Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (25 Φεβ. 2004 , 09:18)

 

emena mou ekane provlimata me ton log server

 

log server??τι ειναι αυτο??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (25 Φεβ. 2004 , 09:18)

 

emena mou ekane provlimata me ton log server

 

 

Λοιπον επειδη εχει ξαναειπωθει το συγκεκριμενο μονο που δεν θυμαμαι αν ηταν απο σενα,το εβγαλα για δυο τρεις μερες και δεν εκανε ουτε ενα σφαλμα με τον log server....

Ολως περιεργως,τις προηγουμενες μερες εκανε 2-3 φορες τη μερα σφαλαμα,ενω σημερα που το επανεγκατεστησα,ξανα μεσα σε δυο φορες που χτησιμοποιησα το μητρωο για τις κλησεις...

Τυχαιο...?Δεν ξερω...Απλα το αναφερω...

 

Απο κει και περα για οσους πιθανως τρομαξουν,δεν ειναι και τπτ να γινει log server σφαλαμα,απλα κανετε ενα restart το τηλ και ειναι οκ,αλλιως οποιαδηποτε κληση γινει αναπαντητη η μη,δεν καταγραφεται αν δεν την δειτει εκεινη την ωρα...

 

Τα υπόλοιπα στις εφαρμογες... ;) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (25 Φεβ. 2004 , 15:19)

 

nai apo emena itan kata pasa pi8anotita.pados einai sigoura apo to prog afto i blabi giati egw to paratirw edw kai mines

 

 

Τεινω κι εγω οπως ειπα σε αυτη την αποψη....

Τα υπόλοιπα εδώ

 

;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (24 Φεβ. 2004 , 09:15)

 

meta apo 7 merioules piretou epestrepsa kai egw ade kali ebdomada pedes kai kati akoma

 

afto to perifimo smstimer pou stelnei ellinika mou exei 3eskisei na krasarei ton log server...me to pou to ebgala ola stamatisan....pote den 8a bre8ei mnia lisi me ta elinika????

 

 

Λοιπόν...έχουμε και λέμε.

1. Η αγαπημένη μας εταιρεία η nokia, ανακοινώνει το 6600 πριν κάτι μήνες, όπου αυτή η είδηση τότε προκάλεσε μεγάλη ικανοποίηση σε πολλούς power users (και όχι μόνο ) και αυτό φαίνεται και από το μέγεθος του συγκεκριμένου thread.

1.Αλήθεια μέχρι΄πότε θα ανεχόμαστε αυτή την "ρατσιστική" αντιμετώπιση όσων αφορά τη μητρική μας γλώσσα από μια εταιρεία η οποία και επίσημα παραδέχεται πως η χώρα μας είναι απ'τους "καλούς της πελάτες";

Αναρωτιέμαι αυτή είναι η "ευρωπαϊκη" εικόνα την οποία παρουσιάζει η εν'λόγω εταιρεία;

2. Ο δικός μας υπεύθυνος αντιπρόσωπος (Alpha Copy) , ο οποίος σπεύδει να στηρίξει τη χώρα μας σε αθλητικά γεγονότα με διάφορες χορηγίες, έχει αναρωτηθεί πόσο μειώνει τη χώρα μας η εταιρεία την οποία αντιπροσωπεύει , όταν από τον Οκτώβρη(επίσημη ημερομηνία έκδοσης του 3.42.1 firmware) εχει περιοριστεί στην παροχή μόνον κάποιων επιπλέον minor packages firmware για το 6600 , τη στιγμή που εκδίδει συνεχώς αναβαθμίσεις για τα υπόλοιπα ευρωπαϊκα κράτη υποστηρίζοντας άψογα τη γλώσσα του κάθε κράτους;

Τελικά , πραγματικά υπέροχο το 6600 και αναμφησβήτητα καινοτομικό. Μόνο που μου φαίνεται πως τα διάφορα bugs που έχει εμφανίσει σε συνδιασμό με τις τεράστειες πόσότητες που έχει πουλήσει ...είναι αρκετά για να επισκιάσουν της δυνατότητες της συσκευής.

Υ.Γ. Αν θέλετε να δείτε την αγάπη που τρέφει η nokia για τους αντιπροσώπους της στην Ελλάδα, ψάξτε στο site "www.nokia.com" να τους βρείτε. Αν τους βρείτε...τρυπίστε μου τη μύτη. Όλοι οι ευρωπαίοι αντιπροσώποι υπάρχουν ακτός απ'τους δικούς μας.

 

Με αγάπη προς...Alpha Copy

Αφού δεν μπορούμε να δώσουμε χρόνια στη ζωή μας....ας δώσουμε ζωή στα χρόνια μας.
Link to comment
Share on other sites

Αλλο παλι και τουτο.

Εχω φορτωσει καποια wav αρχεια μεσω pc suite τα οποια παιζουν κανονικα απο την εγγραφη.

Στο προφιλ τα παιζει επισεις αλλα οταν βαλω να χτυπαει το τηλ με τον εκαστοτε ηχο wav αυτο χτυπαει με τον ηχο της nokia ενω μεχρι προτυνος

χτυπουσε κανονικα με οτι ειχα επιλεξει απο το προφιλ.

βοηθεια please.

αβυσσος η ψυχη του 6600

ΥΓ. τα προγραμματα που εχω φορτωσει ειναι ultramp3-mms it-total ir-sms timer-efile manager-και 2-3 θεματα μηπωσ παιζουν ρολο και αυτα.

Και αφου εχω κανει format και στη καρτα και στο τηλ

Με εκτιμηση akis11

Υ.Γ 2 Οτι κι αν εκανα δεν βρηκα ακρη μηπως μπορει να με βοηθησει καποιος για να λυσω το προβλημα μου η θα αναγκαστω να παω μαμα νοκια. sos sos sos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος akis11 (25 Φεβ. 2004 , 18:14)

 

Αλλο παλι και τουτο.

Εχω φορτωσει καποια wav αρχεια μεσω pc suite τα οποια παιζουν κανονικα απο την εγγραφη.

Στο προφιλ τα παιζει επισεις αλλα οταν βαλω να χτυπαει το τηλ με τον εκαστοτε ηχο wav αυτο χτυπαει με τον ηχο της nokia ενω μεχρι προτυνος

χτυπουσε κανονικα με οτι ειχα επιλεξει απο το προφιλ.

βοηθεια please.

αβυσσος η ψυχη του 6600

 

μηπως εχεις το foul screen caller????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος manolis (25 Φεβ. 2004 , 19:48)

 

Telika sto site tis vodafone to 6600 to exei stis siskeves gia vodafone live,to exei valei kapios?

 

 

Nαι , τις εχω περασει τις ρυθμισεις για live

:)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JKK74 (16 Φεβ. 2004 , 13:52)

 

ΚΑΛΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

 

ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΑ ΒΑΖΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΕΝΔΕΙΞΗ "ΕΚΛΕΙΣΕ ΕΦΑΡΜ. MEDIA GALLERY"

ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΑΡΧΕΙΩΝ ΤΗΝ ΒΛΕΠΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ DIRECTORY "ΕΙΚΟΝΕΣ" ΠΟΥ ΤΟ ΘΕΩΡΕΙ ΑΔΕΙΟ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ Η ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΑΜΠΕΨΕΙ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ FORMAT.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!

 

Σας γράφω τελικά τι έκανα έτσι απλά για όσους δεν τους έχει τύχει το ίδιο.

Προσπάθησα να βρω τις χαμένες εικονούλες μου με διάφορα file managers αλλά τίποτα. To Directory "Εικόνες" δεν άνοιξε με τίποτα. Αποφάσισα να κάνω λοιπόν φορμάτ αλλά δεν......... γινόταν φορμάτ με τίποτα. Πήρα και γω λοιπόν την κάρτα και την έχωσα σε ένα palm και έκει τα κατάφερα, έγινε φορμάτ. Μετά την έβαλα στο 6600 και ξαναέκανα φορμάτ για να δημιουργήσει τα απαραίτητα Directories. Δυστυχώς έχασα το Opera. Αν ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω (όχι demo) ας μου πει. Επίσης όσα site βρίσκω στο thread για games είναι όλα demo. Ξέρει κανείς για σπασμένα ή πως τα σπάμε?

VW317
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (25 Φεβ. 2004 , 19:57)

 

Nαι , τις εχω περασει τις ρυθμισεις για live

:)

 

 

Πώς τις πέρασες, αφού στο site της vodaphone δεν υπάρχουν :confused:

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τον Opera θα τον βρεις στο http://www.opera.com :)

Ενα site για παιχνιδια και εφαρμογες ειναι το http://www.aivanet.com και φυσικα ολα ειναι cr@cked εκει ;) :up:

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos (25 Φεβ. 2004 , 22:46)

 

Πώς τις πέρασες, αφού στο site της vodaphone δεν υπάρχουν :confused:

 

 

Ok δεν υπήρχαν αυτόματες (ο κλασσικός ο τεμπέλης ο Έλληνας) αλλά αφού έβαλα τις χειροκίνητες μου βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να σύνδεθεί. Μπορεί να φανταστεί κανείς περό τίνος πρόκειται;

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos (25 Φεβ. 2004 , 22:46)

 

Πώς τις πέρασες, αφού στο site της vodaphone δεν υπάρχουν :confused:

 

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ VODAFONE LIVE ΓΙΑ ΝΟΚΙΑ 6600

 

1. Πατήστε το κεντρικό κουμπί πλοήγησης για να εισέλθετε στο βασικό μενού.

2. Επιλέγετε διαδοχικά Εργαλεία - Ρυθμίσεις - Σύνδεση - GPRS

3. Στη συνέχεια Σύνδεση GPRS , έπειτα Όταν διατίθεται και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

4. Επιλέξτε Πίσω για να βγείτε στο μενού Σύνδεση .

5. Στη συνέχεια Σημεία πρόσβασης και πιέστε το κουμπί Επιλογή .

6. Επιλέξτε Νέο σημείο προσβ .

7. Επιλέξτε Χρήση προεπιλ. ρυθμ .

8. Επιλέξτε Όνομα σύνδεσης , εισάγετε Vodafone live! και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

9. Επιλέξτε Φορέας δεδομένων , έπειτα GPRS και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

10. Επιλέξτε Όνομα σημείου πρόσβ., εισάγετε τη φράση wap.vodafone.gr (για συνδρομητές με πάγιο) ή wapkarta.vodafone.gr (για συνδρομητές με καρτοκινητό) και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

11. Επιλέξτε Όνομα χρήστη , εισάγετε τη φράση user και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

12. Επιλέξτε Προτροπή κωδ. Πρόσβ ., επιλέξτε Όχι και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

13. Επιλέξτε Κωδικός Πρόσβασης , εισάγετε την λέξη pass και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

14. Επιλέξτε Έλεγχος στοιχείων , επιλέξτε Κανονικός και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

15. Επιλέξτε Αρχική σελίδα , εισάγετε τη φράση http://live.vodafone.com και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει .

16. Στη συνέχεια επιλέξτε Όνομα Σύνδεσης, Επιλογές και Προχωρημένες Ρυθμίσεις όπου συμπληρώστε τα ακόλουθα.

- Διεύθυνση IP τηλεφ. - Αυτόματη.

- Κύριος διακομ. ονομ. - 0.0.0.0.

- Δευτερ. διακομ. ονομ. - 0.0.0.0.

- Διευθ. διακ. μεσολαβ. - 213.249.019.049

- Αρ. θύρας διακ. μεσ. - 5080

Πατήστε το κουμπί Πίσω 3 φορές.

17. Από το κεντρικό μενού επιλέξτε Υπηρεσίες , πατήστε Επιλογές και έπειτα Ρυθμίσεις .

18. Στην επιλογή Προεπιλ. Σημείο προσβ . επιλέξτε Vodafone live! και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Πίσω.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Να περνάτε Αγγλικούς χαρακτήρες όπου χρειάζεται αλλιώς δεν θα κάνετε τίποτα !

VW317
Link to comment
Share on other sites

Μπως μπορει να βηθησει καποιοσ για το προβλημα που αναφερω ποιο πανω και αφου εχω κανει και δευτερο φορματ και στη καρτα και στο τηλ

το αποτελεσμα ηταν το ιδιο.

Δεν εχω περασει κανενα προγραμμα.

Με εκτιμηση

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elotia (26 Φεβ. 2004 , 09:33)

 

εχω ένα πρόβλημα με το e-rofiles μου λέει οτι wrong e-psilog libraries running.Ti μπορούμε να κάνουμε για να δουλέψει?

 

 

Αυτο μου εκανε και εμενα οταν εκτος απο ολα τα υπολοιπα προγραμματα τις psiloc εβαλα το eRecorder.Απλα κανε ενα reboot και μετα δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

reboot = επανεκκινηση ;) .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και δεν φτιάχνει.Δηλ. κάνω την εγκατάσταση και μετά κάνω reboot και πάλι μόλις παω να το ανοίξω μου λέει τα ίδια.Δεν ανοίγει πχ. το e-profiles ή το Where i am.To ****** που είναι μαζί στο file πρίν το κατεβάσω παίζει κάποιο ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει μεσα παλια εκδοση του προγραμματος. Ψαξε να βρεις την νεοτερη!! ;)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...