Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από 2 μέρες χρήσης το ΒΤ της μοτορολα (810) λειτουργει άψογα με το 6600. ουτε παρεμβολές, πολύ δυνατή και καθαρή ακρόαση, και το σημαντικότερο μεγάλη αυτονομία, ίσως επειδή οταν κλείνεις το πτυσόμενο μικρόφωνο σβήνει και επανενεργοποιείται μόλις το ανοίξεις.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα μια φωνητικη ετικετα για να ενεργοποιω τις υπερυθρες...

οταν ομως το κανω (του λεω 'ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ ΡΕ' :lol:

μου επιβεβαιωνει οτι αναγνωρισε την εντολη αλλα τις υπερυθρες δεν τις ανοιγει :confused:

Ενω οταν του δινω εντολη να ανοιξει το bt ολα κανονικα.

Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα :blink:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

paidia akoyw POLLES diamaryries gia dead pixels...ma ti ginetai???fola h ypothesh????

telika mporei kapoios na pei an einai stereo ta mp3 me ena apo nai 'h oxi??einai dynata?san toy ngage...oxi poiotika alla apo pleyras dynatoy hxoy!db yoy know...thanks!!thn ekane th patath ths s iemens kai odeyw pros 6600...bye sx1...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον iliasp

 

paidia akoyw POLLES diamaryries gia dead pixels...ma ti ginetai???fola h ypothesh????

 

δεν μου ετυχε - ευτηχως

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας!ειμαι κατοχος ενος p800 αλλα σκεφτομαι να το αλλαξω.ειναι καλυτερο το 6600?please πειτε μου μια αποψη!θα κανω καλα η μεγαλο λαθος?

και κατι αλλο......ραδιοφωνο ενσωματομενο εχει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον nikostzach

 

καλησπερα σας!ειμαι κατοχος ενος p800 αλλα σκεφτομαι να το αλλαξω.ειναι καλυτερο το 6600?please πειτε μου μια αποψη!θα κανω καλα η μεγαλο λαθος?

 

γιατι να κανεις λαθος ρε φιλε ,τα βλεπεις με την λογικη οτι το ενα η το αλλο σου κανει για την δουλεια που το θες - απλα πραγματα - ;)

και κατι αλλο......ραδιοφωνο ενσωματομενο εχει?

 

οχι

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

re paides stis rythmiseis tis wras ekei pou epilegoume tin therini wra energopoiimeni ti vazoume akrivws apo panw pou leei "diafora apo GMT"???
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον luke

 

re paides stis rythmiseis tis wras ekei pou epilegoume tin therini wra energopoiimeni ti vazoume akrivws apo panw pou leei "diafora apo GMT"???

 

- 2

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

6 στο τηλεφωνο και φυσικα υπαρχει και η MMC
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ili

 

Βρηκε ρε παιδια τελικα κανεις καποιον τροπο για να περαστουν οι επαφες γρηγορα κ ευκολα απο 7650 σε 6600? Με το oxygen για symbian λιγο δυσκολο αν δεν αγοραστει αφου δεν υπαρχει σπασμενο ακομα (ή υπαρχει???). Η δοκιμαστικη εκδοση αφηνει μονο ανεβασμα των επαφων στο τηλ., ετσι δεν ειναι? Οσοι το εχετε ηδη παρει το 6600 μια μια με bt τις περνατε? Και οσοι εχουν δωσει ηδη το παλιο τι κανουν???

 

Κοίταξε αυτό!!! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και πάλι...

 

@akatsim: Όσον αφορά το ΒΤ, μετρήθηκα και βρήκα ότι έχω μαγνητική διαπερατότητα <1 :lol:

 

Όσον αφορά τους φίλους-συνδρομητές Cosmote, σας πληροφορώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε (βάζω και τον εαυτό μου μαζί, γιατί κι εγώ Cote έχω) να βάλουν HTTP proxy server για να δέχεται τα MMS από το 6600...

Δηλαδή: MMS 6600 σε Cote --> ΓΙΟΚ! (προς το παρόν...)

http://www.langkawi.dk/t173.gif

http://www.danasoft.com/sig/sigmacom.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να περάσω τα μηνύματα που έχω στο v200 στο 6600?

 

 

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

 

 

Παράθεση

Αρχικό μήνυμα από τον/την Jim87

 

 

 

 

Παράθεση

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia5100/1.0 (3.02) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia vrikate akri me ta mms se voda?Opois xerei as grapsei!Please!

 

 

 

 

 

Eγώ πριν απο λίγο έστειλα mms και μου στάλθηκε κανονικά.

 

Έκανες ότι λέει η voda?

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020503&vars=1300000000

 

 

 

Thanks a lot jim!Na se kala!

 

Δεν κάνει τίποτα φίλε μου :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sigmacom

 

Γειά σας και πάλι...

 

@akatsim: Όσον αφορά το ΒΤ, μετρήθηκα και βρήκα ότι έχω μαγνητική διαπερατότητα <1 :lol:

 

Όσον αφορά τους φίλους-συνδρομητές Cosmote, σας πληροφορώ ότι θα πρέπει να περιμένουμε (βάζω και τον εαυτό μου μαζί, γιατί κι εγώ Cote έχω) να βάλουν HTTP proxy server για να δέχεται τα MMS από το 6600...

Δηλαδή: MMS 6600 σε Cote --> ΓΙΟΚ! (προς το παρόν...)

http://www.langkawi.dk/t173.gif

 

Οταν θα δουλευουν τα MMS ριξε ενα ''συρμα'' PLEASE για να μην ψαχνουμε. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Στη διεύθυνσηhttp://batteryuniversity.com (part one

και part two ) υπάρχει έγκυρη νομίζω απάντηση για όλα σχετικά με τις μπαταρίες όλων των ειδών.

Link to comment
Share on other sites

1. Πατήστε το κεντρικό κουμπί πλοήγησης για να εισέλθετε στο βασικό μενού.

2. Επιλέγετε διαδοχικά Εργαλεία - Ρυθμίσεις - Σύνδεση.

3. Η σύνδεση σε ένα σημείο πρόσβασης απαιτεί σύνδεση μεταφοράς δεδομένων.

Επιλέξτε GPRS, στη συνέχεια Σύνδεση GPRS, έπειτα Όταν διατίθεται και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

4. Επιλέξτε Πίσω για να βγείτε στο βασικό μενού.

5. Επιλέξτε Μηνύματα και στη συνέχεια Επιλογή και 'Aνοιγμα.

6. Επιλέξτε Επιλογές, Ρυθμίσεις και έπειτα Μήνυμα Μultimedia.

7. Επιλέξτε Προτιμώμενη σύνδεση και την επιλογή Νέο σημείο πρόσβ.

8. Επιλέξτε Χρήση προεπιλ. ρυθμ.

9. Επιλέξτε Όνομα σύνδεσης, εισάγετε Vf MMS και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

10. Επιλέξτε Φορέας δεδομένων, έπειτα GPRS και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

11. Επιλέξτε Όνομα σημείου πρόσβ., εισάγετε την φράση mms.vodafone.net και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

12. Επιλέξτε Όνομα χρήστη, εισάγετε την φράση user και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

13. Επιλέξτε Προτροπή κωδ. Πρόσβ., επιλέξτε Όχι και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

14. Επιλέξτε Κωδικός Πρόσβασης, εισάγετε την λέξη pass και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

15. Επιλέξτε Έλεγχος στοιχείων, επιλέξτε Κανονικός και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

Προσοχή: Διεύθυνση ΙΡ πύλης το αφήνετε 0.0.0.0

16. Επιλέξτε Αρχική σελίδα, εισάγετε την φράση http://mms.vodafone.gr και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

17. Επιλέξτε Ασφάλεια σύνδεσης, έπειτα Απενεργοποιημένη και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

18. Επιλέξτε Τύπος σύνδεσης, επιλέξτε Συνεχής και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Πίσω.

19. Στη συνέχεια επιλέξετε Επιλογές και Προχωρημένες Ρυθμίσεις όπου συμπληρώστε τα ακόλουθα:

· Διεύθυνση ΙΡ τηλεφ. - Δυναμική.

· Κύριος διακομ. ονομ. - 0.0.0.0.

· Δευτερ. διακομ. ονομ. - 0.0.0.0

· Διεύθ. διακ. μεσολάβ. - 213.249.019.049

· Αρ. θύρας διακ. μεσ. - 5080

Πατήστε το κουμπί Πίσω 2 φορές.

20. Στην σελίδα Προεπιλ. Σημείο πρόσβ., επιλέξτε Vf MMS και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Πίσω.

21. Επιλέξτε Δευτερεύουσα σύνδ. και Καμία.

22. Επιλέξτε Λήψη Multimedia, επιλέξτε Πάντα ενεργοπ. και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

23. Επιλέξτε Κατά τη λήψη μηνύμ. και επιλέξτε 'Aμεση ανάκτηση και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

24. Επιλέξτε Να επιτραπ. Ανώνυμα και επιλέξτε Ναι και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

25. Επιλέξτε Λήψη διαφημιστικών και επιλέξτε Ναι και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

26. Επιλέξτε Αναφορά λήψης και επιλέξτε Ναι και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

27. Επιλέξτε Αποστ. Αναφ. Απαγορ. και επιλέξτε 'Οχι και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

28. Επιλέξτε Χρονική ισχύς μηνύμ. και επιλέξτε 24 ώρες και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

29. Επιλέξτε Μέγεθος εικόνας και επιλέξτε Μεγάλο και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

30. Επιλέξτε Ηχείο και επιλέξτε Μεγάφωνο και για καταχώρηση πιέστε το κουμπί Εντάξει.

31. Επιλέξτε Πίσω μέχρι το βασικό μενού.

 

 

για να το έχουμε εδώ και να μην ρωτάμε :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Manufacturers rate the lithium-ion battery at an 80% depth of discharge. Repeated full (100%) discharges would lower the specified cycle count. It is therefore recommended to charge lithium-ion more often rather than letting it down too low. Periodic full discharges are not needed because lithium-ion is not affected by memory.
Link to comment
Share on other sites

Do and don't battery table

 

Lithium-ion (Li-ion)

Cell phones, laptops, video cameras.

 

CHARGING

Do charge the battery often. The battery lasts longer with partial rather than full discharges.

 

Do not use if pack gets hot during charge. Check also charger.

 

Charge methods: Constant voltage to 4.20V/cell (typical). No trickle-charge when full. Li-ion may remain in the charger (no memory). Battery must remain cool. No fast-charge possible.

 

Rapid charge = 3h

 

DISCHARGING

Avoid full cycle because of wear. 80% depth-of-discharge recommended. Re- charge more often. Avoid full discharge. Low voltage may cut off safety circuit

 

No maintenance needed. Loses capacity due to aging whether used or not.

 

Store at 40% charge in a cool place. Do not store at full charge and at warm temperatures because of accelerated aging.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ

 

Το 6600 ερχεται με τον φορτιστη ACP-12E που βγαζει output 5.7V kai 800 mA. Η μπαταρια του ειναι η BL-5C που δουλευει στα 3.7V. Λετε να παιζει ρολο? Ο παληος φορτιστης της Νοκια που χρησιμοποιω ACP-7E βγαζει output 3.7V ακριβως. Mηπως ειναι καλυτερος αν και πιο αργος?

Link to comment
Share on other sites

The speed by which lithium-ion ages is governed by temperature and state-of-charge. Figure 1 illustrates the capacity loss as a function of these two parameters.

 

http://batteryuniversity.com/parttwo-34.htm

 

Simple Guidelines

 

 

Avoid full discharges; recharge lithium-ion more often. Repetitive random charge does not harm the battery. There is no memory.

 

Keep the lithium-ion battery cool but do not freeze. Avoid a hot car. For prolonged storage, keep the battery at a 40% charge level.

 

If your laptop runs without a battery and fixed power is used most of the time, remove and store the battery in a cool place.

 

Avoid purchasing spare lithium-ion batteries for later use. Observe manufacturing date. Do not buy old stock, even if sold at clearance prices.

 

 

POLY ENDIAFERON!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα μου εστηλε η βονταφον της ρυθμισεις για mms και gprs και δεν δουλεβη τιποτα τι γινετε?

μια βοηθεια τα mms τα εχω ρυθμισει οπως πιο πανω αλλα για το gprs τι γινετε? οκ τελικα βρηκα ακρη . ΑΚΥΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...