Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

aangel Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, παραθέτω και screenshot http://briefcase.pathfinder.gr/download/hostolis/20636/254141/0/Backup+Error.jpg

 

Έχω κάνει και αναβάθμιση, αλλα αυτό μου το έκανε και πριν την αναβάθμιση...

Δεν ξέρω τι συμβαίνει, δοκίμασα reboot σε pc και κινητό, απεγκατάσταση PcSuite και καθαρισμό registry keys με το Nokia_6600_Register_Cleaner και επανεγκατάσταση του PcSuite αλλα πάλι το ίδιο error μου βγάζει...

 

To ακόμη πιο περίεργο είναι οτι το βγάζει αμέσως μόλις πατήσεις το κουμπάκι backup, δηλαδή δεν παίρνει κάποια ώρα να πεις οτι ρε παιδί μου κάνω κάτι λάθος, ας πούμε οτι ίσως τρέχουν πολλές εφαρμογές στο κινητο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hostolis ( 3 Μάι. 2004 , 18:18)

 

aangel Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, παραθέτω και screenshot http://briefcase.pathfinder.gr/download/hostolis/20636/254141/0/Backup+Error.jpg

 

Έχω κάνει και αναβάθμιση, αλλα αυτό μου το έκανε και πριν την αναβάθμιση...

Δεν ξέρω τι συμβαίνει, δοκίμασα reboot σε pc και κινητό, απεγκατάσταση PcSuite και καθαρισμό registry keys με το Nokia_6600_Register_Cleaner και επανεγκατάσταση του PcSuite αλλα πάλι το ίδιο error μου βγάζει...

 

 

το ιδιο προβλημα το εχω και εγω και νομιζω οτι καποια απο τις εφαρμογες το κανει :eek:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν μπορω να εχω ως hidden αρχειο καποιο μηνυμα sms (μεσω seleq) ή εστω εναν ολοκληρο φακελο μηνυματων;Αν δεν γινεται μεσω seleq μηπως μπορει να γινει μεσω του sCrypto ή καποιου αλλου προγραμματος?Εψαξα να βρω καποια μηνυματα μου στον φακελο C:\System\mail και να βαλω hidden attribute αλλα συνεχιζουν να φαινονται...

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PMNEDM ( 3 Μάι. 2004 , 20:00)

 

Ξερει κανεις αν μπορω να εχω ως hidden αρχειο καποιο μηνυμα sms (μεσω seleq) ή εστω εναν ολοκληρο φακελο μηνυματων;Αν δεν γινεται μεσω seleq μηπως μπορει να γινει μεσω του sCrypto ή καποιου αλλου προγραμματος?Εψαξα να βρω καποια μηνυματα μου στον φακελο C:\System\mail και να βαλω hidden attribute αλλα συνεχιζουν να φαινονται...

 

δεν νομιζω να γινεται

Link to comment
Share on other sites

Με το Msgsaver μπορεις να τα μεταφερεις, σε μορφη αρχειων .txt.Εγω εχω την εκδοση 1.14 (απο aivanet την ειχα κατεβασει) και δουλευει μια χαρα

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PMNEDM ( 4 Μάι. 2004 , 01:27)

 

Με το Msgsaver μπορεις να τα μεταφερεις, σε μορφη αρχειων .txt.Εγω εχω την εκδοση 1.14 (απο aivanet την ειχα κατεβασει) και δουλευει μια χαρα

 

Καιρός να αναβαθμίσεις και στην 1.16! ;)

Να συμπληρώσω οτι υπάρχει και το πρόγραμμα message storer! :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια παιχνίδια του NOKIA N-GAGE,μπορουν να παίξουν στο 6600? :o

Θα ήθελα όσο το δυνατόν ακριβείς πληροφορίες.Και sorry που επιμένω :o :o :o

Καλές γιορτες και ευτυχισμένο το 2004!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kotsaris ( 4 Μάι. 2004 , 18:16)

 

Μπορεί κάποιος να μου πει ποια παιχνίδια του NOKIA N-GAGE,μπορουν να παίξουν στο 6600? :o

 

 

Για δες καλυτερα φιλε μου :) το

N gage games για 6600 ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ,θα βρεις οτι ζητας :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

paiida na rotiso kati? katevasa ena theme kai eno to epelexa meta apo mono tou meta apo liga lepta mou allazei apo mono tou to theme kai mou vazei to proepilegmeno se saas simvainei?

 

otan kano back up to kinito me to pcsuite tote to allazei

esas?

Link to comment
Share on other sites

Guest andreadakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa ( 4 Μάι. 2004 , 19:40)

 

paiida na rotiso kati? katevasa ena theme kai eno to epelexa meta apo mono tou meta apo liga lepta mou allazei apo mono tou to theme kai mou vazei to proepilegmeno se saas simvainei?

 

 

moy to exi kani kai mena mia fora alla apo tote eftixos den moy ta ksanakane!!

afto soy to kani mono se ena sigekrimeno themes??

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλεψουν τα java games(jad) στο 6600 θελει να ειναι εγκατεστημενη h java? Χρειάζεται καποιο εxtra πρόγραμμα? Γιατι εχw περασει μερικα jad και δεν ανοιγουν μου λει αγνωστη μορφη αρχειου.
It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

balloo, το αρχείο jad δεν είναι πρόγραμμα java, το jar είναι!

Όχι, δε χρειάζεται κανένα πρόγραμμα, υποστηρίζεται από το λειτουργικό!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδεφτει πολυ εχω κατεβασει κατι γαμεσ και τα κσεζιπαρα και εχουν μονο ενα αρχειο jad mesa jar den blepo τι να κανω αυτα τι ειναι παιζουν στο 6600 Ηελπ με
It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Εχθές δεν μπήκα στο forum και δεν είδα τα νέα posts των φίλων giannis42 και hostolis που αναφέρονται κι εκείνοι στο πρόβλημα του backup (σελ.285).

 

Ας μας βοηθήσει κάποιος, please, είναι ΠΟΛΥ μεγάλο πρόβλημα να μην μπορούμε να πάρουμε backup :cry:

 

Όσο και να σας κάνει εντύπωση, συνδέω το πρόβλημα του backup με τα θέματα: το ανέφερα και στο forum για τις αναβαθμίσεις. Την τελευταία φορά που πήγα να πάρω backup, και ενώ έχω ήδη πάρει backup αρκετές φορές, το PcSuite μου επανέφερε το default theme της Nokia και δεν πήρε backup!

 

Τα θέματα τα εγκαθιστώ μέσω του PcSuite, κάνοντας double-click στο εικονίδιο του .sis αρχείου που έχω αποθηκεύσει στο PC. Δεν νομίζω να κάνω κάτι περίεργο... Τα θέματα τα αποθηκεύω στην MMC. Ποτέ δεν μου αποθήκευσε πάνω από 5-6 θέματα και μερικά δεν μπορώ να τα απεγκαταστήσω (μέσω της διαχείρισης πάντα).

 

Η έκδοση του firmware που έχω είναι η 3.42.1.

 

Αυτά, δεν νομίζω να ξέχασα κάτι...

 

Ας βοηθήσει κάποιος, please!!!

Αννη
Link to comment
Share on other sites

to epatha extes kai back up pernei alla sou metaferei sto arxiko theme to kinito sou etsi den einai? afto simvainei oti to theme pou exeis valei den einai sosto opote vgalto kai vres to idio theme apo alli selida kai katevaseto tote den tha sou dimiourgisei provlima. afto ekana kai ego kai kanonika doulepsan ola
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aangel ( 5 Μάι. 2004 , 15:21)

 

Εχθές δεν μπήκα στο forum και δεν είδα τα νέα posts των φίλων giannis42 και hostolis που αναφέρονται κι εκείνοι στο πρόβλημα του backup (σελ.285).

 

Ας μας βοηθήσει κάποιος, please, είναι ΠΟΛΥ μεγάλο πρόβλημα να μην μπορούμε να πάρουμε backup :cry:

 

Όσο και να σας κάνει εντύπωση, συνδέω το πρόβλημα του backup με τα θέματα: το ανέφερα και στο forum για τις αναβαθμίσεις. Την τελευταία φορά που πήγα να πάρω backup, και ενώ έχω ήδη πάρει backup αρκετές φορές, το PcSuite μου επανέφερε το default theme της Nokia και δεν πήρε backup!

 

Τα θέματα τα εγκαθιστώ μέσω του PcSuite, κάνοντας double-click στο εικονίδιο του .sis αρχείου που έχω αποθηκεύσει στο PC. Δεν νομίζω να κάνω κάτι περίεργο... Τα θέματα τα αποθηκεύω στην MMC. Ποτέ δεν μου αποθήκευσε πάνω από 5-6 θέματα και μερικά δεν μπορώ να τα απεγκαταστήσω (μέσω της διαχείρισης πάντα).

 

Η έκδοση του firmware που έχω είναι η 3.42.1.

 

Αυτά, δεν νομίζω να ξέχασα κάτι...

 

Ας βοηθήσει κάποιος, please!!!

 

Λοιπον ακουστε με επειδη το ειχα και εγω αυτο το προβλημα :cool: ,

 

Ειναι καποιες εφαρμογες οπως το ScreenSaver της Psiloc, το Phonesecure κ.α. οι οποιες τρεχουν στο background αλλα συγχρονως ειναι και hidden δηλ. δεν μπορεις να τις δεις απο καποιον taskmanager εκτος και αν εχει επιλογη για να βλεπεις τα hidden apps... :)

 

Θα πρεπει να κλεισετε αυτες τις εφαρμογες διοτι το PcSuite λογω του οτι ειναι hidden δεν μπορει να τις κλεισει.. ;)

 

Πως? :o

 

Υπαρχει ενα προγραμμα (ισως να υπαρχουν κι αλλα απλως εγω αυτο ξερω :whistle: ) το AppMan το οποιο εχει μια επιλογη ονοματει ''Kill All Apps'' η καπως ετσι :cool: ) και ετσι κλεινει ολες τις εφαρμογες, hidden και μη-hidden! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αμα κοιταξεις σε ολες τις καρτελες του προγραμματων (δηλ. αν πατησεις δεξια) θα τις βρεις... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 5 Μάι. 2004 , 16:51)

 

Λοιπον ακουστε με επειδη το ειχα και εγω αυτο το προβλημα :cool: ,

 

Ειναι καποιες εφαρμογες οπως το ScreenSaver της Psiloc, το Phonesecure κ.α. οι οποιες τρεχουν στο background αλλα συγχρονως ειναι και hidden δηλ. δεν μπορεις να τις δεις απο καποιον taskmanager εκτος και αν εχει επιλογη για να βλεπεις τα hidden apps... :)

 

Θα πρεπει να κλεισετε αυτες τις εφαρμογες διοτι το PcSuite λογω του οτι ειναι hidden δεν μπορει να τις κλεισει.. ;)

 

Πως? :o

 

Υπαρχει ενα προγραμμα (ισως να υπαρχουν κι αλλα απλως εγω αυτο ξερω :whistle: ) το AppMan το οποιο εχει μια επιλογη ονοματει ''Kill All Apps'' η καπως ετσι :cool: ) και ετσι κλεινει ολες τις εφαρμογες, hidden και μη-hidden! ;)

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :)

 

Τώρα σβήνω ΟΛΕΣ της εφαρμογές της Psiloc, όλο προβλήματα δημιουργούν απ'ότι διαβάζω :mad:

 

Ακόμα δεν δοκίμασα να πάρω backup, αλλά μήπως ξέρετε τι είναι το "PsiNT eLIB PSILOC" και το "Psiloc Alarm Enhancement" που μου εμφανίζει στην διαχείριση για να τα διαγράψω κι αυτά;

 

Ευχαριστώ,

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν ειπα πως φταινε οι εφαρμογες της Psiloc, απλως πως η συγκεκριμενη ειναι hidden... :)

 

Aμα απλως σβησεις ολες τις Psiloc και δεν κανεις αυτο που σου ειπα παραπανω πιθανον ειναι να μην καταφερεις τιποτα! :o

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

απορία: δεν εχω εγκαταστησει καμια εφαρμογη στο κινητο μου απο τοτε που το πηρα αλλα το προβλημα με το μπακ απ μου το παρουσιαζει. αυτο σημαινει οτι εχει ηδη απο τη μαμα του εγκατεστημενεσ εφαρμογες της psiloc?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...