Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fakirisg

 

Πολυ καλησπερα σας. :)

Αν ξερει καποιος κατι για το παρακατω προβλημα ας βοηθησει.

Κανοντας εγκατασταση το Photographer στη μνημη της καρτας του 6600

δεν τρεχει, κανονταστο στη μνημη του τηλ. δουλευει κανονικα.

Το προβλημα ομως ειναι στο μεγεθος της μνημης η οποια γονατισε.

Τη γινετε σε αυτη τη περιπτωση;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :cool:

 

yparxei poly kalitero programma apo to photografer kai legetai photobase.

to briskeis sta yahoo groups h' sto aivanet

douleyei thn mmc

opote min pedeyesai adika

Link to comment
Share on other sites

genika 8elw na ekfrasw ena megalo parapono pros thn nokia kai idika thn ac.

to mono pou kikloforise telika itan ena 3ero thlefono...

kamia ypostiri3h oute a3esouar akoma...

pigeneis se ena katastima nokia kai me to mono pou bgeneis einai amfivolies.... kai mono

oloi lene oti einai noris kai oti exei ligo kairo pou kykloforise...

diladi...

perneis ena thlefono pou kanei ta xilia miria pragmata....alla eisai sto perimene!!!

kalitera diladi na to pername meta apo 6 mhnes.

den simfonite?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c

 

einai sigouro oti pername ena metavatiko stadio oso anafora ta sms,kai einai h proth fora meta apo thn enar3h tous sta kinhta

 

Αυτό δεν το κατάλαβα! :blink: :wacko: Τι είδους μεταβατικό στάδιο! Τα SMS είναι πλέον κάτι παρωχημένο!

Το μέλων ανήκει στα MMS και εκεί θα δωθεί σημασία στην ανάπτυξη!

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c

 

xwris series 60 v2 omws!

kai min mou peis siga ta ayga giati o xronos 8a dei3ei pio leitourgiko systima einai kalitero

 

Το παρόν άλλα δείχνει και τα κινητά δεν τα αγοράζουμε για να τα αξιοποιήσουμε στο μέλλον!

Για τους περισσότερους είναι μια αγορά πολύ η οποία θα μας συντροφεύσει για μικρό χρονικό διάστημα!

Εγώ σαν χρήστης το μόνο πλεονέκτημα που βλέπω στο v2 είναι η αλλαγή των themes, ίσως και το multitasking, αλλά αυτό είναι κυρίως θέμα hardware!

Το V1 είναι πολύ πιο σταθερό!

P.S. 9 posts καπάκι!!! Χαλάρωσε! :confused:

Link to comment
Share on other sites

johner den nomizw

an psa3eis 8a deis oti poles etairies pleon apo edw kai pera 8a xrisimopoioun to idio unicode sta thlefona.

proth h nokia to efarmose pantos.

den 3erw akribws pou aposkopei ayto.

8a to deis se ligo kairo an einai metavatiko stadio.

toso kairo otan estelnes sms me mikra o alos to eperne me kefalea...

twra 8eloun na to alla3oun ayto.

oso gia ta mms einai noris akoma.alla fisika elpizoume sto mellon gia perissotera apo 100kb sto mhnyma.auto nomizw 8a ginei me tis 3g siskeyes mias kai einai poly pio grigores.

 

to 6.1 pou les einai pio sta8ero giati fisika exei dokimastei kai anaba8mistei polles fores sta 2 ayta xronia kai einai logiko.

to 7.0s einai kainourio.

kai exei fisika poles diaforopoihseis oxi mono ta themes

ayto itan kai to post no:10 :)

Link to comment
Share on other sites

gia allh mia fora xanarotao... mexri posh ora mborei na gracei video to 6600??
Link to comment
Share on other sites

εχω υπερυθρες και συνδεωμαι μια χαρα με το pcsuite - εβαλε bluetuth αλλα δεν μπορω να συνδεθω,υπαρχη καποια λυση

ευχαριστω

koKVod
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c

 

oso gia ta mms einai noris akoma.alla fisika elpizoume sto mellon gia perissotera apo 100kb sto mhnyma.

Οσο αφορά τα mms δεν είναι το όριο τα 100Kb αλλά αρκετά παραπάνω.Στην cosmote που έχω τώρα δεν στέλνει πάνω από 100kb :mad: ταυτόχρονα.Ενώ στην τελεστετ έστειλα εικόνες και ήχους μέχρι 220 :!: kb με το 3650.Σημειώνω όμως πως δεν χρησιμοποιήσα την κανονική εφαρμογή mms της νόκια,αλλά το πρόγραμμα mms it που δεν έχει περιορισμό στον τύπο και στο μέγεθος του αρχείου. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bbbb

 

Οσο αφορά τα mms δεν είναι το όριο τα 100Kb αλλά αρκετά παραπάνω.Στην cosmote που έχω τώρα δεν στέλνει πάνω από 100kb :mad: ταυτόχρονα.Ενώ στην τελεστετ έστειλα εικόνες και ήχους μέχρι 220 :!: kb με το 3650.Σημειώνω όμως πως δεν χρησιμοποιήσα την κανονική εφαρμογή mms της νόκια,αλλά το πρόγραμμα mms it που δεν έχει περιορισμό στον τύπο και στο μέγεθος του αρχείου. :rolleyes:

 

 

o allos to peire?mou fenetai oti einai kai stin siskevh orio to 100 kb.to 7210 p.x. pernei 45k MMS.an steileis megalitero den to dexete.enw kapia Samsung dexonte mexri 30k.se e-mail borei na pigenei alla se allo kinito den nomizw....

Οτι αξίζει πονάει...και ειναι δύσκολο!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kavatzas7/15839/198921/0/PiracyTras.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet

 

Αντιμετωπίζω το εξής (σπαστικό) πρόβλημα

 

Πάω να "τρέξω" (πρώτη φορά) το "PC Suite for Nokia 6600" και μου ζητάει να εισάγω ένα όνομα για να αναγνωρίζει το τηλέφωνο.

 

Ότι και να εισάγω, μου πετάει το μήνυμα: "You must enter a valid name"

 

Τα νεύραααα μου ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ?

Ακριβώς τα ίδια συνέβαιναν και με το δικό μου Pc Suite, αυτό από το CD της συσκευασίας. Το λειτουργικό μου σύστημα είναι XP Sp1. Το πρόβλημα λύθηκε όταν κατέβασα την τελευταία έκδοση από τη Νόκια. Βέβαια το έχω δοκιμάσει μόνο σε 2000 sp4, αλλά δουλέυει μια χαρά με τις υπέρυθρες της MobileAction. :)

Και μια ερώτηση πρός όποιον γνωρίζει κάτι.

Αν και έχω καμένο πίξελ (και εγώ!) :( αλλά αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ένα σκουπιδάκι από τη μέσα πλευρά του προστατευτικού πλαστικού της οθόνης. Ξέρετε αν στα Νοκια κλάμπ μπορούν να το "καθαρίσουν"; Στο κεντρικό της Αθήνας (Ακαδημίας) μου είπαν ότι δεν τους έχει σταλεί το "ανοιχτήρι" του 6610 (!). :!:

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

kamena pixel: exw ena kammeno pixel,kai den exw episkeftei akomi to service.thelete na vrethoume 3-4 (i kai parapanw)atoma me kamena pixel mipws exoume kai kalytera apotelesmata?na tous kraksoume kai ligo pou tous xreiazete?? opoios endiaferete as steilei ena pm na to kanonisoume. :o
pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greg2002

 

ta mms litourgoun telika? kai me poia diktia? mporei kaneis na mou apantisi?! :o :cry

 

emena me vodafone mou leitourgoun mia xara ta mms!

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon

 

Έχει παρατηρήσει κανείς όταν ανοίγει το κινητό να μην ακούγεται ολόκληρη η μελωδία εισαγωγής (ξέρεται που ενώνονται και τα δύο χέρια ταυτόχρονα) και να κόβεται στη μέση καθώς μπαίνει το κινητό στην κατάσταση αναμονής;

 

 

Ορισμένες φορές μου το κάνει. Αυτό όμως δεν με ενοχλεί καθόλου. Με ενοχλούν οι φωνητικές εντολές που εκτός από το bluetooth και τα προφίλ δεν δουλεύει τίποτα άλλο και η απαίσια ποιότητα της κάμερας στο pc. Η ποιότητα της κάμερας του 3650 στο pc είναι κλάσεις ανώτερη...

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος istwr

 

Ακριβώς τα ίδια συνέβαιναν και με το δικό μου Pc Suite, αυτό από το CD της συσκευασίας. Το λειτουργικό μου σύστημα είναι XP Sp1. Το πρόβλημα λύθηκε όταν κατέβασα την τελευταία έκδοση από τη Νόκια. Βέβαια το έχω δοκιμάσει μόνο σε 2000 sp4, αλλά δουλέυει μια χαρά με τις υπέρυθρες της MobileAction. :)

 

Aκριβώς! Και γω με XP Sp1 είμαι.

 

Θα το κατεβάσω και γω αν είναι από το site της Nokia.

 

Σ'ευχαριστώ :)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimangelid

 

Ορισμένες φορές μου το κάνει. Αυτό όμως δεν με ενοχλεί καθόλου. Με ενοχλούν οι φωνητικές εντολές που εκτός από το bluetooth και τα προφίλ δεν δουλεύει τίποτα άλλο και η απαίσια ποιότητα της κάμερας στο pc. Η ποιότητα της κάμερας του 3650 στο pc είναι κλάσεις ανώτερη...

 

as elpisoume oti einai kai ayto problhma tou filmware giati oi finladoi ipan oti h kamera einai kaliterh tou 3650

oi foto einai ontos xiroteres tou 3650

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εχει τυχει να δω φωτογραφιες του 3650 στον υπολογιστη,αλλα σε συγκριση με του 7650 που ειχα,του 6600 μου φαινονται καλυτερες.Δεν ξερω ομως σε συγκριση με το 3650. :(

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα πίσω το 6600 από τη Nokia που το είχα πάει για καμμένα pixel και είναι ok.

 

Εσάς κάηκαν στην πορεία ή έτσι ήταν εξ' αρχής;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος istwr

 

Ακριβώς τα ίδια συνέβαιναν και με το δικό μου Pc Suite, αυτό από το CD της συσκευασίας. Το λειτουργικό μου σύστημα είναι XP Sp1. Το πρόβλημα λύθηκε όταν κατέβασα την τελευταία έκδοση από τη Νόκια. Βέβαια το έχω δοκιμάσει μόνο σε 2000 sp4, αλλά δουλέυει μια χαρά με τις υπέρυθρες της MobileAction. :)

 

Κατέβασα το PC Suite από το site της ΝΟΚΙΑ. Δυστυχώς στον Η/Υ μου (WIN XP) δεν δουλεύει. Δεν ξέρω τι να κάνω! :( :cry:

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

εμενα με το παλαιο δεν δουλευε με ονομα τηλεφωνου @Hunter αλλα μολις εβαλα το νεο PC suite μου το παιρνει κανονικα , WINXP SP1
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πως μπορώ να στέλνω και να λαμβάνω e-mail από otenet? Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου λένε πως μόνο με σύνδεση μπορώ να το κάνω..!! Τέλος όταν έβαλα τις ρυθμίσεις από το mail του otenet στα μήνυματα - γραμματοκιβώτιο (διακ. εισερχόμενης αλληλογραφίας:mail.otenet.gr, εξερχόμενης: mailgate.otent.gr, τύπος:POP3 και τα άλλα στοιχεία δεν λειτούργησε, αλλά μου έβγαλε ένα μήνυμα «δεν βρέθηκε διακομιστής». Κάνω κάτι λάθος ή απλά δεν μπορώ να συνδεθώ επειδή έχω κάρτα και όχι σύνδεση?

 

 

HELP ME PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από 3 μέρες :o εδέησε να λειτουργήσει το PC Suite.

 

Τhanks to Hunter's hint. ;)

 

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ REBOOT μετά το installation :!:

 

Eπιπλέον, έως τώρα του έδινα να κάνει το installation στο partition D: όπου εκεί εγκαθιστώ τα προγράμματα μου.

 

Αυτή τη φορά, άφησα (by default) να το εγκαταστήσει στο C:

 

Tέλος καλά, όλα καλά.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος supernet

 

Τελικά μετά από 3 μέρες :o εδέησε να λειτουργήσει το PC Suite.

 

Τhanks to Hunter's hint. ;)

 

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ REBOOT μετά το installation :!:

 

Eπιπλέον, έως τώρα του έδινα να κάνει το installation στο partition D: όπου εκεί εγκαθιστώ τα προγράμματα μου.

 

Αυτή τη φορά, άφησα (by default) να το εγκαταστήσει στο C:

 

Tέλος καλά, όλα καλά.

 

les? gia na doume....

to hint itan na katevaseis tin nea version?

ego to kovo san na conflictarei me kanena proigoumeno software.

pithanotero to kovo na ftaiei i egkatastasi sto c...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...