Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτειτε αν εδινε το s23 ultra με 7χρονη υποστηριξη οπως το pixel ποσο θα επηρεαζε τις πωλησεις των επομενω μοντελων--αρνητικα-  αφου μια απο τις πιο ολοκληρωμενες συσκευες τις θα τυγχανε τοσο μεγαλης υποστηριξης

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, έφτασε και στα δικά μου χέρια τελικά πριν μερικές μέρες στην έκδοση 12/512 GB και αυτό που έχω να πω κι εγώ είναι ότι όντως πρόκειται για το καλύτερο Samsung που έχω δουλέψει. Από την πρώτη στιγμή που θα ανοίξει η συσκευή λειτουργεί δίχως το παραμικρό κομπιασμα όλα γρήγορα ούτε ανεβάζει θερμοκρασίες ούτε τίποτα. Αυτή την φορά θα το κρατήσω...
Καλά θα κάνεις...το s21fe δεν παλεύται

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Γράψε και την άποψη σου μετά από μερικές ημέρες συμβίωσης και στο δικό μας νήμα , γιατί και ο γιος έχει ξεκινήσει να μου το ζητάει....

Στάλθηκε από το SM-G990B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

έχει μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις η έκδοση των 8gb ram με την 12?
Μαλλον καμια. Εχω σπιτι Ultra 12αρι και απλο 8αρι και ειναι εξισου smooth.
Μονο ο ψυχολογικος παραγοντας αμα ερχεσαι απο 8αρα συσκευη
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ilka71 said:

έχει μεγάλη διαφορά στις επιδόσεις η έκδοση των 8gb ram με την 12?

Δεν είμαι τόσο απαιτητικός χρήστης, δεν παίζω βαριά παιχνίδια ούτε κάνω video editing . Το s21 fe( 6/128) με υπέρ καλύπτει και μάλιστα για λόγους χρηστικότητας και μεγέθους βάρους το είχα επιλέξει σε σχέση με το 22ultra. Οι πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες σε συνδυασμό με την σούπερ εξαιρετική φωτεινότητα του 23U συν το γεγονός ότι δεν παρουσιάζει κανένα από τα παλιά συμπτώματα με  μικρό σπασιματάκια που είχα στο 22 , με έκαναν να το επιλέξω. Είναι ένα απολαυστικό κινητό με ότι θυσία για τα δικά μου γούστα όσον αφορά το μέγεθος το οποίο αργά ή γρήγορα θα το συνηθίσω... στο 21fe 6/128 δεν με έκανε ποτέ να νιώσω ότι μου λείπει ταχύτητα σε οτιδήποτε κι αν του ζητούσα με πολλές και διάφορες λειτουργίες και εφαρμογές... ήθελα και μια αλλαγή μετά από 18 περίπου μήνες μαζί του...

Εξάλλου θα παραμείνει στην οικογένεια 😋😎

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Παίδες τι γράφει όταν φορτίζει με 45watt;
Πως το καταλαβαίνετε;
Με γνήσιο φορτιστή 45αρι και καλώδιο αντίστοιχο;
Το έχετε καταφέρει με ugreen πχ 65watt;

Με μετρητή ενέργειας και φορτιστή τον 65w της sammy, φορτίζει με max 30w.

Αρα ειτε 65αρης, είτε 45άρης, θα φορτίζει με 30. Οπότε ενδεχομένως και ο 25αρης να κανει μια χαρα δουλειά αφου η ισχυς της φόρτισης πεφτει σταδιακα. Π.χ. Οταν το τηλ είναι στο 80% η φόρτιση γινεται με 20w....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταλάβει κάθε πότε φορτίζει το πενάκι;. Όλη μέρα χωρίς χρήση κουμπωμένο μέσα στο κινητό και κάποιες φορές το έχω δει με 10% με το που το βγάλω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sphinx3009 said:

Έχετε καταλάβει κάθε πότε φορτίζει το πενάκι;. Όλη μέρα χωρίς χρήση κουμπωμένο μέσα στο κινητό και κάποιες φορές το έχω δει με 10% με το που το βγάλω.

Περιπου 3 μηνες εχω τη συσκευη και το εβγαλα δευτερη φορα σημερα,μολις το εβγαλα εγραψε 100 τοις εκατο,οποτε δεν ξερω καθε ποτε φορτιζει,νομιζω εχει πυκνωτη και οχι μπαταρια,στα note οταν το τοποθετουσα φορτιζαν σε 40 δευτερολεπτα με ενα λεπτο.

Screenshot_20231027_223334_Air command.jpg

Link to comment
Share on other sites

όταν θέλουμε να μεταφέρουμε τους εφαρμογές από το ένα κινητό στο καινούργιο πως το κάνουμε; θέλω όταν βάλω τον λογαριασμό στο καινούργιο να εγκαταστήσει μια μια όλες τις εφαρμογές. το είχα κάνει σε προηγούμενο κινητό αλλά δεν θυμάμαι όμως πως

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ilka71 said:

όταν θέλουμε να μεταφέρουμε τους εφαρμογές από το ένα κινητό στο καινούργιο πως το κάνουμε; θέλω όταν βάλω τον λογαριασμό στο καινούργιο να εγκαταστήσει μια μια όλες τις εφαρμογές. το είχα κάνει σε προηγούμενο κινητό αλλά δεν θυμάμαι όμως πως

smart switch

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον στα Ultra η Samsung θα διατηρήσει τον Snapdragon, έτσι φημολογείται. Τους χειρότερους Exynos θα τους κρατήσει για τα SXX/SXX+.
Είναι επιβεβαιωμενο από όλες τις πλευρές (twitter-ybers ) ...
S24 Ultra snapdragon
S24/S24+ exynos

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από Δευτέρα κάτοχος και εγώ της συσκευής. Η ερώτηση μου αφορά το Whitestone dome και το δαχτυλικο αποτύπωμα. Αξίζει, δουλεύει ή δουλεύει με δυσκολία ; στο s22ultra είχα καταλήξει σε μεμβράνη για αυτόν τον λόγο. Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , από Δευτέρα κάτοχος και εγώ της συσκευής. Η ερώτηση μου αφορά το Whitestone dome και το δαχτυλικο αποτύπωμα. Αξίζει, δουλεύει ή δουλεύει με δυσκολία ; στο s22ultra είχα καταλήξει σε μεμβράνη για αυτόν τον λόγο. Σας ευχαριστω


Δουλεύει και με αυτό και με πολλά άλλα επώνυμα γυαλιά. Εγώ δεν έχω τέτοιο άλλο επώνυμο και δουλεύει άψογα το δαχτυλικό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και με αυτό και με πολλά άλλα επώνυμα γυαλιά. Εγώ δεν έχω τέτοιο άλλο επώνυμο και δουλεύει άψογα το δαχτυλικό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιο η να στείλεις ένα λινκ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις ποιο η να στείλεις ένα λινκ; ευχαριστώ
IMBZBK αν ψάξεις στο Amazon. de το έχει. Αυτό έχω και είναι μια χαρά. Εσύ μπορείς να βάλεις όποιο άλλο θέλεις. Προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IMBZBK αν ψάξεις στο Amazon. de το έχει. Αυτό έχω και είναι μια χαρά. Εσύ μπορείς να βάλεις όποιο άλλο θέλεις. Προς το παρόν είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με αυτό.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και με την εφαρμογή share me της xiaomi το είχα κάνει εγώ από xiaomi σε samsung 
Το share me αν δεν κάνω λάθος είναι για την μεταφορά αρχείων μόνο κατάλληλο δηλαδή φωτογραφίες, βίντεο κλπ.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

On 26/10/2023 at 12:31 ΜΜ, Da_rudakos said:

Μπορεί να θέλει κάποιος απο UniqueShop να πάρουμε ενα Whitestone Dome μαζί, έχει 2 τμχ στο κουτί και στοιχίζουν 38,90€ Κάνουν και δωρεάν τοποθέτηση.
Θα του βγει 19.50€.
Αν θέλει κάποιος πμ.
Σε ότι τηλέφωνο το έβαλα στο παρελθόν ήταν οτι καλύτερο.
Το αποτύπωμα παίζει άψογα!

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Για οθόνη ε? Αξιόπιστο?

Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 10:48 ΜΜ, ilka71 said:

όταν θέλουμε να μεταφέρουμε τους εφαρμογές από το ένα κινητό στο καινούργιο πως το κάνουμε; θέλω όταν βάλω τον λογαριασμό στο καινούργιο να εγκαταστήσει μια μια όλες τις εφαρμογές. το είχα κάνει σε προηγούμενο κινητό αλλά δεν θυμάμαι όμως πως

Smart Switch.  Μου περασε τα παντα από το Note 20 Ultra μου.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για οθόνη ε? Αξιόπιστο?
Το καλύτερο Δημήτρη.
Με κλειστά μάτια! Το έβαλα προχτές. Μπαίνει ολόισια γιατί έχει βάση τοποθέτησης, οπότε δεν το πετάνε οι θήκες.
Αποτύπωμα κανονικά, top!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Da_rudakos said:

Το καλύτερο Δημήτρη.
Με κλειστά μάτια! Το έβαλα προχτές. Μπαίνει ολόισια γιατί έχει βάση τοποθέτησης, οπότε δεν το πετάνε οι θήκες.
Αποτύπωμα κανονικά, top!

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μια ερωτηση μονο ,αν θελεις να βγαλεις το tempered που εχει τοποθετηθει με uv βγαινει ευκολα ; η θα φυγει καμια οθονη μαζι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...