Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70 -pre-release


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο το εχει και το Ν90.

Οτι επαφες περασα στο τηλεφωνο το πρωτο αριθμο του εβαλε φωνητικη συντομευση

Φίλε μου δοκίμασες αυτή την φωνιτική κλήση; Λειτουργεί εύκολα και σωστά με τα Ελληνικά ονόματα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δοκίμασες αυτή την φωνιτική κλήση; Λειτουργεί εύκολα και σωστά με τα Ελληνικά ονόματα;

ειναι και για voice commands η χρηση ;) :cool:

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζεται πλήρως απο την συγκεκριμένη εφαρμογή, η Ελληνική γλώσσα, θα αποτελέσει ένα απο τα μεγάλα πλεονεκτήματα των νέων Series 60 συσκευών. Είναι τεράστια ευκολία, να μπορείς να καλέσεις οποιοδήποτε τηλέφωνο απο τον τηλεφωνικό σου κατάλογο, χωρίς να μπείς στην βάση δεδομένων σου.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκίμασες αυτή την φωνιτική κλήση; Λειτουργεί εύκολα και σωστά με τα Ελληνικά ονόματα;

 

Eκανα σημερα δοκιμες και τελικα δεν λειτουργει ευκολα με τα ονοματα...... ελεγα ονοματα και ενεργοποιουσε προφιλ!!!Επισης η ηχογραφημενη φωνη εχει μια ψηλο παραξενη προφορα-τονισμο μπορει αυτο να φταιει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.επειδη μεχρι τωρα δεν ειχα κινητο που να εχει και ραδιο,στο Ν70 θα μπορουμε να ακουμε ραδιο μονο με τα ακουστικα η γινεται και με την ανοικτη ακροαση?Και κατι τελευταιο παρολο που παιρνει αλλου ειδους καρτες απο το 7610 που εχω η 64 που εχω στο 7610 θα κανει στο Ν70?Καπου ειχα διαβασει οτι οι 64αρες κανουν αλλα οχι οι μεγαλυτερες.

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.επειδη μεχρι τωρα δεν ειχα κινητο που να εχει και ραδιο,στο Ν70 θα μπορουμε να ακουμε ραδιο μονο με τα ακουστικα η γινεται και με την ανοικτη ακροαση?Και κατι τελευταιο παρολο που παιρνει αλλου ειδους καρτες απο το 7610 που εχω η 64 που εχω στο 7610 θα κανει στο Ν70?Καπου ειχα διαβασει οτι οι 64αρες κανουν αλλα οχι οι μεγαλυτερες.

ευχαριστω!

 

Για να λειτουργησει το ραδιο πρεπει να ειναι συνδεμενα τα ακουστικα γιατι δουλευουν και σαν κεραια, αλλα μπορεις να βαλεις να ακουγεται απο το μεγαφωνο επειτα..........

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.επειδη μεχρι τωρα δεν ειχα κινητο που να εχει και ραδιο,στο Ν70 θα μπορουμε να ακουμε ραδιο μονο με τα ακουστικα η γινεται και με την ανοικτη ακροαση?Και κατι τελευταιο παρολο που παιρνει αλλου ειδους καρτες απο το 7610 που εχω η 64 που εχω στο 7610 θα κανει στο Ν70?Καπου ειχα διαβασει οτι οι 64αρες κανουν αλλα οχι οι μεγαλυτερες.

ευχαριστω!

Ραδιόφωνο δε θα μπορείς να ακούς χωρίς τα ακουστικά γιατί χρησιμεύουν για κεραία. Από το 7610 παίρνει διαφορετική κάρτα. Αλλά μην ανησυχείς γιατί το πακέτο έχει μέσα μια 64άρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.επειδη μεχρι τωρα δεν ειχα κινητο που να εχει και ραδιο,στο Ν70 θα μπορουμε να ακουμε ραδιο μονο με τα ακουστικα η γινεται και με την ανοικτη ακροαση?Και κατι τελευταιο παρολο που παιρνει αλλου ειδους καρτες απο το 7610 που εχω η 64 που εχω στο 7610 θα κανει στο Ν70?Καπου ειχα διαβασει οτι οι 64αρες κανουν αλλα οχι οι μεγαλυτερες.

ευχαριστω!

 

Tα ακουστικα παιζουν ρολο κεραιας . Χωρις να τα βγαλεις ομως ,λογικα θα παιζει η ανοικτη ακροαση. Το Ν70 οπως και τα 6630,6680-1,Ν90 κλπ υποστηριζει dual voltage rs-mmc.Αρκει να ειναι τετοια η καρτα λοιπον ;)

Αυτην τη στιγμη κυκλοφορουν απο 64 μεχρι 512.

 

@Cool19,TOMARAS ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω cool.Η ουσιαστικη διαφορα απ το 6680 απο οσο εχω καταλαβει ειναι το ραδιο σωστα?Απ το 7610 η οθονη εχει πραγματικη διαφορα η τα 262000 χρωματα ειναι απλα για το θεαθηναι?Εντελει πιστευετε αξιζει το κοστος απ το 7610 να παω στο Ν70?
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω cool.Η ουσιαστικη διαφορα απ το 6680 απο οσο εχω καταλαβει ειναι το ραδιο σωστα?Απ το 7610 η οθονη εχει πραγματικη διαφορα η τα 262000 χρωματα ειναι απλα για το θεαθηναι?Εντελει πιστευετε αξιζει το κοστος απ το 7610 να παω στο Ν70?

 

Xονδρικα οι διαφορες με το 6680:

 

* resolution: 2 Megapixels

* integrated flash with anti red-eye

* support Bluetooth 2.0

* 30 MB memory

* stereo FM radio - Visual Radio

* speaker independent voice dialing

* video 352x288 resolution

(Thanks to nervous ;))

Η οθόνη απ'οτι έχω ακούσει για άλλα κινητά με τόσα χρώματα, δεν έχει μεγάλη διαφορά από τα 65536. Όσο για το αν αξίζει, θα το κρίνεις μόνος σου! Αν σου κάνει αυτό που έχεις τώρα και δεν χρειάζεσαι κάτι παραπάνω, κράτησε το. Αλλιώς, go for it!!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Αν υποστηρίζεται πλήρως απο την συγκεκριμένη εφαρμογή, η Ελληνική γλώσσα, θα αποτελέσει ένα απο τα μεγάλα πλεονεκτήματα των νέων Series 60 συσκευών. Είναι τεράστια ευκολία, να μπορείς να καλέσεις οποιοδήποτε τηλέφωνο απο τον τηλεφωνικό σου κατάλογο, χωρίς να μπείς στην βάση δεδομένων σου.

 

Στο n90 δουλεύει με ποσοστό λάθους 10%. Μια χαρά είναι,μπορείς να αλλάξεις προφίλ, να ενεργοποιήσεις bluetooth και να ανοίξεις οποιαδήποτε εφαρμογή μόνο με μια φωνητική εντολή και από την πρώτη κι όλας στιγμή που ενεργοποιείς το τηλ.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6630/1.0 (3.45.113) SymbianOS/8.0 Series60/2.6 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

 

 

Στο n90 δουλεύει με ποσοστό λάθους 10%. Μια χαρά είναι,μπορείς να αλλάξεις προφίλ, να ενεργοποιήσεις bluetooth και να ανοίξεις οποιαδήποτε εφαρμογή μόνο με μια φωνητική εντολή και από την πρώτη κι όλας στιγμή που ενεργοποιείς το τηλ.

Aν είναι μόνο 10% το ποσοστό είναι μια χαρά. Στα υπόλοιπα κινητά αν θέλεις να πάρεις ένα τηλ με φωνητική εντολή, μερικές φορές δεν αναγνωρίζει ούτε την ίδια σου τη φωνη!! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Aν είναι μόνο 10% το ποσοστό είναι μια χαρά. Στα υπόλοιπα κινητά αν θέλεις να πάρεις ένα τηλ με φωνητική εντολή, μερικές φορές δεν αναγνωρίζει ούτε την ίδια σου τη φωνη!! :wacko:

 

Και το καλό είναι ότι δεν χρειάζεται να θυμάσαι τον τρόπο (ή τον τόνο) που ηχογράφησες την φωνιτική κλήση αφού δεν έχει τέτοια διαδικασία. Μόνο σου μέλημα είναι να μιλήσεις καθαρά ;)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Και το καλό είναι ότι δεν χρειάζεται να θυμάσαι τον τρόπο (ή τον τόνο) που ηχογράφησες την φωνιτική κλήση αφού δεν έχει τέτοια διαδικασία. Μόνο σου μέλημα είναι να μιλήσεις καθαρά ;)

 

Ενταξει οχι 10% βαλε λιγο ακομη. Στο Ν90 δεν ειναι η δικη σου φωνη και ειναι καλο να ακουσεις πρωτα την εντολη να δεις που τονιζεται.

Παντως εχει τρελο γελιο η φωνη του τηλεφωνου , λες και εβαλαν Φιλανδο να μιλησει "Εληντικα" χωρις να ξερει :lol: :lol: :alien:

Link to comment
Share on other sites

Το Ν70 απο οτι καταλαβα πρεπει να εχει ξεκινησει να δινεται για reviews.

http://www.fs-newmobile.com/images/media/nokia/n70/n70_wizard%20(4).jpg

Μερικες ακομα φωτος ,ελπιζω λιγο πριν κυκλοφορησει.

http://www.newmobile.nl/Image_Viewer.php?Toem_nr=9320

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nervous πραγματικα πολυ ωραιες οι φωτογραφιες που μας εδωσες,ισως οι ποιο ωραιες που εχω δει το n-70,πραγματικα διεχνει πολυ ποιοτηκο κινητο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και το καλό είναι ότι δεν χρειάζεται να θυμάσαι τον τρόπο (ή τον τόνο) που ηχογράφησες την φωνιτική κλήση αφού δεν έχει τέτοια διαδικασία. Μόνο σου μέλημα είναι να μιλήσεις καθαρά

Ενταξει οχι 10% βαλε λιγο ακομη. Στο Ν90 δεν ειναι η δικη σου φωνη και ειναι καλο να ακουσεις πρωτα την εντολη να δεις που τονιζεται.

Παντως εχει τρελο γελιο η φωνη του τηλεφωνου , λες και εβαλαν Φιλανδο να μιλησει "Εληντικα" χωρις να ξερει :lol: :lol: :alien:

 

Συμφωνώ. Απλά εγώ δεν είπα για 10%. Σίγουρα το ποσοστό δεν μπορείς να το πεις με ακριβεια, εξαρτάται από το πόσο καθαρά μιλάς και από τα ονόματα που έχεις (πχ αν κάποια μοιάζουν πολύ μεταξύ τους.)

Το που τονίζεται η λέξη δεν έχει σημασία. Για να το διαπιστώσεις βάλε μια επαφή πχ "παπαπάπα" και δες ότι όπου και να το τονίσεις θα στο βγάλει. Επίσης η φωνή (του κινιτού) θα το πει μονοκόματα μη λαμβάνοντας υπόψη τον τονισμό. :)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Α ρε nervous, μας αναψες φωτιες παλι!

 

Ποοοοοοοοοοοοοοοοτεεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα ερθει??????????? :alien: :w00t: :shifty: :O ;) :p :cool: :X

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

kalhmera!!!

to exw sta xeria mou.

se ligo tha kanw upload merikes foto.

mia kai den exei drivers, ti proteinete na xreisimopoihsw gia syndesh me to pc??

 

Καλοριζικο φιλε μου.Αφου δεν εχεις drivers τοτε ή bluetooth ή card reader μπορεις να χρησιμοποιησεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...