Jump to content

Τηλεοράσεις TFT-LCD


SakisPlayer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:X Exw trelathei dioti mesa se toso ligo kairo bgazoun auti tin prosfora kai apo to mesimeri exw mpei se diafora site kai den mporw na bgalw akri me to parakatw: Kapoia site anaferoun oti i 40V2500 einai full HD diladi 1080p (oxi 1080i),to de episimo site tis SONY den anaferei oti einai full HD alla oti einai 1080i apla opws i 40V2000!!!To oti exei 2 hdmi den me endiaferei katholou alla mesa se ena mina na mou bgazei auto to montelo me 1080p kai dwro ena dvd recorder sony 160GB kai sxedon idia timi me tin 40V2000 aaaa kai kapou allou diabasa oti i V2500 exei enan neo epeksergastei eikonas kai oxi ton idio me tin seira V2000?Gi'auto sas lew tha trellathw!!!!!!!!!!!!!!!!!! :X Gia tin seira X den mou kaigetai karfaki!!!

AN GNWRIZETAI KATI P L E A S E INFORM ME!!!! :rolleyes:

ΦΙΛΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ

ΚΑΤ΄ ΑΡΧΗΝ ΑΠ΄ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ (V2500).ΓΙΑΤΙ Η ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΙΡΟΕΛΑΧΙΣΤΕΣ .

ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ Η V2000 ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ; ΤΟΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ V2500 .

KAI ΤΕΛΟΣ Η V2000 ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 8-ΜΗΝΕΣ-ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ..

 

ΓΙ΄ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ .ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ ΠΑΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΨΑΞΕΣ ΚΑΙ ΠΗΡΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΕΑΝ ΞΕΡΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΤΑΔΟΣΗ Η ERT ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΗΣ .

ΕΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΕ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

:X Exw trelathei dioti mesa se toso ligo kairo bgazoun auti tin prosfora kai apo to mesimeri exw mpei se diafora site kai den mporw na bgalw akri me to parakatw: Kapoia site anaferoun oti i 40V2500 einai full HD diladi 1080p (oxi 1080i),to de episimo site tis SONY den anaferei oti einai full HD alla oti einai 1080i apla opws i 40V2000!!!To oti exei 2 hdmi den me endiaferei katholou alla mesa se ena mina na mou bgazei auto to montelo me 1080p kai dwro ena dvd recorder sony 160GB kai sxedon idia timi me tin 40V2000 aaaa kai kapou allou diabasa oti i V2500 exei enan neo epeksergastei eikonas kai oxi ton idio me tin seira V2000?Gi'auto sas lew tha trellathw!!!!!!!!!!!!!!!!!! :X Gia tin seira X den mou kaigetai karfaki!!!

AN GNWRIZETAI KATI P L E A S E INFORM ME!!!! :rolleyes:

 

Η παρεξήγηση δημιουργείται από το εξής: η Sony κυκλοφορεί δύο πολύ διαφορετικές τηλεοράσεις με το όνομα 40V2500, μία στην Βόρεια Αμερική και μία στην Ευρώπη. Το βορειοαμερικάνικο μοντέλο είναι Full HD (δες εδώ)και γενικώς πολύ καλύτερο από το ομώνυμο ευρωπαϊκό (πληροφορίες εδώ.). Το αμερικάνικο μοντέλο είναι αν δεν κάνω λάθος σχεδόν ολόιδιο με την ευρωπαϊκή 40W2000 που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα στην Ελλάδα.

Πάντως ο επεξεργαστής εικόνας και των τριών είναι ο γνωστός Bravia Engine, όχι ο EX των X2000 ούτε βέβαια ο ακόμη καλύτερος PRO που υπάρχει στις SXRD και σε κάποιες LCD που δεν έχουν βγει στην Ευρώπη.

 

Αν βγεί η 40W2000 σε προσφορά στα 2.600 € με δώρο HDD/DVR τότε μπορείς να τρελαθείς αλλά προς το παρόν είσαι ΟΚ :p

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες τι ξερουμε απο δαυτη:D ? Εχει ενα 2πλο δεκτη ενα HD(οχι FULL HD) και μια τιμη ονειρο 749 euro.Εχει "παιξει" κανενας μαζι της να μου πει εντυπωσεις...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Παρακολουθώ εδώ και μήνες τις συζητήσεις στο thread αλλα δεν επεμβαίνω(όταν δεν ξέρω,δεν μιλάω).Παίρνω το θάρρος να ζητήσω την γνώμη σας γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να χαζεύω τηλεοράσεις στο mediamarkt και να διαβάζω περιοδικά.Μιας και φτιάχνουμε το σπιτι μας με την αρραβωνιαστικιά μου και βιαζόμαστε,όποιος έχει την καλοσύνη,τι θα με συμβούλευε να πάρω από τις

1)Samsung 32r71B

2)Sony 32v2000

3)Samsung 37r72b

Ωραία θα ήταν και μια 32αρα 9731 Philips αλλά πολύ ακριβή για μένα.Ο χώρος μας έχει απόσταση θέασης 3,3 μέτρα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο χωρίο μου όταν μπαίνω σε ενα δωμάτιο λέω πρώτα ενα "γεία"

Ελπίζω να παρέλειψες να το κάνεις επειδή βιαζόσουν να πυροβολίσεις...Καλως όρισες λοιπόν στην παρέα μας. Πάρε μερικές απαντήσεις απο μένα (είμαι σίγουρος πως θα έχεις και άλλες απο άλλα μέλη... )

 

Μα ναι..Οφείλω να το παραδεχτώ...γεια σε όλους και συγνώμη που δεν

σας χαιρέτησα αρχικώς.

 

Γιατι απλά δε μπορούν να υποστηρίξουν κάτι που δε το πιστευουν...

 

Καλό είναι αυτό να μας το δηλώσει κάποιος που έχει την 32R71 και όχι "Εξίδίων να κρίνεις τα αλλότρια" !!

Το εργοστασιακό ψυχρό χρώμα που έχει η 32R71 είναιότι ποιο ξεχωριστό υπάρχει στην αγορά αυτήν την στιγμή. Η εικόνα της V2000 είναι όντως ζεστή αλλά υπάρχουν και προσωπικά γούστα και μοτίβα που πρέπει ο καθένας να τα σέβεται.

 

Η τηλεόραση δεν αποτελείται μόνο απο το panel. Δε πληρώνεις μόνο αυτό, και φυσικά δυο τηλέοράσεις με το ίδιο πάνελ αλλα άλλον κατασκευαστή σασσί, δεν παίζουν το ίδιο... Το ίδιο είναι το σύστημα επεξεργασίας εικόνας της Bravia engine με το DNIE? (το οποίο μάλιστα πολλοί χρήστες των samsung το βρίσκουν ενοχλητικό και προσπαθούν μάταια να το απενεργοποιήσουν...)

 

Εγώ θα σε ρωτήσω κάτι άλλο σε αυτό... Ποιός θα κερδίσει απο την γνώμη που σου προσφέρει? Ο πωλητής, ή εγώ?

 

Προφανώς αρκετοί απο αυτούς που εκφέρουν γνώμη το έχουν κάνει. Εκτός αυτό υπάρχουν και αξιόπιστα περιοδικά, δε μπορεί να τα "παίρνουν" όλοι!

 

Εκτός από την "μηχανή" που είναι διαφορετική τα άλλα κόλπα όπως

το Wide Color Gamut το διπλό ΗDMI και τα 300-500 ευρώ φθηνότερα δεν είναι σοβαρός λόγος να προτιμήσεις μία R71 από μία V2000 ή N71 από V2000-V2500 ;;

Οι γνώμες όλων είναι σεβαστές αλλά οι συναισθηματισμοί στις πωλήσεις είναι καταστροφή. Οι οικονομικές διαφορές είναι ουσιώδης διαφορά και

αυτά που αναφέρεις είναι υποκειμενικές απόψεις. Αντικειμενικά όμως το καλύτεο πακετάκι , ποιό Overall προταση είναι η Samsung.

Aλήθεια που έχει δει Test 32Ν71 Sam με Sony V2000/2500 ;;

 

Εγώ τι να σου πώ... Η V2000 που έχω είναι πανέμορφη ακόμη και κλειστή, όλοι την θαυμάζουν!

 

Μέχρις σήμερα το τόξο του κάτω πλαισίου και η τοποθέτηση των ηχείων

της R71 και ότι βγαίνει και σε λευκό χρώμα δείνουν την αίσθηση ότι προέρχονται από <το μέλλον>.Το σχέδιο της V2000 με το σιρίτη και τα ηχεία στο κάτω μέρος θυμίζουν άλλες εταιρίες και είναι συμβατικό.

 

Δε νομίζω να σώθηκε η SONY απο την συνεργασία στην παραγωγή των panel. Μάλλον οφέλησε και τις δύο εταιρίες το ίδιο!

Φιλικά

Κώστας

 

Απάντησες έτσι στην απαξίωση που προσδίδεις στην Samsung.

'Εχε υπόψη σου ότι η Samsung είναι αυτήν την στιγμή πρώτη

στις πωλήσεις LCD και η Sony φέρθηκε αρκετά έξυπνα (3ηθέση).

 

<<LCD TVs were up 15% Q/Q and 99% Y/Y to 10.8M units and enjoyed 66% growth in China and 35% growth in North America, offsetting 5% and 2% declines in Europe and Japan. LCD TVs overtook CRT TVs for the first time in Europe in Q3'06, and LCD TVs are expected to overtake CRT TVs for the first time in the North American market in Q4'06.

 

Samsung gained unit and revenue share for the fifth consecutive quarter and earned the top position in global LCD TV units and revenues. Sharp regained the #2 position on a unit basis on increased panel procurement from Taiwan.

 

http://www.tekrati.com/research/News.asp?id=8175 >>

 

Εις το επανειδήν

Link to comment
Share on other sites

Filoi Marvin kai Nenebo exete dikio se oti ki an peite!To kwllima mou den einai oute to dvdr , oute oi 2 thures hdmi alla oti meta apo 1 mina kai afou tin agorasa kai eilikrina eimai apisteuta euxaristimenos kai tin prwteinw se olous osous einai upo skepsi,ebgale to montello 2500 pou einai full HD diladi 1080p,katalabate?Kai auto pou me trellene einai oti sta episima site tis sony den anaferei oti einai full HD alla se kapoia agglika kai sto episimo tis Amerikis MONO!!!Telika auto pou deinei to Plaisio einai to full HD montello?kai episis paizei toso megali diafora ti full HD diladi 1080p?

Imoun metaksu arketwn montellwn protou apofasisw gia tin 40V2000 kai meta apo 2 mines to peira apofasi kai katelleiksa se auto to montello kai meta apo polu psaksimo sto internet kai stin elliniki agora!!!

Pantos an ontws isxuoun ola auta peri tis 40V2500 pisteuw pws tin stigmi auti einai i kaluteri prosfora,eseis ti lete paides filoi mou? :O

Link to comment
Share on other sites

Filoi Marvin kai Nenebo exete dikio se oti ki an peite!To kwllima mou den einai oute to dvdr , oute oi 2 thures hdmi alla oti meta apo 1 mina kai afou tin agorasa kai eilikrina eimai apisteuta euxaristimenos kai tin prwteinw se olous osous einai upo skepsi,ebgale to montello 2500 pou einai full HD diladi 1080p,katalabate?Kai auto pou me trellene einai oti sta episima site tis sony den anaferei oti einai full HD alla se kapoia agglika kai sto episimo tis Amerikis MONO!!!Telika auto pou deinei to Plaisio einai to full HD montello?kai episis paizei toso megali diafora ti full HD diladi 1080p?

Imoun metaksu arketwn montellwn protou apofasisw gia tin 40V2000 kai meta apo 2 mines to peira apofasi kai katelleiksa se auto to montello kai meta apo polu psaksimo sto internet kai stin elliniki agora!!!

Pantos an ontws isxuoun ola auta peri tis 40V2500 pisteuw pws tin stigmi auti einai i kaluteri prosfora,eseis ti lete paides filoi mou? :O

 

Τι δίκιο έχω ρε μεγάλε (sorry για την οικειότητα) που ούτε καν διάβασες τί έγραψα;

Αμερικάνικο μοντέλο 40V2500: full HD, ευρωπαϊκό μοντέλο 40V2500:HD ready - δεν μπορώ να το πώ πιο ξεκάθαρα. Το Πλαίσιο πουλάει το ευρωπαϊκό, το λένε μάλιστα οι άνθρωποι: ανάλυση 1366x768 :!: Και γεωγραφικά να το πάρεις δηλαδή...

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Παρακολουθώ εδώ και μήνες τις συζητήσεις στο thread αλλα δεν επεμβαίνω(όταν δεν ξέρω,δεν μιλάω).Παίρνω το θάρρος να ζητήσω την γνώμη σας γιατί έχω φάει τα νιάτα μου να χαζεύω τηλεοράσεις στο mediamarkt και να διαβάζω περιοδικά.Μιας και φτιάχνουμε το σπιτι μας με την αρραβωνιαστικιά μου και βιαζόμαστε,όποιος έχει την καλοσύνη,τι θα με συμβούλευε να πάρω από τις

1)Samsung 32r71B

2)Sony 32v2000

3)Samsung 37r72b

Ωραία θα ήταν και μια 32αρα 9731 Philips αλλά πολύ ακριβή για μένα.Ο χώρος μας έχει απόσταση θέασης 3,3 μέτρα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν βγεί η 40W2000 σε προσφορά στα 2.600 € με δώρο HDD/DVR τότε μπορείς να τρελαθείς αλλά προς το παρόν είσαι ΟΚ

 

 

 

Se auto eixes δίκιο έχω ρε μεγάλε (sorry για την οικειότητα) που ούτε καν διάβασες τί έγραψα ;

 

Oson afora gia to European montello exeis ontws dikio kai diko mou lathos pou den to eixa proseksei toso kairo :X

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Εχει αγοράσει κανένας από το http://www.technixx.gr/? Παραείναι φθηνό!! Είναι και αληθινό?

Έχει και τηλεοράσεις που δεν βρήκα σε κανένα άλλο site και αποτελούν ενδιαφέρουσες προτάσεις, όπως οι νέες Samsung LE 32 R 74 BD, Samsung LE 32 R 73 BD με ψηφιακό αποκωδικοποιητή (άκρως ανταγωνιστικές με τις Sony). Τηλεοράσεις που κυκλοφορούν μήνες στο εξωτερικό, αλλά δεν είδα σε κανένα μαγαζί στην Αθήνα...

 

Είναι παρακλάδι μιας γερμανικής εταιρείας ,έχω πάρει μια τηλεόραση τον περασμένο Σεπτέμβριο 55 REAR PROJECTOR THOMSON πέρυσι δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, πολύ καλή εξυπηρέτηση, και προπαντός πολύ καλές τιμές..

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Επειδή θέλω και εγώ να αγοράσω μια LCD τηλεόραση και επειδή διαθέτω μέχρι το πολύ 1200€ θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα μοντέλο που είδα από κοντά και μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Μιλάω για την Philips 32PF7331. Μήπως κάποιος από εσάς έχει να μου προτείνει κάτι άλλο σε αυτή την τιμή ή να προχωρήσω στην αγορά της;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας!

Link to comment
Share on other sites

jimanas εγω θα έπαιρνα σε αυτή την τιμή(που πολύ πιθανόν να την πάρω κιόλας) την Samsung 32r71B.Αλλά γούστα είναι αυτά.Αν απαντήσει κάποιος άλλος πιο ειδικός θα πάρουμε και οι δυο απάντηση.Μην το προεξοφλείς όμως.:D
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην εκλεκτή συντροφιά που με βοήθησε να επιλέξω την TFT που χρειαζόμουν (μετά από πολλές ώρες μελέτης των διαφόρων απόψεων...) όπως και να την αγοράσω σε πολύ ανταγωνιστική τιμή !

Μήπως μπορεί κάποιος να με συμβουλεύσει ποιές είναι οι κατάληλες ρυθμίσεις για την καλύτερη απόδοση της, όσο αφορά τα την εικόνα και τον ήχο των διαφόρων Ελληνικών καναλιών ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Επειδή θέλω και εγώ να αγοράσω μια LCD τηλεόραση και επειδή διαθέτω μέχρι το πολύ 1200€ θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για ένα μοντέλο που είδα από κοντά και μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Μιλάω για την Philips 32PF7331. Μήπως κάποιος από εσάς έχει να μου προτείνει κάτι άλλο σε αυτή την τιμή ή να προχωρήσω στην αγορά της;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την απάντησή σας!

ΣΕ REAR PROJECTOR αν σε ενδιαφέρει υπάρχη Η SONY BRAVIA KDF-50E2000

στο http://www.Net-electric.gr με 1360€ σε 50 Ιντσες!!!!και ειναι και HD READY.

userbar.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην εκλεκτή συντροφιά που με βοήθησε να επιλέξω την TFT που χρειαζόμουν (μετά από πολλές ώρες μελέτης των διαφόρων απόψεων...) όπως και να την αγοράσω σε πολύ ανταγωνιστική τιμή !

Μήπως μπορεί κάποιος να με συμβουλεύσει ποιές είναι οι κατάληλες ρυθμίσεις για την καλύτερη απόδοση της, όσο αφορά τα την εικόνα και τον ήχο των διαφόρων Ελληνικών καναλιών ?

 

ΦΙΛΕ ΘΑΝΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΚΑΤ΄ ΑΡΧΗΝ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ . ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 45 Ο ΦΙΛΟΣ RIVERS ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ .

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ REAR PROJECTOR αν σε ενδιαφέρει υπάρχη Η SONY BRAVIA KDF-50E2000

στο http://www.Net-electric.gr με 1360€ σε 50 Ιντσες!!!!και ειναι και HD READY.

 

File c3250 eyxaristw gia tin protasi sou alla protimw na parw kati se tft kai 32 intses. An exei kapoios tin idia h paromoio montelo ths philips tha to ektimousa idiaitera an mou elege pws apeikonizei ta kanalia alla kai tis taineis DVD. Biasini apo tin meria mou den yparxei oson afora tin agora, apla tin eida kai mou arese para poly!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η 55Α2000 που ειναι 1920χ1080 και σε πολυ καλη τιμη καπου στα 2500ε.

επισης ηθελα να ρωτησω το εξης...

ποιες ειναι οι διαφορες (εκτος της τιμης)μεταξυ

46V2000

46X2000

46W2000

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και η 55Α2000 που ειναι 1920χ1080 και σε πολυ καλη τιμη καπου στα 2500ε.

επισης ηθελα να ρωτησω το εξης...

ποιες ειναι οι διαφορες (εκτος της τιμης)μεταξυ

46V2000

46X2000

46W2000

 

Η V2000 είναι HD-Ready (ανάλυση 1366x768).

Η W2000 είναι Full HD (1920x1080) και σε σχέση με την V έχει και 2ο HDMI.

Η Χ2000 είναι επίσης Full HD (1920x1080) αλλά σε σχέση με την W διαθέτει τον βελτιωμένο επεξεργαστή Bravia Engine EX και δεύτερη είσοδο component (και βέβαια 2x HDMI).

Αυτή είναι η "ιεραρχία" τους και ανάλογα πάνε και οι τιμές τους.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν η Χ2000 παίζει ικανοποιητικά απλό αναλογικό σήμα απο κεραία? Βλέπεται η εικόνα η αφήνει ίχνος στις γρήγορες σκηνές και γίνεται ενοχλητικό?
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΘΑΝΟ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

 

ΚΑΤ΄ ΑΡΧΗΝ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΗ . ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ 45 Ο ΦΙΛΟΣ RIVERS ΕΒΑΛΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΛΕΨΟΥΝ .

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΝΕΝΕΒΟ,

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΟΥ RIVERS. ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΡΜΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΗΣ ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ TFT ! ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΜΕ ΧΑΡΑ ΘΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΩ.

Φίλε μου καλορίζικη η τηλεόραση

Και εγώ έχω μια 40V2000 απο τον Ιούνιο πιστευω πως ήταν και είναι η κορυφαία επιλογή στον χώρο για τα χρήματά της.

Οσον αφορά τις ρυθμίσεις, μην ψάχνεις κάτι στάνταρ, σε γενικές γραμμές κατάλαβες απο τις ρυθμίσεις του φίλου μας του Rivers τι παίζεται. "Παίξε" μόνος σου, να φτιάξεις την εικόνα όπως κάθεται στο δικό σου μάτι καλύτερα! Εσυ βλέπεις στην τηλεόρασή σου, ούτε εγώ, ούτε άλλος!

Ενημερωτικά να σου πώ πως ακόμη και εγώ πολλές φορές ανάλογα την πηγή ακόμη και την ταινία που βλέπω αλλάζω τις ρυθμίσεις να πετύχω το καλύτερο δυνατό...

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αποφασισα να κανω μια ερευνα αγορας για μια LCD 32αρα!!Απ'την γυρα που εκανα παρατηρησα τα εξης:

1)Οι γνωμες των απλων υπαλληλων που δεν γνωριζουν τι πουλανε(δυστυχως ειναι οι περισσοτεροι)ειναι οτι πιο ακριβο τοσο πιο καλο χωρις να εξυπηρετουν βεβαια τις πραγματικες αναγκες των πελατων!Γνωριζουν δηλαδη μονο οτι λεει το φυλλαδιο&δεν τους ενδιαφερει αν το extra χαρακτηριστικο θα χρειαστει ποτε στον πελατη!

2)Οσοι τωρα γνωριζαν μου ειπαν να αποφυγω την Sony..η εταιρεια παει κατα διαολου&σιγουρα δεν παιρνεις πλεον αυτο που πληρωνεις!

3)Οι προτιμησεις μου κινηθηκαν αναμεσα στην Samsung & Philips με μια ελαφρια κλιση προς την πρωτη.

4)Θελω μια 32αρα που να μπορω να την συνδεω με το pc,να εχει HDMI,χρονο αποκρισης 8ms,μεγαλη εγγυηση,μεγαλη αντιθεση,θυρα DVI-I(απαραιτητο?)&γενικα να εχει χαρακτηριστικα που την καθιστουν αξιοπρεπη επιλογη για μια 5ετια!

5)Τηλεορασεις που ενσωματωνουν ψηφιακο δεκτη τιμολογουνται τουλαχιστον +200-300 ευρω κατι που το θεωρω βλακεια οταν μπορεις να βρεις εξωτ.δεκτη με 60-70 ευρω!!Σιγουρα γλυτωνεις καλωδια..αλλα ελεος!!

 

Ετσι λοιπον κατεληξα στις:

Samsung M71B

Samsung N71B

Samsung R71B

Philips 9631D

Philips 9551

Philips 7331

 

Θα ηθελα λοιπον να μου πειτε την γνωμη σας ειτε για τις παραπανω ειτε για καποια αλλη που γνωριζετε&θεωρειτε οτι πληρει τα κριτηρια που εθεσα!Οσον αφορα την τιμη να μην ξεπερνα τα 1500.Αντε λιγο αν πραγματι το αξιζει!

Ευχαριστω για την υπομονη να το διαβασετε&το ενδιαφερον να μου απαντησετε!!:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...