Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230i


andr3as
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

KALIMERA.. exw to 6230i edw kai 2 bdomades kai argei yperbolika sto menu ! argei na kseklidosei ! genikos kolaei !! ti mporw na kanw ? (xoris na to steilw gia update ?? )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

KALIMERA.. exw to 6230i edw kai 2 bdomades kai argei yperbolika sto menu ! argei na kseklidosei ! genikos kolaei !! ti mporw na kanw ? (xoris na to steilw gia update ?? )

Δες κατ'αρχήν τι έκδοση λογισμικού φοράει το κινητό σου (*#0000#).Η τελευταία έκδοση (αν δε κάνω λάθος) είναι η 3.50. Αν είσαι πολύ πίσω από αυτή μια αναβάθμιση θα σε βοηθήσει αισθητά...

Link to comment
Share on other sites

Στην 3.50 η ταχύτητα είναι αποδεκτή. Κοίτα σε κάθε έκδοση όλο και κάτι βελτιώνεται. Πάντως όταν εγώ πήρα το δικό μου ήταν στην 3.23 που όντως σερνόταν. Τώρα είναι αποδεκτό από πλευράς ταχύτητας.
Link to comment
Share on other sites

s(h)ame old nokia service...όταν δε ξέρουν τι φταίει, φταις εσύ που δε ξέρεις να το φορτίζεις, η ΔΕΗ, ο καιρός...τα πάντα εκτός από το τηλέφωνο!!! Ευτυχώς υπάρχουν και εξαιρέσεις...
Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο απο οσο μου ειπαν στο Νοκια club στο Αιγαλεω η εκδοση που μολις βγηκε ειναι η 4.20.

 

Και εγώ γιατί δεν την βλέπω στο συστημα???!!!!!

Αυτή που σου είπαν είναι για το 6610i!!!!!

:tease:

 

ο παπάς ο παχύς ο παπαπαπαπαχύς, έφαγε παχιά φακή! γιατί παπά παχύ έφαγες παχιά φακή???!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ενεργοποιήσει το WAP μπορώ να το κάνω μέσω PC και αν ναί,πώς?

 

Καμία πρόταση,μήπως?

Link to comment
Share on other sites

KALIMERA.. exw to 6230i edw kai 2 bdomades kai argei yperbolika sto menu ! argei na kseklidosei ! genikos kolaei !! ti mporw na kanw ? (xoris na to steilw gia update ?? )

 

Λογικά έχεις βάλει για φόντο μία μεγάλη εικόνα (ήτε σε ανάλυση, ήτε σε μέγεθος) για αυτό αργεί! Βάλε μία 120χ120 και θα δεις τεράστεια διαφορα...

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους - Μήπως κάποιος θα μπορούσε να μου βρεί μια λύση για τα παρακάτω δύο προβλήματα που έχω με το Nokia6230i?

1) Θέλωντας να μεταφέρω και να αποθηκεύσω στο PC τα sms του κινητού παρατηρώ πως στα μεταφερθέντα sms μέσω ΝokiaPcSuite όλοι οι ελληνικοί χαρακτήρες μεταφέροντε με σύμβολα. :( Μπορώ να κάνω κάτι?

2) Δεν μπορώ να μεταφέρω κανενός format ήχο (midi . mp3) από το PC στο κινητό. Ούτε μέσω υπέρυθρων ούτε μέσω bluetooth ούτε μέσω του NokiaPcSuite ούτε χωρίς αυτό. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους - Μήπως κάποιος θα μπορούσε να μου βρεί μια λύση για τα παρακάτω δύο προβλήματα που έχω με το Nokia6230i?

1) Θέλωντας να μεταφέρω και να αποθηκεύσω στο PC τα sms του κινητού παρατηρώ πως στα μεταφερθέντα sms μέσω ΝokiaPcSuite όλοι οι ελληνικοί χαρακτήρες μεταφέροντε με σύμβολα. :( Μπορώ να κάνω κάτι?

2) Δεν μπορώ να μεταφέρω κανενός format ήχο (midi . mp3) από το PC στο κινητό. Ούτε μέσω υπέρυθρων ούτε μέσω bluetooth ούτε μέσω του NokiaPcSuite ούτε χωρίς αυτό. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

1.Εγω όταν έβαλα το PcSuite 6.6 τα sms τα έδειχνε κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες.

2.Οταν συνδέσεις το καλώδιο στο κινητό σου , το θα δεις στο κινητό σου να σου λέει :Χρήση Του Τηλεφώνου Ως Συσκευή Αποθήκευσης? εσύ πάτα Αποδοχή και θα σου αναγνωρίσει την Memory Card. Πέρνα εκεί μέσα ότι ήχο θέλεις και μετά τον μεταφέρεις σε όποιον φάκελο θες εσύ...

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.

 

Προσφάτως απέκτησα το 6230i.

 

Δύο ερωτήματα.

1) Πως μπορώ να ενεργοποιώ το ραδιόφωνο δίχως την σύνδεση ενός «εξαρτήματος» όπως μου ζητά (ακουστικά π.χ.) ;

2) Είναι φυσιολογικό (και μετά από 7 φορτώσεις), να εκφορτίζει η μπαταρία μέσα σε δύο ημέρες ;

 

Ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.

 

Προσφάτως απέκτησα το 6230i.

 

Δύο ερωτήματα.

1) Πως μπορώ να ενεργοποιώ το ραδιόφωνο δίχως την σύνδεση ενός «εξαρτήματος» όπως μου ζητά (ακουστικά π.χ.) ;

2) Είναι φυσιολογικό (και μετά από 7 φορτώσεις), να εκφορτίζει η μπαταρία μέσα σε δύο ημέρες ;

 

Ευχαριστώ. :)

 

1.Δεν γνωριζω

2.Η αυτονομια του κινητου αυτου ειναι max 2.5 μερες, ετσι μου εχουνε πει απο νοκια και οντως τοσο μου κραταει εμενα.

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.

 

Προσφάτως απέκτησα το 6230i.

 

Δύο ερωτήματα.

1) Πως μπορώ να ενεργοποιώ το ραδιόφωνο δίχως την σύνδεση ενός «εξαρτήματος» όπως μου ζητά (ακουστικά π.χ.) ;

2) Είναι φυσιολογικό (και μετά από 7 φορτώσεις), να εκφορτίζει η μπαταρία μέσα σε δύο ημέρες ;

 

Ευχαριστώ. :)

 

1) Το ραδιόφωνο δεν ενεργοποιείται χωρίς ακουστικά, γιατί τα ακουστικά παίζουν το ρόλο της κεραίας. Μπορείς όμως να το βάλεις σε ανοιχτή ακρόαση (με τα ακουστικά συνδεδεμένα) και να το χρησιμοποιείς σαν τρανζιστοράκι.

Τα mp3 βεβαίως δεν χρειάζονται ακουστικά συνδεδεμένα για να παίξουν. :)

 

2) Η αυτονομία που αναφέρεις είναι φυσιολογική. ;)

 

Καλώς ήρθες στο myphone!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου υπάρχει τρόπος να αποθηκεύσω ιστοσελίδες που έχω σώσει στο PC μου και να τις βλέπω από το κινητό; Αν ναι, που πρέπει να αποθηκευτούν; πρέπει να αποθηκεύσω την ιστοσελίδα μαζί με τον φάκελο των εικόνων;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κάτι τέτοιο δεν μπορείς να το κάνεις.

Μια λύση θα ήταν να μπορούσες μέσω PC Suite να συγχρονίσεις τα favorites του PC με αυτά του κινητού, αλλά και πάλι τέτοια λειτουργία δεν έχω βρει στο PC Suite (έχω την έκδοση 6.70.22)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδες help!Ενος φιλου το τηλεφωνο αρχισε να τρωει τρελα κολληματα.Ας μου πει καποιος πως κανω soft και hard reset(format) μπας και το σωσουμε!:confused:
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει soft και hard reset στα series 40.

Format μπορείς να κάνεις μόνο στην κάρτα μνήμης.

Ας δοκιμάσει ο φίλος σου την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν δεν πιάσει, τότε ίσως χρειαστεί format η κάρτα μνήμης.

Αν δεν διορθωθεί όυτε έτσι, τότε πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να επισκεφθεί ένα Nokia shop για αναβάθμιση λογισμικού.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν βγήκε νεότερη αναβάθμιση εκτός απο την 3.50?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Frogus,

 

κανείς δεν σου απαγορεύει να εγκαταστήσεις εφαρμογές στο τηλέφωνο σου. Όταν όμως υπάρξουν επιπτώσεις στην λειτουργία του από τις εφαρμογές που εγκατέστησες η Nokia δεν φέρει καμία ευθύνη. Δεν ευθύνεται για κανένα πρόγραμμα 3ου κατασκευαστή και φυσικά αυτό αναφέρεται και στο Manual. Όπως ξέρουν όσοι ασχολούνται δυναμικά με τις διάφορες εφαρμογές που κυκλοφορούν κάποια release μπορεί να είναι πολύ προβληματικά.

 

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι ένα format στο τηλέφωνο σου και ένα format στην κάρτα μνήμης. Αν το πρόβλημα εξακολουθήσει έρχεσαι και το βλέπουμε ΕΝΤΟΣ εγγύησης πλέον...

 

Όπως καταλαβαίνεις αν οποιοσδήποτε εγκαταστεί ότι βρει μπροστά του

και κολλάει το κινητό, έρχεται για αναβάθμιση, δεν θα έμενε χρόνος για οποιαδήποτε άλλη δουλειά.

 

Σε καμία προσπάθεια δεν προσπαθούμε να φάμε λεφτά και αυτό το γνωρίζουν από πρώτο χέρι πολλοί εδώ μέσα...

 

Αυτά... Ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα σου σύντομα...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5226DragonTiger.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν κανω λα8ος εχουμε να κανουμε με μια απαντηση απο επισημα χειλη???

Εαν ναι τοτε χαιρετιζω το 8αρος του "υπευ8υνου" ιλι να μας απαντησει σε απορια μας και φυσικα να μας βοη8ησει να δρασουμε σε αναλογα περιστατικα (Y)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω...στειλε μας το feedback σου για το βαλουμε στα αξιοποιστα η μη

sto nokia club ston agio dimitrio paidia,analoga me to provlima krataei th suskeuh.epitopou,-mia ora,-duo ores h to apogeuma.ekatsa kana eikosalepto,ekana anavathmisi sto 6600 mou entos egguiseos kai tou eipa toy texnikoy na to anoixei na to katharisei.xerete ti ekane?to gialise mesa exo se 5 lepta.poso kanei tou leo?h proti fora einai kerasmenh mou leei..........kai sto n. club kallitheas, gia na vgaloun mia trixa apo tin othoni eixan parei 26 euro...eleos.a rotisa gia kapakia ola kainouria kai mou eipan 25 euro komple.kala einai?:O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν βγήκε νεότερη αναβάθμιση εκτός απο την 3.50?

 

Είναι στα σκαριά η 3.62.. Αναμένουμε όμως..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...