Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Αν και εκανα αλλο post,γνωριζετε το sar του 6600?Και αν υπαρχει καποιο προγραμμα για ραδιο.

 

Ευχαριστω Προκαταβολικα,

Ακης.

Link to comment
Share on other sites

http://www.sarvalues.com/eu-complete.html

 

Τι ράδιο?

Μέσω ίντερνετ? Γιατί κανονικό δεν γίνεται να βάλεις..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

http://www.sarvalues.com/eu-complete.html

 

Τι ράδιο?

Μέσω ίντερνετ? Γιατί κανονικό δεν γίνεται να βάλεις..

 

Οχι με προγραμμα.Το εχω δει σε αλλο 6600,δεν θυμαμαι το ονομα του προγραμματος.

Link to comment
Share on other sites

Οχι με προγραμμα.Το εχω δει σε αλλο 6600,δεν θυμαμαι το ονομα του προγραμματος.

Μπορείς να βάλεις το visual radio αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να ακούς τοπικούς ραδιοφωνικούς σταθμούς στα FM.

Μεσω ίντερνετ δουλέυει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως γινετε το pc μου να διαβασει την mmc του κινητου μου? εχει υποδοχη mmc, αλλα οταν την τοποθετω το ψαχνει λιγο και μετα μου βγαζει σφαλμα.:blink:
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως γινετε το pc μου να διαβασει την mmc του κινητου μου? εχει υποδοχη mmc, αλλα οταν την τοποθετω το ψαχνει λιγο και μετα μου βγαζει σφαλμα.:blink:

Το κινητό τη διαβάζει κανονικά;

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δοκιμάσεις με άλλο card reader.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος πως γινετε το pc μου να διαβασει την mmc του κινητου μου? εχει υποδοχη mmc, αλλα οταν την τοποθετω το ψαχνει λιγο και μετα μου βγαζει σφαλμα.:blink:
Μήπως έχεις κωδικό στην κάρτα σου; :worry:
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ! ειχα βαλει κωδικο τον αφαιρεσα και δουλευει. ευχαριστω ξανα. τι και απο που μπορω να προσθεσω διαφορα(προγραμματα, παιχνιδια...) για το κινητο μου?
Link to comment
Share on other sites

@deleon κανε μια εγγραφη σε αυτα τα φορουμ:

xxxxxxxxxxxxxxx

 

Kαλυτερα διαβασε και το παρακατω θεμα για να σου λυθουν πολλες αποριες :)

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια θελω να ρωτησω πως μπορω να διαβασω και να σωσω τις επαφες απο μια καρτα μνημης mmc 6600 την οποια δεν μπορω να βαλω στο κινητο γιατι αν κανω επαναφορα επαναφερει ενα προβλημα με τα μηνηματα και πρεπει να κανω φορματ .Με καρντ ριντερ οι φακελοι σιστεμ και μπακαπ εχουν αρχεια .arc μηπως ειναι εκει ? υπαρχει τροπος?καθε βοηθεια καλοδεχουμενη.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Οταν ειχες την καρτα στο κινητο σου εαν ειχες πατισει μεσα απο της επαφες:

επιλογες/ επιλογη ολων/ επιλογες/ αντιγραφη/ στην καρτα μνημης θα βρεις της επαφες σου μεσα στο φακελο others/ contacts/ .... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεια ξανα. εχω προβλημα. συνδεω την mmc και την διαβαζει κανονικα το pc. το προβλημα ειναι οτι εβαλα και κατι παιχνιδια στην mmc αλλα τιποτα. αλλαξα την καταληξη σε .jar αφου διαβασα την σελιδα του nokia series 60 faq,αλλα τα παιχνιδια δεν τα βρισκει καν το κινητο μου. σε ποιο φακελο της mmc αποθηκευω τα παιχνιδια? πως θα τα βρει το κινητο και πως θα τρεξουν? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Γεια ξανα. εχω προβλημα. συνδεω την mmc και την διαβαζει κανονικα το pc. το προβλημα ειναι οτι εβαλα και κατι παιχνιδια στην mmc αλλα τιποτα. αλλαξα την καταληξη σε .jar αφου διαβασα την σελιδα του nokia series 60 faq,αλλα τα παιχνιδια δεν τα βρισκει καν το κινητο μου. σε ποιο φακελο της mmc αποθηκευω τα παιχνιδια? πως θα τα βρει το κινητο και πως θα τρεξουν? ευχαριστω.

Εννοείς πως δεν μπορείς να βρεις τα αρχεία jar μέσω του κινητού ώστε να τα κάνεις εγκατάσταση...;

 

Όταν τα περνάς από τον υπολογιστή στο κινητό δεν χρειάζεται να τα βάλεις κάπου συγκεκριμένα, τα βάζεις όπου θέλεις εσύ. Για να τα βρει ύστερα από το κινητό πήγαινε μέσω της Διαχείρισης Αρχείων και τρέξε τα ώστε να αρχίσει η εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

τα βαζω στην mmc αλλα δεν τα βρισκει. εβαλα ενα αρχειο με καταληξη .sis το οποιο το βρηκε απο την διαχειρηση εφαρμογων αλλα δεν μπορω να το τρεξω δεν εχω τετοια επιλογη. μηπως κανω κατι στραβα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανεις κατι στραβα απλως θα ανοιξεις το εικονιδιο διαχειρηση αρχειων θα πας επανω στο αρχειο που θελεις να κανεις εγκατασταση και θα πατησεις επιλογες/ ανοιγμα και θα το κανεις εγκατασταση. Μετα θα βρεις το προγραμμα που εκανες εγκατασταση μεσα στο μενου του κινητου σου :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ξανα. λοιπον καποια παιχνιδια τα παιζει και καποια οχι. αυτα που δεν παιζει ειναι που δεν εχουν .jar καταληξη. αυτα που εχουν διαφορετικη καταληξη τα μετατρεπω σε .jar στο pc αλλα τιποτα.:(
Link to comment
Share on other sites

Οταν κατεβαζεις ενα παιχνιδι ειναι μεσα σε ενα η περισσοτερα αρχεια .zip η .rar κανεις αποσυμπιεση το αρχειο που κατεβασες μεχρι να φτασεις στο τελικο αρχειο η μετονομαζεις το .zip?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τα παιχνιδια που κατεβασα ηταν ολα μαζι σε ενα zip αρχειο.εκανα αποσυμπιεση του αρχειου και εβγαλε τα παιχνιδια το καθε ενα με την ονομασια του μερικα καταληξη .jar και αλλα .rar. τα rar τα αλλαξα σε jar αλλα εγκατασταση δεν κανουν στο κινητο.:confused:
Link to comment
Share on other sites

Mηπως αυτα επρεπε να τα ξανακανεις αποσυμπιεση το δοκιμασες?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

τα παιχνιδια που κατεβασα ηταν ολα μαζι σε ενα zip αρχειο.εκανα αποσυμπιεση του αρχειου και εβγαλε τα παιχνιδια το καθε ενα με την ονομασια του μερικα καταληξη .jar και αλλα .rar. τα rar τα αλλαξα σε jar αλλα εγκατασταση δεν κανουν στο κινητο.:confused:

Πώς να κάνουν, εφόσον έκανες τα rar, jar...

Τα rar είναι ένα είδος συμπιεσμένου αρχείου, σαν τα zip.

Άνοιξε τα αρχεία rar (με το WinRar) και αποσυμπίεσε τα αρχεία που έχουν μέσα. Λογικά θα περιέχουν αρχεία jar...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο ηθελαν αποσυμπιεση, ευχαριστω ξανα. τι εχεις να πεις για τα αρχεια .sis? οτι εχει σχεση με sis το αναγνωριζει το κινητο μου αλλα δεν λειτουργει μαλλον σωστα. αφου κανω εγκατασταση ενα .sis αρχειο, βγαζει ενα πορτοκαλι κυβο αντι για μπλε στην διαχειρηση εφαρμογων. και κατι αλλο, υπαρχη κατι σαν το winrar (εφαρμογη) για το κινητο? αν ναι ποια ειναι? με βοηθατε πολυ ευχαριστω!!:happy:
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο ηθελαν αποσυμπιεση, ευχαριστω ξανα. τι εχεις να πεις για τα αρχεια .sis? οτι εχει σχεση με sis το αναγνωριζει το κινητο μου αλλα δεν λειτουργει μαλλον σωστα. αφου κανω εγκατασταση ενα .sis αρχειο, βγαζει ενα πορτοκαλι κυβο αντι για μπλε στην διαχειρηση εφαρμογων. και κατι αλλο, υπαρχη κατι σαν το winrar (εφαρμογη) για το κινητο? αν ναι ποια ειναι? με βοηθατε πολυ ευχαριστω!!:happy:

Σωστά το βγάζει πορτοκαλί για τον απλούστατο λόγο να μπορείς να ξεχωρίζεις ποιες εφαρμογές είναι sis (πορτοκαλί) και ποιες java (πλε).

 

Εφαρμογή που να αναγνωρίζει rar αρχεία είναι ZIPMAN.

Το βρίσκεις στα γνωστά μαγαζάκια, xxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερετε προγραμμα για κινητο οπως το uninstaller για pc? το zipman που βρηκα δεν μου αρεσε και το εκανα απεγκατασταση περιπλοκο μου φανηκε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καποιο προγραμμα, θα ανοιξεις την διαχ. εφαρμογων και απο εκει θα διαγραψεις την εφαρμογη που θελεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ειχα εγκαταστησει ενα παιχνιδι, το οποιο ηθελα να το διαγραψω απ την διαχ.εφαρμογων αλλα μου ελεγε αδυναμια διαγραφης εφαρμογη ανοικτη. εβαλα την mmc στο pc βρηκα την διευθυνση και το διεγραψα. οταν εβαλα την mmc στο κινητο υπαρχει η εικονα του παιχνιδιου μονο. σιγουρα δεν υπαρχει κατι? ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...