Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως δημιουργώ playlists (m3u) επιλέγοντας μερικά κι όχι όλα τα mp3 που έχω στην MMC μου; Δοκίμασα να φτιάξω playlists με το ΟΡΜ2.8 αλλά όταν επέλεγα μια από αυτές στον media player μου έβγαζε το μήνυμα "μη έγκυρη λίστα κομματιών". Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς υπόψιν του την μπαταρία BL-6C της Nokia; http://www.batteriespack.com/NOKIA/NOKIA-BATTERY.htm Απ' ότι φαίνεται οι διαστάσεις είναι οι ίδιες, με μια διαφορά στο πάχος (6.30mm αντί των 5.60mm της BL-5C) Προσφέρει χωρητικότητα 1050mAh! Γνωρίζει κανείς αν χωράει στο 6230i;
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι νομιζω οτι δεν εχεις δουλειά και τρωγεσε με τα ρουχα σου.

πολυ σημαντικό προβλημα αυτο που βρηκες.

Αν και δε μ'άρεσει ο τρόπος του φίλου σταματώ εδώ τη συζήτηση και τα posts στο συγκεκριμένο topic.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αγοράσω κι εγώ το 6230i, θα ήθελα να κάνω τρεις ερωτήσεις:

1. Με την έκδοση 3.40 λύθηκε το πρόβλημα με τα "μεγάλα" sms; (Διάβασα ότι το κινητό κολλάει και κάνει restart).

2. Αν κάποιος το έχει αγοράσει πολύ πρόσφατα, μπορεί να μου πει με ποιά έκδοση βγαίνει τώρα; (Ελπίζοντας ότι έχει ήδη την 3.40 και δεν θέλει αναβάθμιση :) )

3. Έχω από το (καταραμένο) SX1 :cry: μια κάρτα MMC Transcend 512 MB (από το Πλαίσιο). Θα δουλέψει με το 6230i; (Κάποιος φίλος που έχει Transcend 256 MB μου είπε ότι του παρουσιάζει προβλήματα -κολλήματα, πηδήματα στα mp3 κλπ.)

Ευχαριστώ a priori :)

 

Παιδιά υπάρχει κανείς να μπορεί να με διαφωτίσει σε αυτά που ρώτησα (ή έστω σε κάποιο από αυτά) γιατί θέλω να αγοράσω το 6230i και ακόμα διστάζω...

Thanx και πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

Στο μονο που ξερω ειναι στο θεμα της MMC. Ειχα το 6230 το απλο και ειχα και εγω την Transcend 256 MB απο Πλαισιο τοτε !! Μερικες φορες δεν την αναγνωριζε ομως σε γενικες γραμμες δεν μου παρουσιασε προβληματα και διαβαζε τα περιεχομενα της.

 

Λογικα θα ναι συμβατη και με το i μοντελο. Οσο για την εκδοση θα σου πουν καποιοι/ες που το εχουν στην κατοχή τους.

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη ξανα κι απο μενα στο nokia 6230i μιας και το -750 δεν ικανοποιουσε καποιες αναγκες μου,λοιπον αυριο θα παω και θα του κανω την πιο νεα αναβαθμιση και συγκεκριμενα την 3.40,μια ερωτηση,τελικα η νεα αναβαθμιση φτιαχνει το προβλημα στον ηχο κλησης?δηλαδη πλεον οταν σε καλει καποιος χτυπαει κανονικα η χτυπαει πρωτα χαμηλα και μετα ψηλωνει!

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

:( thelo na koy peite an iparxei kapoios file manager opos o mobiluck poy iparxei sa s60. Den mporo nA antikathisto java games xoris to nokia installer; opos to sony erricskon .Ti kanei sigkekrimena to kseklidoma sta kinita kai idiaotetra sto 6230i. Mporo na kseklidoso apo to spiti moy me to pc moy to 6230 ean nai me pio programma. :alien:

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μηπως ξερετε ποσο μπορει να βρω ενα 6230i μεταχειρισμενο?[στο περιπου].ευχαριστω
Αν ψάξεις μπορείς να το βρείς και κατω απο 200 ;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, τελικά mp4 παίζει το κινητό μας; Εμένα δεν μου ανοίγει κανένα αρχείο mp4

Kανείς να απαντήσει;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανείς να μπορεί να με διαφωτίσει σε αυτά που ρώτησα (ή έστω σε κάποιο από αυτά) γιατί θέλω να αγοράσω το 6230i και ακόμα διστάζω...

Thanx και πάλι :)

 

Φίλε μου, για το τρίτο ερώτημά σου μόνο μπορώ να σου απαντήσω. Έχω και εγώ μια Transend των 256 ΜΒ και δεν έχει κανένα πρόβλημα με την αναπαραγωγή κομματιών, καθυστερήσεις στην πρόσβαση κλπ. Το μόνο "χούι" που έχει είναι μετά από επανεκκίνηση του κινητού, αν προσπαθήσεις να ανοίξεις τον Media Player θα κάνει περίπου μισό λεπτό για να φορτώσει την λίστα με τα τραγούδια (68 τον αριθμό)... Κατά τ' άλλα, όλα καλά...

 

Edit: Συγνώμμη για το re-post, μετά πρόσεξα ό,τι κάποιος είχε ήδη απαντήσει...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

:( thelo na koy peite an iparxei kapoios file manager opos o mobiluck poy iparxei sa s60. Den mporo nA antikathisto java games xoris to nokia installer; opos to sony erricskon .Ti kanei sigkekrimena to kseklidoma sta kinita kai idiaotetra sto 6230i. Mporo na kseklidoso apo to spiti moy me to pc moy to 6230 ean nai me pio programma. :alien:

 

Το Mobiluck δεν είναι file manager, αλλά ΒΤ εφαρμογή (και μπορώ να πω ό,τι είμαι απογοητευμένος από τη χρήση του σε σχέση με παλιότερο Series 60 mobile που είχα).

 

File manager δεν γνωρίσω αν μπορούμε να βρούμε για το κινητό μας. Και εγώ θα εκτιμούσα αν μας απαντούσε κάποιος σε αυτό το θέμα.

 

Για πιο κλείδωμα μιλάς? Εγώ δεν έχω κάποια εφαρμογή/υπηρεσία κλειδωμένη...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος κλήσης δεν έχει διορθωθεί. Έχει όμως διορθωθεί ο συγχρονισμός,

δηλαδή η μεταφορά των Ελληνικών από το τηλέφωνο στο Outlook.

Το Outlook τα μετέφερε σωστά και με την 3.30, το τηλέφωνο όμως

έστελνε για αρκετά γράμματα άλλα' αντ'άλλων... Με την 3.40 είναι OK.

Πιστεύω όμως ότι υπάρχουν αρκετά πράγματα να διορθωθούν ακόμα...

 

Νοσταλγώ το 6310i. Αρχικά το 6230i μάλλον 6230s μου φάνηκε!

(όπου 's' ... Stupid...)

επιστροφη ξανα κι απο μενα στο nokia 6230i μιας και το -750 δεν ικανοποιουσε καποιες αναγκες μου,λοιπον αυριο θα παω και θα του κανω την πιο νεα αναβαθμιση και συγκεκριμενα την 3.40,μια ερωτηση,τελικα η νεα αναβαθμιση φτιαχνει το προβλημα στον ηχο κλησης?δηλαδη πλεον οταν σε καλει καποιος χτυπαει κανονικα η χτυπαει πρωτα χαμηλα και μετα ψηλωνει!
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις μπορείς να το βρείς και κατω απο 200 ;)

 

Εγώ δίνω το δικό μου 20 ευρώ....! :wacko:

 

Για να σοβαρευτούμε... Γύρω στα 230-250 θα το βρεις φίλε μου. ;)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

File manager δεν γνωρίσω αν μπορούμε να βρούμε για το κινητό μας. Και εγώ θα εκτιμούσα αν μας απαντούσε κάποιος σε αυτό το θέμα.

 

File Manager δεν υπάρχει και δεν θα βγεί ποτέ java εφαρμογή(νομίζω οτι η java δεν έχει τέτοια δυνατότητα)

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δίνω το δικό μου 20 ευρώ....! :wacko:

 

Για να σοβαρευτούμε... Γύρω στα 230-250 θα το βρεις φίλε μου. ;)

Σε πληροφορώ οτι πριν απο 2-3 βδομάδες πέτυχα αγγελία εδω στο myphone 150 μαζι με κάρτα μνήμης 256mb :X . Αν ψάξεις θα τη βρείς :O
Link to comment
Share on other sites

την εκανα κι εγω την νεα αναβαθμιση και μεχρι τωρα δεν εχω δει ακομα καμια διαφορα με την παλιοτερη,δεν πειραζει τζαμπα ηταν ετσι κι αλλιως ευκαιρια ταν να παρω και την ασημι προσοψη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε πληροφορώ οτι πριν απο 2-3 βδομάδες πέτυχα αγγελία εδω στο myphone 150 μαζι με κάρτα μνήμης 256mb :X . Αν ψάξεις θα τη βρείς :O

 

Υπάρχει αυτή η αγγελία και είναι μαζι με mmc 512mb! Ομως επειδή ένα αφεντικό τρελάθηκε και ξεπουλάει, σημαίνει οτι αυτός καθορίζει την τιμή; Αν ψάξεις τις αγγελίες θα δείς οτι η μέση τιμή ειναι γύρω στα 240 ευρώ.

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

καλα τοσο φτηνα???μηπως ηταν 6230 κι οχι το i?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παραξενο πολυ φτηνο μου ακουγεται,εγω οσο ψαξιμο κι αν εχω ριξει η πιο χαμηλη τιμη που ειχα βρει ηταν του φιλου gkr41 που το εδινε στα 230 ευρω.τι να πω,μαλλον πως δεν ψαχνω καλα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή η αγγελία και είναι μαζι με mmc 512mb! Ομως επειδή ένα αφεντικό τρελάθηκε και ξεπουλάει, σημαίνει οτι αυτός καθορίζει την τιμή; Αν ψάξεις τις αγγελίες θα δείς οτι η μέση τιμή ειναι γύρω στα 240 ευρώ.

Δεν είπα οτι αυτός καθορίζει την τιμή, συμφωνώ οτι η μέση τιμή του είναι γύρω στα 240 απλά απάντησα στο παιδί που ρώτησε για την τιμή του ως μεταχειρισμένο οτι μπορεί να το βρεί, αν ψάξει, και κάτω απο 200, αυτο είναι ολο :O

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...