Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

dnd δεν σε βολεύει;
Δηλαδή;Δεν σε κατάλαβα συγνώμη..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, panosfx said:
4 minutes ago, arxontas2323 said:
dnd δεν σε βολεύει;

Δηλαδή;Δεν σε κατάλαβα συγνώμη..

Είναι η λειτουργία «Μην ενοχλείτε» και τη βρίσκεις στο μενού των ειδοποιήσεων.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, panosfx said:
1 hour ago, arxontas2323 said:
dnd δεν σε βολεύει;

Δηλαδή;Δεν σε κατάλαβα συγνώμη..

το έγραψε ο stefan_city!! είναι η λειτουργία μην ενοχλείτε

57 minutes ago, stefan_city said:

Είναι η λειτουργία «Μην ενοχλείτε» και τη βρίσκεις στο μενού των ειδοποιήσεων.

 

ευχαριστώ πολύ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα και καλώς σας βρήκα φίλοι μου samsungers μετά από το μονότονο μηλαρακι 14PM καλό ήταν αλλά ως εκεί .. Η πρώτη εμπειρία με το ultra είναι φανταστική 12/512 έκδοση όπως και να το δεις είναι το κινητό απλά γαζώνει .

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dan81 said:

Καλώς ήρθα και καλώς σας βρήκα φίλοι μου samsungers μετά από το μονότονο μηλαρακι 14PM καλό ήταν αλλά ως εκεί .. Η πρώτη εμπειρία με το ultra είναι φανταστική 12/512 έκδοση όπως και να το δεις είναι το κινητό απλά γαζώνει emoji120.pngemoji6.pngemoji4.pngemoji4.png.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Έκανα ακριβώς την ίδια μετάβαση 2 φορές (την πρώτη τον Μάρτιο και το μετάνιωσα και μια τον Ιούνιο). Θέλει λίγο χρόνο να το συνηθίσεις σαν συσκευή (ειδικά άμα έχεις καιρό να πιάσεις android), αλλά αξίζει τον κόπο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στα παιδια εχω καιρο να γραψω απλα μια απορια εχω δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος.το κινητο εκανε το update Σεπτεμβριου και και βλεπω μια καταναλωση της μπαταριας .το εχει δει καποιος αλλος?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, george_hab said:

Καλησπερα στα παιδια εχω καιρο να γραψω απλα μια απορια εχω δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει αλλος.το κινητο εκανε το update Σεπτεμβριου και και βλεπω μια καταναλωση της μπαταριας .το εχει δει καποιος αλλος?ευχαριστω

το ιδιο ειναι σε εμενα δεν αλλαξε κατι,οπως ηταν δλδ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε καθαρά ιταλικό  csc γιατί πλέον όπως ξέρετε είναι ένα ενιαίο το EUX αλλά εγώ θέλω να περαστεί ιταλικό μέσω του EUX. Θέλω το Spam & Call Protection και το samsung wallet αλλά με ευρωπαϊκή χώρα. 

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, theopanatha13 said:

Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε καθαρά ιταλικό  csc γιατί πλέον όπως ξέρετε είναι ένα ενιαίο το EUX αλλά εγώ θέλω να περαστεί ιταλικό μέσω του EUX. Θέλω το Spam & Call Protection και το samsung wallet αλλά με ευρωπαϊκή χώρα. 

δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα
πριν το security patch Μαιου, υπήρχε ένα exploit που σου άφηνε να αλλάξεις το country iso και παρόλο που είχες το EUX, μπορούσες να διαλέξεις όποια χώρα υποστήριζε το CSC και να είχες τις ανάλογες υπηρεσίες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να βάλουμε καθαρά ιταλικό  csc γιατί πλέον όπως ξέρετε είναι ένα ενιαίο το EUX αλλά εγώ θέλω να περαστεί ιταλικό μέσω του EUX. Θέλω το Spam & Call Protection και το samsung wallet αλλά με ευρωπαϊκή χώρα. 
Αυτό με το spam protection που δεν είναι global, δεν μπορω να το καταλαβω..
Στο S9+ υπηρχε κανονικα σε ευρωπαικο.
Οποτε η εναλλακτική ειναι το Google Dialer
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας καταλαβαίνω. Εγώ γιατί σε ευρωπαϊκή έκδοση έχω αυτή την επιλογή?

1352801846_Screenshot_20230921_202247_Callsettings.thumb.jpg.f823948f115613110c64233004fa58be.jpg

On 5/9/2023 at 11:02 ΜΜ, ipso said:

 

 

Edited by MobilePerson
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, MobilePerson said:

Δεν σας καταλαβαίνω. Εγώ γιατί σε ευρωπαϊκή έκδοση έχω αυτή την επιλογή?

Ελλάδα μένεις? Έχεις ελληνική  sim μέσα?

Link to comment
Share on other sites

αυτη η δυνατοτητα της εφαρμογης εχει ενημερωμενη βαση στην ελλαδα η ειναι πιο πολυ για εξωτερικο;

εγω εχω ελληνικο το s23u απο κωτσοβολο δεν εχει αυτη την επιλογη,αλλα ετσι και αλλιως ειμαι στο μητρωο 11 χρονια τωρα και δεν με ενοχλει κανεις.ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Εχεί πάρει κανείς αυτόν τον ασύρματο φορτιστή να μας πει εμπειρία; 

https://www.skroutz.gr/s/24440036/Nillkin-Asyrmatos-Fortistis-Qi-Pad-15W-Power-Delivery-Mayros-QI-Fast.html

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, yorgos00 said:

Εχεί πάρει κανείς αυτόν τον ασύρματο φορτιστή να μας πει εμπειρία; 

https://www.skroutz.gr/s/24440036/Nillkin-Asyrmatos-Fortistis-Qi-Pad-15W-Power-Delivery-Mayros-QI-Fast.html

αν κρινουμε απο τις αξιολογησεις ειναι καλος,νομιζω βγαζει πολυ καλα προιοντα η εταιρεια αυτη.αλλα εχει χαμηλη φορτιση ,μονο για βραδυ και να φορτιζει αργα,ειναι πολυ λιγα τα 15w για 5000 μπαταρια

προφανως θα θελει κανα 4ωρο η και παραπανω για πληρη φορτιση

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MeteorX said:

αν κρινουμε απο τις αξιολογησεις ειναι καλος,νομιζω βγαζει πολυ καλα προιοντα η εταιρεια αυτη.αλλα εχει χαμηλη φορτιση ετσι και αλλιως ,μονο για βραδυ και να φορτιζει αργα,ειναι πολυ λιγα τα 15w για 5000 μπαταρια

Ναι για το κομοδίνο τον θέλω ή το γραφείο δε με νοιάζει η ταχύτητα (έτσι και αλλιώς με 25W φορτίζει σε μένα με τον γρήγορο). Είναι σε όρθια θέση και βολεύει να βλεπεις notifications και AOD. 

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και αυτόν, τον χρησιμοποιώ 2 χρόνια, φοβερός! https://www.skroutz.gr/s/26195652/Anker-Wireless-Charging-Pad-Qi-Pad-15W-in-Black-Colour-Powerwave-II-Stand.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Sent from my V2219 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κάποιος γιατί με τα ακουστικά Bluetooth όταν πατάω πχ double tap η single tap αρχίζει η τελευταία εφαρμογή που είχα ανοίξει για ήχο(Spotify, radio) ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ακουστικά γίνεται αυτό. και no name και jabra και airpods.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, MobilePerson said:

Δεν σας καταλαβαίνω. Εγώ γιατί σε ευρωπαϊκή έκδοση έχω αυτή την επιλογή?

1352801846_Screenshot_20230921_202247_Callsettings.thumb.jpg.f823948f115613110c64233004fa58be.jpg

 

Έχεις την επιλογή γιατί το κινητό σου δεν είναι ελληνικό, αλλά από κάποια χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Έτσι και σε κινητό φίλου που είναι από Γερμανία, παρόλο που έχει μέσα μόνο ελληνικές κάρτες σιμ, του το εμφανίζει. 

Όπως είπα και πιο πάνω, έχει να κάνει με το country iso της κάθε συσκευής που δεν μπορούμε πλέον να αλλάξουμε (γιατί το κόλπο που υπήρχε, το έχει patchαρει η Samsung)

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Da_rudakos said:

Τσέκαρε και αυτόν, τον χρησιμοποιώ 2 χρόνια, φοβερός! https://www.skroutz.gr/s/26195652/Anker-Wireless-Charging-Pad-Qi-Pad-15W-in-Black-Colour-Powerwave-II-Stand.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Sent from my V2219 using Tapatalk
 

Ευχαριστώ φίλε μου! Καλός και αυτός! Πόσο επηρεάζει η θήκη του κινητού; 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου! Καλός και αυτός! Πόσο επηρεάζει η θήκη του κινητού; 
Σε όλα μου τα τηλέφωνα 2 χρόνια τώρα, φορτίζω με θήκες.

Sent from my V2219 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του PWM (pulse width modulation). Τον τελευταίο 1,5 χρόνο (κατά σατανική σύμπτωση από όταν πήρα το s22u) μέχρι και σήμερα με το s23u νιώθω μεγάλη καταπόνηση, ξηροφθαλμία κ.λπ. μετά από παρατεταμένη χρήση του τηλεφώνου. Δεν την είχα με το iphone 7 plus που είχε lcd οθόνη. Έχω διαβάσει αρκετά και βλέπω ότι η samsung έχει το χειρότερο θέμα τρεμοπαίγματος οθόνης (και η apple δεν τα πάει πολύ καλύτερα), ενώ οι Κινέζοι έχουν εκτοξευτεί σε επίπεδα 1920hz κλπ..σε σχέση με τα 240hz της samsung και τα 480hz (πρόσφατα τα βελτίωσε με το 15) της apple.

¨Εχετε άποψη?

https://www.sammyfans.com/2023/05/29/display-pwm-dimming-samsung-galaxy-s23-ultra-vs-honor-apple/

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με το θέμα του PWM (pulse width modulation). Τον τελευταίο 1,5 χρόνο (κατά σατανική σύμπτωση από όταν πήρα το s22u) μέχρι και σήμερα με το s23u νιώθω μεγάλη καταπόνηση, ξηροφθαλμία κ.λπ. μετά από παρατεταμένη χρήση του τηλεφώνου. Δεν την είχα με το iphone 7 plus που είχε lcd οθόνη. Έχω διαβάσει αρκετά και βλέπω ότι η samsung έχει το χειρότερο θέμα τρεμοπαίγματος οθόνης (και η apple δεν τα πάει πολύ καλύτερα), ενώ οι Κινέζοι έχουν εκτοξευτεί σε επίπεδα 1920hz κλπ..σε σχέση με τα 240hz της samsung και τα 480hz (πρόσφατα τα βελτίωσε με το 15) της apple.

¨Εχετε άποψη?

https://www.sammyfans.com/2023/05/29/display-pwm-dimming-samsung-galaxy-s23-ultra-vs-honor-apple/

Βρε τις συμπτώσεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...