Jump to content

Samsung Galaxy S23+


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαιρετική συσκευή το S21+, η σειρά S22 προσωπικά πιστεύω δεν βγήκε τόσο καλή για αναβάθμιση, η S23 είναι ξεκάθαρα ό,τι καλύτερο έχω πιάσει, για την επόμενη σειρά θα ξέρουμε σε 1,2 μήνες... να δουλέψουν λίγο τις συσκευές σε καθημερινή βάση και συνθήκες για να έχουμε μία πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Απλά μάλλον οι περισσότεροι λόγω ιστορικού με τον Exynos είμαστε λίγο προκατειλημμένοι!


Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 363
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το θέμα είναι γιατί να διαχωρίζουν τις συσκευές - εν δυνάμει πελάτες: ή βγάλε όλη τη σειρά με exynos ή όλη με snap.

Edited by seranata

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofos_5 said:

Εξαιρετική συσκευή το S21+, η σειρά S22 προσωπικά πιστεύω δεν βγήκε τόσο καλή για αναβάθμιση, η S23 είναι ξεκάθαρα ό,τι καλύτερο έχω πιάσει, για την επόμενη σειρά θα ξέρουμε σε 1,2 μήνες... να δουλέψουν λίγο τις συσκευές σε καθημερινή βάση και συνθήκες για να έχουμε μία πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Απλά μάλλον οι περισσότεροι λόγω ιστορικού με τον Exynos είμαστε λίγο προκατειλημμένοι!


Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Δεν ειμαστε προκατειλημμενοι, απλα ο exynos ειναι υποδιεστερος απο τον snap οπως και να το κανουμε και το γνωριζει και η samsung, αν ηταν τοσο καλος γιατι δεν τον εβαλε και στο s24 ultra? Η κοροιδια ειναι γιατι κανει αυτον τον διαχωρισμο φετος.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαστε προκατειλημμενοι, απλα ο exynos ειναι υποδιεστερος απο τον snap οπως και να το κανουμε και το γνωριζει και η samsung, αν ηταν τοσο καλος γιατι δεν τον εβαλε και στο s24 ultra? Η κοροιδια ειναι γιατι κανει αυτον τον διαχωρισμο φετος.
Δυστυχώς δεν έχω επιχειρήματα για να στηρίξω Exynos... ειδικά έχοντας δοκιμάσει τόσα χρόνια Exynos και φέτος snap και βλέποντας τις διαφορές.

Επίσης όντως αντικειμενικά δείχνει αυτογκόλ το να δώσεις το Ultra παντού με Snap...!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Sofos_5 said:

Δυστυχώς δεν έχω επιχειρήματα για να στηρίξω Exynos... ειδικά έχοντας δοκιμάσει τόσα χρόνια Exynos και φέτος snap και βλέποντας τις διαφορές.

Επίσης όντως αντικειμενικά δείχνει αυτογκόλ το να δώσεις το Ultra παντού με Snap...!

Sent from my SM-S916B using Tapatalk
 

Κοίτα, επειδή το ultra αντιπροσωπεύει το note που έχει καταργήσει, ισως να ήθελε να δώσει κάτι παραπάνω και υπάρχει ήδη και η συμφωνία με την qualcom, και δεν πιστεύω οτι πέρυσι έκανε συμφωνία τυχαία με την qualcom, τώρα εκ των υστέρω γιατί νιώθει ενοχές οτι στοιχίζουν οι snap αυτό ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω, εκείνη πήγε στην qualcom, αν είχε καλύτερο προιόν δεν θα πήγαινε. Ο φετινός όμως διαχωρισμός είναι κοροιδία και μακάρι να την τιμωρήσει ο κόσμος.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά παιδιά, προσωπικά αν το s24+ θα είναι με exynos σε τίμια τιμή δεν θα με χαλάσει καθόλου  σίγουρα ο snap είναι κορυφή αλλά το θέμα είναι τι ζητά και τι ψάχνει ο καθένας μας 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, arma said:

Ειλικρινά παιδιά, προσωπικά αν το s24+ θα είναι με exynos σε τίμια τιμή δεν θα με χαλάσει καθόλου  σίγουρα ο snap είναι κορυφή αλλά το θέμα είναι τι ζητά και τι ψάχνει ο καθένας μας 

Φίλε μου το πρόβλημα δεν είναι η τίμια τιμή, το πρόβλημα της samsung είναι οτι αν κάποιος αγοράσει το s24 plus απο αμερική ή ασία με snap, όχι μόνο δεν το αναγνωρίζει στην ευρώπη και ούτε μπαταρία δεν σου αλλάζουν, δεν είναι κοροιδία αυτο? δεν έπρεπε τα κινητά της να έχουν παγκόσμια εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, arma said:

Ειλικρινά παιδιά, προσωπικά αν το s24+ θα είναι με exynos σε τίμια τιμή δεν θα με χαλάσει καθόλου  σίγουρα ο snap είναι κορυφή αλλά το θέμα είναι τι ζητά και τι ψάχνει ο καθένας μας 

τι να την κανεις την καλη τιμη και τα οποια καλα benchmarks μπορει να δειξουν . ειχα to 80% των galaxy s απο το πρωτο εως και το s23 . exynos σημαινει θα βλεπεις τη μπαταρια συνεχεια να πεφτει σε αναμονη και δεν θα ξερεις τι να κανεις . να μη μιλησω οταν θα εισαι εξω με 4g , θα εισαι συνεχεια με το power bank στο χερι .δεν μιλαμε για επιδοσεις . σκεψου  , δε ξερω ποσα χρονια εισαι στο myphone , ενα μελος εδω ειχε φτιαξει μια τεραστια λιστα με οδηγιες , τι πρεπει να κανεις οταν αγοραζεις galaxy s , για να σωσεις τη μπαταρια . αυτη η λιστα εξαφανιστηκε με το s23 . αυτo δειχνει τη πραγματικη διαφορα snap με exynos

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω χρόνια στο myphone , απλά όπως και πολλοί άλλοι αναγκαστηκαμε να κάνουμε καινούριο nickname, τεσπά, δεν αντιλέγω στις απόψεις σας, μαζί σας είμαι απλά τα θέλω του καθενός είναι διαφορετικά,  μια ζωή Samsung  έχω , δοκίμασα σχεδόν όλη την σειρά s, συμφωνώ απόλυτα ότι η μπαταρία στα μικρά δεν είναι καλή, είναι και μικρή, αυτό δεν ισχύει στα + , προσωπικά με υπέρ καλύπτει, δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει το s23+ για να έχω απόλυτη άποψη, σίγουρα θα είναι καλύτερο με snap , όχι όμως χάλια με exynos, για αυτό και λέω ας το έχει μια τίμια τιμή και θα δείτε το τι πωλήσεις θα κάνει 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, arma said:

Έχω χρόνια στο myphone , απλά όπως και πολλοί άλλοι αναγκαστηκαμε να κάνουμε καινούριο nickname, τεσπά, δεν αντιλέγω στις απόψεις σας, μαζί σας είμαι απλά τα θέλω του καθενός είναι διαφορετικά,  μια ζωή Samsung  έχω , δοκίμασα σχεδόν όλη την σειρά s, συμφωνώ απόλυτα ότι η μπαταρία στα μικρά δεν είναι καλή, είναι και μικρή, αυτό δεν ισχύει στα + , προσωπικά με υπέρ καλύπτει, δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει το s23+ για να έχω απόλυτη άποψη, σίγουρα θα είναι καλύτερο με snap , όχι όμως χάλια με exynos, για αυτό και λέω ας το έχει μια τίμια τιμή και θα δείτε το τι πωλήσεις θα κάνει 

Αν δεν δοκιμάσεις snap στην πράξη, στα λόγια είναι εύκολα όλα, τι να το κάνω να μου κάνει έκπτωση 50 ευρώ και να μου τρώει την μπαταρία και να μην έχει καλό σήμα, πριν δύο χρόνια πούλησα το s21 και πήρα το Α52s με snap και τότε κατάλαβα ότι έχω τηλέφωνο, έχω επίσης το tablet s6 με τον snap 855 που δεν παίζετε, αν ήταν τίμια εταιρεία η samsung δεν θα έκανε τον φετινό διαχωρισμό στα μοντέλα, γιατί πιστεύω ακράδαντα ότι ξέρει ότι ο snap έιναι καλύτερος απο τον exynos, αλλα επειδή το ultra είναι το κορυφαίο της τηλέφωνο δέν θα ήθελε να την κράξουν οι πελάτες της που θα πάνε από το s23 ultra και θα καταλάβαιναν την διαφορά, μπορούσε όμως εύκολα να βγάλει και με τους δύο επεξεργαστές στην ευρώπη όπως έχει κάνει και παλαιότερα, αλλά δυστηχώς μόνο την τσέπη της κοιτάει και καλά κάνει αφού κορόιδα θα βρεί, εγώ πάντως έχω ξυπνήσει και επεξεργαστή exynos ποτέ και ας αλλάξω εταιρεία.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

O gen2 ήταν ότι καλύτερο παρουσιάστηκε τα τελευταία χρόνια. Πραγματικά η σειρά s23 ανεξαρτήτως μοντέλου σε συνδυασμό με το τελευταίο one Ui 6 ότι καλύτερο έχει βγάλει η θεία Σάμμυ. Μην ξεχνάμε όμως και τις βιαστικές κινήσεις της Qualcomm ( βλ. 888 & 808 και 810 παλιότερα ως πιο καραμπινάτες περιπτώσεις). 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, konakis said:

O gen2 ήταν ότι καλύτερο παρουσιάστηκε τα τελευταία χρόνια. Πραγματικά η σειρά s23 ανεξαρτήτως μοντέλου σε συνδυασμό με το τελευταίο one Ui 6 ότι καλύτερο έχει βγάλει η θεία Σάμμυ. Μην ξεχνάμε όμως και τις βιαστικές κινήσεις της Qualcomm ( βλ. 888 & 808 και 810 παλιότερα ως πιο καραμπινάτες περιπτώσεις). 

Το καλύτερο όμως δεν το συνεχίζει, ξαναγυρνάει στο παρελθόν, θα πουλήσει πάλι ακριβά, στοιχίζει φθηνότερα ο exynos,άρα μόνο την πάρτη της κοιτάει , ο πελάτης σε δεύτερη μοίρα. Και όσο για τον φίλο που ανέφερε 3 επεξεργαστές της snap να σας αναφέρω μια δήλωση που είχε κάνει η qualcom: εμείς κατασκευάζουμε γρήγορους επεξεργαστές που ζητάνε οι εταιρείες, αλλά και οι εταιρείες πρέπει να βάζουν καλύτερα συστήματα ψύξης. Αρα έχουμε, οικονομία στη μεμβράνη που κατήργησαν, οικονομία στο φορτιστή που κατάργησαν, οικονομία στα συστήματα ψύξης, με τελικό ζητούμενο μόνο το ΚΕΡΔΟΣ, και δεν τολμάει να βγάλει το s24ultra με exynos γιατί θα φάει το μεγαλύτερο κράξιμο στην ιστορία της καί όταν έχεις καλύτερο προιόν δεν βγαίνεις στη ζητιανά να βρείς snap.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο s23u δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο από θέμα θερμοκρασιών. Είχα την ευκαιρία να δουλέψω ταυτόχρονα για ένα μήνα περίπου το  s23 έκδοση 8/256 και το ουλτρα μου 12/512. Οι μεταξύ τους θερμοκρασιακές διαφορές σε ίδιες συνθήκες και διεργασίες ήταν minimum τρεις βαθμοί. Η δε απαγωγή θερμότητας μετά από κάποια απαιτητική ίδια χρήση στο δε ουλτρα έπεφτε άμεσα στο δε απλό έπρεπε να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Εδώ επιβεβαιώνεται ουσιαστικά το μεγαλύτερο σασί και ο όλος σχεδιασμός της συσκευής που βοηθά πολύ σε αυτό το κομμάτι ενώ στο μικρό λόγω κόμπακτ μεγέθους θυσιάζεται...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konakis said:

Πάντως στο s23u δεν έχω ξαναδεί κάτι παρόμοιο από θέμα θερμοκρασιών. Είχα την ευκαιρία να δουλέψω ταυτόχρονα για ένα μήνα περίπου το  s23 έκδοση 8/256 και το ουλτρα μου 12/512. Οι μεταξύ τους θερμοκρασιακές διαφορές σε ίδιες συνθήκες και διεργασίες ήταν minimum τρεις βαθμοί. Η δε απαγωγή θερμότητας μετά από κάποια απαιτητική ίδια χρήση στο δε ουλτρα έπεφτε άμεσα στο δε απλό έπρεπε να περάσει ένα εύλογο χρονικό διάστημα. Εδώ επιβεβαιώνεται ουσιαστικά το μεγαλύτερο σασί και ο όλος σχεδιασμός της συσκευής που βοηθά πολύ σε αυτό το κομμάτι ενώ στο μικρό λόγω κόμπακτ μεγέθους θυσιάζεται...

Φίλε μου μόνο μία προσωπική ερώτηση: αν έβγαζε το 24ultra με exynos θα το άλλαζες με το s23ultra πού έχεις και είσαι ενθουσιασμένος?

Link to comment
Share on other sites

Από την πολύχρονη εμπειρία στην ζωή μου, αυτό που έχω ως αρχή μου είναι το εξής απλό...ποτέ μην λες ποτέ για οποιοδήποτε θέμα. 

Συνεπώς μην έχοντας δοκιμάσει το τελευταίο επερχόμενο μοντέλο 24 ούλτρα δεν μπορώ φυσικά να έχω άποψη. Για αυτό που έχω όμως είναι όπως έγραψες κι εσύ ότι καλύτερο έχω δουλέψει σε Samsung. 

Μέχρι τον Σεπτέμβριο αποκλείεται να το το έχω αλλάξει πάντως με βάση την λογική και τα θέλω μου. Έχει και πολύ μέλλον από θέμα εγγύησης συνεπώς βλέποντας και κάνοντας...γενικότερα δεν αλλάζω εύκολα συσκευές όταν ικανοποιούν τα θέλω μου. Έψαχνα λόγου χάρη συσκευή με υψηλή φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο με πλούσια οθόνη ευανάγνωστη και όσον το δυνατόν να μην ανεβάζει θερμοκρασίες δίχως να καίγομαι για πενάκι ή τόσο για θέματα φωτογραφίας. Το βρήκα σε προσιτή τιμή και το πήρα. Άλλος μπορεί να έχει άλλες προτεραιότητες κ.ο.κ. μην ξεχνάμε ότι το νέο ούλτρα εικάζεται ότι θα έχει φλατ οθόνη που κάποιοι το περιμένουν πως και πως και πόσα άλλα μπορούμε να αναφέρουμε. Το σίγουρο είναι ότι σε συνδυασμό με το Snapdragon chipset η συσκευή θα πουλήσει πάλι πολύ καλά πιστεύω και ναι ούτε εγώ προτιμώ τους Exynos...αυτά! 👋☺️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, konakis said:

Από την πολύχρονη εμπειρία στην ζωή μου, αυτό που έχω ως αρχή μου είναι το εξής απλό...ποτέ μην λες ποτέ για οποιοδήποτε θέμα. 

Συνεπώς μην έχοντας δοκιμάσει το τελευταίο επερχόμενο μοντέλο 24 ούλτρα δεν μπορώ φυσικά να έχω άποψη. Για αυτό που έχω όμως είναι όπως έγραψες κι εσύ ότι καλύτερο έχω δουλέψει σε Samsung. 

Μέχρι τον Σεπτέμβριο αποκλείεται να το το έχω αλλάξει πάντως με βάση την λογική και τα θέλω μου. Έχει και πολύ μέλλον από θέμα εγγύησης συνεπώς βλέποντας και κάνοντας...γενικότερα δεν αλλάζω εύκολα συσκευές όταν ικανοποιούν τα θέλω μου. Έψαχνα λόγου χάρη συσκευή με υψηλή φωτεινότητα κάτω από τον ήλιο με πλούσια οθόνη ευανάγνωστη και όσον το δυνατόν να μην ανεβάζει θερμοκρασίες δίχως να καίγομαι για πενάκι ή τόσο για θέματα φωτογραφίας. Το βρήκα σε προσιτή τιμή και το πήρα. Άλλος μπορεί να έχει άλλες προτεραιότητες κ.ο.κ. μην ξεχνάμε ότι το νέο ούλτρα εικάζεται ότι θα έχει φλατ οθόνη που κάποιοι το περιμένουν πως και πως και πόσα άλλα μπορούμε να αναφέρουμε. Το σίγουρο είναι ότι σε συνδυασμό με το Snapdragon chipset η συσκευή θα πουλήσει πάλι πολύ καλά πιστεύω και ναι ούτε εγώ προτιμώ τους Exynos...αυτά! 👋☺️

Το ότι θα πουλήσει με flat οθονη και snap είναι αναφισβήτητο , μην θάβεις όμως τα άλλα δύο, εκτός αν θέλεις να προκαλέσεις όλους να πάνε στο s24ultra.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Δεν προκαλώ κανέναν αγαπητέ,ο καθένας κάνει τις επιλογές του με τις δικές του προτεραιότητες... μέγεθος συσκευής κλπ

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, konakis said:

Δεν προκαλώ κανέναν αγαπητέ,ο καθένας κάνει τις επιλογές του με τις δικές του προτεραιότητες... μέγεθος συσκευής κλπ

Δέν πήγαινε σε εσένα το προκαλώ, στην samsung απευθυνόταν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το S23 Plus όσο αναφορά την μπαταρία τα πάει περίφημα!! Έχω κλείσει ένα 24 ώρο με πλήρη φόρτιση, τώρα έχω υπόλοιπο 75% μπαταρία και SOT 3 ώρες....Από σπιρτάδα δε το κάτι άλλο, βούτυρο ότι και αν κάνω!! Δεν περιμένω σε καμία περίπτωση να έχει τέτοιους χρόνους το S24 Plus...εκτός αν έχουν κάνει κανένα θαύμα με τον exynos φέτος!!! 

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες από πού να κάνω αγορά το s23+; Υπάρχει κάπου προφορά; Μήπως να περιμένω να βγει το s24 πρώτα; Επίσης έχει παιδικές αρρώστιες ή λειτουργούν όλα ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, arma said:

Λεβέντες από πού να κάνω αγορά το s23+; Υπάρχει κάπου προφορά; Μήπως να περιμένω να βγει το s24 πρώτα; Επίσης έχει παιδικές αρρώστιες ή λειτουργούν όλα ρολόι;

Καμια παιδικη αρρωστια καμια παιδικη ασθενεια τωρα που το αγοραζεις δυσκολο πολυ αν μου το ελεγες 2 εβδομαδες νωριτερα σιγουρα στο you θα σου ελεγα τωρα skrouz best price και να βγει δεν προκειται να γινει καμια φοβερη πτωση τιμης

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, arma said:

Πόσο είχε δηλαδή στο you ; θα περιμένω αν είναι την έλευση s24

Κοιτα το ειχε 949 ευρω το 8/256 και θα επερνες δωρο καρτα 150 ευρω για αγορες στο σουπερμαρκετ η οπου αλλου θελεις καλη προσφορα...νομιζω τωρα δεν αξιζει αλλα για περιμενε ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arma said:

Πόσο είχε δηλαδή στο you ; θα περιμένω αν είναι την έλευση s24

Πάρτο από εδώ, είχα ψωνίσει παλαιότερα ενα tablet samsung καλό μαγαζί:   https://electrolleti.gr/shop/877437D, διαφορετικά απο εδώ πού έχει και φυσικό κατάστημα αν είσαι αθήνα:  https://mr-mobile.gr/shop/samsung-galaxy-s23-5g-256gb-phantom-black-2/

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...