Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει ο πατερας μου να αγορασει μια καινουργια τηλεοραση...

Και μαζι εχουμε καταληξει σε αυτη:

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0365082&catid=060100

Ποια ειναι η γνωμη σας..??...ειναι καλο μοντελο..??

 

ευχαριστω!!:)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΛΟΓΕΣ LCD TV 32’ HD-Ready ( 12.2008 )

 

1. Philips

32PFL3403 32'' 500 E

 

http://www.skroutz.gr/s/54632/Philips-32PFL340332%2527%2527.html

 

2. SONY

KDL 32V4000 32'' 500 Ε

 

http://www.skroutz.gr/s/54930/Sony-KDL-32V4000-32%2522.html

 

3. LG

32LG6000 Scarlet 32'' 550 E

 

http://www.skroutz.gr/s/41792/LG-32LG6000-32%2522.html

 

 

4. Philips

32PFL5403D 32'' 580 E

 

http://www.skroutz.gr/s/42514/Philips-32PFL5403D-32%2522.html

 

5. SAMSUNG

LE32A457C1D 32’’ 580 E

 

http://www.skroutz.gr/s/42345/Samsung-LE32A457C-32%2522.html

 

Ποιά από τις παραπάνω προτείνετε για παρακολούθηση αποκλειστικά τηλεοπτικού αναλογικού προγράμματος? Δεν θέλω να πάω σε κάτι πιο ακριβό καθώς οι απαιτήσεις είναι περιορισμένες. Τι προτείνετε?

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηγα σημερα στα καρφουρ να παρω μια τηλεωραση να εκμεταλευτω την προσφορα που ειναι για σημερα και αυριο μονο -20 τα εκατο παω κοιταω μια samsung δεν θυμαμαι το μοντελο τελος παντον του λεω επειδη δεν ξερω και πολλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχει υποδοχη για υπολογιστη και επιγειο ψηφιακο δεκτη μου λεει οκ αλλα θα σου πρωτεινω να μην παρεις την samsung παρολο που τα ειχε αυτα αλλα να παρω μια lg 32lg3000

που επεστρεψε ενας πελατης που την ειχε παρει πριν λογω του οτι ηθελε μια μεγαλυτερη μου λεει ριναι καλυτερη σε αναλυση κοντραστ και κατι τετοια και δεν εχω λογω να σου πω ψεματα και με επεισε και λεω οκ την πηρα απο 500 ευρω 400

παω στο σπιτι ολος χαρα την ανοιγω και βλεπω οτι δεν ειχε το καλωδειο ρευματος σκεφτεικα μηπως την πουλανε ετσι οποτε βαζω ενα απο το pc που ειχα

θελω να ρωτησω

1) η τιμη της ειναι καλη εσεις που ξερετε

2)εκανα καλα που τελικα πηρα αυτη

3)ψαχνω να ενεργωποιησω το ψηφιακο δεκτη και δεν βρισω τιποτα ξερετε τι πρεπει να πατησω μηπως χρειαζετε κατι αλλο εξτρα κεραια μηπως ?

4)το καλωδιο καλως που δεν ειχε?εγω εβαλα ενα αλλο οπως προειπα αλλα σκεφτωμαι οτι αμα παθει τιποτα δεν με καλυψει η εγγυηση και καλα επειδη δεν εχει το μαμα καλωδειο :O

σορρυ για το μακροσκελες μνμ αλλα συγχωρεστε με σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων και καλες γιορτες ;)

 

 

*υπαρχει περιπτωση να ειναι απο ανακατασκευη ? δηλαδη να την επεστρψε καποιος γιατι ειχε καποιο προβλημα να την φτιαξανε και να την ξαναδωσανε ?

Link to comment
Share on other sites

Θελει ο πατερας μου να αγορασει μια καινουργια τηλεοραση...

Και μαζι εχουμε καταληξει σε αυτη:

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0365082&catid=060100

Ποια ειναι η γνωμη σας..??...ειναι καλο μοντελο..??

 

ευχαριστω!!:)

 

Κανεις να πει γνωμες για την προαναφερομενη τηλεοραση της sony..??...ειναι καλο μοντελο..??...βσκ μας προσελκυσε η τιμη της και το οτι ειναι 40''

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΛΟΓΕΣ LCD TV 32’ HD-Ready ( 12.2008 )

 

1. Philips

32PFL3403 32'' 500 E

 

http://www.skroutz.gr/s/54632/Philips-32PFL340332%2527%2527.html

 

2. SONY

KDL 32V4000 32'' 500 Ε

 

http://www.skroutz.gr/s/54930/Sony-KDL-32V4000-32%2522.html

 

3. LG

32LG6000 Scarlet 32'' 550 E

 

http://www.skroutz.gr/s/41792/LG-32LG6000-32%2522.html

 

 

4. Philips

32PFL5403D 32'' 580 E

 

http://www.skroutz.gr/s/42514/Philips-32PFL5403D-32%2522.html

 

5. SAMSUNG

LE32A457C1D 32’’ 580 E

 

http://www.skroutz.gr/s/42345/Samsung-LE32A457C-32%2522.html

 

Ποιά από τις παραπάνω προτείνετε για παρακολούθηση αποκλειστικά τηλεοπτικού αναλογικού προγράμματος? Δεν θέλω να πάω σε κάτι πιο ακριβό καθώς οι απαιτήσεις είναι περιορισμένες. Τι προτείνετε?

 

φιλαρακι δεν ξερω για τις αλλες τηλεορασεις αλλα εγω αγορασα προσφατα την sumsung που δειχνεις και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,στην συνηστω ανεπιφυλακτα!

Link to comment
Share on other sites

zlaths προτείνω sony ή lg. Mια που η sony είναι πιο φτηνή θα έλεγα τη sony εκτός αν προτιμάς το εκκεντρικό design της lg με την τρύπα στη μέση οπότε βουρ για την ''τρύπια''!:D
Link to comment
Share on other sites

Πάρε την LG 5600. Καλή αγορά στα 550 ευρώ και full HD και αντίθεση 50.000:1

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την LG 5600. Καλή αγορά στα 550 ευρώ και full HD και αντίθεση 50.000:1

 

 

οι αντιθεσεις που δηλωνουν οι καθε εταιριες δεν ισχυουν σε καμια περιπτωση;)

Link to comment
Share on other sites

Για να στο λέω... αυτή έχω,

και το μαύρο είναι πραγματικά Μαύρο!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

οι αντιθεσεις που δηλωνουν οι καθε εταιριες δεν ισχυουν σε καμια περιπτωση;)

 

Πιστεψε με φιλε,οτι οντως η LG 5600 εχεις τοσο μεγαλη αντιθεση!Ειναι τρομερη και σε απιστευτη τιμη.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κανεις να πει γνωμες για την προαναφερομενη τηλεοραση της sony..??...ειναι καλο μοντελο..??...βσκ μας προσελκυσε η τιμη της και το οτι ειναι 40''

 

Καλή είναι φίλε μου αλλά με χαλάει λίγο η χαμηλή αντίθεση... 33.000:1 είναι λίγο για 40 ίντσες.... Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα την Panasonic Viera TH-42PZ8E Plasma TV 42" που είναι και πιο φθηνή και έχει και 1.000.000:1 αντίθεση! Και βέβαια το μεγάλο ατού της το εξελιγμένο Plasma panel 11ης γενιάς!! Για να μην παιδεύεσαι με τα είδωλα των αναλογικών σημάτων που όλες οι lcd θα σου βγάζουν....

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Την είδες; Για γράψε εντυπώσεις αν μπορείς.

 

Εχω παρει την 46, που δεν εχει διαφορα με την 40 περα απο το μεγεθος. Απλα ενα θα σου πω. Αν δεν κανεις ταυτοχρονη συγκριση με αλλες οθονες δεν καταλαβαινεις τιποτα. Αν ομως με την ιδια πηγη ταυτοχρονα δεις τοτε απλα διαλεγεις Ζ. Κορυφαια λεπτομερεια και εικονα

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηγα σημερα στα καρφουρ να παρω μια τηλεωραση να εκμεταλευτω την προσφορα που ειναι για σημερα και αυριο μονο -20 τα εκατο παω κοιταω μια samsung δεν θυμαμαι το μοντελο τελος παντον του λεω επειδη δεν ξερω και πολλα το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχει υποδοχη για υπολογιστη και επιγειο ψηφιακο δεκτη μου λεει οκ αλλα θα σου πρωτεινω να μην παρεις την samsung παρολο που τα ειχε αυτα αλλα να παρω μια lg 32lg3000

που επεστρεψε ενας πελατης που την ειχε παρει πριν λογω του οτι ηθελε μια μεγαλυτερη μου λεει ριναι καλυτερη σε αναλυση κοντραστ και κατι τετοια και δεν εχω λογω να σου πω ψεματα και με επεισε και λεω οκ την πηρα απο 500 ευρω 400

παω στο σπιτι ολος χαρα την ανοιγω και βλεπω οτι δεν ειχε το καλωδειο ρευματος σκεφτεικα μηπως την πουλανε ετσι οποτε βαζω ενα απο το pc που ειχα

θελω να ρωτησω

1) η τιμη της ειναι καλη εσεις που ξερετε

2)εκανα καλα που τελικα πηρα αυτη

3)ψαχνω να ενεργωποιησω το ψηφιακο δεκτη και δεν βρισω τιποτα ξερετε τι πρεπει να πατησω μηπως χρειαζετε κατι αλλο εξτρα κεραια μηπως ?

4)το καλωδιο καλως που δεν ειχε?εγω εβαλα ενα αλλο οπως προειπα αλλα σκεφτωμαι οτι αμα παθει τιποτα δεν με καλυψει η εγγυηση και καλα επειδη δεν εχει το μαμα καλωδειο :O

σορρυ για το μακροσκελες μνμ αλλα συγχωρεστε με σας ευχαρηστω εκ των πρωτερων και καλες γιορτες ;)

 

 

*υπαρχει περιπτωση να ειναι απο ανακατασκευη ? δηλαδη να την επεστρψε καποιος γιατι ειχε καποιο προβλημα να την φτιαξανε και να την ξαναδωσανε ?

 

 

 

ρε παιδια να απαντηση καποιος και σε εμενα :(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με φιλε,οτι οντως η LG 5600 εχεις τοσο μεγαλη αντιθεση!Ειναι τρομερη και σε απιστευτη τιμη.

 

 

Σίγουρα θα υπάρχουν πολύ καλές τηλεοράσεις όπως η συγκεκριμένη που αναφέρεις δεν αντιλέγω απλά ήθελα να διευκρινίσω αυτό με τις αντιθέσεις γιατί το συζήτησα πρόσφατα με κάποιον πωλητή και πιστεύω ότι πρέπει να το γνωρίζουμε όλοι για να είμαστε λίγο πιο επιφυλακτικοί!

Link to comment
Share on other sites

Καλή είναι φίλε μου αλλά με χαλάει λίγο η χαμηλή αντίθεση... 33.000:1 είναι λίγο για 40 ίντσες.... Θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα την Panasonic Viera TH-42PZ8E Plasma TV 42" που είναι και πιο φθηνή και έχει και 1.000.000:1 αντίθεση! Και βέβαια το μεγάλο ατού της το εξελιγμένο Plasma panel 11ης γενιάς!! Για να μην παιδεύεσαι με τα είδωλα των αναλογικών σημάτων που όλες οι lcd θα σου βγάζουν....

 

H αντίθεση δεν έχει άμεση σχέση με το μέγεθος. Όσο μικρή ή μεγάλη είναι η οθόνη η σημασία της είναι το ίδιο καθοριστική.

 

Επίσης, όπως αναφέρθηκε ήδη τα νούμερα αντίθεσης που δίνουν οι κατασκευαστές είναι παραπλανητικά. Δε θα πω ψευδή, αλλά σε πραγματικές συνθήκες θέασης αυτά τα νούμερα δεν τα πιάνει καμία.

 

Πάντως και εγώ την Panasonic θα προτιμούσα μεταξύ των δύο. Οι συγκριτικά φθηνές LCD δεν συγκρίνονται ακόμα με τις plasma ανάλογης τιμής.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

1) η τιμη της ειναι καλη εσεις που ξερετε

 

Η τιμή είναι λογική. Αν κάνεις μια αναζήτηση σε e-shops θα δεις ότι ξεκινάνε απο τα 405 ευρώ + μεταφορικά. Επομένως καλά την πήρες.

 

2)εκανα καλα που τελικα πηρα αυτη

 

Αυτά είναι γούστα και ο καθένας έχει τη γνώμη του! Εγω προσωπικά θα έπαιρνα τη samsung χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό. Εαν είσαι ευχαριστημένος απο την lg και την ποιότητα εικόνας μην τη ψάχνεις....

 

3)ψαχνω να ενεργωποιησω το ψηφιακο δεκτη και δεν βρισω τιποτα ξερετε τι πρεπει να πατησω μηπως χρειαζετε κατι αλλο εξτρα κεραια μηπως ?

 

Αν έχει ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Πρέπει να το ψάξεις απο το πληκτρολόγιο (πλήκτρο dtv) και να κάνεις σάρωση για να σου βρεί τα επίγεια ψηφιακά κανάλια.

 

4)το καλωδιο καλως που δεν ειχε?εγω εβαλα ενα αλλο οπως προειπα αλλα σκεφτωμαι οτι αμα παθει τιποτα δεν με καλυψει η εγγυηση και καλα επειδη δεν εχει το μαμα καλωδειο

 

Περίεργο που δεν είχε το καλώδιο τροφοδοσίας... Πολύ πιθανόν να "ξέχασε" να το βάλει στο κουτί ο προηγούμενος αγοραστής. Και φυσικά το καλώδιο δεν έχει καμία σχέση με την εγγύηση... Αν πάθει κάτι εντός εγγύησης την πας πίσω στο μαγαζί, χωρίς το καλώδιο... Δεν το χρειάζονται και δεν το ζητάνε.

 

υπαρχει περιπτωση να ειναι απο ανακατασκευη ? δηλαδη να την επεστρψε καποιος γιατι ειχε καποιο προβλημα να την φτιαξανε και να την ξαναδωσανε ?

 

Αυτό παίζει αλλά εσυ δεν μπορείς να το εξακριβώσεις... Πρέπει να την δει τεχνικός και πάλι δύσκολα θα το καταλάβει... Σε κάθε περίπτωση αυτό σημαίνει πως η tv αποστέλλεται πίσω στην αντιπροσωπεία η οποία αναλαμβάνει την επιδιόρθωση. Αν είχε συμβεί αυτό δεν θα ήταν σε ανοιχτή συσκευασία η τηλεόραση...

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι λογική. Αν κάνεις μια αναζήτηση σε e-shops θα δεις ότι ξεκινάνε απο τα 405 ευρώ + μεταφορικά. Επομένως καλά την πήρες.

 

 

 

Αυτά είναι γούστα και ο καθένας έχει τη γνώμη του! Εγω προσωπικά θα έπαιρνα τη samsung χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό. Εαν είσαι ευχαριστημένος απο την lg και την ποιότητα εικόνας μην τη ψάχνεις....

 

 

 

Αν έχει ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Πρέπει να το ψάξεις απο το πληκτρολόγιο (πλήκτρο dtv) και να κάνεις σάρωση για να σου βρεί τα επίγεια ψηφιακά κανάλια.

 

 

 

Περίεργο που δεν είχε το καλώδιο τροφοδοσίας... Πολύ πιθανόν να "ξέχασε" να το βάλει στο κουτί ο προηγούμενος αγοραστής. Και φυσικά το καλώδιο δεν έχει καμία σχέση με την εγγύηση... Αν πάθει κάτι εντός εγγύησης την πας πίσω στο μαγαζί, χωρίς το καλώδιο... Δεν το χρειάζονται και δεν το ζητάνε.

 

 

 

Αυτό παίζει αλλά εσυ δεν μπορείς να το εξακριβώσεις... Πρέπει να την δει τεχνικός και πάλι δύσκολα θα το καταλάβει... Σε κάθε περίπτωση αυτό σημαίνει πως η tv αποστέλλεται πίσω στην αντιπροσωπεία η οποία αναλαμβάνει την επιδιόρθωση. Αν είχε συμβεί αυτό δεν θα ήταν σε ανοιχτή συσκευασία η τηλεόραση...

 

ευχαρηστω για την απαντηση συμφωνα με το sait της lg εχει DVB-T (Ψηφιακός Δέκτης) τι ειναι αυτο ειναι το ιδιο με αυτο που μου γραφεις για το

(πλήκτρο dtv) ? το πληκτρολογιο δεν εχει τετοιο κουμπι :(:(:(

 

μηπως παιζει ρολο που ειμαι απο επαρχια και καλα δεν ποιανουν εδω τα ψηφιακα καναλια και συγκεκριμενα στην Ναυπακτο

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω για την απαντηση συμφωνα με το sait της lg εχει DVB-T (Ψηφιακός Δέκτης) τι ειναι αυτο ειναι το ιδιο με αυτο που μου γραφεις για το

(πλήκτρο dtv) ? το πληκτρολογιο δεν εχει τετοιο κουμπι :(:(:(

 

μηπως παιζει ρολο που ειμαι απο επαρχια και καλα δεν ποιανουν εδω τα ψηφιακα καναλια και συγκεκριμενα στην Ναυπακτο

 

Ναι, φυσικά. Δεν παίζουν σε όλη την Ελλάδα. Αρχικά στα μεγάλα αστικά κέντρα και σιγά-σιγά και σε άλλες πόλεις...

Οσον αφορά το πληκτρολόγιο, αναφερόμουν πριν στο δικό μου που είναι samsung. Κάτι αντίστοιχο πρέπει να εχει και η lg. Αλλά ας απαντήσει καλύτερα κάποιος που έχει lg τηλεόραση. Πάντως αφού έχει DVB-T δεν χρειάζεσαι τίποτα άλλο. Υπομονή μόνο μέχρι να έρθουν και στην πόλη σου τα ψηφιακά...

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτή η τηλεόραση αξίζει http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168010 ?Ενδιαφέρομαι να την πάρω για δωρο...

 

Δεν είναι καθαρή τηλεόραση αλλά οθόνη για PC με δέκτη. Αν προορίζεται για μικτή χρήση έχει καλώς διαφορετικά ίσως είναι προτιμότερο να κοιτάξεις για μια κανονική τηλεόραση 19-20 ιντσών.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω για την απαντηση συμφωνα με το sait της lg εχει DVB-T (Ψηφιακός Δέκτης) τι ειναι αυτο ειναι το ιδιο με αυτο που μου γραφεις για το

(πλήκτρο dtv) ? το πληκτρολογιο δεν εχει τετοιο κουμπι :(:(:(

 

μηπως παιζει ρολο που ειμαι απο επαρχια και καλα δεν ποιανουν εδω τα ψηφιακα καναλια και συγκεκριμενα στην Ναυπακτο

 

Δε γνωρίζω πιο μοντέλο της LG έχεις, στη δική μου πάντως αφού έκανε scan και βρήκε τα ψηφιακά (τα βρίσκει πρώτα, πρίν από τα αναλογικά) τα έχει βάλει στη σειρά με ξεχωριστή αρίθμηση από τα υπόλοιπα.

Δηλαδή π.χ. 1 cine plus, 2 sport - info plus, 3 prisma plus, 4 ΡΙΚ sat. και μετά αρχίζει πάλι νέα αρίθμηση για τα υπόλοιπα (αναλογικά). Π.χ. 1 ΕΤ 1, 2 ΝΕΤ, 3 ΑΝΤ1, 4 MEGA κ.λ.π. (η σειρά είναι αυτή που τα έχω βάλει εγώ από το μενού τακτοποίηση). Πιέζοντας το πλήκτρο 1 π.χ. μου βγάζει υποεπιλογή πιο από τα προγράμματα που αρχίζουν από 1 θέλω να δω cine plus, ET1, ET3 (το έχω στο 11) ... .

Link to comment
Share on other sites

για αυτες τις ιντσες αξιζει. επειδη προοριζεται για οθονη pc εχει καλυτερη αναλυση απο hd ready και σχετικα χαμηλη τιμη. για δωματιο ειναι οτι πρεπει. εχω μια αντιστοιχη lg και ειμαι πολυ ευχαριστημενος
Link to comment
Share on other sites

Λογω των διαστασεων του δωματιου μου η επιλογη ειναι μονοδρομος δλδ 32αρα...δεν με ενδιαφερει καθολου να βλεπω ταινιες αλλα την θελω μονο για gaming (xbox-ps3)....αξιζει να δωσω παραπανω χρηματα για να παρω 32αρα που υποστηριζει 1920x1080?

 

Eχω καταληξει μεταξυ Philips 32PFL3403D και LG600 η οποια για αυτα που προσφερει ειναι πραγματικο bargain...?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...