Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1)παιδια ο camcoder τρεχει σε εσας σωστα?εμενα ανοιγει αλλα μετα χάος...

2)εφαρμογη που ετρεχε παλια σωστα(miniGPS) τωρα μολις παει να τρεξει,κλεινει παλι.καποια ιδεα?

3) τελικα με το προβλημα τον mms μου που δεν εφταναν ποτε στον προορισμο τους εφταιγα εγω γιατι ειχα επιλεξει απο της ρθθμισεις μυνηματων "μεγάλο" μέγεθος εικονων.

4)υπαρχει καποιος emulator για το 6600 για pc, ωστε να δοκιμαζουμε εκει πρωτα την καθε "μπαρουφα" προγραμμα που βρισκουμε μπροστα μας?!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως δεν φταινε τα drivers του irDA απλως κατι με το κινητο σου η το προγραμμα που χρησιμοποιεις
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος charger (31 Δεκ. 2003 , 19:28)

 

1)παιδια ο camcoder τρεχει σε εσας σωστα?εμενα ανοιγει αλλα μετα χάος...

2)εφαρμογη που ετρεχε παλια σωστα(miniGPS) τωρα μολις παει να τρεξει,κλεινει παλι.καποια ιδεα?

3) τελικα με το προβλημα τον mms μου που δεν εφταναν ποτε στον προορισμο τους εφταιγα εγω γιατι ειχα επιλεξει απο της ρθθμισεις μυνηματων "μεγάλο" μέγεθος εικονων.

4)υπαρχει καποιος emulator για το 6600 για pc, ωστε να δοκιμαζουμε εκει πρωτα την καθε "μπαρουφα" προγραμμα που βρισκουμε μπροστα μας?!!

 

1. Απενεργοποιησε τον ηχο και ολα θα δουλευουν ρολοι

2.Κανε ενα reinstall της εφαρμογης και θα λυθει το προβλημα

3.Μπραβο

4.Το goboy που υπαρχει και στο pc

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (29 Δεκ. 2003 , 23:16)

 

Γενικα για smartphone το 6600 εχει πολυ αυτονομια

 

Μιλάω (μετρημένα) 35 λεπτά την ημέρα, πέρα από παιγνιδια, φωτο, μην κλπ. Με βγάζει 2,5 μέρες min.

 

PS: 1ο post του 2004!

Link to comment
Share on other sites

Popo, skeftome sobara to 6600 (allh epilogh to t630 pros stigmh). twra exw to t68...kai meta apo 2+ xronia akoma krataei h bataria bdomada me metria xrish....kai 3-4 meres me baria xrisi kai panta anoixto. To t630 exei kai auto polu kalh bataria. Ante twra na sini8isw thn bataria tou 6600 an to parw!!!..pou mallon 8a to parw...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nhp1023 ( 1 Ιαν. 2004 , 05:00)

 

Popo, skeftome sobara to 6600 (allh epilogh to t630 pros stigmh). twra exw to t68...kai meta apo 2+ xronia akoma krataei h bataria bdomada me metria xrish....kai 3-4 meres me baria xrisi kai panta anoixto. To t630 exei kai auto polu kalh bataria. Ante twra na sini8isw thn bataria tou 6600 an to parw!!!..pou mallon 8a to parw...

 

Εχω και το τ610. Πολύ καλό τηλεφωνάκι για τα λεφτά του, αλλα δεν συγκρίνεται με το 6600. Και όσο για την μπαταρία, το 6600 φορτίζει πολύ γρήγορα, και έτσι αντισταθμίζεται κάπως η μικρή αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

mhn akouw paramuthia gia 2,5 meres ktl. kai katholou na min to douleueis den ksepernaei tis 2 meres. Na leme ta pragmata ws exoun. Ante kai kalh mas xronia! :)
Link to comment
Share on other sites

Guest spastis
Καλή χρονια σε ολους! Εχω ενα προβληματακι και θα ηθελα καποια βοηθεια.. Οποτε παω να εγκαταστησω καποιο java midlet (Jar) μου βγαζει : " Εφαρμογή εκλεισε Childinstaller! " . Μετα η εγκατασταση κολλαει εκει.. Εχετε καμια ιδεα γιατι και πως να το ξεπερασω?? thanks
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TRiBaL ( 1 Ιαν. 2004 , 15:15)

 

mhn akouw paramuthia gia 2,5 meres ktl. kai katholou na min to douleueis den ksepernaei tis 2 meres. Na leme ta pragmata ws exoun. Ante kai kalh mas xronia! :)

 

 

2.5 μερες always on με κανονικη χρηση :whistle:

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις σας πως μπορεις απο 6310i και 7650 να περασεις επαφες στο 6600?Επειδη δεν μπορω να διαβασω:whistle:ολες αυτες τις σελιδες αν εχει καπου εδω μεσα απαντηθει ας με παραπεμψει καποιος.

 

Ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Από τιμές ξέρετε τι παίζει; πχ πόσο κάνει ενας usb bluetooth adapter, ή IRDA;

Στη ταχύτητα μεταφοράς πιστέυω οτι υπερτερεί το bluetooth.

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι (Μη πέσετε να με φάτε αν έχει ξαναειπωθεί, 140 σελίδες είναι το thread).

1. To 6600 δεν έχει vodafone live;

2. Γιατί στο Vodaphone Menou δεν είναι δυνατή η εμφάνιση ελληνικών χαρακτήρων και μου βγάζει τετραγωνάκια στη θέση τους;

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 1 Ιαν. 2004 , 17:51)

 

Να ρωτήσω και κάτι (Μη πέσετε να με φάτε αν έχει ξαναειπωθεί, 140 σελίδες είναι το thread).

1. To 6600 δεν έχει vodafone live;

2. Γιατί στο Vodaphone Menou δεν είναι δυνατή η εμφάνιση ελληνικών χαρακτήρων και μου βγάζει τετραγωνάκια στη θέση τους;

 

δεν το υποστηριζει ακομα ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 1 Ιαν. 2004 , 17:28)

 

Από τιμές ξέρετε τι παίζει; πχ πόσο κάνει ενας usb bluetooth adapter, ή IRDA;

Στη ταχύτητα μεταφοράς πιστέυω οτι υπερτερεί το bluetooth.

 

Εδω στην Αθηνα ενα BT adaptor κανει 65€ ενω ενα irDA adaptor κανει 40€. Ναι οντως το BT ειναι ποιο γρηγορο απο τις irDA
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Και να συνεχίσω.

Έχοντας ενα ΒΤ adaptor, μπορώ να κάνς ό,τι κάνω και με το σειριακό καλώδιο; (firmware updates και τα ρέστα). Ρωτάω γιατί από όσο ξέρω, η IRDA σε περιορίζει κάπως σε αυτά που θές να κάνεις

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 1 Ιαν. 2004 , 18:15)

 

Και να συνεχίσω.

Έχοντας ενα ΒΤ adaptor, μπορώ να κάνς ό,τι κάνω και με το σειριακό καλώδιο; (firmware updates και τα ρέστα). Ρωτάω γιατί από όσο ξέρω, η IRDA σε περιορίζει κάπως σε αυτά που θές να κάνεις

 

Όχι, κάτι τέτοιο δεν γίνεται ούτε με IR ούτε με BT!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος johner ( 1 Ιαν. 2004 , 18:18)

 

Όχι, κάτι τέτοιο δεν γίνεται ούτε με IR ούτε με BT!

 

 

Δηλαδή πρέπει να βλέπω μόνο σειριακό καλώδιο ε;

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος astrolabos ( 1 Ιαν. 2004 , 18:22)

 

Δηλαδή πρέπει να βλέπω μόνο σειριακό καλώδιο ε;

 

Άκριβώς, κάτι που δεν υπάρχει για το 6600, συνεπώς τα Nokia Centers είναι αναπόφευκτα! :(

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε γαμωτο γιατι να μην βγαλουν σειριακο καλωδιο. Παλια με το gd87 ειχα βολευτει παρα πολυ. Ειχε και πολυ ποιο γρηγορη μεταφορα και μπορουσες να κανεις flashαρισμα μονος σου
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...