Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος agamithite (15 Ιαν. 2004 , 04:41)

 

Geia se olous...Re paidia alithevei oti to 6600 mporei na grapsei mono 70 haraktires sto message?

 

Ναι αληθεύει αλλά ΜΟΝΟ όταν γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες.

Δηλαδή όταν γράψουμε ένα μήνυμα π.χ. 150 ελλην.χαρακτήρων τότε κόβεται σε 2-3 επιμέρους μηνύματα τα οποία αποστέλει στον αποδέκτη αφού πρώτα όμως μας ενημερώσει πριν.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος oykas2001 (15 Ιαν. 2004 , 07:05)

 

Καλημέρα παιδιά. Ξέρετε αν υπάρχει κανένα radio handsfree για το 6600; Έστω και από άλλο κινητό Nokia που να δουλεύει και πόσο έχει;

 

 

distixos den exei akoustei kati tetio

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά καμιά σελίδα από μαγαζί με Radio-Handsfree για κινητά Nokia έχει κανείς υπόψιν του?
Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (14 Ιαν. 2004 , 19:09)

 

megali mal@ki@... diladi pes exo to tilefono sto domatio mou..kai ego eimai sto saloni, kai den to exo sto afti mou..pos sto dialo 8a to akouso??? po po.. giati den skeftontai ligo afti h manges sto nokia? dumb asses! ala apsogo to handsfree..lol

 

mporeis na exeis to handsfree kleisto kai me to pou xtypaei to kinhto na to anoigeis,ayto tha sydeete kai tha apantas kanonika

 

Enas allos tropos gia format se periptwsh pou exei dialithei to kinhto kai den anoigei : me kleisto kinhto,patas to prasino,to asteraki kai to 3 taytoxrona kai meta patas to koumpi na anoiksei to kinhto (exontas pathmena ta alla 3 koumpia),h othonh tha grapsei format kai stadiaka tha mayrizei to background

 

Elate twra na lisaksoume oloi mazi me tis malakies ths mamas nokia http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=589 :mad: :mad: :mad:

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jvougiou (14 Ιαν. 2004 , 16:11)

 

a kai kati akoma se sundesi cosmote mipws 3erei kaneis tis ru8miseis mms kai qprs?

 

Πάρε τηλ. στην υπηρεσία εξυπηρετησης πελατών (1212 για συμβολαιο ή νομίζω 1313 για κάρτα) και ζήτησέ τες. Μπορείς να στείλεις και ΜΜS N για τα ΜΜS αλλά για GPRS πρέπει να πάρεις τηλ. καθώς είναι με πάγιο περίπου 30Ε τα 40 ΜΒ χωρίς επιπλέον κόστος για download/upload (τουλάχιστον έτσι ήταν όταν πήρα εγώ τηλ. κοντά στα Χριστούγεννα & δεν το ενεργοποίησα). Παρεπιμπτόντως το Mycosmos view ξέρει κανείς αν είναι διαθέσιμο για το 6600 και αν ναι πώς ενεργοποιείται; Με το μήνυμα View N δεν έρχονται σωστές ρυθμίσεις και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω! Σκέφτηκα να πάρω στην υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών αλλά δεν 'εχω δει πουθενά να είναι διαθέσιμο ακόμα γι' αυτή τη συσκευή.

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (15 Ιαν. 2004 , 13:51)

 

mporeis na exeis to handsfree kleisto kai me to pou xtypaei to kinhto na to anoigeis,ayto tha sydeete kai tha apantas kanonika

 

Enas allos tropos gia format se periptwsh pou exei dialithei to kinhto kai den anoigei : me kleisto kinhto,patas to prasino,to asteraki kai to 3 taytoxrona kai meta patas to koumpi na anoiksei to kinhto (exontas pathmena ta alla 3 koumpia),h othonh tha grapsei format kai stadiaka tha mayrizei to background

 

Elate twra na lisaksoume oloi mazi me tis malakies ths mamas nokia http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=589 :mad: :mad: :mad:

 

Καλά βγάζει διάδοχο του 6600 σε 4 μήνες απ'την κυκλοφορία του 1ου τη στιγμή μάλιστα που το συγκεκριμένο μοντέλο είναι απ τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα της αγοράς; Κακό αυτό. Κάποιος καχύποπτος θα μπορούσε να πει πως ανακαλύφτηκε κάποιο πρόβλημα και η εταιρία τρέχει να το προλάβει! (Εγώ πάντως δεν είμαι καχύποπτος).

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (15 Ιαν. 2004 , 13:51)

 

mporeis na exeis to handsfree kleisto kai me to pou xtypaei to kinhto na to anoigeis,ayto tha sydeete kai tha apantas kanonika

 

Enas allos tropos gia format se periptwsh pou exei dialithei to kinhto kai den anoigei : me kleisto kinhto,patas to prasino,to asteraki kai to 3 taytoxrona kai meta patas to koumpi na anoiksei to kinhto (exontas pathmena ta alla 3 koumpia),h othonh tha grapsei format kai stadiaka tha mayrizei to background

 

Elate twra na lisaksoume oloi mazi me tis malakies ths mamas nokia http://www.mobileburn.com/review.jsp?Id=589 :mad: :mad: :mad:

 

 

Ρε παιδια μολις σημερα παρηγγειλα το κινητο και τωρα βλεπω αυτο...

Καλα θα τρελαθω τελειως.... :wacko: :wacko: :wacko:

Αλλα πρώτη φορά θα ειναι...?

 

Κάτι αλλο που ηθελα να πω...

Οποιος θελει προσοψη για το κιν του επειδη του χαλασε η παλια,μπορει να παει σε καποιο club nokia και να παρει,χυμα ειναι και οχι σε συσκευασια και μπορουνε να στην περασουν μονο αυτοι θελει ειδικο μηχανημα για να ανοιξει...

Αυτο μαλλον θα το ξερετε γιατι εχει ειπωθει ξανα...

Αυτο ομως που ισως να μην ξερετε ειναι οτι πηρα μια με €13 και οχι με 25 οπως ειχε παρει ενας αλλος φιλος απο το forum... :whistle:

Την πηρα σημερα επιδη το κιν που παρηγγειλα ειναι με ελαφρο ροζ επανω και ηθελα και την ασημι

Αυτά :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Montechristo (15 Ιαν. 2004 , 14:46)

 

Καλά βγάζει διάδοχο του 6600 σε 4 μήνες απ'την κυκλοφορία του 1ου τη στιγμή μάλιστα που το συγκεκριμένο μοντέλο είναι απ τα καλύτερα και πιο αξιόπιστα της αγοράς; Κακό αυτό. Κάποιος καχύποπτος θα μπορούσε να πει πως ανακαλύφτηκε κάποιο πρόβλημα και η εταιρία τρέχει να το προλάβει! (Εγώ πάντως δεν είμαι καχύποπτος).

 

 

Kai to xeirotero einai pws ayto to kinhto einai gia thn amerikanikh agora,prwth fora h nokia kikloforei kinhto anotero apo eyrwpaiko sthn amerikh

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jvougiou (15 Ιαν. 2004 , 02:35)

 

paidia mia erwthsh.ginete na kleidwnei automata to pliktologio xwris na zitaei kwdiko?ekana morfopoihsh sth memory card kai exasa ta buy and try.mporw na ta 3anabrw?

 

Πήγαινε Μενού->Εργαλεία->Ρυθμίσιες->Ρυθμίσεις ασφαλείας-> Τηλέφωνο και SIM->Περίοδος αυτ. κλειδ. Εκεί ορίζεις τον χρόνο που θα κλειδώνει μόνο του το τηλ. Για να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή ζητάει 1 φορά τον κωδικό, καθώς και κάθε φορά που θες να το ξεκλειδώσεις. Επίσης μάλλον θα πρέπει να εισάγεις τον κωδικό κάθε φορά που ανοίγει το κιν. Στον ζητάει αμέσως μετά το ΡΙΝ (δεν ξέρω αν οφείλεται σε αυτό, παντως μόλις απενεργοποίησα την εφαρμογή έπαψε να ζηταει τον 2ο κωδικό).

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xp|qX (15 Ιαν. 2004 , 14:52)

 

Kai to xeirotero einai pws ayto to kinhto einai gia thn amerikanikh agora,prwth fora h nokia kikloforei kinhto anotero apo eyrwpaiko sthn amerikh

 

Κατάλαβα. Μέχρι τώρα το πρόσεχα σαν τα μάτια μου, τώρα θα του πάρω και μαξιλαράκι για να ξεκουράζεται!!! Ήμαρτον που λέει κι ο Γεωργίου!

Παρεπιμπτόντως το καλύτερο τό κανε η SIEMENS με το ST55 το οποίο αναβάθμισε σε 3μήνες σε ST60.... Χείρότερα και από τους Η/Υ δηλαδή. Εκεί το μηχάνημα θεωρείται γηρασμένο μετά από 18-24 μήνες.

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι από σας έχουν το 6600 με ελλ. πληκτρολόγιο

Ακόμη θα ήθελα να μάθω κάτι.Όταν πάω να φωτογραφήσω σε κυρίως σκοτεινά μερη εμφανίζονται κάτι γραμμές , (πρέπει να παρατηρήσεις προσεκτικά για να τις δεις ) είναι πρόβλημα firmware ? σ` ένα άλλο 6600 δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

:eek:

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Για ρίξτε μια ματιά εδώ:

http://www.symantec.com/avcenter/venc/data/mobile-phone-hoax.html

Το βρήκα τυχαία στο Google βάζοντας ως λέξεις κλειδιά Mobile virus.

To μόνο που λείπει τώρα είναι να βγεί και antivirus για κινητά!!!

Achievements come through hard work. Even small sacrifices lead to big gains.
Link to comment
Share on other sites

to diko moy exei kai ellinika kai agglika sto pliktrologio.

 

to 6620 omws douleyei sta 850 Mhz kai oxi sta 900 Mhz (ta alla Mhz einai idia)

 

episis ti alles diafores exei synoptika kai poia i timi tou?

 

sto episimo site tis nokia mpike?

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

den exei bei sto site tis nokia

 

kala re pedia min treleneste to mono pou allazei einai :

* Triband (GSM 850/1800/1900Mhz)

* GPRS and EDGE data (up to 118Kbps)

* Dimensions: 108.7mm x 58.2mm x 23.6mm, Weight: 124g

* Talk time: up to 4 hours, Standby time: up to 8 days

* 65K colour TFT screen (176x208 pixels)

* Integrated camera with 640x480 resolution and 2x digital zoom

* Video capture at QCIF (176x144) or subQCIF (128x96) resolutions

* Symbian 7.0 Operating System

* MMS/SMS/Email (SMTP, POP3, IMAP)

* xHTML browser

* MP3/AAC music player

* SyncML capable

* Nokia Wallet

* Bluetooth and Infra-red

* Java MIDP 2.0 Technology

* Polyphonic ringtones

* 12MB internal memory and included 32MB MMC card

 

 

o mp3player kai i mnimi....kala otan agarasate to 6600 den eidate fanerotata oti i nokia to exei balei ili8io menu/programmata kai den ebale mp3 player?logiko den itane na to anaba8misei meta?e3alou den exoun kikloforisei polla tetiou idous kinita opote ekane ena pirama me emas agorazodas to 6600 prokimenou na kanei bugfix kai genikos na dei ta parapona mas...mages min skate tzaba

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (15 Ιαν. 2004 , 15:07)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι από σας έχουν το 6600 με ελλ. πληκτρολόγιο

Ακόμη θα ήθελα να μάθω κάτι.Όταν πάω να φωτογραφήσω σε κυρίως σκοτεινά μερη εμφανίζονται κάτι γραμμές , (πρέπει να παρατηρήσεις προσεκτικά για να τις δεις ) είναι πρόβλημα firmware ? σ` ένα άλλο 6600 δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

:eek:

 

 

Και εγώ έχω ελληνικό πληκτρολόγιο.

Επίσης αυτό με την γραμμή είχε υποθεί και στις αρχικές σελίδες του τοπικ.Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό... :)

 

 

@cjvirus:

 

Και ωραία πες και το χάφτουμε εμείς οτι βγαίνει αυτό το ΄΄μοντέλο΄΄ στην αγορά.

Πές μου ποιος θα πάει να παάρει αυτό το εξωγήινο κινητό??? :p :D :D

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (15 Ιαν. 2004 , 15:07)

 

Θα ήθελα να ρωτήσω πόσοι από σας έχουν το 6600 με ελλ. πληκτρολόγιο

Ακόμη θα ήθελα να μάθω κάτι.Όταν πάω να φωτογραφήσω σε κυρίως σκοτεινά μερη εμφανίζονται κάτι γραμμές , (πρέπει να παρατηρήσεις προσεκτικά για να τις δεις ) είναι πρόβλημα firmware ? σ` ένα άλλο 6600 δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

:eek:

 

 

 

Και εγώ ελληνικό πληκτρολόγιο έχω. Αυτό με τη φωτογραφική μηχανή το έχω και εγώ, σε σκοτεινά μέρη αρχίζουν και περνάνε κάτι γραμμές από την οθόνη και εμφανίζονται και κάτι μπλε και πράσινες κουκίδες. Επίσης έχω παρατήρήσει ότι οι φωτογραφίες βγαίνουν σχετικά σκοτείνες και ας έχω ρυθμίσει τη φωτεινότητα αναλόγως. Επίσης το "ψηφιακό" ζουμ, δεν μου φαίνεται και τόσο ψηφιακό στο τηλέφωνό μου τουλάχιστον γιατί όταν βγάζω φωτογραφίες με ζουμ (την ρύθμιση ποιότητας την έχω στο υψηλό) και μετά πηγαίνω στην έκθεση και κάνω μεγένθυση +50% (που πιστεύω δείχνει τη φωτογραφία όσο καλύτερα γίνεται) η ποιότητα είναι σαν να έχω κάνει 100% ζουμ σε μια φωτογραφία τραβηγμένη με 1x. Το σκεπτικό του ζουμ δεν είναι όμως να "πηγαίνει" πιο κοντά χωρίς απώλειες σε ποιότητα.

Σας θερμοπαρακαλώ όλους να πείτε τη γνώμη σας για όλα αυτά αλλά και τι συμβαίνει στο δικό σας κινητό γιατί την δευτέρα με βλέπω σε club nokia για ξύλο, και θα ήθελα να ξέρω αν πράγματι έχει πρόβλημα το κινητό μου ή είναι σε όλους έτσι. Γι' αυτό σας παρακαλώ όλους να απαντήσετε (κι' ας βαριέστε :D ) γιατί έχω πληρώσει αυτό το ομολογουμένως πανάκριβο τηλέφωνο με τις οικονομίες μου (φαντάζεστε ποοοσα χαρτζιλίκια :blink: ) και με εξοργίζει να μην δουλεύει σωστά.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μπα εγω δδεν εχω παρατηρησει τετοια προβληματα και ας το εχω στην βασικη ποιοτητα. Ουτε με το ζουμ προβλημα ουτε με την φωτεινοτητα ουτε με τις γραμμες στο viewfinder της καμερας
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (15 Ιαν. 2004 , 16:58)

 

Μπα εγω δδεν εχω παρατηρησει τετοια προβληματα και ας το εχω στην βασικη ποιοτητα. Ουτε με το ζουμ προβλημα ουτε με την φωτεινοτητα ουτε με τις γραμμες στο viewfinder της καμερας

 

 

δηλαδή αν κάνεις ζουμ από την έκθεση σε φωτογραφία τραβηγμένη με 2χ η ποιότητα είναι σαν να έκανες ζουμ σε μια φωτογραφία τραβηγμένη με 1χ?

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές όποιος έχει την όρεξη και την περιέργεια να οι δυο φωτογραφίες η μία 1χ και η άλλη 2χ. Ας τις μεταφέρει στο κινητό του και αν κάνει 100% ζουμ στην 1χ είναι το ίδιο ακριβώς με την 2χ σε 50% από πλευράς ποιότητας (εστιάστε πάνω στον ντενεκέ). με ψηφιακό ζουμ δεν θα έπρεπε να είναι πόιότητα 1χ σε 50% ζουμ = ποιότητα 2χ σε 50% ζουμ?
Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε φιλε συγγνωμη κιολας αλλα πιστευες πως θα ειναι της ιδιας ποιοτητας??? Ψηφιακο ζουμ ειναι. Δεν ειναι φακος που κανει ζουμ. Και παλι καλα που τραβαει και ετσι...
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia,

epegatestisa kapia programata apo tin mnimi tou kinitou,

kai kapies fores mou bgazi tis lexis Main close.

xeri kanis ti eine auto kai ti prepi na kano?

Episis otan pernao meso iperithres Mp3 komatia pigenoun sta iserxomena alla apo eki kai pera den mporo na ta metafero se allo fakelo pou thelo ego. Xeti kanis pos mporo na to lano auto?

Pedia sorry an rotao pola alla den mporo na katalabo pos litourgoun kai h topiki Nokia den dini kai poli boithia.:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (15 Ιαν. 2004 , 17:34)

 

Καλα ρε φιλε συγγνωμη κιολας αλλα πιστευες πως θα ειναι της ιδιας ποιοτητας??? Ψηφιακο ζουμ ειναι. Δεν ειναι φακος που κανει ζουμ. Και παλι καλα που τραβαει και ετσι...

 

 

 

Συγνώμη αλλά αν δεν είναι φακός που κάνει ζουμ αυτός που υπάρχει στο κινητό τότε ποια η χρησιμότητα του ζουμ? το κάνουμε και από την έκθεση αμα το πάμε ετσι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...