Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sthn epe3ergasia etiketas stis epafes,pws grafoume kefalaia me to

4.09.1?Me to prohgoumeno firmware patousa 2 fores thn # thn prwth

evgaze noumera k thn 2h kefalaia.Twra den to kanei pia.Yparxei

kapoios allos tropos?

Live fast, die young ... make a beautiful corpse.
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεται πως μπορώ να βρώ τις σημειώσεις που έχω αποθηκευμένες στο μενού των σημειώσεων; Ψάχνω με το seleQ στο C για όλα τα αρχεία με κατάληξη .txt αλλά αυτό μου βρίσκει μόνο το κείμενο των αποθηκευμένων μηνυμάτων MMS. Τις σημειώσεις όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να τις βρώ μα τίποτα. Το πιο πιθανό είναι οτι όταν αποθηκεύουμε ένα σημείωμα που μας έχουν στείλει αυτό απο txt μετονομάζεται σε κάτι άλλο. Αυτο το στηρίζω στο γεγονός οτι πρίν το αποθηκεύσω, το έβρισκα με το seleQ αλλά μετά εξαφανίστηκε. Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από mirrorofsorrow

Ξέρεται πως μπορώ να βρώ τις σημειώσεις που έχω αποθηκευμένες στο μενού των σημειώσεων; Ψάχνω με το seleQ στο C για όλα τα αρχεία με κατάληξη .txt αλλά αυτό μου βρίσκει μόνο το κείμενο των αποθηκευμένων μηνυμάτων MMS. Τις σημειώσεις όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να τις βρώ μα τίποτα. Το πιο πιθανό είναι οτι όταν αποθηκεύουμε ένα σημείωμα που μας έχουν στείλει αυτό απο txt μετονομάζεται σε κάτι άλλο. Αυτο το στηρίζω στο γεγονός οτι πρίν το αποθηκεύσω, το έβρισκα με το seleQ αλλά μετά εξαφανίστηκε. Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;

 

Oso ki an epsaksa den vrika tpt,kai akomh psaxnw.Se ti mporei na to metonomazei?Se *.dat isws?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από mirrorofsorrow

Ξέρεται πως μπορώ να βρώ τις σημειώσεις που έχω αποθηκευμένες στο μενού των σημειώσεων; Ψάχνω με το seleQ στο C για όλα τα αρχεία με κατάληξη .txt αλλά αυτό μου βρίσκει μόνο το κείμενο των αποθηκευμένων μηνυμάτων MMS. Τις σημειώσεις όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να τις βρώ μα τίποτα. Το πιο πιθανό είναι οτι όταν αποθηκεύουμε ένα σημείωμα που μας έχουν στείλει αυτό απο txt μετονομάζεται σε κάτι άλλο. Αυτο το στηρίζω στο γεγονός οτι πρίν το αποθηκεύσω, το έβρισκα με το seleQ αλλά μετά εξαφανίστηκε. Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;

 

Oso ki an epsaksa den vrika tpt,kai akomh psaxnw.Se ti mporei na to metonomazei?Se *.dat isws?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (15 Απρ. 2004 , 23:13)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Oso ki an epsaksa den vrika tpt,kai akomh psaxnw.Se ti mporei na to metonomazei?Se *.dat isws?

 

Oxi, σε txt είναι σίγουρα. Φαίνεται όταν το στέλνεις στο PC.

Πάντως και εγώ όσο και αν έχω ψάξει τις σημειώσεις δεν τις βρήκα. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια υποψία οτι μπορεί να είναι το περιεχόμενο του φακέλου C:\system\Sharedata

Για ρίξε μια ματιά και πές μου. Όμως τα αρχεία αυτά με κατάληξη .ini δεν είναι αναγνωρίσιμα. Δηλαδή έτσι και αποθηκεύσουμε τα σημειώματα δεν μπορούμε να τα διαχειριστούμε; Βλακεία είναι. Μου την έχει βαρέσει τώρα και θέλω να βρώ μια λύση.

 

Τσέκαρέ το και συ αυτό με τα μηνύματα. Στείλε μια σημείωση στο κινητό σου. Όσο μένει στα εισερχόμενα με μια αναζήτηση το βρίσκεις. Μόλις όμως το αποθηκεύσεις και το σβήσεις απ'τα μηνύματα εξαφανίζεται ως δια μαγείας.

Link to comment
Share on other sites

Καμμιά ιδέα πως να αντιγράψω ενα μήνυμα απο το τηλέφωνο στην sim???

Είναι .sis το εχω λάβει απο αλλο 6600 με bluetooth και θέλω να το αντιγράψω σε 3650.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται φιλε μου να αντιγραψεις κατι απο το κινητο στην sim... :(

 

Aλλωστε και να γινοταν, δεν θα χωραγε το αρχειο γιατι οι sims εχουν 64kb μνημη... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον το διετυπώνεις λάθος αυτό που θές φίλε petpap. Αν κατάλαβα καλά έχεις λάβει μέσω bluetooth κάποιο πρόγραμμα και θέλεις να το στείλεις σε ένα 3650. Αυτό γίνεται αν δεν έχεις σβήσει το μήνυμα που δέχτηκε το 6600 σου. Πάς με έναν explorer στο c και κάνεις αναζήτηση με *.sis

Μόλις το βρείς πατάς edit -> copy και πάς στο E: και πατάς edit -> paste σε όποιον φάκελο θες. Μετά εκείνον τον φάκελο που το έβαλες το στέλνεις μέσω bluetooth στο 3650.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

na enimeroso aplos oti pleon einai dinati i prosbasi sto wap (over gprs) me cosmote.

prepei i port na ginei 8080.

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από freestyler

Wirelessly posted (Siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

na enimeroso aplos oti pleon einai dinati i prosbasi sto wap (over gprs) me cosmote.

prepei i port na ginei 8080.

 

To katalava prosopika freestyler. :p Na simiwsw pws exw cosmote kai eimai apo wap twra. Ektos tou 8080 stin akrivws pio panw rithmisi prepei na valete 010.010.010.010 ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει ας βοηθησει....λοιπον ειχα 6600 στο οποιο ειχα περασει τα contacts μεσω pc suite απο το 7650 μου....μου το κλεβουν και αγοραζω αλλο....βρισκω τα contacts τα οποια ειναι αποθηκευμενα στο pc μου σαν αρχειο eccemain.ctx αλλα δεν μπορω να τα περασω με τπτ στο καινουριο 6600....any ideas?

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από exmanos

Οποιος μπορει ας βοηθησει....λοιπον ειχα 6600 στο οποιο ειχα περασει τα contacts μεσω pc suite απο το 7650 μου....μου το κλεβουν και αγοραζω αλλο....βρισκω τα contacts τα οποια ειναι αποθηκευμενα στο pc μου σαν αρχειο eccemain.ctx αλλα δεν μπορω να τα περασω με τπτ στο καινουριο 6600....any ideas?

 

Giati den mporeis? Sou vgazei sfalma, den sindeetai? Ti akrivws pes mas gia na mporesoume na se voithisoume! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (16 Απρ. 2004 , 15:25)

 

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (3.42.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

Giati den mporeis? Sou vgazei sfalma, den sindeetai? Ti akrivws pes mas gia na mporesoume na se voithisoume! ;)

 

Απλα το αρχειο αυτο το eccemain.ctx που υπαρχει στο pc μου σαν backup απο το παλιο 7650 μου δεν το αναγνωριζει το 6600.....μεσα στο seleq που κοιταξα τα contacts ειναι σε αρχειο με καταληξη .cdb.....ισως αυτο το αρχειο .ctx να ειναι απλα καποιο temp και γι αυτο....δεν ξερω :(

NO ROTOR-NO MOTOR!!!

MUNCH MUNCH PISTONS FOR LUNCH!!!

 

MAZDA RX7-FD3S

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (15 Απρ. 2004 , 22:47)

 

Ξέρεται πως μπορώ να βρώ τις σημειώσεις που έχω αποθηκευμένες στο μενού των σημειώσεων; Ψάχνω με το seleQ στο C για όλα τα αρχεία με κατάληξη .txt αλλά αυτό μου βρίσκει μόνο το κείμενο των αποθηκευμένων μηνυμάτων MMS. Τις σημειώσεις όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να τις βρώ μα τίποτα. Το πιο πιθανό είναι οτι όταν αποθηκεύουμε ένα σημείωμα που μας έχουν στείλει αυτό απο txt μετονομάζεται σε κάτι άλλο. Αυτο το στηρίζω στο γεγονός οτι πρίν το αποθηκεύσω, το έβρισκα με το seleQ αλλά μετά εξαφανίστηκε. Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;

 

 

C:\system\Data\Notepad.dat

:D

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Xp|qX

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (15 Απρ. 2004 , 22:47)

 

Ξέρεται πως μπορώ να βρώ τις σημειώσεις που έχω αποθηκευμένες στο μενού των σημειώσεων; Ψάχνω με το seleQ στο C για όλα τα αρχεία με κατάληξη .txt αλλά αυτό μου βρίσκει μόνο το κείμενο των αποθηκευμένων μηνυμάτων MMS. Τις σημειώσεις όσο και αν έψαξα δεν μπόρεσα να τις βρώ μα τίποτα. Το πιο πιθανό είναι οτι όταν αποθηκεύουμε ένα σημείωμα που μας έχουν στείλει αυτό απο txt μετονομάζεται σε κάτι άλλο. Αυτο το στηρίζω στο γεγονός οτι πρίν το αποθηκεύσω, το έβρισκα με το seleQ αλλά μετά εξαφανίστηκε. Μπορεί κάποιος να με διαφωτήσει;

 

 

C:\system\Data\Notepad.dat

:D

 

Nai,alla den mas epitrepei na to anoiksoume auto to arxeio:mad:

Link to comment
Share on other sites

Paidia antimetopizo ena terastio probllhma me to menu button ths siskeuhs mou.

Den leitourgei me tipota.

To thlefono oute exei pesei kato oute tipota kati tetio exei ginei.

Exo kanei format me olous tous tropous pou mporousa kai to problhma paramenei.

Ti na kano ?

den mporw na leitourgiso to thlefvno me tipota!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος e_kokkinos (17 Απρ. 2004 , 15:23)

 

Paidia antimetopizo ena terastio probllhma me to menu button ths siskeuhs mou.

Den leitourgei me tipota.

To thlefono oute exei pesei kato oute tipota kati tetio exei ginei.

Exo kanei format me olous tous tropous pou mporousa kai to problhma paramenei.

Ti na kano ?

den mporw na leitourgiso to thlefvno me tipota!!!!

 

 

Οταν λες οτι πρεπει να ειναι προβλημα της mmc εννοεις οτι οταν δεν εχεις την mmc μεσα μπαινεις κανονικα στο menu?Παντως με card reader και το MMCMedic μπορεις να την κανεις format.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος e_kokkinos (17 Απρ. 2004 , 15:23)

 

Paidia antimetopizo ena terastio probllhma me to menu button ths siskeuhs mou.

Den leitourgei me tipota.

To thlefono oute exei pesei kato oute tipota kati tetio exei ginei.

Exo kanei format me olous tous tropous pou mporousa kai to problhma paramenei.

Ti na kano ?

den mporw na leitourgiso to thlefvno me tipota!!!!

 

 

ektos apo to pliktro menu mipos eheis provlima me alla pliktra? mipos soy vgazei system error? an nai sigoyra eheis provlima me kapoia efarmogi. to eiha pathei kai ego kai i lysi itan format tin karta.

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι πάλι αυτό;

 

Κάποια sis που στέλνω μέσω bluetooth από τον υπολογιστή στο κινητό, δεν μπορεί να τα κάνει εγκατάσταση!

 

Πάει να τα ανοίξει, βγάζει, εγκατάσταση, και μετά από ένα δευτερόλεπτο, σε γυρνάει στο μήνυμα, χωρίς να έχει κάνει τίποτε..

 

Δοκίμασα restart, αλλά τα ίδια..

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις την καινουρια εκδοση λογισμικου (4,09) ?

Αν ναι βαλε το κινητο στα Aγγλικα και προσπαθησε! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Μη χειρότερα!

 

Ναι, την καινούργια έκδοση έχω, και μόλις το γύρισα στα Αγγλικά, δούλεψε! Συγκεκριμένα προσπαθούσα να εγκαταστήσβ το Hand Car.

 

Σε άλλες εφαρμογές, το κάνει, σε άλλες, όχι..Γιατί έτσι;

 

Καινούργιο φασούλι είναι αυτό;

 

Θα πρέπει να γυρνάμε το κινητό στα Αγγλικά για να εγκαταστήσουμε εφαρμογές;!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6600/1.0 (4.09.1) SymbianOS/7.0s Series60/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από soulmate

Μη χειρότερα!

 

Ναι, την καινούργια έκδοση έχω, και μόλις το γύρισα στα Αγγλικά, δούλεψε! Συγκεκριμένα προσπαθούσα να εγκαταστήσβ το Hand Car.

 

Σε άλλες εφαρμογές, το κάνει, σε άλλες, όχι..Γιατί έτσι;

 

Καινούργιο φασούλι είναι αυτό;

 

Θα πρέπει να γυρνάμε το κινητό στα Αγγλικά για να εγκαταστήσουμε εφαρμογές;!

 

Einai ena apo ta "kala" ths 4.09 :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλα "καλά" έχει δηλαδή;

 

Κατι πήρε το μάτι μου για κλειδωμένο bluetooth,αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι παίζει..

 

Δεν φανταζομαι να μην μπορώ να στείλω τις φωτογραφίες που τραβάω και τα ηχητικά κλιπ στο πισι?!?!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος soulmate (17 Απρ. 2004 , 21:49)

 

Τι άλλα "καλά" έχει δηλαδή;

 

Κατι πήρε το μάτι μου για κλειδωμένο bluetooth,αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς τι παίζει..

 

Δεν φανταζομαι να μην μπορώ να στείλω τις φωτογραφίες που τραβάω και τα ηχητικά κλιπ στο πισι?!?!

 

 

Δες το θεμα σχετικα με την αναβαθμιση :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...