Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Αυτό που το έχετε όσοι δεν έχετε κανένα πρόβλημα?

 

Screenshot_20240220_223822_Wi-Fi Calling.jpg

Δίκτυα κινητής. Να μπαίνει το WiFi calling μόνο σε έκτακτη ανάγκη 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά σήμερα χρειάστηκα κι εγώ την υπηρεσία WiFi calling 📞 =📱 σε δίκτυο νόβα που έπεσε σήμερα στην περιοχή μου, δίχως σήμα. Ενεργοποίηση μέσω του μενού την επιλογή WiFi calling στην δουλειά μου όλα κομπλέ τρεις κλήσεις που χρειάστηκα να κάνω  και με πήραν κιόλας όλα κανονικά. 

Screenshot_20240221_104318_One UI Home.jpg

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το ρωταω και εδω για στο νημα του s21 fe δεν βλεπω κινηση

 

 

 

για βοηθήστε γιατί θα τρελαθούμε.. έχω αγοράσει  ακουστικά bt soundpeats air3, air4 lite και soundcore R50i αλλά δοκίμασα και με  τα τελευταία airpods. μετά την αναβάθμιση σε Android 14 (?)  δεν μπορώ να απαντήσω με το double tap που έχουν τα ακουστικά (τα airpods πατάς το κορμό του) μόνο όταν είναι ενεργό το do not disturb! μόλις το βγάλω όλα οκ.. δεν μπορεί 3 εταιρείες να μην δουλεύουν. μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει; και με ποιο ακουστικό να μας πει; ευχαριστώ 

μήπως έχει αλλάξει με το  android 14 οι άδειες; δηλαδή εάν έχεις do not disturb ενεργό να μην μπορείς να απαντήσεις γιατί αφού το έχεις ενεργό δεν θες να απαντήσεις; για δοκιμάστε και πείτε μου

 

σημερα εκανα -τζαμπα- και  factory reset αλλα παλι τα ιδια ...δεν μπορω να απαντησω με ακουστικο bluetooth εαν ειναι ενεργο το do not disturb! δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει!εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα ακουστικα απο 3 διαφορετικες μαρκες ,ακομα και τα air pods τα τελευταια

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα χαρακτηριστικά ΑΙ που έχει η σειρά 24 θα έρθει και στην 23 και σε όλες τις άλλες συσκευές...για άλλη μια φορά αισθάνομαι δικαιωμένος που μένω στο 23 ultra αν και δεν θα πήγαινα για αυτόν τον λόγο σε αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Konstantine73 said:

Όλα τα χαρακτηριστικά ΑΙ που έχει η σειρά 24 θα έρθει και στην 23 και σε όλες τις άλλες συσκευές...για άλλη μια φορά αισθάνομαι δικαιωμένος που μένω στο 23 ultra αν και δεν θα πήγαινα για αυτόν τον λόγο σε αναβάθμιση...

ποτε ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

On 13/2/2024 at 11:52 ΠΜ, lagoudakis said:

μολις εσκασε...λογικα η επομενη θα ειναι η 6.1

Screenshot_20240213_114604_Software update.jpg

Παιδιά καλησπέρα. Μία βοήθεια παρακαλώ. Υπάρχει τρόπος, μια ρουτίνα ας πούμε να αλλάζει σε συγκεκριμένη ώρα η ρύθμιση της οθόνης από έντονη σε φυσική;; 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jtgiannis said:

Παιδιά καλησπέρα. Μία βοήθεια παρακαλώ. Υπάρχει τρόπος, μια ρουτίνα ας πούμε να αλλάζει σε συγκεκριμένη ώρα η ρύθμιση της οθόνης από έντονη σε φυσική;; 

Εχει όλα τα άλλα της οθόνης εκτός από αυτό που θες.οποτε όχι δεν 

Screenshot_20240222_181632_Modes and Routines.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Andreaszel said:

Εχει όλα τα άλλα της οθόνης εκτός από αυτό που θες.οποτε όχι δεν 

Screenshot_20240222_181632_Modes and Routines.jpg

Μμμ, έχεις δίκιο, κρίμα... 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2024 at 9:55 ΠΜ, ilka71 said:

το ρωταω και εδω για στο νημα του s21 fe δεν βλεπω κινηση

 

 

 

για βοηθήστε γιατί θα τρελαθούμε.. έχω αγοράσει  ακουστικά bt soundpeats air3, air4 lite και soundcore R50i αλλά δοκίμασα και με  τα τελευταία airpods. μετά την αναβάθμιση σε Android 14 (?)  δεν μπορώ να απαντήσω με το double tap που έχουν τα ακουστικά (τα airpods πατάς το κορμό του) μόνο όταν είναι ενεργό το do not disturb! μόλις το βγάλω όλα οκ.. δεν μπορεί 3 εταιρείες να μην δουλεύουν. μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει; και με ποιο ακουστικό να μας πει; ευχαριστώ 

μήπως έχει αλλάξει με το  android 14 οι άδειες; δηλαδή εάν έχεις do not disturb ενεργό να μην μπορείς να απαντήσεις γιατί αφού το έχεις ενεργό δεν θες να απαντήσεις; για δοκιμάστε και πείτε μου

 

σημερα εκανα -τζαμπα- και  factory reset αλλα παλι τα ιδια ...δεν μπορω να απαντησω με ακουστικο bluetooth εαν ειναι ενεργο το do not disturb! δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει!εχω δοκιμασει 3 διαφορετικα ακουστικα απο 3 διαφορετικες μαρκες ,ακομα και τα air pods τα τελευταια

δεν μπορει καποιος να δοκιμασει να μου πει ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ilka71 said:

δεν μπορει καποιος να δοκιμασει να μου πει ρε παιδια?

Φίλε μου μόλις το δοκίμασα σε S23+ με τα JBL Live Pro 2 και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν είναι θέμα των ακουστικών αλλά του κινητού. Και δεν ξέρω αν έχει γίνει επίτηδες έτσι απο τη Samsung ή έιναι κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να παίξετε με την άδεια του "Μην ενοχλείτε"?

Επίσης, τα λογισμικά λειτουργούν κάπως "επιθετικα" ως προς τις bt συνδέσεις και θα πρέπει να δώσεις δικαίωμα σε όλες τις άδειες σχεδόν.

 

Screenshot_20240223_151334_Settings.jpg

Edited by Kostas_Ts_86
Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έκανα πρόγραμμα cosmote με απεριόριστα data δεν έχω ξαναδεί ένδειξη 5G,μονο 4G+

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, metalmike said:

Φίλε μου μόλις το δοκίμασα σε S23+ με τα JBL Live Pro 2 και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Δεν είναι θέμα των ακουστικών αλλά του κινητού. Και δεν ξέρω αν έχει γίνει επίτηδες έτσι απο τη Samsung ή έιναι κάποιο bug.

ευχαριστω,αι σιχτηρ και νομιζα οτι μονο σε εμενα γινεται!τζαμπα εκανα επαναφορα και εχω και 150 εφαρμογες!

1 hour ago, Kostas_Ts_86 said:

Έχετε δοκιμάσει να παίξετε με την άδεια του "Μην ενοχλείτε"?

Επίσης, τα λογισμικά λειτουργούν κάπως "επιθετικα" ως προς τις bt συνδέσεις και θα πρέπει να δώσεις δικαίωμα σε όλες τις άδειες σχεδόν.

 

Screenshot_20240223_151334_Settings.jpg

οκ τωρα στο do not disturb πχ δεν ξερω ποια αδεια ειναι για το bt .πολλες ειναι "γκριζαρισμενες" ενεργες

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ilka71 said:

ευχαριστω,αι σιχτηρ και νομιζα οτι μονο σε εμενα γινεται!τζαμπα εκανα επαναφορα και εχω και 150 εφαρμογες!

οκ τωρα στο do not disturb πχ δεν ξερω ποια αδεια ειναι για το bt .πολλες ειναι "γκριζαρισμενες" ενεργες

Βγάλε κανένα screenshot να δούμε τι έχει.

Δυστυχώς, δεν έχω bt ακουστικά για να σε βοηθήσω συγκεκριμένα...

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Βγάλε κανένα screenshot να δούμε τι έχει.

Δυστυχώς, δεν έχω bt ακουστικά για να σε βοηθήσω συγκεκριμένα...

στο do not disturb εχει αυτα.μπα δεν πρεπει να φαινονται ε?ειναι πολυ μικρα.θα δω να τα βγαλω λιγα λιγα   https://mega.nz/file/3RgwiCKQ#Cq2dC1aehpCUPgEtaTJWySt3E6quXMfRJIkHHWbhQEk

myphone.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ilka71 said:

στο do not disturb εχει αυτα.μπα δεν πρεπει να φαινονται ε?ειναι πολυ μικρα.θα δω να τα βγαλω λιγα λιγα   https://mega.nz/file/3RgwiCKQ#Cq2dC1aehpCUPgEtaTJWySt3E6quXMfRJIkHHWbhQEk

myphone.jpg

Θα βγάλω άκρη, μην παιδεύεσαι!

7 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Θα βγάλω άκρη, μην παιδεύεσαι!

Ερώτηση: υπάρχει εφαρμογή εγκατεστημενη στο κινητό σου για τα ακουστικά?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, bardull said:

Από τότε που έκανα πρόγραμμα cosmote με απεριόριστα data δεν έχω ξαναδεί ένδειξη 5G,μονο 4G+

Στείλε 5G στο 1333 και κάνε reboot.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Εδώ και 10 μέρες έχω προβλήματα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

Αυτή η εφαρμογή ,"χώρος αποθήκευσης επαφών" ξέρει κάποιος τι είναι ?

Screenshot_20240223_212235_Device care.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, madmax75t said:

Καλησπέρα 

Εδώ και 10 μέρες έχω προβλήματα με την κατανάλωση της μπαταρίας.

Αυτή η εφαρμογή ,"χώρος αποθήκευσης επαφών" ξέρει κάποιος τι είναι ?

Screenshot_20240223_212235_Device care.jpg

Nομιζω έχει να κάνει με τον συγχρονισμό των επαφών στο λογαριασμό google 

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λέει φίλος από πάνω. Αν το χρειάζεσαι, βάλτο σε περιορισμό. Αν δεν το χρειάζεσαι, απενεργοποιησε το.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Kostas_Ts_86 said:

Θα βγάλω άκρη, μην παιδεύεσαι!

Ερώτηση: υπάρχει εφαρμογή εγκατεστημενη στο κινητό σου για τα ακουστικά?

για τα soundpeats κα τα soundcore ναι αλλα το εκανε και με τα νεα airpods με type c που δεν εχω εφαρμογη για αυτα.τι σκεφτεσαι?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:

για τα soundpeats κα τα soundcore ναι αλλα το εκανε και με τα νεα airpods με type c που δεν εχω εφαρμογη για αυτα.τι σκεφτεσαι?

Έχω την εντύπωση ότι είναι θέμα δικαιωμάτων/ προσβάσεων.

Στο μενού Ειδική πρόσβαση που εστειλα το μεσημέρι, υπάρχει η κατηγορία Πρόσβαση στις Ειδοποιήσεις. Εκεί θα βρεις την ή τις εφαρμογές των bt. Άνοιξε τα διακοπτακια. Μετά δωσε στις εφαρμογές ΟΛΑ τα δικαιώματα...ο,τι είναι διαθέσιμο.

Τέλος, βαλτες στο Χωρίς περιορισμό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...