Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον xagios

 

Φιλε μου το πηρα εγω και ευχαριστω αλλα οταν παω να το εγκαταστησω μου λεει οτι δεν υπαρχει αρκετος χωρος στο δισκο [1],εχω ελευθερα 1260ΚΒ[ 2]. εχω το 7650 οχι το 6600 :o μηπως ξερεις γιατι?????

 

 

Κοιταξε πρωτα στην διαχειρη στη λιστα με τα προγραμματα που εχεις βαλει.Αν δεις οτι ΥΠΑΡΧΕΙ κατω-κατω στη λιστα το photobase ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ εγκατεστημενο τοτε πηγαινε σβησε το μηνυμα απο τα εισεχομενα (για να σου αδειασει χορο) και πηγαινε παλι στη διαχειρη στο photobase και επελεξε να εγκατασταθει τωρα.

Αυτο γινετε γιατι και το μηνυμα πιανει παρα πολυ χορο μιας και το photobase ειναι γυρω στα 900kb

 

για κοιταξε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον COCOMAT

 

Κοιταξε πρωτα στην διαχειρη στη λιστα με τα προγραμματα που εχεις βαλει.Αν δεις οτι ΥΠΑΡΧΕΙ κατω-κατω στη λιστα το photobase ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ εγκατεστημενο τοτε πηγαινε σβησε το μηνυμα απο τα εισεχομενα (για να σου αδειασει χορο) και πηγαινε παλι στη διαχειρη στο photobase και επελεξε να εγκατασταθει τωρα.

Αυτο γινετε γιατι και το μηνυμα πιανει παρα πολυ χορο μιας και το photobase ειναι γυρω στα 900kb

 

για κοιταξε...

 

Δεν το κανω εγκατασταση με αυτο τον τροπο αλλα με to PC Suite διπλο κλικ και ξεκιναει ευχαριστω παντως
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

Εχω το 6600 εδω κ 2 μεροθλες,το αγορασα καινουργιο 546€ απο το γερμανο,και θα θελα να με βοηθησετε στα εξης:

πως μπορω να διαβασω αρχεια word,excel,doc,pdf,html, στο κινητο μου?

επισης εχει βγει καποια αναβαθμιση ωστε στα μηνυματα να στελνω κανονικα 160 ελληνικους χαρακτηρες?

κ τελευταιο γραφει κανεις βιντεο με ηχο παραπανω απο 17"?κ αν ναι πως?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον marion

 

:confused: piga se ayto to link [http://www.aivanet.com/gr/index.php?show=11&cat=7&type=3] gia na paro ton emulator toy ngage alla den exei tipota tora....giati;;;

 

 

Λόγο nokia τον έχουν βγάλει. :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον saroy1982

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ

Εχω το 6600 εδω κ 2 μεροθλες,το αγορασα καινουργιο 546€ απο το γερμανο,και θα θελα να με βοηθησετε στα εξης:

πως μπορω να διαβασω αρχεια word,excel,doc,pdf,html, στο κινητο μου?

επισης εχει βγει καποια αναβαθμιση ωστε στα μηνυματα να στελνω κανονικα 160 ελληνικους χαρακτηρες?

κ τελευταιο γραφει κανεις βιντεο με ηχο παραπανω απο 17"?κ αν ναι πως?

 

 

-Τα αρχεία doc τα βλέπεις με to quickword που πρέπει να κατεβάσεις

(aivanet.com)

 

-Τα Html και γενικά ιστοσελίδες στο internet με το ενσωματωμένο web browser 'Opera' ή τον Doris που για μένα είναι καλύτερος (τον οποίο όμως πρέπει να κατεβάσεις).

 

-Για τα αρχεία pdf πρέπει να κατεβάσεις προγραμμα readers pdf (υπάρχουν στο aivanet.com αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν στο 6600)

-Η αναβάθμιση αναμενεται?

-Υπάρχουν προγράμματα όπως p.x eticamcorder που επιτρέπουν εγγραφή >10sec αλλά πρός το παρόν 256 χρωμάτων αφού προοριζόταν για 7650 & 3650.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα, είχα ρυθμισμένη την μνήμη του κινητού για να αποθηκεύονται τα εισερχόμενα sms.

 

Την έχω αλλάξει πλέον, και έβαλα να αποθηκεύονται στην mmc.

 

Το θέμα είναι, μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα που υπάρχουν ήδη στη μνήμη, στην καρτούλα; Και αν ναι, πώς;

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την soulmate

Ως τώρα, είχα ρυθμισμένη την μνήμη του κινητού για να αποθηκεύονται τα εισερχόμενα sms.

 

Την έχω αλλάξει πλέον, και έβαλα να αποθηκεύονται στην mmc.

 

Το θέμα είναι, μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα που υπάρχουν ήδη στη μνήμη, στην καρτούλα; Και αν ναι, πώς;

 

:blink:

 

Logika mono mesw kapoiou file manager :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...και συγχωρέστε με αν έχει ξανασυζητηθεί!! :o

 

Που μπορώ να βρω λογότυπα για 6600?Είτε φορέα (Cosmote) είτε γενικής φύσεως (αυτοκίνητα κλπ)?

 

Βρήκα στο φόρουμ αρκετά 'ανεβασμένα' απο χρήστες,αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

http://img221.imageshack.us/img221/2345/kouksig3el.jpg

AΟΠΛΟΣ ΜΑΤΑΙΟΣ ΑΓΩΝ ΝΥΜΦΕΥΜΕΝΩΝ- ΑΜΑΝ

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Μήπως ξέρει κανείς σε τι διαστάσεις ,ανάλυση+ format πρέπει να είναι μία φωτογραφία για να μπει σαν αρχική αντί για την default της Νοκια ?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την paulpap

Γεια χαρά σε όλους. Μήπως ξέρει κανείς σε τι διαστάσεις ,ανάλυση+ format πρέπει να είναι μία φωτογραφία για να μπει σαν αρχική αντί για την default της Νοκια ?

 

Analush 176x132 se morfh jpg kai bmp :) Ps:mporei na dexetai k alles morfes photo,alla autes einai sigoura :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον paulpap

 

Γεια χαρά σε όλους. Μήπως ξέρει κανείς σε τι διαστάσεις ,ανάλυση+ format πρέπει να είναι μία φωτογραφία για να μπει σαν αρχική αντί για την default της Νοκια ?

 

 

174x132 pixels

6,14x4,66 cm

72 dpi

jpg

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την kouk

Μια ερώτηση...και συγχωρέστε με αν έχει ξανασυζητηθεί!! :o

 

Που μπορώ να βρω λογότυπα για 6600?Είτε φορέα (Cosmote) είτε γενικής φύσεως (αυτοκίνητα κλπ)?

 

Βρήκα στο φόρουμ αρκετά 'ανεβασμένα' απο χρήστες,αλλά δεν ξέρω αν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω!!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

 

Mporeis na pas sto my gallery tou myphone kai na katevaseis opoia thes. :)

Link to comment
Share on other sites

Και εδω εχει πολυ ωραια walpappers και οχι μονο......Ακομα και μα ε τα windows xp εχει!!!! :) :D :D :D :D

 

http://www.aivanet.com/gr/index.php?show=10&name=SmartVCard

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Thnx για το tip. Αντε και κάτι τελευταίο να μην σας πρήζω. Πώς βάζουμε το λογότυπο του φορέα (Cosmote)?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον soulmate

 

Ως τώρα, είχα ρυθμισμένη την μνήμη του κινητού για να αποθηκεύονται τα εισερχόμενα sms.

 

Την έχω αλλάξει πλέον, και έβαλα να αποθηκεύονται στην mmc.

 

Το θέμα είναι, μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα που υπάρχουν ήδη στη μνήμη, στην καρτούλα; Και αν ναι, πώς;

 

:blink:

 

Αν θυμάμαι καλά, όταν το έκανα κι εγώ αυτό με ρώτησε αν θέλω να αντιγράψει τα μηνύματα στην MMC. Φυσικά και "δέχτηκα", οπότε τα μετέφερε! :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον paulpap

 

Γεια χαρά σε όλους. Μήπως ξέρει κανείς σε τι διαστάσεις ,ανάλυση+ format πρέπει να είναι μία φωτογραφία για να μπει σαν αρχική αντί για την default της Νοκια ?

 

 

An enooeis ws tapetsaria tote h swsth analysh einai 176 x 144 kai oxi 176 x 132

 

Soulmate : kanonika otan epilegeis thn karta mnhmhs se rwtaei an theleis na metaferthoune kai ta mynhmata,an esena den se rwtaei tote me enan file manager phgaine kai sbhse ton fakelo mail sto e:\system\ afou prwta oriseis mnhmh mynhmaton thn mnhmh tou thlefonou kai meta ksana orise thn karta mnhmhs,tha prepei tote na se rwthsei gia thn antigrafh ton mhnymaton

Smartphones owned: 7650, 3650, 6600, P900, X700, 7710, N71, N80, M600, N95, E90, 5800, i8910, N8, C7, N9, Xperia S, Galaxy S3.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον marion

 

:D Mporeite na steilete hxous se alla kinita me to bluetooth ´h IRDA;;;

kai kati allo. ti diafora exoyn ta sound clips apo ta tones;

 

stelneis ta panta me opoio tropo 8eleis

Link to comment
Share on other sites

stelneis ta panta me opoio tropo 8eleis

 

Δεν νομιζω να ισχυει αυτο γιατι εγω δεν εχω καταφερει ακομα να στειλω ηχους.Δεν νομιζω οτι δινει τετοια επιλογη και πρεπει να χρησιμοποιησεις καποιον file manager.

 

Σχετικα με τον φιλο που εχει το προβλημα με τα μηνυματα,κοιτα μηπως το προβλημα σου δημιουργειται απο εναν συγκεκριμενο αποστολεα,οποτε και θα πρεπει να απενεργοποιησει αυτος την απαντηση μεσω ιδιου κεντρου,αλλιως επελεξε σαν κεντρο μηνυματων σε χρηση το vodafone.gr και απενεργοποιησε την απαντηση μεσω του ιδιου κεντρου.

Konstantinos

http://briefcase.pathfinder.gr/download/kostas_kostas/21443/337474/0/GR-FLAG.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Sequent_c, μπορείς να στείλεις τα πάντα με οποιοδήποτε τρόπο θες (BT ή IR) αρκεί (για τα midi ειδικά) να έχεις ένα File Manager (π.χ. FExplorer, Seleq, κ.ά).

Όσον αφορά τη ταπετσαρία, το τέλειο είναι το 176Χ144 όπως είπε ο Xp|qX (το 176Χ132 αφήνει κενά)

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Tkan, σβήνεις τον αντίστοιχο φάκελο του παιχνιδιού (με κάποιο file manager) από το E:\system\Apps\όνομα φακέλου παιχνιδιού.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Γιάννης

 

Και εδω εχει πολυ ωραια walpappers και οχι μονο......Ακομα και μα ε τα windows xp εχει!!!! :) :D :D :D :D

 

http://www.aivanet.com/gr/index.php?show=10&name=SmartVCard

 

Johner rulezzz!!!! :D :D :D

Να δώσω και το σωστό link! ;)

http://www.aivanet.com/gr/index.php?show=27

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον petran

 

Αν θυμάμαι καλά, όταν το έκανα κι εγώ αυτό με ρώτησε αν θέλω να αντιγράψει τα μηνύματα στην MMC. Φυσικά και "δέχτηκα", οπότε τα μετέφερε! :)

 

 

Χμμμ, χμμμ τώρα που το λες...παλιότερα που είχα κάνει αλλαγή της μνήμης, αν θυμάμαι κι εγώ καλά, με είχε ρωτήσει...ή όχι...

 

Ντε θυμάται..

 

Η ουσία είναι πως τώρα που γέμισα περί τα 400 μηνύματα στην κυρια μνήμη και αποφάσισα να το γυρίσω στην καρτούλα..δε με ρώτησε τίποτα.. :confused:

 

Άρα...με file manager? :eek:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Xp|qX

 

 

Soulmate : kanonika otan epilegeis thn karta mnhmhs se rwtaei an theleis na metaferthoune kai ta mynhmata,an esena den se rwtaei tote me enan file manager phgaine kai sbhse ton fakelo mail sto e:\system\ afou prwta oriseis mnhmh mynhmaton thn mnhmh tou thlefonou kai meta ksana orise thn karta mnhmhs,tha prepei tote na se rwthsei gia thn antigrafh ton mhnymaton

 

 

Άψογος!! :rolleyes:

 

Πανέξυπνο το κόλπο, δούλεψε κανονικά :D

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...