Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας.'Εχω συνδέσει την Sony 32v2000 με το dvd player Samsung 860 μέσω καλωδίου hdmi.Το έχω να λειτουργεί στα 720p.Γνωρίζει κανείς αν θα λειτουργήσει στα 1080i βάση του γεγονότος ότι η tv έχει ανάλυση 1366x768?Επίσης έχει κανεις υπόψιν του site με settings για την Sony 32v2000 για βέλτιστες ρυθμίσεις?

 

Οχι δεν θα παιξει...:O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.'Εχω συνδέσει την Sony 32v2000 με το dvd player Samsung 860 μέσω καλωδίου hdmi.Το έχω να λειτουργεί στα 720p.Γνωρίζει κανείς αν θα λειτουργήσει στα 1080i βάση του γεγονότος ότι η tv έχει ανάλυση 1366x768?Επίσης έχει κανεις υπόψιν του site με settings για την Sony 32v2000 για βέλτιστες ρυθμίσεις?

 

Θα λειτουργήσει, κάνοντας downscale στα 768p. Δοκίμασε και τα δύο (720p - 1080i) να δεις ποιο θα παίξει καλύτερα, αν και λογικά η διαφορά θα είναι ανεπαίσθητη.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

 

Λέω και εγώ να πάρω μια LCD και διαβάζοντας σας ομολογώ πως τα πράγματα ξεκαθαρίζουν λίγο!!

 

Καταρχήν έχω καταλήξει στις εξής κατά σειρά προτίμησης:

- Philips 32PF9731D/10

- Toshiba 32 WLT68PG

- Sony KDL32V2500

- Samsung LE32M71B

Είμαι στον σωστό δρόμο??

Ποια θα προτείνατε βάσει χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων ανεξαρτήτου τιμής??

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

 

Λέω και εγώ να πάρω μια LCD και διαβάζοντας σας ομολογώ πως τα πράγματα ξεκαθαρίζουν λίγο!!

 

Καταρχήν έχω καταλήξει στις εξής κατά σειρά προτίμησης:

- Philips 32PF9731D/10

- Toshiba 32 WLT68PG

- Sony KDL32V2500

- Samsung LE32M71B

Είμαι στον σωστό δρόμο??

Ποια θα προτείνατε βάσει χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων ανεξαρτήτου τιμής??

 

Aφου δεν σε ενδιαφέρουν τα χρήματα τότε νομίζω ότι με διαφορά αξίζει η Philips

:O
Link to comment
Share on other sites

Γιατί η Samsung είναι αυτήν την στιγμή πρώτη σε πωλήσεις TFT στην ευρώπη ?

 

γιατι?γιατι φιλτατε samsung fun (δεν το λεω ειρωνικα) τις προωθουν οι πωλητες με μοστρα το ψευτικο 5000-1 και το ψευτο look πλαστικου που φοραει σαν πλαισιο αλλα αρεσει.παραλιγο να ειμαι ενα απο τα θυματα.

βεβαια γουστα ειναι αυτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Aφου δεν σε ενδιαφέρουν τα χρήματα τότε νομίζω ότι με διαφορά αξίζει η Philips

thanks zervis. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι η Toshiba είναι 100hz και δεν ξέρω κατά πόσο κάνει διαφορά . Βέβαια και η Philips έχει το clear lcd αλλά κάνει την ίδια δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους

 

Παρακολουθώ το φόρουμ καιρό τώρα αλλά είναι η πρώτη φορά που γράφω.

 

Λέω και εγώ να πάρω μια LCD και διαβάζοντας σας ομολογώ πως τα πράγματα ξεκαθαρίζουν λίγο!!

 

Καταρχήν έχω καταλήξει στις εξής κατά σειρά προτίμησης:

- Philips 32PF9731D/10

- Toshiba 32 WLT68PG

- Sony KDL32V2500

- Samsung LE32M71B

Είμαι στον σωστό δρόμο??

Ποια θα προτείνατε βάσει χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων ανεξαρτήτου τιμής??

 

Aν δεν έχεις πρόβλημα χώρου, δηλαδή αν η απόσταση είναι γύρω στα 2,5 μέτρα και πάνω και δεν πρόκειται να τη βάλεις σε κανένα περίεργο στενό έπιπλο, θα σου έλεγα να πας για 40-42 ίντσες με κλειστά μάτια. Αυτές που αναφέρεις ήδη κοστίζουν σχετικά ακριβά για 32'' και δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο διαφορετική είναι η αίσθηση που σου δίνει η μεγάλη τηλεόραση.

Την προηγούμενη βδομάδα βλέπαμε DVD στην σχετικά καινούρια 32αρα Sharp ενός φίλου μου και η εικόνα μου φαινόταν απίστευτα μίζερη σε σχέση με την συγκριτικά απαρχαιομένη 42'' (SD!!) plasma μου. Αφού δεν έχεις πρόβλημα χρημάτων πάρε μια 40 -42'' HD ready, μην το συζητάς καν. Mε 2000 ευρώ βρίσκεις αρκετή ποικιλία σε LCD και plasma (κατά τη γνώμη μου η εικόνα των τελευταίων είναι αρκετά ανώτερη και πιο ισορροπημένη για γενική χρήση).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Μιχαλη ειμαι εδω και 6 μηνες περιπου κατοχος της 32S2010 (η οποια δεν ειναι βεβαια ακριβως η ιδια με την 26S2010 καθως η πρωτη εχει panel S-PVA ενω η δευτερη PVA) και για τα προβληματα που αντιμετωπιζεις σιγουρα δεν φταιει η τηλεοραση η οποια εχει πολυ καλη εικονα. Απο οτι καταλαβα πιανεις αναλογικα τα καναλια και το σημα σου ειναι χαλια (κεντρικη κεραια σε πολυκατοικια η κατι παρομοιο) , κοιταξε να βαλεις καμια καινουργια κεραια να βελτιωσεις την ενταση του σηματος γιατι αλλιως δεν προκειται να δεις βελτιωση ακομα και τηλεοραση με 10.000 ευρω να παρεις.

Επισης δεν μας διευκρινιζεις τι DVD player εχεις αλλα το καλωδιο HDMI απο τα lidl ειναι μαλλον για πεταμα. Τα καλωδια αυτα μεταφερουν ψηφιακα το σημα και εχει τεραστια διαφορα το φθηνο με το ακριβο στην εικονα.

 

Λόγω του φόρτου των ημερών είδα την απαντηση σου καθυστερημένα. Σε ευχαριστω για το ενδιαφέρον. και τον marvin επίσης.

Δεν πρόλαβα να κάνω κάτι για να τσεκάρω την ποιότητα της εικόνας. Οταν ανοίξουν τα καταστήματα θα πάρω μια κεραία (τώρα όντος υπάρχει μια κεντριή σε πολυκατοικία) Το καλώδια htmi έχει επιχρυσομένες επαφές,,πίστευα οτι αυτο δίχνει την ποιότητα του αλλα θα πάρω και άλλο μήπως όντως δεν έιναι καλης ποιότητας. όντως δεν δικαιολογείτε κακή εικόνα σε DVT, το οποιο αγόρασα πρόσφατα..είναι μεν απλο player (pionner dv490v) το πλήρωσα όμως 145e ακριβώς γιατι υποστηρίζει htmi. Είμαι ψιλοάσχετος...μήπως πρέπει να βάλω και σκάρτ καλώδιο ταυτόχρονα? Και μια τελευταία παράκληση ..θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να μου έστελνες pm τις δικές σου ρυθμίσεις tv. Οσο υποκειμενικό και να είναι , είναι σιγουρα αποτέλεσμα test και εμπειρίας.

Σε ευχαριστώ ξανά.

Χρόνια πολλά σε όλους και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχεις πρόβλημα χώρου, δηλαδή αν η απόσταση είναι γύρω στα 2,5 μέτρα και πάνω και δεν πρόκειται να τη βάλεις σε κανένα περίεργο στενό έπιπλο, θα σου έλεγα να πας για 40-42 ίντσες με κλειστά μάτια. Αυτές που αναφέρεις ήδη κοστίζουν σχετικά ακριβά για 32'' και δεν μπορώ να σου περιγράψω πόσο διαφορετική είναι η αίσθηση που σου δίνει η μεγάλη τηλεόραση.

Την προηγούμενη βδομάδα βλέπαμε DVD στην σχετικά καινούρια 32αρα Sharp ενός φίλου μου και η εικόνα μου φαινόταν απίστευτα μίζερη σε σχέση με την συγκριτικά απαρχαιομένη 42'' (SD!!) plasma μου. Αφού δεν έχεις πρόβλημα χρημάτων πάρε μια 40 -42'' HD ready, μην το συζητάς καν. Mε 2000 ευρώ βρίσκεις αρκετή ποικιλία σε LCD και plasma (κατά τη γνώμη μου η εικόνα των τελευταίων είναι αρκετά ανώτερη και πιο ισορροπημένη για γενική χρήση).

Η απόσταση είναι κάτι λιγότερο από 2,5 μέτρα.

Όσο και αν θα ήθελα μια μεγαλύτερη από 32' τηλεόραση (και πίστεψε με θα την ήθελα!!) μου φαίνεται μικρός ο χώρος. Επιπλέον δεν θα κρεμαστεί στον τοίχο προς το παρόν, θα είναι σε μια ημιδιαγώνιο θέση και σίγουρα θα χτυπάει άσχημα στον ήδη μικρό χώρο.

Όσον αφορά τις τηλεοράσεις 100HZ (Toshiba - Samsung) τι γνώμη έχεις?? Αξίζει να το λάβεις υπόψη ή δεν φτάνει από μόνο του να κάνει την διαφορα΄??

Link to comment
Share on other sites

Η απόσταση είναι κάτι λιγότερο από 2,5 μέτρα.

Όσο και αν θα ήθελα μια μεγαλύτερη από 32' τηλεόραση (και πίστεψε με θα την ήθελα!!) μου φαίνεται μικρός ο χώρος. Επιπλέον δεν θα κρεμαστεί στον τοίχο προς το παρόν, θα είναι σε μια ημιδιαγώνιο θέση και σίγουρα θα χτυπάει άσχημα στον ήδη μικρό χώρο.

Όσον αφορά τις τηλεοράσεις 100HZ (Toshiba - Samsung) τι γνώμη έχεις?? Αξίζει να το λάβεις υπόψη ή δεν φτάνει από μόνο του να κάνει την διαφορα΄??

 

Ίσως μια 37'' να είναι ιδανική.

Τα 100Hz είναι ένα σχετικά καλό χαρακτηριστικό αλλά όχι τόσο απαραίτητο όσο στις CRT. Οι LCD είναι progressive από τη φύση τους και δεν τρεμοπαίζουν. Όσον αφορά τη φυσικότητα της κίνησης, μια LCD με πραγματικό response time κάτω από 20ms (1000ms δια τα 50Hz του σήματος PAL που έχουμε) δεν θα έπρεπε να έχει πρόβλημα αλλά πολλές έχουν (που δείχνει πόσο παραπλανητικές είναι οι τιμές που δίνουν οι κατασκευαστές) οπότε τα 100Hz είναι μια εγγύηση.

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τη Samsung 32M71 (δεν έχω δει την Toshiba αλλά δεν τους έχω καμία εκτίμηση) οπότε μεταξύ των 2 θα την προτιμούσα.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και καλή χρονιά!Μετά απο μια εκτενή έρευνα αγοράς χθες αγόρασα το παρακάτω μοντέλο http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=15&category=69975777&product=904554

στα 549ευρώ(μάλλον δεν πρόλαβαν να αλλάξουν την τιμή στο site γιαυτό την έχουν 649) και είμαι κατενθουσιασμένος!

έχω κάποιες απορίες όμως και θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει:1) στο μενού της tv δεν υπάρχει επιλογή Ελλάδας αλλά μόνο uk,italy κτλ.Επιλέγω λοιπόν είτε uk ειτε italy και κάνω αυτόματη αναζήτηση καναλιών αλλά δεν βλέπω να βρίσκει άνετα κανάλια.Εντωμεταξύ pal,secam για να επιλέξω δεν υπάρχει πουθενά στο μενού.Η μόνη επιλογή που μου δίνει είναι μέσω της χώρας και μπαίνει ένα frequensy π.χ. όταν επιλέγω uk στα 645.Επισης δεν μου δείχνει πουθενα uhf κτλ.Μήπως πρέπει να βάλω χειροκίνητα το frequensy που θα δουλεύει?αλλα ποια είναι αυτή η συχνότητα?Το manual φυσικά δεν λεει τίποτα γιαυτο ,εχει απλές οδηγίες.

2)αγόρασα και ένα καλώδιο σύνδεσης (VGA) με το λαπτοπ αλλά στο manual δείχνει άλλο ένα καλώδιο (signal) αυτό τι άκριβώς ειναι?μάλλον είναι απαραίτητο κιαυτο γιατι ενώ συνέδεσα Pc & tv μου βγάζει No signal.

 

p.s. κατα τα άλλα η tv είναι κορυφή και μου έχουν κάνει εντύπωση τα πολύ ζωηρά χρώματα που έχει. :rolleyes:

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

Εαν ενα DVD recorder έχει αναλογικό και ψηφιακό δέκτη (πχ Pioneer DVR-545H-S) και το συνδέσεις μεσο HDMI σε μια FullHD TV το σήμα μπορεί να γινει upconvert σε720? Και εαν ναι θα αλλάξει τίποτα στην εικόνα? Με άλλα λόγια αξίζει να γίνει upconvert το αναλογικό σήμα μέσα sto DVD ή να το κάνει καλύτερα η TV?
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΜΙΑ 40' LCD ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΤΗΝ 40S2010 ΤΗΣ ΣΟΝΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΑΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ?ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΔΩ?ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ.ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΠΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΑΠΟ ΤΟ http://www.electroptica.gr ΕΧΕΙ ΨΩΝΙΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Η ΘΑ ΜΑΣ ΔΑΓΚΩΣΟΥΝ?ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΕΔΩ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια και χρονια πολλα.Το πρωτο μου ποστ θα το γραψω για tv και οχι για κινητο

Φανατικος sonακιας εδω και χρονια, μολις απεκτησα την KDL-40S2010(εκτος της KDL-32S2010 που εχω).Ξερει καποιος τις ρυθμισης για αυτες τις TV;Παιζουν και απο μαμα πολυ καλα, αλλα ξερω οτι βελτιωνονται.

Την πηρα 1650e και ειναι πολυ τιμια αγορα. Περιμενω και το DVP-NS92V, οπου θα γινει συνδεση με HDMI με up/convert στα 1080i.

Παντος κατι βιντεακια HD1080, που εχω στον σκληρο απο το net, την απογειωνουν, μενεις:shock: :shock: :shock: καλα για παιχνιδια δεν το σηζητω, το να παιζεις ΤΟCA 3 σε 16:9 και 40" ειναι αλλο πραγμα.

Κινητο φυσικα εχω SONY-ericsson k750i και πριν απο αυτο καμια 10αρια παλι απο την ιδια εταιρεια.

Τι να κανω βρε παιδια,καποιοι ειναι κολημενη π.χ με τον ολυμπιακο η με οτιδηποτε αλλο, μια μαρκα αυτοκινητου κ.α, εγω με την SONY.

Υ.Γ Το PS3 περιμενω οεο.

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια και χρονια πολλα.Το πρωτο μου ποστ θα το γραψω για tv και οχι για κινητο

Φανατικος sonακιας εδω και χρονια, μολις απεκτησα την KDL-40S2010(εκτος της KDL-32S2010 που εχω).Ξερει καποιος τις ρυθμισης για αυτες τις TV;Παιζουν και απο μαμα πολυ καλα, αλλα ξερω οτι βελτιωνονται.

Την πηρα 1650e και ειναι πολυ τιμια αγορα.

Υ.Γ Το PS3 περιμενω οεο.

 

 

Απο που την πηρες αν επιτεπεται???:D

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια και χρονια πολλα.Το πρωτο μου ποστ θα το γραψω για tv και οχι για κινητο

Φανατικος sonακιας εδω και χρονια, μολις απεκτησα την KDL-40S2010(εκτος της KDL-32S2010 που εχω).Ξερει καποιος τις ρυθμισης για αυτες τις TV;Παιζουν και απο μαμα πολυ καλα, αλλα ξερω οτι βελτιωνονται.

Την πηρα 1650e και ειναι πολυ τιμια αγορα. Περιμενω και το DVP-NS92V, οπου θα γινει συνδεση με HDMI με up/convert στα 1080i.

Παντος κατι βιντεακια HD1080, που εχω στον σκληρο απο το net, την απογειωνουν, μενεις:shock: :shock: :shock: καλα για παιχνιδια δεν το σηζητω, το να παιζεις ΤΟCA 3 σε 16:9 και 40" ειναι αλλο πραγμα.

Κινητο φυσικα εχω SONY-ericsson k750i και πριν απο αυτο καμια 10αρια παλι απο την ιδια εταιρεια.

Τι να κανω βρε παιδια,καποιοι ειναι κολημενη π.χ με τον ολυμπιακο η με οτιδηποτε αλλο, μια μαρκα αυτοκινητου κ.α, εγω με την SONY.

Υ.Γ Το PS3 περιμενω οεο.

 

φιλε , τις ρυθμίσεις σου για την 32S2010 μπορεις να μου τις στείλεις pm? πηρα την 26αρα αυτης της σειράς , λογικά οι ρυθμίσεις θα έχουν το ίδιο αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

Την πηρα απο την αλυσιδα ηλεκτρικων EXPERT.Δεν ξερω πια ειναι η επισιμη τιμη της, αλλα μου ειναι γνωστος :D ο καταστηματαρχης.

Φιλε Μιχαλη και η 32 και η 40 παιζουν με τις εργοστασιακες ρυθμισεις.Νομιζω παλια το HI-TECH ειχε βαλει τις ρυθμισεις τις 40αρας.Μπορει τα ηλεκτρονικα να ειναι ιδια σε 26-32-40 αλλα σιγουρα οι ρυθμισεις θα ειναι διαφορετικες, καθως αλλες απαιτησεις φωτισμου εχει ενα πανελ 40" και αλλες ενα 26".Στην Αθηνα-Θεσσαλονικη υπαρχουν τεχνικοι που ρυθμιζουν πανελ με φωτομετρο και παλμογραφο και ειδικα προγραμματα σε λαπτοπ και ετσι εχεις το 100% τις αποδοσης, αλλα επαρχια :( με το ματι

Νομιζω οτο οι S2010 και οι V2000 εχουν κρυφο μενου για το service, θα το ψαξω.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αγορα σει κανεις την HITACHI 42PD9700???http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?2170

Ειδα-διαβασα εξαιρετικες αποψεις για το συγκεκριμενο μοντελο και ειμαι σε σκεψη για αγορας μιας 42''αρας πλασμα οθονης...!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια και χρονια πολλα.Το πρωτο μου ποστ θα το γραψω για tv και οχι για κινητο

Φανατικος sonακιας εδω και χρονια, μολις απεκτησα την KDL-40S2010(εκτος της KDL-32S2010 που εχω).Ξερει καποιος τις ρυθμισης για αυτες τις TV;

 

Αυτες ειναι οι δικες μου ρυθμισεις (32S2010) για τηλεοπτικη εικονα:

 

Backlight: 4

Contrast: 60

Brightness: 54

Colour: 52

Colour temp: Warm1

Sharpness: 8

Noise reduction: Low

 

Advanced settings:

Black Corrector: off

Adv. Contrast Enhancer: low

Gamma: medium

Clear White: Off

Live Colour: low

MPEG Noise Reduction: low

 

Οι τιμες ειναι κατα προσεγγιση οποτε δοκιμασε να παιξεις λιγο πανω-κατω μεχρι να βρεις την τιμη που σου ταιριαζει καλυτερα στο ματι.

Οσο αναφορα τα κρυφα μενου προσοχη γιατι αν πειραξεις κατι δεν υπαρχει reset και μπορει να παθει η τηλεοραση ζημια οποτε καλο ειναι να μην πειραξεις τιποτα αν δεν γνωριζεις πολυ καλα τι κανεις.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο χρονια εγγυηση ειναι υποχρεωτικα απο την Ευρωπαικη Ενωση για ολα τα καταναλωτικα προιοντα. Απλως η Sony νομιζει οτι οι πιο πολλοι δεν το ξερουν και ετσι θα γλιτωσει τις επισκευες μετα τον πρωτο χρονο. Κοινως ειναι απαραδεκτοι και κοροιδευουν τον κοσμο. Και αυτο σου το λεει καποιος που εχει τηλεοραση Sony.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αγορα σει κανεις την HITACHI 42PD9700???http://www.perfectshop.gr/pub/el/catalog/ProductDetail.aspx?2170

Ειδα-διαβασα εξαιρετικες αποψεις για το συγκεκριμενο μοντελο και ειμαι σε σκεψη για αγορας μιας 42''αρας πλασμα οθονης...!

 

 

Αξιζει η αγορα Plasma τηλεορασης 42''αρας

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο χρονια εγγυηση ειναι υποχρεωτικα απο την Ευρωπαικη Ενωση για ολα τα καταναλωτικα προιοντα. Απλως η Sony νομιζει οτι οι πιο πολλοι δεν το ξερουν και ετσι θα γλιτωσει τις επισκευες μετα τον πρωτο χρονο. Κοινως ειναι απαραδεκτοι και κοροιδευουν τον κοσμο. Και αυτο σου το λεει καποιος που εχει τηλεοραση Sony.

 

δηλαδη εμας φιλε μου εχει 2?η 1.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...