Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος After ( 7 Ιαν. 2004 , 16:10)

 

Ενας φιλος μου εχει αγορασει ενα 6600 και εχει τα εξης προβληματα!

Δεν μπορει να στειλει μελωδιες μεσω bluetooth,ενω μπορει να λαβει!

Εικονες και βιντεο στελνει κανονικα!

 

Επισης πως μπορει να βαλει τις νεες μελωδιες ως ηχους κλησης?

 

Για να ακουει mp3 απο το κινητο του θελει καποιο επιπλεον προγραμμα?

Αν ναι,απο που μπορω να το βρω?(Μπορω να το περασω μεσω bluetooth adapter!

 

 

Θα βάλεις τις μελωδίες στο φάκελο c--->nokia--->sounds

ή

e-->sounds

 

Για να ακούσεις mp3 θέλεις πρόγραμμα(ultra mp3).Κοίτα την υπογραφή μου για το να κατεβάσεις ;)

Μετά περνάς το sis γίνετε εγκατάσταση και είσαι έτοιμος! :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theog ( 7 Ιαν. 2004 , 16:37)

 

Έχει κατάληξη .blz στα σίγουρα. Τις οδηγείες κάποιος από την αρχή παρακαλώ.

 

Υπάρχει κανένα νέο για το καινούριο firmware?

 

 

Μεταφέρεις το .blz αρχείο που ξε-ζίπαρες στο κινητό μέσω bt ή irda

Yστερα με έναν file manager το μεταφέρεις στην directory Ε.

Ανοίγεις το blizzard και γίνεται εγκατάσταση.

Προσοχή :!: .Αμα κλείσει το φως και το αφήσουμε να γίνετε εγκατάσταση θα σταματήσει.Οπότε όταν κλείνει το φως κουνάμε το μοχλό! ;)

Αυτά! :)

 

ΕDIT:Εννοείτε το blizzard οτι έχει εγκατασταθεί στην κάρτα μνήμης. :!:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hlias ( 6 Δεκ. 2003 , 21:03)

 

Ένας γνωστός μου είπε οτι στην Γερμανία κυκλοφόρησε MMC 1G!!! Δέν ξέρω αν είναι αλήθεια αλλα είναι να πάει επάνω για της γιορτές.Λέω να του δώσω λεφτά να μου πάρει (αν όντως έχει βγεί).Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στο κινήτο;;;;

 

 

Γύρισε ο γνωστός μου και μου είπε οτι μπορούν να σου φέρουν κάρτα 1Gb αλλα μόνο με παραγγελία και οτι την δέχεται το 6600. Η τιμή της ειναι 800 ευρο μόνο.......

Υ.Γ. Μου πήρε κάρτα των 512 (199ευρο)και παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει το καταλαβαμε δεν χρειαζεται να γραφεις με κεφαλαια. Μοιαζει σαν να φωναζεις.

 

Παντα φιλικα.

Host

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπάρχει ένα πρόγραμμα το phonesecure που είναι για την προστασία του κινητού απο κλοπή.έχει κανείς ιδέα απο που μπορούμε να το κατεβάσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος charger ( 7 Ιαν. 2004 , 19:41)

 

παιδια υπάρχει ένα πρόγραμμα το phonesecure που είναι για την προστασία του κινητού απο κλοπή.έχει κανείς ιδέα απο που μπορούμε να το κατεβάσουμε?

 

Μπορεις να το βρεις εδω και εδω
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν δούλευε ήταν το puzzle bubble. Τώρα όμως έβαλα το sonic και μου το έβγαζε κανονικά στη λίστα. Όμως η εγκατάσταση απέτυχε για κάποιο λόγο (γιατί?) και τώρα δεν μου το βγάζει στη λίστα το sonic να το εγκαταστήσω. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theog ( 7 Ιαν. 2004 , 20:14)

 

Αυτό που δεν δούλευε ήταν το puzzle bubble. Τώρα όμως έβαλα το sonic και μου το έβγαζε κανονικά στη λίστα. Όμως η εγκατάσταση απέτυχε για κάποιο λόγο (γιατί?) και τώρα δεν μου το βγάζει στη λίστα το sonic να το εγκαταστήσω. Τι να κάνω?

 

Απετυχε μαλλον επειδη αφηνες το κινητο σου με κλειστο φως. Προσπαθησε να ειναι παντα ανοιχτο το φως
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ψαχνω αλλα δεν το βρεισκω. Τι κανουμε αν δεν σβηνεται ενα μηνυμα απο τον φακελο ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΑ;
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TRiBaL ( 6 Ιαν. 2004 , 17:27)

 

- an exeis megalh mmc den xreiazetai bale-bgale kathe toso.

- perimeneis ligaaaaki,opws eirwnika les k esu, gia na anoiksei to kinhto dioti fortwnei leitourgiko. to pc sou anoigei se xrono dt? den nomizw.

- to thema me ta mhnumata stin mmc opws k ola ta alla bugs tha diorthwthoun sta epomena firmwares.

 

 

 

Εγω εχω ηδη 2 MMC και θελω στην μια να εχω καποια τραγουδια και εφαρμογες και να την εχω μονιμως μεσα στο κινητο μου , αλλα επειδη ειναι μονο 32 ΜΒ δεν χωραει και παιχνιδια του N-GAGΕ αλλα ουτε ολοκληρη την μουσικη συλλογη που θελω να εχω .

Ετσι εχω και μια 128αρα η οποια καλυπτει ολα τα υπολοιπα .

Γιατι να πρεπει να παρω μια 256αρα ενω εχω 2 MMC ? :)

 

Ο υπολογιστης μου σιγουρα δεν ανοιγει σε χρονο dt (αν και αυτο ειναι αναλογο με το τι θεωρουμε μετρο συγκρισης) αλλα και παλι , εκει δεν χρειαζεταινα αλλαζω σκληρο δισκο , και το να βαλω και να βγαλω ενα CD (σε CD recorder , ωστε να μην τιθεται θεμα μονο αναγνωσης , αλλα και εγγραφης σε αφαιρουμενο μεσο , και μαλιστα CD-Rw ωστε να εχω και επανεγγραφη :) ) δεν χρειαζεται να κανω επανεκκινηση . :)

Oπως επισης ουτε οταν θελω να βαλω την MMC μου στο reader που εχω .

Και αυτο επειδη η μεταφορα αρχειων απευθειας στο κινητο με Bluetooth εχει αλλα μειονεκτηματα .

Σκεψη για καλωδιο σε series 60 , ουτε κατα διαννοια απο την Νοκια ... :worry:

 

 

Σε ολα τα κινητα διορθωνονται προβληματα και προστιθενται ελλειψεις που μπορει να εχουν , αλλα καποια ειναι πολυ αστεια για να υπαρχουν εστω και απο την αρχη , και ειδικα αυτο με τις αναφορες ειναι αδυνατον να μην το δει καποιος ακομα και στο beta testing του κινητου . :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jim87 ( 7 Ιαν. 2004 , 17:41)

 

Κοίτα την υπογραφή μου για το να κατεβάσεις ;)

 

 

Ενδιαφερον ο emulator για τα mame. :)

 

Παιχνιδακια που μπορω να βρω ?

 

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα με τα SMS παρατήρησα το εξής:

 

Όταν μου στέλνουν μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες και το ίδιο το κάνω προώθηση και το στείλω, δεν μου λέει ότι το μήνυμα περιέχει ειδικούς χαρακτήρες και ότι θα χωριστεί σε 2 ή 3 μέρη.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Gia to 8ema me thn 1Gb karta mmc....den pisteuw na a3izei. Exei 800 euro....auto einai trelo....sumferei na pareis duo 512mb.....apo to ebay pou 8a parw egw ama einai, exei 60 me 100to polu dollaria....diladi akoma kai me apostolh se ellada bgainei POLYY pio ftina!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο σκεφτομουν. Αλλα αμα ειχε την τιμη δυο 512 θα ηταν τελεια!!!
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Re pedia proxthes ekei pou kathomouna se mia kafeteria mou erxete ena sms mesw bluetooth!Htane ena eikonominima to opio to esteile kapoios me t68i.To kinhto mou 6600 den to exw janasyndesh me allh syskeyh bluetooth opote k den to exw orisei kapoio password.Yparxei kanena programa me to opoio mporoume na stelnoume sms mesw bluetooth akoma k se kinhta pou exoune password sto bluetooth h estw na stelnei genikos sms?Ti paizei me ayto to thema?An mporousate na me boithousate tha to ektimousa para polu!

Eyxaristw...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nybble ( 7 Ιαν. 2004 , 22:24)

 

Re pedia proxthes ekei pou kathomouna se mia kafeteria mou erxete ena sms mesw bluetooth!Htane ena eikonominima to opio to esteile kapoios me t68i.To kinhto mou 6600 den to exw janasyndesh me allh syskeyh bluetooth opote k den to exw orisei kapoio password.Yparxei kanena programa me to opoio mporoume na stelnoume sms mesw bluetooth akoma k se kinhta pou exoune password sto bluetooth h estw na stelnei genikos sms?Ti paizei me ayto to thema?An mporousate na me boithousate tha to ektimousa para polu!

Eyxaristw...

 

 

Δες αυτό το thread! ;)

Υπάρχουν πολλές πληροφορίες! :)

Link to comment
Share on other sites

pantos simeiosi den stelnetai se t610.

o monos tropos itan na kano nea epafi, kai na steilo afto pou ithela os stoixeia :P

milame gia kanenan agnosto panta!

 

to vlepo na ginetai moda afto me to bluetooth sta cafe!!!!

 

kali fasi, oloi bluetooth energopoiimeno sta cafe eeee! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος leftyK ( 7 Ιαν. 2004 , 21:37)

 

Σχετικά με το πρόβλημα με τα SMS παρατήρησα το εξής:

 

Όταν μου στέλνουν μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες και το ίδιο το κάνω προώθηση και το στείλω, δεν μου λέει ότι το μήνυμα περιέχει ειδικούς χαρακτήρες και ότι θα χωριστεί σε 2 ή 3 μέρη.

 

Γιατί συμβαίνει αυτό;

 

 

Επειδη το μνμ εχει αρχικα συνταχτει με κανονικους ελληνικους(μη unicode δλδ χαρακτηρες...)

 

:cool: ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος theog ( 7 Ιαν. 2004 , 10:45)

 

Θέλω να πω για το blizzard ότι νομίζω ότι το κάνω σωστά αλλά όταν ανοίγω το πρόγραμμα μου λέει "χωρίς δεδομένα" και ας έχω βάλει στην root της MMC το παιχνίδι. Λέτε να φταίει το firmware? Έχω 3.42.1

Μπόρει κάποιος παρακαλώ να ξαναγράψει αναλυτικά τη διαδικασία μπας και βγάλω καμμια άκρη?

Ευχαριστώ

 

kai gw akribws to idio pa8enw.

mono to sonic sthn arxh katafera na kanw install.

exw dokimasei ola ta upolypa pou yparxoun alla tipotis :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tasulm ( 6 Ιαν. 2004 , 22:20)

 

kalytera as min metrisoume ta dika sou axrista post (gia na min poume kai thread, o nown noeito)

parepitptontos ksigithike kaneis to photographer 2.4?

an nai, pou tha vroume to plug-in studio?

 

πες μου μερικα?????

Και δεν ειπα οτι ειναι ΑΧΡΗΣΤΑ ειπα οτι ειναι ΠΕΡΙΤΤΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!!!!! και να εχουμε τον καθε ενα να μπαινει και να λεει "παιδια δεν μπορω να διαβασω 500000000 post .....πειτε μου το εξης,.,,,,,,,.μ,.,.,.,,,.," δεν εχει δικιο? με εχεις δει να ρωταω τα ιδια συνεχεια! Καταλαβατε!? δεν λεω κατι το τραγικο!!!! οπως ειπε και ο φιλος πριν , το θεμα της μπαταριας ειναι κατι το οποιο ΔΕΝ ειναι ιδιο στον καθενα! ειναι σαν το αυτοκινητο,,,καιει οπως το πας!!!

ΑΝτε να σταματησουμε γιατι και αυτο θα γινει σουπα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca ( 7 Ιαν. 2004 , 00:39)

 

Για ποιον λογο??? :confused: :eek: :o

 

Το κινητο δουλευει καλυτερα! Δεν κανει κολληματα,ειναι σαν τα PC οσο περισσοτερη μνημη τοσο καλυτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος R.I.P. ( 7 Ιαν. 2004 , 21:28)

 

Ενδιαφερον ο emulator για τα mame. :)

 

Παιχνιδακια που μπορω να βρω ?

 

Ευχαριστω :)

 

egw pira ta roms pou eixa sto pc .,apo ton emulator tou pc.

 

basika na pw oti den mporei na pe3ei ta panta.

yparxei mia lista mesa sto prog pou leei pia mporoun na pe3oun.

px den ida to ghouls and ghosts pou einai to agapimeno mou,

den ida to shinobi,to golden axe.

ebala to pacman kai to wonderboy to opoio to trexei poly arga.

isos polla apo ta pexnidia na trexoun arga den 3erw,kai h eirwnia einai oti exoun poly mikres apethseis apo ton epe3ergasth.

ta perissotera xrisimopoioun to 3% tou cpu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...