Jump to content

Call of Duty 2


jonakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Basika ap oti 3erw einai o xronos pou xreiazetai to pc sou gia na steilei 1 packet kai touto na gurisei pali pisw. :happy: ;)

Gi auto kai e3artatai apo para polla pragmata opws px h apostash tou pc sou apo tos server,packets lost,fps,klp

Ε ναι, το ίδιο πράγμα λέμε, απλά θέλησα να είμαι πιο "λαικός". ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 113
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

An kai einai ligo periergo..xwris error sto install na sou vgazei tetoio error in game..

phgaine CallOfDuty2/main/

exei 10 .iwd files..

allakse to name tous wste na ta vlepeis me katalhksh .rar (winrar) katebase to edw

twra bes se ena ena kai kane search gia na vreis to arxeio

"decoytown.d3dbsp", to arxeio sigoura yparxei..to problem kapou allou vrisketai!

Otan to vreis shmeiwse ton ari8mo tou iwd file pou to vrhkes kai zhtato apo kapoion na sto dwsei xwris error apo msn...

:)

Παιδιά ότι προβλήματα έχετε με το παιχνίδι είναι λογω corrupt αρχείου που κατεβάσατε (από το dc++ ??). Kante tin parapanw diadikasia kai gia ka8e arxeio rar pou anoigete patiste test (me to winrar). 8a sas upodei3ei poia arxeia exoun to problima. Ama breite poia arxeia einai auta mporw na sas ta steilw kai me ena aplo drag 'n' drop sto para8uro winrar ginontai overwrite kai lunetai to problima. Twra an se ena arxeio bgainoun ena swro arxeia corrupt kalutera na dior8wsete olokliro to arxeio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπέρα, ξέρει κανείς ποιά αρχεία είναι τα saves του Call of Duty 2;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ξέρει κανείς ποιά αρχεία είναι τα saves του Call of Duty 2;

Απο οτι θυμαμαι (γιατι το παιχνιδι εχω να το παιξω πολυ καιρο) τα saves του πρεπει να βρισκονται στο φακελο ''My Documents'' (''Τα εγγραφα μου'').Αλλιως ψαξε μεσα στο φακελο που εχεις εγταταστησει το παιχνιδια για καποιο φακελο με ονομα ''saves'' ή ''profiles''.

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Ενα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα μου επαιζα κανονικα το παιχνιδι τωρα οποτε μπαινω μετα απο λιγο μου κολαει. Δεν τιθεται θεμα για hardware, εχω την 7800 GS γιατι μονο σε αυτο το παιχνιδι μου κολαει. Δοκιμασα να χαμηλωσω την αναλυση και τιποτα, εκανα απεγκατασταση και παλι συνεχισει! Ξερει μηπως κανεις τι μπορει να φταει;
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα. Ενα μεχρι την προηγουμενη βδομαδα μου επαιζα κανονικα το παιχνιδι τωρα οποτε μπαινω μετα απο λιγο μου κολαει. Δεν τιθεται θεμα για hardware, εχω την 7800 GS γιατι μονο σε αυτο το παιχνιδι μου κολαει. Δοκιμασα να χαμηλωσω την αναλυση και τιποτα, εκανα απεγκατασταση και παλι συνεχισει! Ξερει μηπως κανεις τι μπορει να φταει;

 

Δεν μας βοηθάς και πολύ έτσι.... Πολλά μπορεί να φταίνε...

1) έβαλες καινούργιους drivers για την κάρτα γραφικών ή Ηχου που μπορεί να είναι Beta και να μην κάνουν- ξαναγύρνα στους παλιούς!

2) έκανες κανένα update στο παιχνίδι- βγάλτο!

3) Μπορεί " ν'ανεβάζει " θερμοκρασία το PC, γι'αυτό και να κολάει! Υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να δείς τη θερμοκρασία..(π.χ. Ηardware sensors monitor)

4) κάποια απο την μνήμη σου έχει πρόβλημα.... ειδικά αν τα 'κολήματα' σου συμβαίνουν και εκτός παιχνιδιού!

5) κάποιο άλλο πρόγραμμα 'τρέχει' μαζί με το παιχνίδι ( κάποιο antivirus για παράδειγμα- κλείστο... και όποιο άλλο άσχετο τρέχει) Κοίτα τα προγράμματα, κάτω δεξιά στην μπάρα!

6) κάνε μια 'ανασυγκρότηση' δίσκου (disk defragmenter, απο τα system tools)- άμα είναι πολύ 'χάλια' ο δίσκος, μερικές φορές κολάει σε παιχνίδια

7) βάλε και άλλα παιχνίδια... αν κολάνε και αυτά..... είναι ώρα για format:p

 

..... δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο, ψάξε και δές!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
paidia voithia...evala simera to cod2 kai epsaxna gia noobwars server alla then ton vriak...prepei na ton katevasw apo internet kai na ton valw sto pc mou opws to l2...???to game pou exw then einai to authentiko...einai antigrameno...ti na kanw...eimai neos sta online games...epsaksa na vrw ton server kai i mia selida me pigene stin alli kai i alli stin alli...mia selida gia na katebasw ton server thelw...euxaristw...
Link to comment
Share on other sites

Mπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί το XFIRE να βάλει τις διευθύνσεις των ελληνικών σέρβερς που δεν φαίνονται στο The all seeing eye?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μας βοηθάς και πολύ έτσι.... Πολλά μπορεί να φταίνε...

1) έβαλες καινούργιους drivers για την κάρτα γραφικών ή Ηχου που μπορεί να είναι Beta και να μην κάνουν- ξαναγύρνα στους παλιούς!

2) έκανες κανένα update στο παιχνίδι- βγάλτο!

3) Μπορεί " ν'ανεβάζει " θερμοκρασία το PC, γι'αυτό και να κολάει! Υπάρχουν προγράμματα που μπορείς να δείς τη θερμοκρασία..(π.χ. Ηardware sensors monitor)

4) κάποια απο την μνήμη σου έχει πρόβλημα.... ειδικά αν τα 'κολήματα' σου συμβαίνουν και εκτός παιχνιδιού!

5) κάποιο άλλο πρόγραμμα 'τρέχει' μαζί με το παιχνίδι ( κάποιο antivirus για παράδειγμα- κλείστο... και όποιο άλλο άσχετο τρέχει) Κοίτα τα προγράμματα, κάτω δεξιά στην μπάρα!

6) κάνε μια 'ανασυγκρότηση' δίσκου (disk defragmenter, απο τα system tools)- άμα είναι πολύ 'χάλια' ο δίσκος, μερικές φορές κολάει σε παιχνίδια

7) βάλε και άλλα παιχνίδια... αν κολάνε και αυτά..... είναι ώρα για format:p

 

..... δεν μπορώ να φανταστώ κάτι άλλο, ψάξε και δές!:)

 

 

Αργησα λιγο αλλα απανταω..

1)Οι drivers που εχω δεν ειναι beta και ειναι οι τελευταιοι που εχουν βγει

2)Εκανα αναβαθμιση στη version 1.3 για να μπορω να παιξω το παιχνιδι multiplayer

3) Το hardware ειναι τσεκαρισμενο μια χαρα οπως και η θερμοκρασια (εχω προγραμμα που αν ανεβασει πολυ μου το λεει)

4) Εχω μνημη 1.5 GB και δεν εχω ΠΟΥΘΕΝΑ αλλου κανενα προβλημα. Ουτε στο FEAR ουτε στο OBLIVION

5)Οπως ειπα εχω προβλημα μονο με αυτο το παιχνιδι και πουθενα αλλου, οταν παιζω παιχνιδια σπανια τρεχει κατι απο πισω.

6) Ο σκληρος μια χαρα ειναι! Εκανα και προσφατα format!

7) Μου φαινεται απαντησα στις προηγουμενες απαντησεις..

 

Σιγουρα για να στελνω στο forum το εψαξα το θεμα πριν! Απλα αναρωτιομουν μηπως ειχε και κανενας αλλος αυτο το προβλημα. Πως γινεται δηλαδη να παιζει κανονικα στο single player και στο multiplayer να καλλαει??? Αγνωσται αι βουλαι του πισιου μου!!!

 

 

paidia voithia...evala simera to cod2 kai epsaxna gia noobwars server alla then ton vriak...prepei na ton katevasw apo internet kai na ton valw sto pc mou opws to l2...???to game pou exw then einai to authentiko...einai antigrameno...ti na kanw...eimai neos sta online games...epsaksa na vrw ton server kai i mia selida me pigene stin alli kai i alli stin alli...mia selida gia na katebasw ton server thelw...euxaristw...

 

Εφοσον το εχεις αντιγραμενο και οχι αυθεντικο (εννοειται οτι εχεις κανει νομιμο back-up του παιχνιδιου σου) κατεβασε το all seeing eye η το xfire και απο εκει επελεξε τους ελληνικους servers. να Θυμασαι μονο οτι πρεπει να εχεις την ιδια εκδοση παιχνιδιου (Ο noobwars τωρα χρησιμοποιει την 1.3 νομιζω)

 

 

 

Mπορεί κάποιος που χρησιμοποιεί το XFIRE να βάλει τις διευθύνσεις των ελληνικών σέρβερς που δεν φαίνονται στο The all seeing eye?

 

Μπορεις να παρεις τις διευθυνσεις απο το xfire και να τις βαλεις στο all seeing eye προσθετεντας τις στα favourites του all seeing eye. Ετσι θα εχεις οσες διευθυνσεις θελεις εσυ σε ενα προγραμμα! (Η αν θελεις καποια συσκεκριμενη διευθυνση και δεν στη βγαζει σε κανενα απο τα δυο προγραμματα πες μου να στη δωσω να τι βαλεις στα favorites στο all seeing eye και ολα μια χαρα)

Link to comment
Share on other sites

Ουπς λάθος διατύπωση!

Εννοούσα αν κάποιος έχει το XFIRE, να ποστάρει τις διευθύνσεις των ελληνικών σέρβερς, εδώ.

Ζητάω πολλά ε? :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχεις καποιο προβλημα και δεν μπορεις να τις δεις; Τις βλεπεις μεσω all seeing eye ενω με το xfire δεν μπορεις;
Link to comment
Share on other sites

O Basstarlet έχει το eye το οποίο δεν εμφανίζει κάποιους ελληνικούς servers απο οτι κατάλαβα.

Θα με ενδιέφερε και μένα να κάνει κάποιος paste τις διευθύνσεις των servers που βλέπει απο το ΧFIRE

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

147.102.101.122:28960

195.251.77.52:28960

213.5.53.153:28960

194.177.211.50:28960

195.251.223.163:28960

213.5.161.71:28960

85.196.20.13:28960

62.1.216.85:28960

194.154.159.85:28960

87.101.50.60:28960

87.101.50.81:28960

85.196.1.153:28961

85.196.1.153:28960

 

Αν θελεται στοιχεια για καθε διευθυνση πειτε μου να κανω ενα edit..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

με ενα φιλαρακι καιγομαστε στην" υπηρετηση του καθηκοντος 2" :lol: :lol:

Να ρωτησω. υπαρχει τροπος να παιξουμε ο καθενας απο το σπιτι του εκτος απο το να μπουμε σε καποιον σερβερ. η εστω καποιος απο τους 2 να φτιαξει εναν σερβερ και να μπαινει ο αλλος. αλλιωτικα δε γλυτωνω επισκεψη σπιτι του καθε βραδυ

επισης απο που κατεβαζω αυτο το all eyes seiing an αν το ειπα και σωστα!..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

http://videogames.yahoo.com/multiplayer

Απο εδω θα κατεβασεις το all seeing eye. Αλλα να ξερεις οτι τωρα τελευταια εχει ενα προβλημα με τους server και δεν τους βρισκει ολους. Αν θες να βρισκεις ελληνικους server κατεβασε το xfire.

Κοιταξε να δεις για να παιξεις call of duty multiplayer παρχουν δυο περιπτωσεις. Ειτε μεσω lan (αυτο που κανετε και πηγαινεις σπιτι του - χρειαζεται απο δυο και πανω υπολογιστες) ειτε μεσω ιντερνετ. Αν εχετε και οι δυο συνδεση στο ιντερνετ προφανος και μπορειτε να παιξετε μεταξυ σας. Δημιουργεις ενα server και ο φιλος σου μπαινει μεσα και παιζετε! Απλα πιθανοτατα να ειστε μονοι σας! Θα μπορουσατε επισης να μπειτε σε ελληνικους server (βλεπε all seeing eye και xfire) και να παιξεις και εσυ και ο φιλος σου εναντιον αλλων!! Δεν ειναι ιδιαιτερα διασκεδαστικο να παιζουν μονο δυο ατομα και κατανταει βαρετο μετα απο ενα σημειο. Γι'αυτο κατεβασε τα προγραμματακια και απολαυσε το παιχνιδι με αλλους!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το προγραμμα . ακου τωρα . εχθες δημιουργησα σερβερ μεσω του παιχνιδιου απο το σπιτι μου. Μηπως ξερεις πως θα δω την ΙΡ μου καθε φορα για να του λεω που θα συνδεθει? υποψιν το παιχνιδι ειναι τρακαρισμενο με patch 1,3 . επισης εχθες αφου δημιουργησα τον server απο το σπιτι μου οταν πηγαινα εγω στο moultiplayer αναγνωριζε server μονο στο lan και οχι στο ιντερνετ. Συγνωμη αν σε/σας κουραζω αλλα δε ξερω που αλλου να ρωτησω!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

Να δεις το Ip σου ειναι πολυ ευκολο. Εχεις dsl; Αν ναι μπορεις να πας συνδεσεις δικτυου, απο εκει να πατησεις δεξι κλικ κατασταση στη συνδεση πανω και μετα υποστηριξη. Επισης υπαρχουν πολλα προγραμματα για να αναγνωριζουν το Ip, με ενα search στο google θα βρεις παααρα πολλα. Αν ξερει ο φιλος σου το Ip σου δεν πιστευω να εχετε προβλημα. Αν δεν τα καταφερετε εδω ειμαστε!
Link to comment
Share on other sites

Να δεις το Ip σου ειναι πολυ ευκολο. Εχεις dsl; Αν ναι μπορεις να πας συνδεσεις δικτυου, απο εκει να πατησεις δεξι κλικ κατασταση στη συνδεση πανω και μετα υποστηριξη. Επισης υπαρχουν πολλα προγραμματα για να αναγνωριζουν το Ip, με ενα search στο google θα βρεις παααρα πολλα. Αν ξερει ο φιλος σου το Ip σου δεν πιστευω να εχετε προβλημα. Αν δεν τα καταφερετε εδω ειμαστε!

Ή πολύ απλά μπορείς να πας εδώ και να την δεις κατευθείαν, καθώς και πολλές άλλες πληροφορίες:)

Link to comment
Share on other sites

lol!! Το σκεφτηκα μετα να του δωσω διευθυνση αλλα σε γενικες γραμμες καλο θα ηταν να εχει κανενα προγραμματακι με ip control.
Link to comment
Share on other sites

kalimera kai pali.

to ksero auto me to deksi klik stin katastasi klp klp. to thema einai pos mou bgazei to 192.168.1.2 pou einai i ip sto diktio mou kai kala epeidi exo modem router, episis exei to klasiko subnet 255. ..... kai san gateway tin ip tou modem. dld 192.168.1.1. de nomizo pos to teleutaio einai kai to sosto.

eyxaristo omos gia to site. Tha to prospathisoume kai tha sas po pali.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6408ktinos.jpg

 

Η ζωη αρχιζει μετα την ασφαλτο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
quys update pws mporw na to kanw'?

 

Δές απο εδώ ....http://www.callofduty.com/patch/ , έχει όλα τα update σε διάφορα links! Αλλά πρίν βάλεις κάποιο,

δές αν έχουν βγεί και τα αντίστοιχα Crαcks (fixed exe)!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...