Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να αναφέρω και εγώ φοράω το ίδιο γυαλί έχω 5-6 θήκες spigen και 1 ESR αυτή με το stant από πίσω συν άλλες 3 γνήσιες τις samsung αλλάζω θήκες συνέχεια μπορεί και κάθε μέρα άλλες φορες ανά μια βδομάδα το γυαλί εδώ και 11 μήνες που το έχω βάλει δεν έχει σηκωθεί καθόλου κανένα πρόβλημα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MAFAdo said:

Καλησπερα στην παρεα μολις εσκασε ενημερωσω google play 70 mb

E και?

On 8/2/2024 at 12:01 ΠΜ, Konstantine73 said:

Ε τότε εγώ έχω άλλη συσκευή και άλλο tempered glass - αλλιώς δεν εξηγείται...

Άμα δεν ξέρεις να περνάς ενα γυαλί δεν σου φταίει κανείς

 

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Για προστασία οθόνης έχω μια ζελατίνα της ringke όπου στα πλάγια σκοτείνιαζει η οθόνη για να μην την βλέπουν οι διπλανοί. Το πρόβλημα με αυτή είναι ότι η οθόνη φαίνεται όντως σαν μια χάλια lcd, και όχι σαν amoled , όπου τώρα οι γωνίες θέασης είναι περιορισμένες. 

Παλιά είχα βάλει ζελατίνα της ringke διαφανη τελείως,  αλλά με το βάλε βγάλε διαφόρων θηκών,  αρχιζε να ξεκολλάει σε άκρες. Με αυτή τη σκοτεινή που έχω τώρα δεν έχω θέμα, είναι πολύ σφιχτή. Για αυτό άραγε και μέσα στη συσκευασία είχε μια ζελατίνα, ενώ στον τύπο της διαφανής βάζουν δύο. 

Ήδη πέρασαν δέκα μήνες από τότε που το εχω, η τιμή σαν μεταχειρισμένο χάσει περίπου 500€ από αυτή που το αγόρασα,  και το εχω σε αριστη αριστη κατασταση. Λέω από έδω και πέρα, αν το κρατήσω, να το κυκλοφορώ γυμνό, ως προς την οθόνη.  Δεν μου έχει πέσει ποτέ κατω. Αν μου έπεφτε, έτσι και αλλιώς η ζελατίνα δεν θα το προστάτευε. Πιο πολύ για τις αραχνιες την έχω. Βλέπω κινητά 10ετιας και 20ετιας οι οθόνες τους να είναι σε άριστη κατάσταση.  

Γιατί τόσος πανικός με τη προστασία οθονης. Το κράτησα καινούριο δέκα μήνες και τι καταλαβα; Έχασα 500€. Αν το πούλαγα στους 3 μήνες με αραχνιες στην οθονη, πάλι 500 ευρώ θα έχανα..  😞  

Σημειωση: 8/256 έκδοση 700-750 παίζει η λογική τιμή.. δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Arian13 said:

Επειδή σου έκανα dislike και παρεξηγήθηκες και έστειλες και προσωπικό μήνυμα, ας απαντήσω και εγώ.. Εχώ 3 θήκες και whitestone εδώ και 3 μήνες και τις αλλάζω χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Οπότε για να σου απαντήσω στο στυλ σου, καλά ότι πεις.. 

Μάλλον ο αριθμός στο νικνέιμ σου υποδηλώνει την ηλικία σου!

Και στο δικό μου και σε ενός φίλου με θήκη spigen Όταν την αφαιρέσαμε για δεύτερη φορά άνοιξε από πάνω δεξιά τον dome glass, Παρόλες τις προσπάθειες με το δάχτυλο να το σουλουπώσουμε Έμεινα και εγώ και αυτός μη υδρατμούς επάνω δεξιά…

Το προσωπικό μήνυμα -  είναι ξέρεις προσωπικό μήνυμα! Εξού και στην αρχή του post μου το σχολιο που κάνω!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kostas197 said:

Επίσης τέλεια θήκη σε όλα τα επίπεδα 

Αυτήν φοραω τωρα

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
€5.84  42%OFF | Samsung Galaxy S24 S21 Ultra Case Carbon Fiber Pattern Back Cover for Galaxy S23 S20 S22 Ultra S10 note 10 Plus 20 Ultra s21FE
https://a.aliexpress.com/_Ez5Nrmd

Είναι ολόιδια με την την nillkin που έχω, όντος ωραία θήκη, οποίος δεν θέλει να μπλέξει με Amazon ας την googlarei με το όνομα nillkin 

Link to comment
Share on other sites

@costsa41 έκανες μετάβαση σε 24u ή παρέμεινες με το 23αρι; 

Δεν το κρύβω πως μου προκαλεί  ενθουσιασμό το τηλεφωνάκι μας ακόμα και σήμερα ειδικά τώρα που χρειάστηκε να το αποχωριστώ για μερικές μέρες λόγω extreme καταστάσεων δεν ήθελα να έχω μαζί μου κάτι πολύ ακριβό στους χώρους που κινήθηκα τελευταία, από χθες πάλι μαζί του...η όλη του εμπειρία χρήσης είναι απολαυστική όπως και η μπαταρία του παραμένει δύναμη

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Spigen Ultra Hybrid Zero One Back Cover ωραία εμφανισιακά αλλά πίσω στις κάμερες είναι ίσα δεν αφήνει κενό για προστασία 

20240209_103333.jpg

20240209_103256.jpg

20240209_103245.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Andreaszel said:

Spigen Ultra Hybrid Zero One Back Cover ωραία εμφανισιακά αλλά πίσω στις κάμερες είναι ίσα δεν αφήνει κενό για προστασία 

20240209_103333.jpg

20240209_103256.jpg

20240209_103245.jpg

Καλημέρα την αγόρασα και εγώ χθες πολύ όμορφη καλορίζικη 

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, andreas443 said:

Καλημέρα την αγόρασα και εγώ χθες πολύ όμορφη καλορίζικη 

Χτες μου ήρθε κ εμένα😁

Link to comment
Share on other sites

παιδες ειναι μαλακη σαν θηκη;;;;επισης ποσο χρονο εκανε να σας ερθει;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, lagoudakis said:

παιδες ειναι μαλακη σαν θηκη;;;;επισης ποσο χρονο εκανε να σας ερθει;

Παραγγελία προχτές χθες ήρθε σε μένα...εννοείς το βάλε βγαλε??σκληρές μου φαίνονται όλες..έχω κ κάτι άλλες spigen ...η ψυχή μου με πιάνει στο βγαλε 😆😆

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω...στο δικό μου στα κάτω άκρα πάνω σημεία από την σκληρή διάφανη έχει ένα ελαφρύ ξεφλούδισμα από το βάλε βγάλε δεν το είχα δει, δεν είχα δώσει σημασία...με μεγενθυτικό φακό επαληθεύτηκαν οι φόβοι μου... έκτοτε μόνο μια μαλακή μαύρη σιλικόνης με ωραία αίσθηση έχω καθιερώσει και την γνήσια επίσης σιλικόνης Blue navy 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, konakis said:

Σε καταλαβαίνω...στο δικό μου στα κάτω άκρα πάνω σημεία από την σκληρή διάφανη έχει ένα ελαφρύ ξεφλούδισμα από το βάλε βγάλε δεν το είχα δει, δεν είχα δώσει σημασία...με μεγενθυτικό φακό επαληθεύτηκαν οι φόβοι μου... έκτοτε μόνο μια μαλακή μαύρη σιλικόνης με ωραία αίσθηση έχω καθιερώσει και την γνήσια επίσης σιλικόνης Blue navy 

Ωχ.για τετοια ειμαστε τωρα..😆δεν έχω παρατηρήσει ξεφλούδισμα προς το παρόν...αλλά είναι δράμα...πολύ σκληρές σχεδόν όλες αυτές 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Andreaszel said:

Παραγγελία προχτές χθες ήρθε σε μένα...εννοείς το βάλε βγαλε??σκληρές μου φαίνονται όλες..έχω κ κάτι άλλες spigen ...η ψυχή μου με πιάνει στο βγαλε 😆😆

ευχαριστω για την απαντηση,εχω ενα θεμα με τις σκληρες μην κανω ζημια γιατι περιπου μια φορα την εβδομαδα τις αλλαζω για την αλλαγη,βασικα εχω παρει τις μαμα σιλικονης σε ολα τα χρωματα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης,λιγο χνουδι κολαει αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, lagoudakis said:

ευχαριστω για την απαντηση,εχω ενα θεμα με τις σκληρες μην κανω ζημια γιατι περιπου μια φορα την εβδομαδα τις αλλαζω για την αλλαγη,βασικα εχω παρει τις μαμα σιλικονης σε ολα τα χρωματα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης,λιγο χνουδι κολαει αλλα οκ

Δεν αλλάζω συχνά αλλά όπως κ ο φίλος πιο πάνω κάνουν μάλλον ζημιά...στην επόμενη αλλαγή που θ κάνω θα ρίξω μια ματιά...άσχετο...μιας κ ήμουν έξω Χτες στη βονταφον μπήκα να δω το 24...μου άρεσε που ήταν πιο πλατύ...το ζουμ με τις κάμερες το είχε κ αυτό...τα χρώματα κάνανε μπαμ ..Έχει διαφορά με το 23 αλλά όχι κάτι που εμένα θα ενοχλούσε κ γρήγορα κανεις συνηθίζει πιστεύω...δεν έκατσα πολύ...2 λεπτά κ βγήκα μη μου μπαίνουν κ ιδέες 😆😆

Link to comment
Share on other sites

Μακριά και αγαπημένοι...κάθε καινούργιο προκαλεί δέλεαρ όπως και να το κάνουμε ✌️😁

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

λογικο κατι νεο να μας ξεσηκωνει,μικρα παιδια ειμαστε....στο καπακι 2 ποτηρια νερο με οζον και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, konakis said:

Σίγουρα εντυπωσιακή τραβάει το βλέμμα με την μία ✌️

Μα καθόλου όμως...

Για το συγκεκριμένο κινητό προτιμάω τις μονόχρωμες για να φαίνεται η διάταξη των καμερών. 

Η συγκεκριμένη , αν την δεις στο ένα μέτρο,  δεν θα καταλάβεις τι κινητό τη φοράει. Φυσικά έχει σχέδιο ανάλογα τα γούστα αλλά δεν είναι για ακριβο κινητο.. Από fe και κάτω μοντέλα οκ..

Στη τελική το πήραμε για να φλεξαρούμε κιόλας το κινητο, οχι τη θηκη. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, lefteris90 said:

Καλησπέρα, έχουμε νέα σχετικά με 6.1; 

 

Κάποια στιγμή μέσα στο πρώτο μισό του 2024

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fotisbasm_ said:

Κάνα λινκ ???? να δούμε τι έξτρα έχει η 6.1 

Βρήκα αυτό με μια πρόχειρη αναζήτηση...ένα παιδί εδω είχε διαβάσει ότι θα πάρει και το  live translate στις κλήσεις ..θα δούμε...έτσι κ αλλιώς οι ΑΙ λειτουργίες από το 2025 θα είναι επί πληρωμή 

https://www.croma.com/unboxed/when-will-your-samsung-phone-get-one-ui-6-1

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα νούμερα η μπαταρία. Με φόρτιση στο 85%

Screenshot_20240210_224426_GSam Battery Monitor.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...