Jump to content

Το Samsung Galaxy M14 5G φέρει το Exynos 1330 και μπαταρία 6.000 mAh


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πιο πρόσφατη οικονομική συσκευή που έχει να προτείνει η Samsung, είναι το ολοκαίνουργιο Galaxy M14 5G. Το τηλέφωνο παρουσιάστηκε στην Ουκρανία και μοιράζεται τις βασικές προδιαγραφές και τον σχεδιασμό του με το Galaxy A14 5G που κυκλοφόρησε τον Ιανουάριο. Μία από τις βασικές προσθήκες στο μοντέλο της σειράς M είναι μια ακόμη μεγαλύτερη μπαταρία 6.000 mAh.

Το Galaxy M14 5G φέρνει μια οθόνη PLS LCD 6,6 ιντσών με ανάλυση Full HD+ και ρυθμό ανανέωσης 90 Hz. Το τηλέφωνο διαθέτει κάμερα selfie 13MP που βρίσκεται σε εγκοπή σχήματος σταγόνας. Στο πίσω μέρος υπάρχει μια κύρια κάμερα 50MP με διάφραγμα f/1.8 και αυτόματη εστίαση. Μπορεί να εγγράψει έως και 1080p στα 30fps. Οι βοηθητικές μονάδες περιλαμβάνουν κάμερα macro 2MP και αισθητήρα βάθους.

Η Samsung χρησιμοποίησε το εσωτερικό chipset Exynos 1330 και το συνδύασε με 4GB RAM. Το τηλέφωνο διατίθεται σε επιλογές αποθήκευσης 64 GB και 128 GB και υποστήριξη για επέκταση αποθήκευσης μέσω της ενσωματωμένης υποδοχής MicroSD. Η πλευρά του λογισμικού καλύπτεται από το One UI 5 μαζί με το Android 13, ενώ η μπαταρία των 6.000 mAh φορτίζεται μέσω θύρας USB 2.0 Type-C σε ταχύτητες 15W. Άλλα αξιοσημείωτα χαρακτηριστικά περιλαμβάνουν υποστήριξη 5G κάτω των 6 GHz, σαρωτή δακτυλικών αποτυπωμάτων τοποθετημένο στο πλάι και υποδοχή ακουστικών.

Το Samsung Galaxy M14 5G διατίθεται σε χρώματα Navy Blue, Light Blue και Silver. Η τιμή στην Ουκρανία έχει οριστεί στα 222 $ για το μοντέλο 4/64 GB και στα 241 $ για το μοντέλο 4/128 GB. Μπορούμε να περιμένουμε τη Samsung να κυκλοφορήσει το τηλέφωνο σε περισσότερες χώρες τις επόμενες εβδομάδες.

[via]

back to the Article

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Το πιο εντυπωσιακό από όλα είναι ότι παρουσιάστηκε σε μια χώρα που έχει πόλεμο... Έχει όμως;;;;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Το πιο εντυπωσιακό από όλα είναι ότι παρουσιάστηκε σε μια χώρα που έχει πόλεμο... Έχει όμως;;;;....
CGI είναι .

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, bill33 said:

CGI είναι .

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Καθόλου απίθανο....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

η δικη μου αποψη στην συζητηση ειναι η εξης. Η samsung προσπαθει με εμεσο τροπο να φερει στην επιφανεια το προβλημα, σε παγκοσμιο επιπεδο. Εαν εχω δικιο, τους αξιζουν συγχαρητηρια για την ευασθησια που διαθετουν

14 ώρες πριν, evris2013 said:

Χμμμ... Το πιο εντυπωσιακό από όλα είναι ότι παρουσιάστηκε σε μια χώρα που έχει πόλεμο... Έχει όμως;;;;....

 

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να φέρει στην επιφάνεια το πρόβλημα σε παγκόσμιο επίπεδο; Δεν το ξέρει ο κόσμος;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evris2013 said:

Τι εννοείς να φέρει στην επιφάνεια το πρόβλημα σε παγκόσμιο επίπεδο; Δεν το ξέρει ο κόσμος;

Αφού δεν υπάρχει πόλεμος,έτσι δεν έγραψες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bill33 said:

Αφού δεν υπάρχει πόλεμος,έτσι δεν έγραψες;

Ρώτησα, δεν έγραψα ότι δεν γίνεται! Κι αφού γίνεται πως παρουσιάζεται συσκευή της Samsung εκεί; Αυτή είναι η απορία μου... 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα, δεν έγραψα ότι δεν γίνεται! Κι αφού γίνεται πως παρουσιάζεται συσκευή της Samsung εκεί; Αυτή είναι η απορία μου... 
Μας δουλεύεις ομαδικώς,χαλάλι σου.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν δεν δουλεύω. Αν δεν ξέρετε να μου λύσετε την απορία αφήστε το καλύτερα. Εδώ μας κλείσανε τα πάντα από την (δήθεν) πανδημία, και παρουσιάζουν συσκευή σε εμπόλεμη ζώνη! Αναρωτηθήκατε πότε ποιός/ποιοί πραγματικά σας/μας δουλεύουν;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Επειδή evris το τρολαρισμα ή η χαζομάρα έχει και κάποιο όριο (διάλεξε και πάρε). Έλα να πεις εσύ στην γυναίκα μου που έχασε ξαδελφο και ανηψιο από ρωσικό πύραυλο στο κιεβο ότι την κοροιδεψαν και είναι όλα ψέματα των ΜΜΕ. Δικαίωμα σου να μην πιστεύεις τίποτα αλλά σε τέτοια θέματα καλύτερα να μασάς αντί να μιλάς. Αντε με το κάθε έξυπνακια εδώ μέσα.....

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, chocbhed_6630 said:

Επειδή evris το τρολαρισμα ή η χαζομάρα έχει και κάποιο όριο (διάλεξε και πάρε). Έλα να πεις εσύ στην γυναίκα μου που έχασε ξαδελφο και ανηψιο από ρωσικό πύραυλο στο κιεβο ότι την κοροιδεψαν και είναι όλα ψέματα των ΜΜΕ. Δικαίωμα σου να μην πιστεύεις τίποτα αλλά σε τέτοια θέματα καλύτερα να μασάς αντί να μιλάς. Αντε με το κάθε έξυπνακια εδώ μέσα.....

Το ότι κρίνεις τα αλλότρια εξ ιδίων δεν σημαίνει ότι τρολάρω κιόλας σε κάθε μου ανάρτηση! Τα συλλυπητήρια μου! 

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, evris2013 said:

Το ότι κρίνεις τα αλλότρια εξ ιδίων δεν σημαίνει ότι τρολάρω κιόλας σε κάθε μου ανάρτηση! Τα συλλυπητήρια μου! 

Καμία ελπίδα......

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Καμία ελπίδα......

Υπάρχει μια... απλά αγνόησε με! 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...