Jump to content

[Επίσημο] Νokia 6600


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα το προβλημα μου δεν λυθηκε(βλεπε προηγουμενα) και αναγκαστηκα να παω για αναβαθμιση.

Αφου πρωτα με καταταλεπορισανε γιατι ουτε οι ιδιοι ξερανε την εγγυηση του τηλ 6600 (η vodafone δεν εχει παρει τα κινιτα μεσω alpha copy λογω διαφωνιας για το vodafone live τα εκανε παραεισαγωγη με την εγγυηση της alpha copy να μην ισχυει και φυσικα να ισχυει καποια αλλη εγγυηση μεσω mobitele βεβαια ο καθενας απο τις δυο εταιριες κοιταει τα δικα της συμφεροντα αλλα τελικα την πληρωνει τη νυφη ο πελατης) :mad:

Ξεχασα να σας πω οτι με την αγορα του τηλ ειχα παλι προβλημα λογο καμενου pixel σην οθονη και καποιον περιεργων επανεκεινησεων.

Βεβαια και ενω ημουν με στους ορους της εγγυησης την επομενη μερα της αγορας το ειχα παει για αντικατασταση πραγμα που ποτε δεν εγινε.. :mad:

Τελως παντων καταφεραν να με αφησουν χωρις κινιτο για 10 μερες αφου ουτε με την αναβαθμιση εγινε τιποτα και περιμενωντας το πορισμα των ειδικων για το τηλ αν θα πρεπει να γινει αντικατασταση η servise εγω εφαγα το παλτο....περιμενω :whistle: :angry: :(

ΝΟΚΙΑ+VODAFONE=ΑΝΤΕ ΒΡΕΣ ΑΚΡΗ

 

ΦΙΛΙΚΑ

Link to comment
Share on other sites

exo traviksi kapoia videakia.

mporo na ta do sto pc mou?

an nai me pio programma giati o media player den to katalavainei

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cjvirus (27 Φεβ. 2004 , 09:40)

 

pata 3gp player sto yahoo kai olo kai kati 8a breis......episis o pvplayer ta pezei mia xara alla 8a ton breis sto irc....sto gnosto meros

 

 

O PVPLAYER έχει ήχο στα βίντεο που παίζει???

 

Γιατί τον πέρασα στο κινητό (δεν θυμάμαι τη version) και ήταν μουγγό ....

 

Υπάρχει με ήχο ??? Ποιά version ??? πού ???

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος O Tifosi (25 Φεβ. 2004 , 15:17)

 

Λοιπον επειδη εχει ξαναειπωθει το συγκεκριμενο μονο που δεν θυμαμαι αν ηταν απο σενα,το εβγαλα για δυο τρεις μερες και δεν εκανε ουτε ενα σφαλμα με τον log server....

Ολως περιεργως,τις προηγουμενες μερες εκανε 2-3 φορες τη μερα σφαλαμα,ενω σημερα που το επανεγκατεστησα,ξανα μεσα σε δυο φορες που χτησιμοποιησα το μητρωο για τις κλησεις...

Τυχαιο...?Δεν ξερω...Απλα το αναφερω...

 

Απο κει και περα για οσους πιθανως τρομαξουν,δεν ειναι και τπτ να γινει log server σφαλαμα,απλα κανετε ενα restart το τηλ και ειναι οκ,αλλιως οποιαδηποτε κληση γινει αναπαντητη η μη,δεν καταγραφεται αν δεν την δειτει εκεινη την ωρα...

 

Τα υπόλοιπα στις εφαρμογες... ;) :)

 

ρε παιδια εμενα το sms timer μου κανει κατι αλλο κουλο. γραφω ενα μηνυμα, το στελνω, και το προγραμμα στελνει το προηγουμενο μηνυμα που ειχα στειλει σε αλλον. το περιεργο ειναι οτι δε το κανει παντα αλλα 1 στις 3 φορες περιπου. κανω κατι λαθος εγω? δε το χει αναφερει κανεις..... (εγινε τρελη παρεξηγηση με γκομενα που πηρε μηνυμα που χα στειλει σε αλλη....) δε θελουμε να ξαναγινει¨!!!!!!

καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.....
Link to comment
Share on other sites

tha ithela na rotiso pos pername ta arxia pou den eine .sis. ta kano anzip kai mou vgazi ena soro fakelous . ti prepi na kano ? ta pernao mesa sto kiniti opos eine .zip ? exei kapio programa pou vazo sto kinito gia na ta kanei enkatastasi? prospatho na peraso paradigma to tetron( apo aiva) please help..........!!!!!!!!!!! exo bluetooth xoris to suit tis nokia gia epikinonia me PC
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gold (27 Φεβ. 2004 , 14:47)

 

tha ithela na rotiso pos pername ta arxia pou den eine .sis. ta kano anzip kai mou vgazi ena soro fakelous . ti prepi na kano ? ta pernao mesa sto kiniti opos eine .zip ? exei kapio programa pou vazo sto kinito gia na ta kanei enkatastasi? prospatho na peraso paradigma to tetron( apo aiva) please help..........!!!!!!!!!!! exo bluetooth xoris to suit tis nokia gia epikinonia me PC

 

 

Aυτα ειναι java παιχνιδια.Πρεπει να κανεις μετονομασια το .zip σε .jar και το περνας στο κινητο.

 

Υ.Γ. Το tetron μεσα στο .zip δεν εχει ενα σωρο αρχεια,ειναι κανονικα ενα .jar αρχειο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος asymvivastos (27 Φεβ. 2004 , 15:00)

 

Aυτα ειναι java παιχνιδια.Πρεπει να κανεις μετονομασια το .zip σε .jar και το περνας στο κινητο.

 

Υ.Γ. Το tetron μεσα στο .zip δεν εχει ενα σωρο αρχεια,ειναι κανονικα ενα .jar αρχειο.

 

se eyxaristo poly gia tin amesi boithia!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eternalife (27 Φεβ. 2004 , 13:22)

 

ρε παιδια εμενα το sms timer μου κανει κατι αλλο κουλο. γραφω ενα μηνυμα, το στελνω, και το προγραμμα στελνει το προηγουμενο μηνυμα που ειχα στειλει σε αλλον. το περιεργο ειναι οτι δε το κανει παντα αλλα 1 στις 3 φορες περιπου. κανω κατι λαθος εγω? δε το χει αναφερει κανεις..... (εγινε τρελη παρεξηγηση με γκομενα που πηρε μηνυμα που χα στειλει σε αλλη....) δε θελουμε να ξαναγινει¨!!!!!!

 

Φιλε μου η δουλεια του sms-timer δεν ειναι να λυνει το προβλημα καθε δυστυχισμενου που εχει 6600 (για τα μηνυματα μονο)

Η δουλεια του ειναι να στελνει μηνυματα σε μια στιγμη που θα επιλεξεις εσυ.

Δηλαδη μπορει να θες ενα μηνυμα που θα γραψεις να το στειλει το κινητο μετα απο μια ωρα. Αυτο ακριβως κανει... ;) :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (27 Φεβ. 2004 , 16:52)

 

Φιλε μου η δουλεια του sms-timer δεν ειναι να λυνει το προβλημα καθε δυστυχισμενου που εχει 6600 (για τα μηνυματα μονο)

Η δουλεια του ειναι να στελνει μηνυματα σε μια στιγμη που θα επιλεξεις εσυ.

Δηλαδη μπορει να θες ενα μηνυμα που θα γραψεις να το στειλει το κινητο μετα απο μια ωρα. Αυτο ακριβως κανει... ;) :)

 

 

Δηλαδη τωρα εσυ απαντησες στην ερωτηση του eternallife με αυτο το post? Εγω το χρησιμοποιω αρκετο καιρο και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.. Ποια εκδοση χρησιμοποιεις?

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος symplektis (27 Φεβ. 2004 , 16:59)

 

Δηλαδη τωρα εσυ απαντησες στην ερωτηση του eternallife με αυτο το post? Εγω το χρησιμοποιω αρκετο καιρο και δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.. Ποια εκδοση χρησιμοποιεις?

 

Nαι απαντησα στην ερωτηση του eternallife. :!: :mad: :!: :mad:

Λεει πως μολις στελνει το δευτερο μηνυμα φευγει το πρωτο...

Και του απανταω πως τα αποθηκευει μεχρι να τα στειλει...

Λογικα δεν θα μπορει να αποθηκευσει δυο μαζι και θα στελνει το πρωτο και θα βαζει στην μνημη το δευτερο

Τωρα αυτο με την γκομενα που λεει δεν ξερω να του απαντησω

 

Ααα και τελος εχω την v1.2 του sms-timer....

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

file woca mallon se mperdepsa ligo. ena grigoro paradeigma: stelnw ena minuma stis 12:00 kai stin wra kai imerominia vazw na to steilei amesws. kai to kanei swsta. an steilw ena allo munima se allo kinito kata tis 20:00 as poume tha steilei to munima pou esteila stis 12 sto kin pou thela na steilw stis 20:00. kai stis 2 periptwseis stelnw to munima amesws. I plaka einai oti de to kanei panta alla kapoies fores. elpizw ksekatharisa ligo to topio me to provlima. oso gia ekdosi, exw tin 1.10
καλυτερα να μετανιωσεις για κατι που εκανες, παρα για κατι που δεν εκανες.....
Link to comment
Share on other sites

eternal το ίδιο παραλίγο να συμβεί και με μένα με μια κοπέλα... αλλα ευτυχώς το πρόλαβα! επειδή το είχα παρατηρήσει κι εγώ αυτό το πρόβλημα, (ενα άλλο bug που έχει η 1.10 είναι οτι στέλνει μερικές φορές και κενό μήνυμα), το βάζω να το στείλει μετά απο 10' και μετά πάω στα εξερχόμενα και το βάζω στο φάκελο πρόχειρα. Απο εκεί ανοίγω το μήνυμα και το διαβάζω, να δω αν είναι αυτό που έγραφα. Αν είναι, εχει καλώς και κάνω copy-paste το κείμενο πάλι στο sms timer και το στέλνω. Διαφορετικά reboot και προσπάθεια πάλι.

 

EDIT: ορθογραφικό :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (27 Φεβ. 2004 , 17:07)

 

Nαι απαντησα στην ερωτηση του eternallife. :!: :mad: :!: :mad:

Λεει πως μολις στελνει το δευτερο μηνυμα φευγει το πρωτο...

Και του απανταω πως τα αποθηκευει μεχρι να τα στειλει...

Λογικα δεν θα μπορει να αποθηκευσει δυο μαζι και θα στελνει το πρωτο και θα βαζει στην μνημη το δευτερο

Τωρα αυτο με την γκομενα που λεει δεν ξερω να του απαντησω

 

Ααα και τελος εχω την v1.2 του sms-timer....

 

pou thn brikes thn 1.2?

Link to comment
Share on other sites

Όντως, που την βρήκες? μια και είναι μικρό το αρχειάκι... μου την στελνεις?!?! Το email μου θα το βρείς στο προφίλ μου.

 

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (27 Φεβ. 2004 , 17:07)

 

Nαι απαντησα στην ερωτηση του eternallife. :!: :mad: :!: :mad:

Λεει πως μολις στελνει το δευτερο μηνυμα φευγει το πρωτο...

Και του απανταω πως τα αποθηκευει μεχρι να τα στειλει...

Λογικα δεν θα μπορει να αποθηκευσει δυο μαζι και θα στελνει το πρωτο και θα βαζει στην μνημη το δευτερο

Τωρα αυτο με την γκομενα που λεει δεν ξερω να του απαντησω

 

Ααα και τελος εχω την v1.2 του sms-timer....

 

 

Διαβασε τα ακολουθα post του eternallife και θα καταλαβεις μονος σου οτι μονο στην ερωτηση του δεν απαντησες.. Και κατι αλλο: η ερωτηση για την version πηγαινε στον eternallife για να ξερουμε οι υπολοιποι και να προσεχουμε..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η 1.2 δεν νομιζω οτι υπαρχει σπαζμενη. Αλλα δεν χρειαζεται να ειναι σπαζμενη για να λειτουργησει.. Και η trial που υπαρχει τουλαχιστον σε εμενα δουλευει μια χαρα αλλα αν δεν κανω λαθος δεν σου επιτρεπει την αποστολη αμεσως.. Πρεπει να το κανεις χειροκινητα..

 

Anyway, μηπως ειμαστε λιγο offtopic και θα επρεπε να μεταφερουμε την συζητηση στο αναλογο topic? :blink:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια την βρηκα απο το IRC. Δεν νομιζω να την εχω ακομα αλλα αμα δεν μπορειται να μπειτε πειτε μου να ψαξω...

Ααα ναι η trial τελικα δεν ειναι trial :confused:

Δουλευει κανονικα!!! :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η έκδοση 1.2 του SMStimer λύνει το bug του μπερδέματος των μηνυμάτων που στέλνει?

Το παρατήρησα και εγώ.Μου έστειλε το πιό πρόσφατο μήνυμα που υπήρχε στα εξερχόμενα αντί του κανονικού.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...