Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυστυχώς τίποτε έβγαλα τελείως την κάρτα μνήμης και άνοιξα το κινητό αλλά συνεχίζει και κάνει απανωτά restart μέχρι που κλείνει τελείως.ανοίγω γράφει νοκια και κανει ρεσταρτ συνέχεια,ξαναβάζω την κάρτα μνήμης και πάλι τα ίδια φθάνει στην οθόνη που έχει ανοίξει και αμέσως κάνει restart.

format στο κίνητο δεν μπορώ να κάνω αφου δεν κάθεται καθόλου ανοιχτό.'μόνο στην κάρτα μνήμης μπορώ να κάνω φορμάτ μέσω card reader αλλά έχει νόημα???

χρόνια πολλά ,καλά χριστούγεννα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τίποτε έβγαλα τελείως την κάρτα μνήμης και άνοιξα το κινητό αλλά συνεχίζει και κάνει απανωτά restart μέχρι που κλείνει τελείως.ανοίγω γράφει νοκια και κανει ρεσταρτ συνέχεια,ξαναβάζω την κάρτα μνήμης και πάλι τα ίδια φθάνει στην οθόνη που έχει ανοίξει και αμέσως κάνει restart.

format στο κίνητο δεν μπορώ να κάνω αφου δεν κάθεται καθόλου ανοιχτό.'μόνο στην κάρτα μνήμης μπορώ να κάνω φορμάτ μέσω card reader αλλά έχει νόημα???

χρόνια πολλά ,καλά χριστούγεννα και ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

 

Χρονια πολλα και σε σενα φιλε μου.:)

Για να κανεις format με τον συνδυασμο των πληκτρων που σου αναφερει παραπανω ο PCMan δεν χρειαζεται να ανοιξεις το κινητο.;)

Απλα πατας αυτα τα 3 πληκτρα μαζι καθως το ανοιγεις και ξεκιναει το format.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

και το πιθανοτερο ειναι οτι θα λυθει φιλε luke, αλλα θα χασεις οτι εχεις στη μνημη τηλ...επαφες, ημερολογιο κλπ κλπ. κι εγω το επαθα πριν λιγο καιρο και λυθηκε ετσι. εμενα δεν ανοιγε καθολου βασικα, μονο μεχρι το ΝΟΚΙΑ εφτανε :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ευχαριστώ πάρα πολύ! έκανα φορμάτ χωρίς την κάρτα μνήμης μέσα και το τηλεφωνο δουλεύει μια χαρά.τωρα μπορώ να βάλω την κάρτα μνήμης ή θα έχω πρόβλημα???

είχα πολύ καιρό να εγκαταστήσω κάποιο πρόγραμμα στο κίνητό και πρίν 3 μέρες έβαλα το blackballer,αλλα μου παρουσίαζε κάποια έρρορ κατα το άνοιγμα & κλείσιμο τις συσκευής οπότε χτές του έκανα απεγκατάσταση και σήμερα είχα το πρόβλημα που προανέφερα.Λέτε να κράσαρε λόγω αυτού???

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορω να στελνω μνμ χωρις να το σπαει σε πολλα? Οχι το sms-timer γιατι το εχω και αργει 10 λεπτα να στηλει το μνμ! Ευχαριστω οποιον απαντησει!! :)
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις καποιο προγραμμα με το οποιο να μπορω να στελνω μνμ χωρις να το σπαει σε πολλα? Οχι το sms-timer γιατι το εχω και αργει 10 λεπτα να στηλει το μνμ! Ευχαριστω οποιον απαντησει!! :)

γιατί δεν κάνεις αναβάθμιση να ησυχάσεις?

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμηση ακουσα οτι δεν θα μπορω να στελνω αρχεια,εικονες και αλλα.Ειναι ετσι ή οχι? ;)

 

Ετσι ειναι για καποια "απαγορευμενα" αρχεια ,αλλα υπαρχει λυση . :)

Διαβασε το θεμα Κλείδωμα αποστολής αρχείων που βρισκεις απο τον

*** ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ ***

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμηση ακουσα οτι δεν θα μπορω να στελνω αρχεια,εικονες και αλλα.Ειναι ετσι ή οχι? ;)

Θα μπορεις να στελνεις κανονικα αρχεια εκτος απο αυτα που απαγορευει το κινητο(sis,jar,mid),μην ανησυχεις ομως τα επιτρεπει το προγραμμα Profiexplorer :)

 

160 χαρακτηρες= 1 μυνημα

320 χαρακτηρες= 2 μυνηματα

480 χαρακτηρες= 3 μυνηματα και παει λεγοντας...

 

Αν στειλεις πανω απο 160 χαρακτηρες τοτε το μυνημα χωριζεται σε δυο μερη.

Που ειναι το προβλημα και γιατι να κανει αναβαθμιση?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβαθμηση ακουσα οτι δεν θα μπορω να στελνω αρχεια,εικονες και αλλα.Ειναι ετσι ή οχι? ;)

πιστεψε με δε θα'χεις κανενα τετοιο προβλημα, θα βαλεις την ωραιοτατη εφαρμογη που στελνει οτι αρχεια θες και ουτε γατα ουτε ζημια. μετα το 6600 ολα εχουν τα κλειδωματα αλλα οπως βλεπεις δεν εχει κανεις τετοιο προβλημα. κι εγω αυτο θα σου συνιστουσα:)

 

@luke ναι μπορεις να βαλεις την καρτα τωρα, ειναι οκ. πιθανον να εφταιγε και αυτο αλλα ποτε δε μπορεις να ξερεις σιγουρα.

Που ειναι το προβλημα και γιατι να κανει αναβαθμιση?
το προβλημα ειναι οτι με την πρωτη αναβαθμιση, το 6600 χωριζει σε 2 μηνυματα οταν ξεπερνας τους 70 χαρακτηρες και οχι τους 160.
Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με δε θα'χεις κανενα τετοιο προβλημα, θα βαλεις την ωραιοτατη εφαρμογη που στελνει οτι αρχεια θες και ουτε γατα ουτε ζημια. μετα το 6600 ολα εχουν τα κλειδωματα αλλα οπως βλεπεις δεν εχει κανεις τετοιο προβλημα. κι εγω αυτο θα σου συνιστουσα:)

 

@luke ναι μπορεις να βαλεις την καρτα τωρα, ειναι οκ. πιθανον να εφταιγε και αυτο αλλα ποτε δε μπορεις να ξερεις σιγουρα.το προβλημα ειναι οτι με την πρωτη αναβαθμιση, το 6600 χωριζει σε 2 μηνυματα οταν ξεπερνας τους 70 χαρακτηρες και οχι τους 160.

ουπς, ναι το θυμαμαι αυτα, ηταν στις πρωτες πρωτες εκδοσεις, παντως οχι στην δικια μου :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ουπς, ναι το θυμαμαι αυτα, ηταν στις πρωτες πρωτες εκδοσεις, παντως οχι στην δικια μου :)

it's ok. ηταν στην πρωτη μονο, την 3.42.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο?? Μπορει να μου πει καποιος για ποιο λογο δε μπορω να στειλω mms.Δε μπορω ουτε να φτιαξω mms. Παλια εφτιαχνα τωρα δε μπορω!! Δεν εχω ενεργοποιημενα mms αλλα δεν ειναι αυτο. Απαντηστε γιατι δε ξερω τι να κανω!! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγει καθολου. Παταω 'νεο μνμ' - 'μνμ multimedia' και δεν κανει τιποτα. Γιατι??? Αν κανω format στο κινητο θα αλλαξει κατι??

αν κανεις φορματ σιγουρα θα λυθει. αλλα μηπως καμια εφαρμογη το κανει; δε νομιζω βεβαια αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

εχω 2 νοκια 6600.το ενα του αδερφου μου εχει καμμενη οθονη.του εδωσα το δικο μου(να κανει τη δουλεια του) μιας και πηρα Ν 70!

Παρακαλω τη βοηθεια σας:

Πως θα τα μεταφερω ολα αυτα στο δικο μου 6600 απο το αλλο με την καμενη οθονη?πειτε μου τις ιδεες σας και τροπους....software κτλ...

Με το pc-suite θα μπορουσε να γινει η δουλεια?

Ακουω τις προτασεις σας!

ποσο κοστιζει 1 display για 6600?

Link to comment
Share on other sites

Καλην εσπέρα αρχοντές,

 

Το Καπάκι που καλύπτει την καμερα στο 6600 μου ειναι πολυ θολωμένο και χαρακωμένο και βγαζει χαλιες φωτογραφιες. Το έβγαλα αλλά δεν ξέρω τι να βάλω στη θέση του. Αλήθεια πουλάνε τετοια καινούργια?? Τουλαχιστον πρέπει να βάλω κάτι γιατί αυρίο πρεπει να βγάλω κατι αθώες φωτογραφίες..:O

Εχετε καμια ιδέα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την έγκυρη βοήθεια σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το τζαμακι εννοεις φιλε μου; σε νοκια σοπ πηγες; λογικα θα εχουν, το θεμα ειναι ποσο θα το εχουν :O
Link to comment
Share on other sites

@Tankwart : Για να μην απανταει κανεις ,σημαινει πως δεν ξερει καποιος .

 

Δοκιμασε με το pc suite να παρεις full back-up και μετα επαναφορα στο δικο σου.

Ενδεικτικες τιμες :

http://l8shop.net/Products/Original_Nokia_6600_LCD_Display.aspx

€57.53

http://mobile-parts.gr/catalog/product_info.php?products_id=931

€74.97

Απο νοκια shops ,δεν γνωριζω .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και Χρόνια πολλά!

Έχω ένα 6600! Το οποίο τον Αύγουστο παρουσίαζε ένα πρόβλημα..! Δεν έπιανε συνεχώς.. ξαφνηκά έχανε το σήμα του δηλαδή! Δεν έπιανε συνεχώς..! Εκείνες τις μέρες έλειγε η εγγύηση..! Τέλοσπάντων πέρασαν μήνες μέχρι να κάνει κάτι η νοκια..! Το έστειλαν στα κεντρικά και περίμενα να το στείλουνε μιας και η τοπική νοκια δεν μπορούσε τελικά να επιδιορθώσει κάτι!

Η απάντηση τελικά ήταν οτι δεν επισκευάζεται γιατί έχει πρόβλημα η κεντρική πλακέτα! Το πέρνω αυτές τις μέρες πίσω και βλέπω οτι ούτε φορματ του έχουν κάνει ούτε τίποτα..! Ήταν το κινητό όπως το έδωσα!!!

Είναι δυνατόν ρε παιδιά?

Εγώ έχω την εντύπωση πως δεν έχει ασχοληθεί κανείς με το κινητό αυτό..!

 

 

Μπορείτε να μου πείτε τι μπορώ να κάνω?? Ξέρετε κάποιο μαγαζί που να μπορεί να κάνει ένα σωστό service? Η μπορείτε να μου πειτε τι μπορώ να κάνω?!?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται guyz και χρονια πολλα!!!

 

Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό στο 6600...

Μήπως θα μπορούσα να βάλω το πρόγραμμα(εργοστασιακό) της κάμερας(μαζί με βίντεο) από νοκια 7610??? Καθώς επίσης και το real one player του???

Και αν γίνεται,πω΄ς μπορώ να το κάνω???

 

Υ.Γ. Το 7610 έχει τα ίδια χρώματα με το 6600 απλά έχει 1megapixel καμερα αλλά μαζί με τη λειτουργία του βίντεο!

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Καλή χρονιά να έχουμε!!!:) :) :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...