Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε φαίνεται καλά η εικόνα.ποσο τις εκατό είναι το google services??2,4 % 3,4% .γενικά καλά είναι πιστεύω. Κ το διάγραμμα ομοιομορφο  όλα καλά τα βλέπω εγώ.πολυ καλή μπαταρία 
Συγνώμη δεν το είχα καταλάβει ότι ανέβασα την εικόνα σε τόσο κακή ποιότητα..
https://ibb.co/yRH5H95 την ανέβασα και εδώ μια για να την δεις.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, a40ntistos said:

Συγνώμη δεν το είχα καταλάβει ότι ανέβασα την εικόνα σε τόσο κακή ποιότητα..
https://ibb.co/yRH5H95 την ανέβασα και εδώ μια για να την δεις.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Ναι τώρα φενεται.μια χαρά είναι το services. Είχες και κλήσεις...κ εμένα το google services εκεί κυμαίνεται...2,8 2,4 .έχω παρατηρήσει σε μένα το services ανεβαίνει όταν χρησιμοποιώ δεδομένα.αλλα γενικά κυμαίνεται σε αυτά τα ποσοστά...δε πολυτρωνε. Έχω κ τα δικαιώματα όλα κλειστά βέβαια κ την έχω κ μη ενημερωμένη 

Screenshot_20230324_231521_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα φενεται.μια χαρά είναι το services. Είχες και κλήσεις...κ εμένα το google services εκεί κυμαίνεται...2,8 2,4 .έχω παρατηρήσει σε μένα το services ανεβαίνει όταν χρησιμοποιώ δεδομένα.αλλα γενικά κυμαίνεται σε αυτά τα ποσοστά...δε πολυτρωνε. Έχω κ τα δικαιώματα όλα κλειστά βέβαια κ την έχω κ μη ενημερωμένη 
Screenshot_20230324_231521_Settings.thumb.jpg.1e805bbcfa5667d530351693c7916dcb.jpg
Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια αυτό με είχε προβληματίσει και το screen on time γιατί είχα ακούσει για κάτι τρελά νούμερα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, a40ntistos said:

Τέλεια, σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Η αλήθεια αυτό με είχε προβληματίσει και το screen on time γιατί είχα ακούσει για κάτι τρελά νούμερα.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Μια χαρά είναι οι ώρες οθόνης σου .έχεις αναμονή 1 μέρα κ 16 ώρες.. έχεις κλήσεις αρκετές.. αν είχες λιγότερες κλήσεις θα είχες περισσότερο screen on time..ανάλογα τη χρήση.. δεδομένα κλήσεις καίνε περισσότερο από το να κάνεις σερφαρισμα με wifi πχ.παιζει ρόλο και το σήμα...είναι πολλα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Whitestone Dome... έκατσε θαυμάσια επάνω και το δαχτυλικο δουλεύει καλουτσικα.

Στο μόνο που το μετάνιωσα είναι η θήκη της spigen η οποία παρόλο που είναι πολύ όμορφη και δεν προσθέτει καθόλου όγκο στη συσκευή είναι πολύ σκληρή...η συσκευή μπαίνει και βγαίνει δύσκολα.

Ακόμη είμαι στα μοτίβα εκμάθησης, το κινητό πάντως είναι μεγάλο και βαρυ, κυρίως το δεύτερο με ενοχλεί περισσότερο αλλά νομίζω ότι με τον καιρό θα το συνηθίσω...

sent from my S23Ultra 12/512



Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς!! Πιάσε τώρα να δουλέψεις το fe θα σου φανεί ευχάριστο και ποθητό για καθημερινή χρήση ως κινητό από την άλλη όμως η οθόνη του ούλτρα και οι λειτουργίες του Spen και των καμερών εντυπωσιάζουν στην πλούσια οθονάρα του ούλτρα. Το θεωρώ ένα καθαρά business class κινητό για ταξίδια γραφεία αεροπλάνα κλπ συνοδευτικά με τσάντα για να μην κουράζει ο όγκος και το βάρος του ειδικά σε καλοκαιρινούς μήνες κουράζει είναι σαν να κουβαλάς ένα μικρό πλακάκι μαζί σου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να το χαρείς!! Πιάσε τώρα να δουλέψεις το fe θα σου φανεί ευχάριστο και ποθητό για καθημερινή χρήση ως κινητό από την άλλη όμως η οθόνη του ούλτρα και οι λειτουργίες του Spen και των καμερών εντυπωσιάζουν στην πλούσια οθονάρα του ούλτρα. Το θεωρώ ένα καθαρά business class κινητό για ταξίδια γραφεία αεροπλάνα κλπ συνοδευτικά με τσάντα για να μην κουράζει ο όγκος και το βάρος του ειδικά σε καλοκαιρινούς μήνες κουράζει είναι σαν να κουβαλάς ένα μικρό πλακάκι μαζί σου...
Ναι η διαφορά κρατήματος και αίσθησης  μεταξύ των δύο είναι πολύ μεγάλη… Λογικό βέβαια
Μια πρώτη εντύπωση πάντως για την μπαταρία και την διαχείριση της… Με μία φόρτιση στο 100% η μπαταρία φτάνοντας στο 50 και έχω οθόνη τεσσεράμισι ώρες, Πολύ μεγάλη διαφορά και φυσικά την περίμενα… Και ακόμα συσκευή θέλει  στρώσιμο…
Έχω περάσει βέβαια και το nice lock με τα καλούδια του…

Πάντως μου πέρασε κι από το μυαλό το Z Fold4….

Αλλά ακόμη δεν είναι στο επίπεδο αξιοπιστίας των κανονικών συσκευών… Και τα χρήματα είναι πολλά για να το ρισκάρω


Sent from my iPad Pro M1 using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ότι καλύτερο για φέτος το 23u και με σναπ...το μοναδικό που αξίζει μετά είναι το 1+ 11 με τιμολόγιο αγοράς από Κωτσόβολο βγαίνει 725 ευρώ η έκδοση 12/256 ή 16/256 δεν θυμάμαι καλά...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικό το ξαναπέρασα και τώρα δουλεύει πραγματικά άψογα!

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Konstantine73 said:

Το δακτυλικό το ξαναπέρασα και τώρα δουλεύει πραγματικά άψογα!

sent from my S23Ultra 12/512
 

Παιδιά στο 22 ultra όταν με σβηστή  οθόνη έβγαζες το spen μπορούσες να γράψεις στην οθόνη στο s23 ultra γιατί δεν μπορώ?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, strathgos said:

Παιδιά στο 22 ultra όταν με σβηστή  οθόνη έβγαζες το spen μπορούσες να γράψεις στην οθόνη στο s23 ultra γιατί δεν μπορώ?

Γίνεται κανονικά.Πήγαινε στις ρυθμίσεις του spen και ενεργοποίησε τις σημειώσεις σβηστής οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Just now, margianniss said:

Γίνεται κανονικά.Πήγαινε στις ρυθμίσεις του spen και ενεργοποίησε τις σημειώσεις σβηστής οθόνης.

Δεν μου έχει τέτοια επιλογη

Just now, strathgos said:

Δεν μου έχει τέτοια επιλογη

 

Screenshot_20230325_131636_Air command.jpg

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το δουλεύω σε FHD+ πάντως,δεν βλέπω στα δικά μου μάτια διάφορες με την υψηλότερη ανάλυση και κερδίζω και σε μπαταρία και απόδοση

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το δουλεύω σε FHD+ πάντως,δεν βλέπω στα δικά μου μάτια διάφορες με την υψηλότερη ανάλυση και κερδίζω και σε μπαταρία και απόδοση

sent from my S23Ultra 12/512


Ούτε εγώ βλέπω διαφορά,αλλά τα έχω όλα στο τέρμα αφού η μπαταρία φτάνει και περισσεύει.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ βλέπω διαφορά,αλλά τα έχω όλα στο τέρμα αφού η μπαταρία φτάνει και περισσεύει.
Εμένα πάλι δεν με χαλάει καθόλου να περισσεύει ακόμη περισσότερη! Έχω την εντύπωση επειδή δοκίμασα και τις δύο αναλύσεις ότι στην full HD plus το τηλέφωνο είναι περισσότερο ομαλό

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που τα 2/3 της μέρας δεν είχα συνδέσει το galaxy watch, είδα ακόμη καλύτερα νούμερα..

Screenshot_20230325_214013_Device care.jpg

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Πάντα σε σύνδεση με το ρολόι 24 ώρες μεικτή χρήση. b1dc71cdc4a09f978aef54420f6a582f.jpg

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Konstantine73 said:

Προσωπικά το δουλεύω σε FHD+ πάντως,δεν βλέπω στα δικά μου μάτια διάφορες με την υψηλότερη ανάλυση και κερδίζω και σε μπαταρία και απόδοση

sent from my S23Ultra 12/512
 

Να πας σε οφθαλμίατρο 🤭

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα κυρίως όταν είμαι με δεδομένα κάποτε δεν μου έρχονται ειδοποίησεις κυρίως στο insta αυτό.
Έρχονται με καθυστέρηση.
Έψαξα λίγο μήπως καμία ρύθμιση τις κόβει αλλά δεν βρήκα άκρη.
Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Linuxisti said:

Το είχα αναφέρει και παλαιότερα κυρίως όταν είμαι με δεδομένα κάποτε δεν μου έρχονται ειδοποίησεις κυρίως στο insta αυτό.
Έρχονται με καθυστέρηση.
Έψαξα λίγο μήπως καμία ρύθμιση τις κόβει αλλά δεν βρήκα άκρη.
Καμία ιδέα;

Εμένα στο instagram  με s21 ultra αν μου στείλει κάποιος μήνυμα δεν μου έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση.. κάποια ρύθμιση θα είναι αλλά δεν την έχω βρει..

Link to comment
Share on other sites

Να πας σε οφθαλμίατρο
Καλό, γελάσα να σαι καλά!

Ξέρεις και άλλα έξυπνα?

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, LELELO said:

Εμένα στο instagram  με s21 ultra αν μου στείλει κάποιος μήνυμα δεν μου έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση.. κάποια ρύθμιση θα είναι αλλά δεν την έχω βρει..

Δεν ειμαι σιγουρος αν δεν βρισκετε ρυθμισεις εσεις ή απλως...android. 😛 Αλλωστε η ρυθμιση στις ειδοποιησεις αν ειναι στο on, δεν χρειαζεται κατι αλλο. Εκτος αν σας εχει βαλει την εφαρμογη σε πληρη αδρανεια καποια στιγμη αλλα υποθετοντας οτι την δουλευετε συχνα τη συγκεκριμενη, δυσκολο, αυτο το κανει το one ui μονο με απο καιρο αχρησιμοποιητες εφαρμογες.

Το λεω λοιπον οτι ειναι θεμα android και οχι σαμμυ συγκεκριμενα διοτι πολλες εφαρμογες και σε μενα απλως αδυνατουν να στειλουν ειδοποιησεις ακομη κι αν τις εχω βαλει εκτος βελτιστοποιησης μπαταριας.

Πχ εχω κατα νου αυτη τη στιγμη συγκεκριμενες εφαρμογες με news. Δεν στελνουν με τπτ. Ενω στο παρελθον εστελναν. Αλλα και αλλες. Καποια στιγμη μπορει να ξεκολλησει καποια και να αρχισει να στελνει κανονικα, αλλα ουδεις γνωριζει τι πραγματικα επιφυλασσει το μελλον. Και φυσικα το εχω δει και σε αλλες εταιρειες οχι μονο σαμμυ.

Δυστυχως αυτα ειναι τα κακα του android μεσα στα αρκετα καλα.

 

📱Siemens C45-Siemens MC60-Siemens M65-Nokia N70-Ericsson W890i-Nokia N95-iPhone 3GS-LG G2-iPhone 6S-Oneplus 5T-Asus ROG Phone 2-Huawei Nova 5T-Samsung S10 Lite-Samsung S21 Ultra-Samsung S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή στο amazon.de για το χρώμα cream και το ροζ τρέχει ένα promotion μείον 100 και άλλα μείον 150 στο καλάθι και όταν πας να πληρώσεις γράφει -313 και βγαίνει 1336 αλλά δεν τα έχει άμεσα διαθέσιμο.ειναι η εκδοση 512

Edited by zafitolis
Link to comment
Share on other sites

On 22/3/2023 at 1:53 ΜΜ, Vlasismiriagos said:

https://www.skroutz.gr/s/40757809/Tech-Protect-Supreme-Set-Tempered-Glass-2%CF%84%CE%BC%CF%87-Galaxy-S23-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share
Εγώ πάντως έχω περάσει αυτό στο δικό μου και σε έναν φίλο και είναι άψογο και πάμφθηνο! Case friendly, το δακτυλικό λειτουργεί άψογα και γενικά δεν βρίσκω κανέναν λόγο να πάω σε dome!
 

Έχει εγκοπή για την μπροστινή κάμερα?
Στην φώτο δείχνει πως δεν έχει ..., αλλά είναι έτσι?
Αν δεις αυτό εδώ της ίδιας εταιρείας που είναι για το σκέτο s23 έχει εγκοπή και το δείχνει και στην φώτο.
 

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...