Jump to content

Samsung Galaxy S23 Ultra


Vlasismiriagos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

37 minutes ago, lagoudakis said:

παιδες καλημερα...μια απορια,φορτιζω την συσκευη με γνησιο φορτιστη και καλωδιο samsung,βλεπω οτι κανει τον ιδιο χρονο ειτε με τον 25αρι ειτε με τον 45αρι...απο 30-80% κανει 30 λεπτα και με τους 2,τι κανω λαθος;;;;;

 

Στη Φροντίδα, στις ρυθμίσεις φόρτισης, έχεις ενεργή τη γρήγορη φόρτιση;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kostas_Ts_86 said:

Στη Φροντίδα, στις ρυθμίσεις φόρτισης, έχεις ενεργή τη γρήγορη φόρτιση;

βεβαια,,,και την γργορη ασυρματη,και την γρηγορη φορτιση....τι στο καλο φταιει και εχω ιδιο χρονο δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, lefteris90 said:

Δεν την εχω λαβει ακομα την δευτερη μαιου μονο την πρωτη ελαβε κανεις την δευτερη που εχει αλλαξει csc THL

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου ηρθε και την εκανα αλλα το προβλημα παραμένει. Ισως γιατι εγινε CXE1 απο CXDE ενω απ οτι διαβαζω πρεπει να ειναι CXDF για να παιξει στην Ευρωπη.

Edited by digitron
Link to comment
Share on other sites

Για ασύρματη φόρτιση,πρέπει να χρησιμοποιήσω γνήσιο φορτιστή ή οποιοσδήποτε άλλος κάνει?

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω INS θα λάβω και εγώ δεύτερη ενημέρωση Μαΐου; ( παρεμπιπτόντως έχω και γω θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές)

Screenshot_20240524_070357_GoogleWallet.jpg

Edited by papamo
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, papamo said:

Εγώ που έχω INS θα λάβω και εγώ δεύτερη ενημέρωση Μαΐου; ( παρεμπιπτόντως έχω και γω θέμα με τις ανέπαφες πληρωμές)

Screenshot_20240524_070357_GoogleWallet.jpg

Για τις ανεπαφες δεν γνωριζω αλλα οσο αναφορα την δευτερη ενημερωση ναι κανονικα τωρα το ποτε δεν γνωριζω ισως νωριτερα απο οτι εμας ισως αργοτερα παντος ολοι μας θα την λαβουμε οτι και csc και εαν εχουμε

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα παιδιά.

Μια ερώτηση. Μέχρι να κάνω την αναβάθμιση και να μπουν τα ai features (τρομάρα τους) κάθε φορά που στον samsung browser "μάρκαρα" ένα κομμάτι κειμένου και πατούσα μετάφραση, το τηλέφωνο χρησιμοποιούσε την εφαρμογή μετάφρασης της google (την είχα ξεχωριστά εγκατεστημένη και άνοιγε σε παράθυρο μέσα στον browser)  για να μεταφράσει. 

Μετά την αναβάθμιση κάθε φορά που πατάω μετάφραση ανοίγει το καταραμένο feature της samsung το οποίο μάλιστα δεν μεταφράζει στα ελληνικά. Δεν βολεύει καθόλου δηλαδή.

Καμιά ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω να χρησιμοποιεί της google;☹️

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, lagoudakis said:

παιδες καλημερα...μια απορια,φορτιζω την συσκευη με γνησιο φορτιστη και καλωδιο samsung,βλεπω οτι κανει τον ιδιο χρονο ειτε με τον 25αρι ειτε με τον 45αρι...απο 30-80% κανει 30 λεπτα και με τους 2,τι κανω λαθος;;;;;

 

Τίποτε δεν κάνεις λάθος....

Με ότι και να φορτίσεις, η max φόρτιση γίνεται με 25w το πολύ 30w με σταδιακή μάλιστα φόρτιση.

(Έχω καλώδιο με μετρητή και το έχω μετρήσει και με τον 65άρι φορτιστή)

 

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, thabull said:

Τίποτε δεν κάνεις λάθος....

Με ότι και να φορτίσεις, η max φόρτιση γίνεται με 25w το πολύ 30w με σταδιακή μάλιστα φόρτιση.

(Έχω καλώδιο με μετρητή και το έχω μετρήσει και με τον 65άρι φορτιστή)

 

ευχαριστω φιλε μου...ειπα και εγω😁

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Leon_G said:

Kαλησπερα παιδιά.

Μια ερώτηση. Μέχρι να κάνω την αναβάθμιση και να μπουν τα ai features (τρομάρα τους) κάθε φορά που στον samsung browser "μάρκαρα" ένα κομμάτι κειμένου και πατούσα μετάφραση, το τηλέφωνο χρησιμοποιούσε την εφαρμογή μετάφρασης της google (την είχα ξεχωριστά εγκατεστημένη και άνοιγε σε παράθυρο μέσα στον browser)  για να μεταφράσει. 

Μετά την αναβάθμιση κάθε φορά που πατάω μετάφραση ανοίγει το καταραμένο feature της samsung το οποίο μάλιστα δεν μεταφράζει στα ελληνικά. Δεν βολεύει καθόλου δηλαδή.

Καμιά ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω να χρησιμοποιεί της google;☹️

Δεν έχω βρει ούτε εγώ τον τρόπο, αν και δεν ασχολήθηκα πολύ επειδή συνήθως κάνω translate από άλλες γλώσσες στα αγγλικά.

Μέχρι στιγμής, το Galaxy AI στην Ελλάδα είναι κατά 95% περιττό και σε καμία περίπτωση deal breaker

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2024 at 9:11 ΜΜ, Leon_G said:

Kαλησπερα παιδιά.

Μια ερώτηση. Μέχρι να κάνω την αναβάθμιση και να μπουν τα ai features (τρομάρα τους) κάθε φορά που στον samsung browser "μάρκαρα" ένα κομμάτι κειμένου και πατούσα μετάφραση, το τηλέφωνο χρησιμοποιούσε την εφαρμογή μετάφρασης της google (την είχα ξεχωριστά εγκατεστημένη και άνοιγε σε παράθυρο μέσα στον browser)  για να μεταφράσει. 

Μετά την αναβάθμιση κάθε φορά που πατάω μετάφραση ανοίγει το καταραμένο feature της samsung το οποίο μάλιστα δεν μεταφράζει στα ελληνικά. Δεν βολεύει καθόλου δηλαδή.

Καμιά ιδέα πως μπορώ να το επαναφέρω να χρησιμοποιεί της google;☹️

 

16 ώρες πριν, Dark_Lord said:

Δεν έχω βρει ούτε εγώ τον τρόπο, αν και δεν ασχολήθηκα πολύ επειδή συνήθως κάνω translate από άλλες γλώσσες στα αγγλικά.

Μέχρι στιγμής, το Galaxy AI στην Ελλάδα είναι κατά 95% περιττό και σε καμία περίπτωση deal breaker

Μετά την επιλογή του κειμένου, πατάμε στις 3 τελίτσες και επιλέγουμε Manage Apps. Εκεί ενεργοποιούμε το Translate.

Έπειτα κατά την επιλογή κειμένου, πατώντας στις 3 τελίτσες θα εμφανιστεί και 2η επιλογή Translate η οποία είναι της Google.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Livagoth said:

Σε THL μου ήρθε σήμερα και η δεύτερη ενημέρωση Μαΐου. 

Το θέμα είναι το wallet λέιτουργει κανονικά τώρα?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, theopanatha13 said:

Καλησπέρα τι περιέχει αυτή η ενημέρωση ?

Δεν έχω ιδέα σαν περιγραφή είχε την γενική που βάζουν σε κάθε ενημέρωση ασφαλείας. 

Wallet δεν έχω δοκιμάσει. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Livagoth said:

Δεν έχω ιδέα σαν περιγραφή είχε την γενική που βάζουν σε κάθε ενημέρωση ασφαλείας. 

Wallet δεν έχω δοκιμάσει. 

Μπορείς να δεις μολις ανοιξεις το wallet στις "ρυθμισεις πληρωμω"αν σου εμφανίζει τη σημειωση "το τηλέφωνο δεν πληροί τις απαιτήσεις ασφαλειας"

 

Edited by nikos16717
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nikos16717 said:

Μπορείς να δεις μολις ανοιξεις το wallet στις "ρυθμισεις πληρωμω"αν σου εμφανίζει τη σημειωση "το τηλέφωνο δεν πληροί τις απαιτήσεις ασφαλειας"

 

Μου το βγάζει και εμένα το μήνυμα δυστυχώς. 

Link to comment
Share on other sites

Έχετε περάσει το τελευταίο Google System Update;

Είναι Settings - About Phone - Software information - Google Play System Update.

Είχε γίνει ξανά πριν κάποιους μήνες λόγω ασυμβατότητας αν θυμάμαι σωστά έκδοσης Samsung και Google Play; Δεν θυμάμαι 100%, διορθώθηκε όμως με επόμενο update οπότε υπομονή.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sofos_5 said:

Έχετε περάσει το τελευταίο Google System Update;

Είναι Settings - About Phone - Software information - Google Play System Update.

Είχε γίνει ξανά πριν κάποιους μήνες λόγω ασυμβατότητας αν θυμάμαι σωστά έκδοσης Samsung και Google Play; Δεν θυμάμαι 100%, διορθώθηκε όμως με επόμενο update οπότε υπομονή.

Εκανα και αυτήν την ενημέρωση, πάλι το βγάζει το μήνυμα. Ίσως θα πρέπει να περιμένουμε όπως λες. 

Edited by Livagoth
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορρυ για το off topic. Θέλω να αγοράσω λαπτοπ από skroutz. Ή άλλα καταστήματα. Λογω του 39α στη πληρωμή δεν με αφήνει να βάλω δόσεις το κάνει μόνο σε ιδιώτες. Το θέμα είναι ότι δεν θέλω να δώσω όλο το ποσό. Τι κάνετε,σε αντίστοιχες περιπτώσεις? Κάνετε χρήση της klarna?

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να μην μπορώ να πληρώσω με Google Wallet και THL. Κάποιος με EUR να μας πει ότι δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γυρίσει από thl σε eur για να δω μήπως όταν γίνει η ενημέρωση δουλέψει με το  eur, αλλά ακόμα δεν έχει έρθει η ενημέρωση 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...