Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 ώρες πριν, stelioz78 said:

s22 , s23 , s24 τελειως διαφορετικα ειδικα στο θεμα μοντεμ , και αφου συμβαινει και σε αλλες μαρκες αντροιντ , δηλαδη διαφορετικες υλοποιησεις του αντροιντ , τοτε μαλλον πολυ απλα ειναι θεμα παροχων. και στο θεμα αυτο δεν ξερω τι μπορουμε να κανουμε εμεις . εδω μας εχουν πηδηξει με τις αυξησεις , σε λιγο θα παει 15 ευρω η ελαχιστη ανανεωση , γιατι ειναι καρτελ που δεν το πειραζει καμια κυβερνηση. πως θα απαιτησουμε να διορθωσουν το προβληματικο wifi calling εμεις ?

Προσωπικά πιστεύω ότι φταίει το μόντεμ που έχει ο καθένας μας. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς 

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, galactob said:

Εγώ πάντως σε ότι μόντεμ κ να είμαι για να χρησιμοποιήσω το wifi calling, βάζω το κινητό σε λειτουργία πτήσης κ ανοίγω το wifi (επειδή το κλείνει αυτόματα η λειτουργία πτήσης)  κ δεν έχω κανένα πρόβλημα. Με cosmote είμαι.

σε S23U με Cosmote  με fritzbox 7510AX και mesh με fritzbox repeater το wifi calling δουλευει απροσκοπτα...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τα 2,4 ghz φταίνε.

Έχουν πολύ λίγα κανάλια και πέφτουν στα γειτονικά wifi.  Εντελώς σκουπίδι πλέον αυτή η συχνότητα αν και έχει μεγαλύτερη εμβέλεια.  Κλειδώστε τα κινητά σας στο 5 ghz

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimgoul said:

Τα 2,4 ghz φταίνε.

Έχουν πολύ λίγα κανάλια και πέφτουν στα γειτονικά wifi.  Εντελώς σκουπίδι πλέον αυτή η συχνότητα αν και έχει μεγαλύτερη εμβέλεια.  Κλειδώστε τα κινητά σας στο 5 ghz

Από που ακριβώς γίνεται αυτό το κλείδωμα στα 5 ghz; 

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια καλη Κυριακη. Διαβαζω πως η λυση στο προβλημα με το wifi calling ειναι τα 5 ghz στο μοδεμ. Μπορει να κανει τον κοπο να μου πει που πρεπει να παω να κανω την αλλαγη ? ειμαι με cosmote ai modem ZTE 

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Sleep said:

καλημερα παιδια καλη Κυριακη. Διαβαζω πως η λυση στο προβλημα με το wifi calling ειναι τα 5 ghz στο μοδεμ. Μπορει να κανει τον κοπο να μου πει που πρεπει να παω να κανω την αλλαγη ? ειμαι με cosmote ai modem ZTE 

Άλλαξε τα ονόματα στο router για την 5ghz μπάντα και για την 2,4ghz ωστε να μην έχουν το ίδιο όνομα. Μετά στο κινητό σύνδεσε το στο wifi με τι όνομα που έχεις δώσει στην 5ghz μπάντα 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dimitris1090T said:

Άλλαξε τα ονόματα στο router για την 5ghz μπάντα και για την 2,4ghz ωστε να μην έχουν το ίδιο όνομα. Μετά στο κινητό σύνδεσε το στο wifi με τι όνομα που έχεις δώσει στην 5ghz μπάντα 

αν μπορουσες να μου πεις και πως γινεται αυτο θα σου ημουν υποχρεος 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimitris1090T said:

Άλλαξε τα ονόματα στο router για την 5ghz μπάντα και για την 2,4ghz ωστε να μην έχουν το ίδιο όνομα. Μετά στο κινητό σύνδεσε το στο wifi με τι όνομα που έχεις δώσει στην 5ghz μπάντα 

Πρεπει να αλλάξει κ τον κωδικο του 5ghz αν εχει τον ιδιο .ε το 2,4.

"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Sleep said:

αν μπορουσες να μου πεις και πως γινεται αυτο θα σου ημουν υποχρεος 

Μέσα από το ρούτερ γίνεται, ψάξε λίγο το μενού του WiFi και θα το βρεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, chios said:

Μέσα από το ρούτερ γίνεται, ψάξε λίγο το μενού του WiFi και θα το βρεις.

το εψαξα οσο μπορουσαν να καταλαβω τι κανω. Βρηκα την σελιδα WiFi SSID Configuration που ομως εκει ενω φαινεται η ονομασια που οντως ειναι ιδια, στην 2,4 ghz μ αφηνει να την αλλαξω ενω στην 5 ghz οχι

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το ίδιο ρούτερ για να σε βοηθήσω, σίγουρα όμως γίνεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sleep said:

το εψαξα οσο μπορουσαν να καταλαβω τι κανω. Βρηκα την σελιδα WiFi SSID Configuration που ομως εκει ενω φαινεται η ονομασια που οντως ειναι ιδια, στην 2,4 ghz μ αφηνει να την αλλαξω ενω στην 5 ghz οχι

Πρέπει να έχει κάποιο checkbox τσεκαρισμενο που λεει να έχουν την ίδια ονομασία. Ξετσεκαρισέ το... 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, galactob said:

Πρεπει να αλλάξει κ τον κωδικο του 5ghz αν εχει τον ιδιο .ε το 2,4.

Δεν  χρειάζεται να αλλάξεις και τον κωδικό μπορείς να βάλεις το  ίδιο, απο την στιγμή ποθ το ssid ειναι διαφορετικό. 

 

5 ώρες πριν, Sleep said:

αν μπορουσες να μου πεις και πως γινεται αυτο θα σου ημουν υποχρεος 

Δεν ξέρω ποιο μοντέλο έχεις. Μπορείς να δεις στο παρακάτω λινκ. Επέλεξε απο τιε επιλογές το μοντέλο που έχεις και ακολούθα τις οδηγίες. 

https://help.cosmote.gr/en/topic/201600000002597

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε υπόψη όλοι ότι με τα 5GHz να περιμένετε μικρότερη εμβέλεια σήματος (ιδίως αν παρεμβάλλονται και τοίχοι.....

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Whitestone Dome και θέλω μια θήκη με ποδαράκι από πίσω τύπου stand. 
Ξέρετε κάποια που να μην πετάξει το τζαμακι ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, salmador said:

Έχω τη Whitestone Dome και θέλω μια θήκη με ποδαράκι από πίσω τύπου stand. 
Ξέρετε κάποια που να μην πετάξει το τζαμακι ?

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή:

https://www.skroutz.gr/s/40559382/Spigen-Tough-Armor-Back-Cover-Plastiko-Anthektiki-Mayro-Galaxy-S23-Ultra.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vassar said:

Αυτή κοιτούσα και εγώ αλλά είδα αρκετά σχόλια που λένε ότι τους πέταξε το τζαμακι.
Εσύ φοράς τη Whitestone Dome?

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω εγώ και δεν έχει θέμα από το τζαμάκι αν βέβαια δεν σε ενοχλεί το εξόγκωμα πίσω είναι πολύ καλή

https://www.skroutz.gr/s/40568762/ESR-Air-Shield-Boost-Back-Cover-Plastiko-Silikonis-Mayro-Galaxy-S23-Ultra.html

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, panos_rho said:

Αυτήν έχω εγώ και δεν έχει θέμα από το τζαμάκι αν βέβαια δεν σε ενοχλεί το εξόγκωμα πίσω είναι πολύ καλή

https://www.skroutz.gr/s/40568762/ESR-Air-Shield-Boost-Back-Cover-Plastiko-Silikonis-Mayro-Galaxy-S23-Ultra.html

Την είδα και αυτή αλλά το εξόγκωμα είναι λίγο άβολο..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, salmador said:

Αυτή κοιτούσα και εγώ αλλά είδα αρκετά σχόλια που λένε ότι τους πέταξε το τζαμακι.
Εσύ φοράς τη Whitestone Dome?

Ναι το Whitestone Dome φοράω και δεν μου το έχει πετάξει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, MAFAdo said:

Μολις μου ηρθε ενημερωση ιουλιου....

Σε ποιά έκδοση λογισμικού αναφέρεσαι (EUX); Κάποιος που έχει περασμένη ILO έχει έρθει η αναβάθμιση Ιουλίου;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε προβλήματα με αποσυνδέσεις στο WiFi calling, δείτε εάν είναι ενεργοποιημένο το intelligent WiFi στις ρυθμίσεις του WiFi. Κάπου εδώ μέσα γράφτηκε ότι όταν είναι ενεργό κάνει τα περίεργα του...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sb68s said:

Σε ποιά έκδοση λογισμικού αναφέρεσαι (EUX); Κάποιος που έχει περασμένη ILO έχει έρθει η αναβάθμιση Ιουλίου;

Σε THL ήρθε

Link to comment
Share on other sites

Όποιος πήρε την τελευταία αναβάθμιση, έχει COSMOTE και βρίσκεται σε περιοχή με 5G SA, έχει καταφέρει να βγάλει φωνητική κλήση μέσω 5G; Εμένα ξεκινάει και βγάζει αποτυχία σύνδεσης. Μαλισυα για να καταφέρω να βγάλω γραμμή, αναγκάστηκα και το γύρισα σε 4G.

Αναρωτιέμαι μήπως έπεσα στην περίπτωσή κάποιας δυσλειτουργίας ή κάποιας αναβάθμισης της COSMOTE εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...