Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

File nomizo pos i eguisi den einai antikatastasis alla episkeuis...ara den se sunferei...An einai antikataastaseis pirakse ligo tin keraia apo to piso portaki kai pes oti den pianeis sima...Sini8os allazoun ta 6600 otan exoun kamena pixel oi o8ones i otan i camera exei problem...Alla pote den ksereis se ti mlka poluti tis Nokia 8a peseis... :blink:

Emena mou ebgale tin psuxi mia gia na allakso to 66000 giati eixe ontis otan to protopira kameno pixel stin o8oni :(

Gi'auto...afou den exei problem kalutera krata to...Den ksero an i egguisi kaluptei kai tis klopes (pou den pisteuo)

Tote mporei aneta kaapoios tuxaios filos sou pou den 8a ton ksereis na sou klepsei to kiniti :rolleyes: :D :shifty: :lol:

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (5.27.0) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Γεια σας παιδια pls αν μπορειτε βοηθηστε με να βρω το key του PhotoBase για Nokia 6260

 

Thanks

 

Γειά σου φίλε λοιπόν έχεις δύο επιλογές 1- να μπεις στην σελίδα wapain.net και θα το βρεις το πρόγραμα φουλ. 2- να μου στείλεις το e-mail σου και να σου το στείλο ολόκληρο το πρόγραμα αλλά δεν θα μπορέσο τώρα γι'αυτό θα περιμένεις λίγες μέρες.

ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ

ΟΤΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΜΙΛΑΕΙ ΠΡΟΣΤΥΧΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ

ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ 0,75€/15" :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι?Γίνετε με καποιο τροπο...η προγραμμα να βάλω mp3 για ringtone?

 

Μπορεις εαν το μετατρεψεις σε ogg και εγκαταστησεις τον ogg player στο κινητο σου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κύριοι,

έχω μια απορία σχετικά με το κινητό μου τηλέφωνο.

 

Πριν 10 μέρες περίπου, καθυστερημένα ομολογώ, έκανα αναβάθμιση του software, από έκδοση 4.09 σε 5.27. Παίρνοντας το κινητό στα χέρια μου, τοποθέτησα την κάρτα μνήμης με τα προγράμματα (τα περισσότερα τα αναγνώριζε κανονικα), την φόρμαρα για να είμαι σίγουρος ότι δε θα μείνει τίποτα, έκανα και hardware format στο κινητό (το κόλπο με τα 3 πλήκτρα) και εγκατέστησα από την αρχή τηλεφωνικούς καταλόγους, προγράμματα κτλ

 

Όλα έγιναν μια χαρά, αλλά από τότε παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα. Όταν έχω ένα πρόγραμμα και τρέχει (οποιοδήποτε και αν είναι αυτό) και έρθει ένα μήνυμα ή γίνει κάποια αναπάντητη κλήση, ως γνωστόν δεν υπάρχει κάποια ειδοποίηση. Κλείνω τελικά το πρόγραμμα, βγαίνω στην αρχική οθόνη και τότε ενώ πάει να μου εμφανίσει το κουτάκι που λέει "Έχετε ένα 1 νέο μήνυμα", μου βγάζει ένα μήνημα λάθους: "Ncnlist KERN-EXEC 3" και τέρμα. Τότε, αν μπω στα μηνύματα, εισερχόμενα κτλ θα το δω κανονικά το μήνυμα, αλλά δεν εμφανίζεται στην αρχική οθόνη.

 

Το πρόβλημα αυτό δεν εμφανίζεται πάντα όταν το κινητό είναι σε αναμονή, αλλά όχι κλειδωμένο. Όταν είναι κλειδωμένο εμφανίζεται συχνότερα. Με ένα restart λύνεται προσωρινά (για όλα σχεδόν τα επόμενα μηνύματα) μέχρι να ξανανοίξω το κινητό.

 

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; Είναι bug του λειτουργικού μιας και εμφανίζει πρόβλημα στον πυρήνα του ή είναι πρόβλημα που προήλθε από κάποιο πρόγραμμα, οπότε κάνω πάλι format και από την αρχή όλα τα προβλήματα; Αν μπορείτε να βοηθήσετε θα είμαι υπόχρεος καθώς η εγγύηση λήγει σε λίγες μέρες οπότε θα πρέπει να το πάω για φτιάξιμο αν είναι σοβαρό το πρόβλημα.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η 5.27 δεν εχει κανενα προβλημα, δεν εχει αναφερει κανεις κατι. δεν ξερω αν υφισταται σαν ενδεχομενο να μην στην περασαν καλα την αναβαθμιση και οποτε να πρεπει να την ξαναπερασεις. αλλα επειδη μου θυμιζει ενα προβλημα μου, το ξαναειπα και στα του 7610, δες μηπως υπαρχει στη διαχειρηση καποια εφαρμογη με το ονομα LM PRO ή KM PRO γιατι αυτο δημιουργει τετοιο προβλημα και μαλλον μονο στην 5.27. αυτο εγκαθισταται με εφαρμογες της wildpalm. μηπως εχεις βαλει το zipman; εμενα μ'αυτο μου το εκανε. για δες το. δεν ξερω τι αλλο...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Εχω μια ερωτηση να κανω. Ενας φιλος θελει να περασει τον τηλεφωνικο καταλογο στο pc για backup με bluetooth. Με ποιο προγραμμα μπορει να το κανει? Με το pc suite γινεται?

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και να λαβετε υπ΄οψην σας οτι ειμαι τελειος ασχετος με το κινητο ( και το series 60) οπως και ο φιλος μου, οποτε αν μπορουσατε να μου εξηγησετε με δυο λογακια πως γινεται, θα το εκτιμουσα. :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Εχω μια ερωτηση να κανω. Ενας φιλος θελει να περασει τον τηλεφωνικο καταλογο στο pc για backup με bluetooth. Με ποιο προγραμμα μπορει να το κανει? Με το pc suite γινεται?

 

Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας και να λαβετε υπ΄οψην σας οτι ειμαι τελειος ασχετος με το κινητο ( και το series 60) οπως και ο φιλος μου, οποτε αν μπορουσατε να μου εξηγησετε με δυο λογακια πως γινεται, θα το εκτιμουσα. :) :)

 

Πες του να χρησιμοποιησει το contacts manager.Θα κανει τις επαφες του export σε ενα αρχειο *.csv θα το στειλει στο pc και εκει μπορει να το ανοιξει με το excel.

Επισης υπαρχει και το smart vcard.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Πες του να χρησιμοποιησει το contacts manager.Θα κανει τις επαφες του export σε ενα αρχειο *.csv θα το στειλει στο pc και εκει μπορει να το ανοιξει με το excel.

Επισης υπαρχει και το smart vcard.

 

Σε ευχαριστω για την βοηθεια!!!!

 

Μια τελευταια ερωτηση (ειπαμε, δεν το κατεχω το κινητο :D ).

Το contacts manager και το smart vcard που θα τα βρω? :stupid:

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε μου στο forum. :)

 

Διαφορες και τι διορθωνει το καθε firmware update θα δεις εδω : [ΕΠΙΣΗΜΟ] Nokia 6600 - Αναβαθμίσεις . ;)

 

Κατα κανονα αξιζει τον κοπο να βαζεις τα νεα firmware αφου διρθωνουν διαφορα μικρα bugs του κινητου.Παντως μονος σου δεν μπορεις να το φλασαρεις.Θα πρεπει να το πας σε ενα Nokia Shop να το κανουν.

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Θα ηθελα επισης να ρωτησω που μπορω να βρω *****s για software και ειδικοτερα για το Mobiluck.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Θα ηθελα επισης να ρωτησω που μπορω να βρω *****s για software και ειδικοτερα για το Mobiluck.

Φίλε στο παραπάνω link για το irc, θα βρεις ότι θέλεις σε "δοκιμαστικές εκδόσεις" και αν σου αρέσει το πρόγραμμα μπορείς έπειτα να το αγοράσεις... :p

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή το 6600 μου, είχε προβλήματα. Δεν έχω ησυχάσει καθόλου! Στην αρχή ήταν το πρόβλημα με τα ελληνικά στα μηνύματα. Αλλά ευτυχώς η ΝΟΚΙΑ το διόρθωσε γρήγορα. Μετά άρχισε να κάνει restart όποτε ήθελε. Δεν έδωσα και πολλή σημασία. Αργότερα το πλήκτρο "2" όταν το πατούσα μια φορά, πατιόταν 2 φορές!(όχι πάντα) Το πήγα στο Nokia Club, μου είπε ο τεχνικός ότι μάλλον χρειάζεται αλλαγή η πλακέτα και το άφησα. Περίπου ένα μήνα. Όταν το πήρα απλώς είχαν κάνει αναβάθμιση στο firmware. Μετά από καμιά ώρα, μου το ξαναέκανε αυτό με το "2". Το ξαναπήγα στο Nokia Club και πάλι τα ίδια. Μετά από λίγο καιρό το πήγα για τρίτη φορά στο Nokia Club, τους είπα το πρόβλημα μου κλπ. περίμενα 2 βδομάδες να το πάρω πίσω, πήγαν να με χρεώσουν(αλλά ευτυχώς είχα την απόδειξη) και τελικά δεν είχαν κάνει ούτε αναβάθμιση! Αμφιβάλλω αν του κάνανε έλεγχο! Τελικά τώρα είμαι με ένα προβληματικό 6600, εκτός εγγύησης και δεν ξέρω τι να κάνω. Ψάχνω τηλέφωνο, e-mail της Alpha Copy για να τους πω το πρόβλημα και δε βρίσκω! Καμία συμβουλή? Thanks και sorry για το μεγάλο μήνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καταρχην καλως ηρθες :)

Γιατι δεν το πας σε καποιο απο τα κεντρικα NOKIA PROFESSIONAL CENTERS αν μπορεις βεβαια .Πιστευω οτι θα βρεις ευκολοτερα λυση στο προβλημα σου.

 

NCS Αθήνας 2

Λ.Συγγρού 220

17672 Καλλιθέα, Αθήνα

Τηλ : 2109536720-1-2

 

NCS Αθήνας 1

Λ.Βουλιαγμένης 187 & Άρτης

16674 Γλυφάδα, Αθήνα

Τηλ : 2108918800

Fax : 2108918899

http://www.alphacopy.gr/listing.asp?pageCode=05.01&tablePageID=19&pageID=400&langid=1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Τώρα και να θέλω να το πάω, δε μπορώ γιατί είναι εκτός εγγύησης και δε θέλω να τους τα σκάσω! Είναι δικό τους το φταίξιμο που δεν το έφτιαξαν τις 3 φορές που τους το πήγα. Τώρα αν πάω και τους δώσω τα ευρουλάκια μου, φυσικά θα μου το φτιάξουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

Συγνωμη αν εχει ξαναγινει καποιο παρομοιο τοπικ,αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι (εχω χαθει λιγακι και με τοσα τοπικς!)

Αν καποιος μοντ κρινει οτι πρεπει να μεταφερθει καπου αλλου ας το κανει

 

Εχω ενα 6600 και αποφασισα να ασχοληθω λιγο μαζι του...

 

Ενα απο τα πραγματα που ηθελα να κανω ειναι να περασω καποια τμηματα μερικων τραγουδιων σαν ηχους κλησης αποθηκευοντας τα σε μορφη .wav

Το κινητο ομως εχει <στραβωσει> μαζι τους και αρνειται να τα παιξει και φυσικα να τα δεχτει σαν ηχους κλησης

 

(Τι μπορω να κανω και με ποια προγραμματα?)

Ευχαριστω!

 

 

Παράθεση:από hostolis

Μπορεί το encoding του wav που δοκίμασες να μην είναι συμβατό.

 

Και πως θα μπορουσα να το αλλαξω?? :( :(

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έρχεται ενα μήνυμα μου βγάζει οτι η εφαρμογή ncnlist εκλεισε> Εκτός αυτού, ούτε χτυπάει ούτε εμφανίζεται οτι έχω μήνυμα παρά το φακελάκι κάτω απο την μπατάρία. Καμία ιδέα πριν καταλήξω στο κουραστική, χιλιοστή φορά διαδικασία του format? :mad:
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έρχεται ενα μήνυμα μου βγάζει οτι η εφαρμογή ncnlist εκλεισε> Εκτός αυτού, ούτε χτυπάει ούτε εμφανίζεται οτι έχω μήνυμα παρά το φακελάκι κάτω απο την μπατάρία. Καμία ιδέα πριν καταλήξω στο κουραστική, χιλιοστή φορά διαδικασία του format? :mad:

Κι εμένα μου το έβγαζε απο την στιγμή που εγκατέστησα το e-recorder. Όταν το βγαλα, διορθώθηκε η κατάσταση

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που έρχεται ενα μήνυμα μου βγάζει οτι η εφαρμογή ncnlist εκλεισε> Εκτός αυτού, ούτε χτυπάει ούτε εμφανίζεται οτι έχω μήνυμα παρά το φακελάκι κάτω απο την μπατάρία. Καμία ιδέα πριν καταλήξω στο κουραστική, χιλιοστή φορά διαδικασία του format? :mad:

 

To συγκεκριμενο μηνυμα σημαινει οτι "messaging failed to re-index ur messages" .

 

Κανε uninstall το "LM Pro" ,/License Manager for Psiloc apps and winzip .

 

Yπαρχει η περιπτωση να λυθει το προβλημα ακολουθωντας αυτο

 

Try to change SMS storage memory, so go to Messaging,

Options/Settings/Other/Memory in use/ Switch from Phone to MMC

or from MMC to phone, if phone ask u do u wont to copy all message to new location click on YES, and if ask about keeping all of ur message choose NO.

This action will reindex your message

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα!

Τώρα και να θέλω να το πάω, δε μπορώ γιατί είναι εκτός εγγύησης και δε θέλω να τους τα σκάσω! Είναι δικό τους το φταίξιμο που δεν το έφτιαξαν τις 3 φορές που τους το πήγα. Τώρα αν πάω και τους δώσω τα ευρουλάκια μου, φυσικά θα μου το φτιάξουν!

Δεν εχεις τιποτα να χασεις αμα πας και τους πεις να μην πληρωσεις λογω αυτης της ταλαιπωριας που ειχες. Μπορει να σε καταλαβουν... :O

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις τιποτα να χασεις αμα πας και τους πεις να μην πληρωσεις λογω αυτης της ταλαιπωριας που ειχες. Μπορει να σε καταλαβουν... :O

 

Δε μου είναι και τόσο εύκολο να τρέχω στην Καλλιθέα, μιας και μένω Κηφισιά, με την ελπίδα ότι μπορεί να με καταλάβουν! Θα δοκιμάσω να τους πάρω άυριο τηλέφωνο μήπως και γίνει τίποτα. Και αν μου πουν ΟΚ, θα το παω.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει 15 φόρες τηλέφωνο και δεν απαντάει κανείς!!!

 

Δυστυχως ,την εχουν αυτην την συνηθεια :mad:

Καλυτερα να βρεις μια ευκαιρια να πας απο εκει .

Δοκιμασε επισης σε καποιο αλλο νοκια shop .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: :!:

εγκατεστησα εν παιχνιδι που τελικα δεν επαιζε.πηγα να το σβησω και τιποτα.τελικα διεγραψ τον φακελο του με file manager.μετα από αυτο κανενα παιχνιδι δεν παιζει.οταν τα αωειφω μου βγαζει μηνυμα:ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΚΛΕΙΣΕ AppArcServerThread.οταν παω να εγκαταστησω αλλο παιχνιδι μου βγαζει μηνυμα:ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΕΚΛΕΙΣΕ childinstaller ή κατι τετοιο.τι να κανω;;;επισης εχω την παλοια εκδοση 3.42!!!να παω για αναβαθμιση;υπαρχει κατι που μπορω νακανω εγω;φορματ πως γινετα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...