Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το quikpoint kai θέλω να ανοίξω αρχεια word αλλά επειδή δεν έχω υπέρυθρες ρίχνω το αρχείο στην κάρτα μνήμης. Γίνετε να το ανοίξω απο εκεί και αν ναι πως?

 

Με το quickword θα προσπαθησεις να το ανοιξεις, αφου ειναι αρχειο word ,λογικα θα το βρει .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό έχει μια ιδιοτροπία :

 

Πρέπει να κάνει αντιγραφή του αρχείου στη μνήμη που φυλάει τα μυνήματα πριν να τα στείλει και μετά να το σβήσει.Έτσι έχεις τρεις επιλογές :

 

α) Να βάλεις τα μηνύτα να φυλάγονται στη mmc (πρέπει να σου τα κάνει κόπυ και μόνο του κανονικά)

β) Να σβήσεις αρχεία από τη μνήμη του κινητού

γ)Μέσου κάποιου τρίτου κατασκευαστή προγράμματος - δε ξέρω ποιο (δοκίμασε όμως το profimail)

 

Το έκανα αυτό με τα μηνύματα στην mmc και δεν υπάρχει τώρα το πρόβλημα. Θα το κάνω να τα βάζει στην mmc μόνο όταν θέλω να στείλω μεγάλο αρχείο και μου βγάζει αυτό το μήνυμα για την μνήμη.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε επειδή είμαι σε δίλημμα πιο τηλ. να αγοράσω το sx1 ή το 6610;

Με ενδιαφέρει να ακούω mp3 να βλέπω video να ακούω ράδιο και βέβαια για παιχνίδια. :)

Πιο με συμβουλεύετε εσείς;

Και κάτι άλλο. Παίζει μουσική σε ανοικτή ακρόαση το 6600;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να μου πείτε επειδή είμαι σε δίλημμα πιο τηλ. να αγοράσω το sx1 ή το 6610;

Με ενδιαφέρει να ακούω mp3 να βλέπω video να ακούω ράδιο και βέβαια για παιχνίδια. :)

Πιο με συμβουλεύετε εσείς;

Και κάτι άλλο. Παίζει μουσική σε ανοικτή ακρόαση το 6600;

 

Δαγκωτά sx1! Πρώτων το 6600 δεν έχει ράδιο. Δεύτερον το mp3 παίζει μονοφωνικά και όταν το ακούς χωρίς ακουστικα δεν θα έλεγα ότι είνα και ότι καλύτερο. :rolleyes: Απλά με το 6600 θα έχεις λιγότερα προβλήματα με το λογισμικό. Εκτός αν το sx1 έχει αναβαθμηστεί αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Με το quickword θα προσπαθησεις να το ανοιξεις, αφου ειναι αρχειο word ,λογικα θα το βρει .

 

Έλα που δεν μου κάνει εγκατάσταση το quickword. Mόλις λέει εγκατάσταση το πετάει έξω. Βάζω το τηλέφωνο στην αγγλική γλώσσα και ξαναπροσπαθώ τίποτα, μέχρι και φορμάτ έκανα ο καψερός αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

TERASTIO PROVLIMA!!!!!

xthes ekana epanafora ergostasiakwn rithmisewn sto 6600 k mou zitise na kanw epanakinisi.egine i epanakinisi k molis paei na anoiksei to kin mou vgazei ta eksis:

efarm.ekleise EtelServer,pataw entaksei,

efarm.ekleise Phone,pataw entaksei,

k meta vgainei to akoloutho minima k menei ekei to kinito : Η εκκίνηση του τηλεφωνου απετυχε.Επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο.

mipws kaneis kserei an mporw na kanw kati gia na to ftiaksw prin arxizw na to trexw sti nokia k stous germanous??????pls help...:(

Υπογραφή εκτός ορίων ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

TERASTIO PROVLIMA!!!!!

xthes ekana epanafora ergostasiakwn rithmisewn sto 6600 k mou zitise na kanw epanakinisi.egine i epanakinisi k molis paei na anoiksei to kin mou vgazei ta eksis:

efarm.ekleise EtelServer,pataw entaksei,

efarm.ekleise Phone,pataw entaksei,

k meta vgainei to akoloutho minima k menei ekei to kinito : Η εκκίνηση του τηλεφωνου απετυχε.Επικοινωνηστε με τον αντιπροσωπο.

mipws kaneis kserei an mporw na kanw kati gia na to ftiaksw prin arxizw na to trexw sti nokia k stous germanous??????pls help...:(

Με κλειστό το κινητό κράτα πατημένα τα πράσινο πλήκτρο,*,3 και άνοιξε το κινήτο. Μην τα αφήσεις μέχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το μήνυμα "formatting". Θα χάσεις τα πάντα απο επαφές, μηνύματα, εικόνες κλπ. και ότι είχες στην μνήμη τηλεφώνου, αλλα το κινητό θα γίνει σαν καινούριο ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έλα που δεν μου κάνει εγκατάσταση το quickword. Mόλις λέει εγκατάσταση το πετάει έξω. Βάζω το τηλέφωνο στην αγγλική γλώσσα και ξαναπροσπαθώ τίποτα, μέχρι και φορμάτ έκανα ο καψερός αλλά τίποτα.

 

Τελικά έβαλα το puickoffice kai δούλεψε! :D Το quickpoint όμως όταν στέλνω αρχεία powerpoint den ta ανοίγει, λέει άγνωστη μορφή αρχείου. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να τα δει και εκείνα? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ok eyxaristo............prepi na prosekso kati???? idietero???/

ΠΡΟΣΟΧΗ φίλε μου γιατί ενδέχεται να μην δουλεύει το Camcoder αν πιο πριν δεν έχεις κάνει hard format. Αυτό είναι κάτι το οποίο ο φίλος μου Hostolis είχε ξεχάσει να μου αναφέρει και τελικά το θυμήθηκε μετά από 3-4 μήνες!!! :mad: :p :mad: :p

...μία μέρα, ο Κινέζος Αυτοκράτορας διέταξε τον πρώτο ζωγράφο της αυλής να σβήσει τον καταρράκτη από μία τοιχογραφία του παλατιού, γιατί ο θόρυβος του νερού τον εμπόδιζε να κοιμηθεί...

Regis Debray: Vie et Mort de l' Image

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά viruses & trojans πως μπορεί να δεχθεί το κινητό μας; Μέσω Bluetooth? Μέσω κάποιου προγράμματος; Για βοηθήστε λίγο έναν καινούργιο με 6600 :rolleyes:

Προτάσεις και links ευπρόσδεκτα με pm.

 

Ευχαριστώ. :)

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά viruses & trojans πως μπορεί να δεχθεί το κινητό μας; Μέσω Bluetooth? Μέσω κάποιου προγράμματος; Για βοηθήστε λίγο έναν καινούργιο με 6600 :rolleyes:

Προτάσεις και links ευπρόσδεκτα με pm.

 

Ευχαριστώ. :)

 

Προς το παρον το μεγαλυτερο ποσοστο απειλης ειναι οταν εχεις το bluetooth ανοικτο και μπορουν οι υπολοιποι να σε εντοπισουν, αλλα υπαρχουν και κανα δυο εφαρμογες τις οποιες αμα τις εγκαταστησεις θα εχεις προβλημα.Για περισσοτερα ριξε μια ματια στο : Ιοι στα κινητα Series 60 . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά viruses & trojans πως μπορεί να δεχθεί το κινητό μας; Μέσω Bluetooth?

Ευχαριστώ. :)

 

Μεσω μυνηματων-bluetooth

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει και εμενα να μπορω να τραβηξω μεγαλα βιντεο, τι ειναι το philips camcorder;

ειναι καποια java εφαρμογη; που μπορω να το βρω;

 

ok eyxaristo............prepi na prosekso kati???? idietero???/
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο forum του aivanet.com και κανε search για Phillips Camcoder. Ειναι Standard οτι θα το βρεις... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

paidia exw 3anakanei tis erwtiseis kai mou apantisate gia ta programmata pou xreiazomai omws den mou eipate apo pou mporw na katevasw ta 3analew kai parakalw boi8iste.MIpws prin ta egatastisw prepei na kanw tpt??

 

8elw to philips camcoder 1.03(i opws grafete)na mou peite apo pou na to katevasw opws episis kai ena kalo programma gia mp3. euxaristw

Link to comment
Share on other sites

paidia exw 3anakanei tis erwtiseis kai mou apantisate gia ta programmata pou xreiazomai omws den mou eipate apo pou mporw na katevasw ta 3analew kai parakalw boi8iste.MIpws prin ta egatastisw prepei na kanw tpt??

 

8elw to philips camcoder 1.03(i opws grafete)na mou peite apo pou na to katevasw opws episis kai ena kalo programma gia mp3. euxaristw

 

Δες ΕΔΩ

Ελπιζω να σε βοηθησει... :)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, για να ανοιξει η προσοψη η μπροστινη δεν ειναι οπως σε αλλα κινητα οπως θα καταλαβες και μονος σου, οπως ειναι δλδ στο 8310 ας πουμε, στο 7610 και σε αλλα...

Θελει ειδικη θηκουλα να μπει μεσα για να ανοιξει που εχουν ως επι το πλειστον εξειδικευμενα(?) μαγαζια...Οποτε μαλλον εκανες πολυ ασχημα που εβαλες κατσαβιδι...Τωρα θα πρεπει πιθανοτατα να το πας να το δουνε, και ελπιζω να μην εχει μεγαλο κοστος αν εσπασε κατι...Ισως καποιο κουμπωμα... :worry:

φιλε τιφόζι ευχαριστω για το ενδιαφερον.τελικα πηγα στον γερμανο και ειπα σε ενα παλληκαρι στο σερβις τι εκανα και να μου το κοιταξει,ειχε ξεσυνδεθει η οθόνη σε καποιο σημειο στο κάτω μέρος του κινητου όπως εχωνα το κατσαβιδι.μου το συνεδεσε και δεν με χρέωσε τίποτα.βεβαια ή πρόσοψη(μπρος-πίσω) και το μέρος του κινητου που περιλαμβάνει την κάμερα(το εξωτερικο μερος) ειναι σε μαύρο χάλι.φθηνά την γλίτωσα πάντως αφου δεν καταστράφηκε και τίποτε αλλο.

πήγα λοιπον το κινητο μου στη νοκια να μου βάλουν την αυθεντική προσοψη την ανθρακί.μου είπαν 45 ευρώ αλλα περιμένω τώρα να μου πουν πόσο κοστίζει και το υπόλοιπο μέρος που εχει και αυτο τσαλακωθεί.λετε να πάει πολύ? ακριβή και η πρόσοψη ρε γαμώτο.

αλλα το αξίζει το κινητάκι γιατι κανει παπάδες :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Σε ένα 6600 μεσω του ενσωματωμένου browser (αυτόν που έχει η ΝΟΚΙΑ στο τηλέφωνο) , μπηκαμε στη σελίδα http://www.oteshop.gr και παρά το ότι η πλοήγηση γίνεται κανονικά δεν φαίνοντε οι ελληνικοί χαρακτήρες.Δείχνει "κινέζικα".Πρόκειτε για καρτοκινητό cosmote.Υπάρχει μήπως κάποια επιπλέον ρύθμιση; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε.Σε ένα 6600 μεσω του ενσωματωμένου browser (αυτόν που έχει η ΝΟΚΙΑ στο τηλέφωνο) , μπηκαμε στη σελίδα http://www.oteshop.gr και παρά το ότι η πλοήγηση γίνεται κανονικά δεν φαίνοντε οι ελληνικοί χαρακτήρες.Δείχνει "κινέζικα".Πρόκειτε για καρτοκινητό cosmote.Υπάρχει μήπως κάποια επιπλέον ρύθμιση; Ευχαριστώ.

 

Αν αλλαξεις το character encoding ,δεν φαινονται οι ελληνικοι χαρακτηρες ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τα έχω πάρει στο κρανίο! Ούτε text διαβάζει?!! Μήπως πρέπει να διαλέξω κάποια συγκεκριμένη γραμματοσειρά??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι νέος κάτοχος 6600 και θέλω να μου πείτε με μερικά site για προγράμματα free και full :worry: :confused:

---------------

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους είμαι νέος κάτοχος 6600 και θέλω να μου πείτε με μερικά site για προγράμματα free και full :worry: :confused:

---------------

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :rolleyes:

 

http://www.aivanet.com pane sto forum kai exei prama na katevaseis

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

hello...iparxei tropos na dinamwsei i entasi sto 6600??kai kati akoma iparxei tropos na diorthwthei to ''problima''otan mas kanoyn anapantiti den ksekinaei kan o ixos..kai stin oysia den katalabainoyme oti exoyme anapantiti

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...