θέλω ως πείραμα, να δω εάν μπορώ να βοηθήσω το ρουτερ να τα καταφέρει.

User:  root

Pass: 7>q{(s:@Ev1S)$B^#a%$

 

SIP_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακυρώνω το αίτημα βοήθειας, η ασυμβατότητα είναι θέμα λογισμικού.  Το ρούτερ ήταν προγραμματισμένο για τους επαγγελματίες πελάτες Vodafone, και το έστειλαν /έδωσαν ως οικιακό εξοπλισμό.   Με αλλαγή λογισμικού το κατάφερα να συνεργαστεί, εάν όμως τύχει η ίδια περίπτωση σε άλλον, είναι καλύτερα απλά να το επιστρέψει σε ένα κατάστημα Vodafone.  

Έκδοση λογισμικού επαγγελματικών συμβολαίων -->   V7.0.0P10N5_ONE

Οικιακά ---> V7.0.0P4_VDFODP

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα Κυριάκο, 

μιας και έχεις δοκιμάσει και τα δύο Ρούτερ μπορείς να μου πεις πιο είναι καλύτερο τελικά?

Το WIFI 6 ή το H268Q ? 

πχ Ταχύτητα, εμβέλεια και πιθανά κολλήματα 

Ευχαριστώ 

Μπάμπης 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 27/4/2023 at 8:56 ΜΜ, Babis Anogianakis said:

Καλησπέρα Κυριάκο, 

μιας και έχεις δοκιμάσει και τα δύο Ρούτερ μπορείς να μου πεις πιο είναι καλύτερο τελικά?

Το WIFI 6 ή το H268Q ? 

πχ Ταχύτητα, εμβέλεια και πιθανά κολλήματα 

Ευχαριστώ 

Μπάμπης 

 

 

Το κριτήριο μου είναι on-line Gaming, και εκεί το H268Q δίνει την αίσθηση του ελαφρά καλύτερου.

Η γραμμή μου είναι πολύ καλή, καλωδίωση + μικρή απόσταση. 

Το WiFi το έχω απενεργοποιημένο, το H268Q δεν κόλλησε ποτέ μέχρι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 5/6/2023 at 12:07 ΜΜ, kiriakos_GR said:

 

Το κριτήριο μου είναι on-line Gaming, και εκεί το H268Q δίνει την αίσθηση του ελαφρά καλύτερου.

Η γραμμή μου είναι πολύ καλή, καλωδίωση + μικρή απόσταση. 

Το WiFi το έχω απενεργοποιημένο, το H268Q δεν κόλλησε ποτέ μέχρι σήμερα.

εμενα το συγκεκριμενο συνχρονιζει μαξιμουμ στα 75 ενω εχω 100,αν βαλω τα 2 μοντεμ που εχω απο κοσμοτε τοτε και τα δυο πιανουν 110 το καθενα σχεδον.
Και δεν ειχα ποτε θεμα με lag η υψηλο ping στα games μου με τα μοντεμ της κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 29/11/2023 at 12:20 ΠΜ, sakaki14567 said:

εμενα το συγκεκριμενο συνχρονιζει μαξιμουμ στα 75 ενω εχω 100,αν βαλω τα 2 μοντεμ που εχω απο κοσμοτε τοτε και τα δυο πιανουν 110 το καθενα σχεδον.
Και δεν ειχα ποτε θεμα με lag η υψηλο ping στα games μου με τα μοντεμ της κοσμοτε.

Καλή χρονιά. Ποια μόντεμ της κοσμοτέ έχεις που πιάνουν τόσο; Ποιο είναι καλύτερο; Έχω κι εγώ θέμα με χαμηλό συγχρονισμό με το H268Q.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...