Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια στην 6.1 γιατί εφυγαν καποια χαρακτηριστικα για παράδειγμα στο always on display δεν υπαρχει πουθενα να ρυθμίζεις φωτεινότητα όπως παλιά σε εσάς υπαρχει?Screenshot_20240423_231602_AlwaysOnDisplay.thumb.jpg.d81f28a566966582997a4799e727338b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ δεν βλέπω κάτι μεμπτό, όλα καλά όπως με το τελευταίο πρόσφατο update. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, panos93gr said:

Παιδια στην 6.1 γιατί εφυγαν καποια χαρακτηριστικα για παράδειγμα στο always on display δεν υπαρχει πουθενα να ρυθμίζεις φωτεινότητα όπως παλιά σε εσάς υπαρχει?Screenshot_20240423_231602_AlwaysOnDisplay.thumb.jpg.d81f28a566966582997a4799e727338b.jpg

Κατέβασε το GoodLock και έπειτα το LockStar και από εκεί θα βρεις τη ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pns_znts said:

Κατέβασε το GoodLock και έπειτα το LockStar και από εκεί θα βρεις τη ρύθμιση.

απ το play store ή το Galaxy store ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sleep said:

απ το play store ή το Galaxy store ?

Απο το Galaxy Store . δεν υπαρχει Good Lock στο Play Stre. 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Εχθές με την έντονη σκόνη και τον πορτοκαλί ουρανό προσπάθησα να αποτύπωσω τον ουρανό και το κινητό τον έβγαζε καθαρό. Σαν να μην είχε σκόνη. Ενώ ένα xiaomi των 250€ έβγαζε τον ουρανό ακριβώς όπως ήταν. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Εχθές με την έντονη σκόνη και τον πορτοκαλί ουρανό προσπάθησα να αποτύπωσω τον ουρανό και το κινητό τον έβγαζε καθαρό. Σαν να μην είχε σκόνη. Ενώ ένα xiaomi των 250€ έβγαζε τον ουρανό ακριβώς όπως ήταν. 

Και εγω χθες εβγαλα φωτο.  κανονικα αποτυπωθηκαν, πορτοκαλι πορτοκαλι βγηκε ο ουρανος. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, DjTony said:

Εχθές με την έντονη σκόνη και τον πορτοκαλί ουρανό προσπάθησα να αποτύπωσω τον ουρανό και το κινητό τον έβγαζε καθαρό. Σαν να μην είχε σκόνη. Ενώ ένα xiaomi των 250€ έβγαζε τον ουρανό ακριβώς όπως ήταν. 

Σε τέτοιες περιπτώσεις παίξε με manual mode καλύτερα ή στο αυτόματο κατέβασε το  exposure με το ταπ στην οθόνη...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, DjTony said:

Εχθές με την έντονη σκόνη και τον πορτοκαλί ουρανό προσπάθησα να αποτύπωσω τον ουρανό και το κινητό τον έβγαζε καθαρό. Σαν να μην είχε σκόνη. Ενώ ένα xiaomi των 250€ έβγαζε τον ουρανό ακριβώς όπως ήταν. 

Συμφωνώ. Όταν έκανα ζουμ, φαινόταν πορτοκάλι. Όταν τραβαγα με το 1x, έβγαινε ένα χρώμα καμιά σχέση με αυτό που έβλεπε το μάτι μου. Τουλαχιστον απαράδεκτο για ναυαρχίδα. Υπόψη ότι δοκίμασα και με expert raw. Εν τω μεταξύ το galaxy a33 της μάνας μου, έβγαζε ακριβώς όπως ήταν τον ουρανό. Τι στο διάολο έχουν κάνει; Ο αλγόριθμος ή ο αισθητήρας φταίει;

1 minute ago, konakis said:

Σε τέτοιες περιπτώσεις παίξε με manual mode καλύτερα ή στο αυτόματο κατέβασε το  exposure με το ταπ στην οθόνη...

Το έκανα. Αλλά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται συσκευές των 200 ευρώ να βγάζουν τον ουρανό όπως τον βλέπει το μάτι....μιλάμε για galaxy α33 και Redmi note 8 pro...αν είναι δυνατόν...

2 ώρες πριν, gsa1967 said:

Και εγω χθες εβγαλα φωτο.  κανονικα αποτυπωθηκαν, πορτοκαλι πορτοκαλι βγηκε ο ουρανος. 

Το scene optimizer το έχεις on η off?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Οι αλγόριθμοι φταίνε αγαπητέ, δυστυχώς έχει χαθεί η μπάλα πια και η αιτία είναι μία...όλοι ασχολούνται και θέλουν να έχουν το καλύτερο δυνατό νυχτερινό αποτέλεσμα ...να κάνουν τη νύχτα μέρα και με τον λιγότερο δυνατό θόρυβο ταυτόχρονα οπότε οι αλγόριθμοι είναι "σχεδιασμένοι " να έχουν πιο "επιθετική" απόδοση με υπέρ έκθεση άρα αλλοίωση και μη σωστή αποτύπωση σε κάποιες περιπτώσεις την μέρα....

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, konakis said:

Οι αλγόριθμοι φταίνε αγαπητέ, δυστυχώς έχει χαθεί η μπάλα πια και η αιτία είναι μία...όλοι ασχολούνται και θέλουν να έχουν το καλύτερο δυνατό νυχτερινό αποτέλεσμα ...να κάνουν τη νύχτα μέρα και με τον λιγότερο δυνατό θόρυβο ταυτόχρονα οπότε οι αλγόριθμοι είναι "σχεδιασμένοι " να έχουν πιο "επιθετική" απόδοση με υπέρ έκθεση άρα αλλοίωση και μη σωστή αποτύπωση σε κάποιες περιπτώσεις την μέρα....

Έχεις δίκιο δυστυχώς...πάντως σε iphone δε νομίζω ότι παίζει σε τέτοιον βαθμό...

26 minutes ago, konakis said:

Σε τέτοιες περιπτώσεις παίξε με manual mode καλύτερα ή στο αυτόματο κατέβασε το  exposure με το ταπ στην οθόνη...

Γενικά έχω δει ότι  η βελτιστοποίηση σκηνής κάνει μεγάλη ζημιά σε κάποιες περιπτώσεις 

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, DjTony said:

Εχθές με την έντονη σκόνη και τον πορτοκαλί ουρανό προσπάθησα να αποτύπωσω τον ουρανό και το κινητό τον έβγαζε καθαρό. Σαν να μην είχε σκόνη. Ενώ ένα xiaomi των 250€ έβγαζε τον ουρανό ακριβώς όπως ήταν. Και εμένα με ένα φθηνό tcl το ίδιο.ελαχιστο προτκοκαλι.οσο tap και αν έκανα.ισως θα έπρεπε να παίξω με τις ρυθμίσεις.

IMG_20240423_190045.jpg

IMG_20240423_190116.jpg

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Σας έβαλα τη φωτογραφία τραβηγμένη από ένα xiaomi της κακιάς ώρας. Τη δική μου δε τη βάζω καν. Παραλίγο να βγάλει φωτογραφία ότι έχουμε λιακάδα ενώ είχε έρθει η συντέλεια.. 

IMG-20240423-WA0002.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το παρατηρησα αυτο χθες, οντως ο ουρανος φαινοταν σαν μια κανονικη μερα.

Εβγαλα βιντεο και τραβηξα απο εκει μια φωτο και βγηκε καλυτερα.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Συμφωνώ. Όταν έκανα ζουμ, φαινόταν πορτοκάλι. Όταν τραβαγα με το 1x, έβγαινε ένα χρώμα καμιά σχέση με αυτό που έβλεπε το μάτι μου. Τουλαχιστον απαράδεκτο για ναυαρχίδα. Υπόψη ότι δοκίμασα και με expert raw. Εν τω μεταξύ το galaxy a33 της μάνας μου, έβγαζε ακριβώς όπως ήταν τον ουρανό. Τι στο διάολο έχουν κάνει; Ο αλγόριθμος ή ο αισθητήρας φταίει;

Το έκανα. Αλλά θέλω να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται συσκευές των 200 ευρώ να βγάζουν τον ουρανό όπως τον βλέπει το μάτι....μιλάμε για galaxy α33 και Redmi note 8 pro...αν είναι δυνατόν...

Το scene optimizer το έχεις on η off?

off το εχω.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, DjTony said:

Σας έβαλα τη φωτογραφία τραβηγμένη από ένα xiaomi της κακιάς ώρας. Τη δική μου δε τη βάζω καν. Παραλίγο να βγάλει φωτογραφία ότι έχουμε λιακάδα ενώ είχε έρθει η συντέλεια.. 

IMG-20240423-WA0002.jpg

Τραγικό, δεν υπάρχει δικαιολογία σε συσκευές τέτοιου κόστους. Παρατήρησα ελαφρώς καλύτερο αποτέλεσμα σε pro mode αλλά και πάλι...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε η φωτογραφία του S23 Ultra. Δεν είναι ίδιο μέρος με την άλλη μιας και δεν ήμασταν μαζί με τον φίλο μου. Ο ουρανός βγαίνει γαλάζιος όμως ενώ ήταν πορτοκαλί. Καμιά σχέση. 

20240423_185243.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Τραγικό, δεν υπάρχει δικαιολογία σε συσκευές τέτοιου κόστους. Παρατήρησα ελαφρώς καλύτερο αποτέλεσμα σε pro mode αλλά και πάλι...

Έπαιξες με το WB ? Γιατί κ σε pro mode μπαίνει στο αυτόματο.  Όχι ότι δικαιολογεί την samsung αυτό αλλά κ εμείς από αυτή ζητάμε να βγάλουμε με το 100χ το φεγγάρι κ αυτή μας το δίνει 😁

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, challenge143 said:

Έπαιξες με το WB ? Γιατί κ σε pro mode μπαίνει στο αυτόματο.  Όχι ότι δικαιολογεί την samsung αυτό αλλά κ εμείς από αυτή ζητάμε να βγάλουμε με το 100χ το φεγγάρι κ αυτή μας το δίνει 😁

Όταν επαιξα, σιγά σιγά το έφερα πιο κοντά στην πραγματικότητα. Αλλά και πάλι δε δέχομαι το Redmi note 8 να βγάζει αυτό που βλέπει το μάτι...δεν καταλαβαίνω πάντως την ύπαρξη expert raw και pro mode, αν είναι να εμπλέκεται πάλι ο αλγόριθμος. Κανονικά στο pro mode θα έπρεπε να είναι εντελώς natural η φωτό 

Το περίεργο ήταν πως όταν τραβαγα με ζουμ μέσω του τηλεφακου, αποτυπωνόταν ο ουρανός ακριβώς όπως είναι!

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 6:37 ΠΜ, thabull said:

Να υποθέσω ότι πριν απεγκαταστήσεις την εφαρμογή έκανες clear cache και  clear memory?

εγινε clear cache , απεγκατεστησα την εγαρμογη και την ξαναπερασα. μολις την ανοιξα ειχε μεσα μια καρτα μου (αυτη που ειχε κρατησει παλια ) και παω να περασω νεα και δεν περασε τιποτα. δεν ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά νωρίς ήρθε πρόσφατα η ενημέρωση Google play Απριλίου!! Μαζί με το τελευταίο update πλήρες ενημερωμένο το τηλεφωνάκι...μια χαρά υποστήριξη και για περσινό μοντέλο. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...