Jump to content

Eθνική Ελλάδας - Προκριματικά Παγκοσμίου Κυπέλλου 2006


bel
 Κοινοποίηση

Ελλάδα - Γεωργία  

16 members have voted

  1. 1. Ελλάδα - Γεωργία

    • Νίκη Ελλάδας
      15
    • Ισοπαλία
      1
    • Νίκη Γεωργίας
      0


Recommended Posts

Oι ποδοσφαιριστές να κοιτάνε τα αγωνιστικά, να είναι φανατισμένοι, να μασάν σίδερα στον αγωνιστικό χώρο, και να αφήσουν τις δηλώσεις τα φρουφρου και τα αρώματα, που τους βάζουν να κάνουν οι παράγοντες της ΕΠΟ και οι κότες οι πολιτικοί.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, αλλά τους μόνους που υπήρχε πιθανότητα να ακούσει ο φίλαθλος είναι τα ινδάλματά του, γιατι τους άλλους τους έχει γραμμένους στα παλαιότερα των υποδηματων του. N'est-ce pas?

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

2 Διοτι ούτε κι αυτοί το πιστεύουν αυτό. Απλά, έτσι έπρεπε να πούν.

 

Κάνεις λάθος Σάκη, το πιστεύουν. Γιατί νομίζις ότι όλοι κάνουν κρά! για να πάνε να παίξουν έξω έστω και σε ομάδες Β' εθνικής; Επειδή δεν γουστάρουν το εδώ κλίμα ίσως;

 

Σε μια συνέντευξή του ο Γιαννακόπουλος παρακαλούσε κυριολεκτικά τον κόσμο να να προσπαθεί να μην πηγαίνει στο γήπεδο για να βγάλει τα απωθημένα της βδομάδας αλλά για να ευχαριστηθεί το άθλημα. "Εμένα προσωπικά μου έχουν βρίσει την μάνα τον πατέρα ό,τι έχω ιερό. Δεν είναι σωστά πράγματα αυτά. Πρέπει επιτέλους να ξεκολλήσουμε από αυτήν την νοοτροπία"

 

Με την ευκαιρία, διαβάστε αυτό, όσοι δεν το έχετε διαβάσει ήδη, αξίζει και λέει πολλά...

 

Δηλώσεις Τραϊανού Δέλλα

 

«Μάλωσα. Ηρθε κάποιος και έβριζε τον Κυργιάκο σε προπόνηση. Του λέω «τι κάνεις; Είσαι ανάμεσα σε τόσα παιδάκια». Και η απάντηση αυτού του κυρίου, που φορούσε φανέλα του Ολυμπιακού, ήταν «και ποιος είσαι εσύ, που θα μου πεις να βγω από το σπίτι μου;». Καταλαβαίνεις ποιο είναι το επίπεδό μας.

 

Αλλά παρόλαυτά, εγώ θα υποθέσω ότι δεν λένε αλήθεια, τους υποχρεώνουν να τα πουν, δεν πιστεύουν τίποτα, δεν τους νοιάζει τίποτα. Ακόμα και έτσι, αμφιβάλλεις ότι υπάρχει κάποιος λόγος που κάνουν συνέχεια συστασεις για την συμπεριφορά των φιλάθλων; Γιατί λες να τους λένε να το κάνουν;

 

Επειδή δεν έχουν τι να τους πουν να λένε;

 

Ή μήπως επειδή κάτι δεν πάει καλά;

 

Ούτε εγώ συμπαθώ τους Αλβανούς, ωστόσο δεν κάθομαι να σκάσω κι όλας. Και στην τελική, λίγη αυτοκριτική δεν βλάπτει. :)

 

Oι ποδοσφαιριστές να κοιτάνε τα αγωνιστικά, να είναι φανατισμένοι, να μασάν σίδερα στον αγωνιστικό χώρο, και να αφήσουν τις δηλώσεις τα φρουφρου και τα αρώματα, που τους βάζουν να κάνουν οι παράγοντες της ΕΠΟ και οι κότες οι πολιτικοί.

 

(Εντιτ-Τώρα το είδα) Λέγοντας για αυτοκριτική... τι ήθελα και το'πα... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

βγαίνουμε πάλι εκτός θέματος αλλά πρέπει.επειδή κι εγώ ήμουν πορτογαλία μάλλον κάποιοι δε θυμούνται τι έγινε στον τελικό όταν οι πορτογάλοι φίλαθλοι ,μόλις μπήκε το goal φώναζαν συνθήματα εναντίον της ελλάδας και υπέρ της τουρκίας,και άσεμνες χειρονομίες,να μη πώ για τις χειρονομίες του figo και του ronaldo.παρατηρώ το εξής γεγονός: οτι πάντα θα υπάρχουν κάποιοι κομπλεξικοί που οτι και να πετύχει η ελλάδα με το φανατικό κοινό της,αυτοί θα είναι μίζεροι και κακομοίρηδες,και θα προσπαθήσουν να βγάλουν στην επιφάνεια οτι στραβό είδαν ,μόνο και μόνο για να μειώσουν τον βαθμό της επιτυχίας. ο νοών νοείτω
Link to comment
Share on other sites

Oι ποδοσφαιριστές να κοιτάνε τα αγωνιστικά, να είναι φανατισμένοι, να μασάν σίδερα στον αγωνιστικό χώρο, και να αφήσουν τις δηλώσεις τα φρουφρου και τα αρώματα, που τους βάζουν να κάνουν οι παράγοντες της ΕΠΟ και οι κότες οι πολιτικοί.

Eπιτέλους και μια ποδοσφαιρική γνώμη. ;)

Link to comment
Share on other sites

Eπιτέλους και μια ποδοσφαιρική γνώμη. ;)

 

Και γιατι πρεπει 'αλλοι' να τους βαλουν; Αυτοι δεν εχουν γνωμη; Ή μηπως υπαρχει καποιος καταλληλοτερος για να πεισει τον κοσμο; :rolleyes:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Oι ποδοσφαιριστές να κοιτάνε τα αγωνιστικά, να είναι φανατισμένοι, να μασάν σίδερα στον αγωνιστικό χώρο, και να αφήσουν τις δηλώσεις τα φρουφρου και τα αρώματα, που τους βάζουν να κάνουν οι παράγοντες της ΕΠΟ και οι κότες οι πολιτικοί.
Και να μην ενδιαφέρονται αν γύρω τους οι οπαδοί γιουχάρουν εθνικούς ύμνους, βρίζουν την μάνα ο ένας του άλλου, πετάνε καθίσματα κ.ο.κ. :what::wacko::blink::shock:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά τους μόνους που υπήρχε πιθανότητα να ακούσει ο φίλαθλος είναι τα ινδάλματά του, γιατι τους άλλους τους έχει γραμμένους στα παλαιότερα των υποδηματων του. N'est-ce pas?
Ναι, είδαμε που τους έχουν γραμμένους και αυτούς... :rolleyes: :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι πρεπει 'αλλοι' να τους βαλουν; Αυτοι δεν εχουν γνωμη; Ή μηπως υπαρχει καποιος καταλληλοτερος για να πεισει τον κοσμο; :rolleyes:
Δεν κατάλαβες, σύμφωνα με τους συμφορουμίτες μας, δεν υπάρχει λόγος να πείσουν τους ανεγκέφαλους (γενικά μιλάω :p)για κάτι, ούτε είναι δουλειά τους...:X

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω συνέχεια ότι το θέμα της συμπεριφοράς των οπαδών (συμπεριλαμβανομένου του γιουχαΐσματος) μπορεί να ή/και είναι εκτός θέματος. :shock: Είναι δυνατόν ένα τόσο σημαντικό θέμα, το οποίο μπορεί να επηρεάσει σαφώς και αγωνιστικά, να είναι εκτός θέματος; :wacko: Θα μου πείτε, εδώ μερικοί πάνε να βγάλουνε «εκτός θέματος» και τους πρωταγωνιστές (προπονητές και παίκτες), εδώ θα κολλήσουμε... :whistle:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες, σύμφωνα με τους συμφορουμίτες μας, δεν υπάρχει λόγος να πείσουν τους ανεγκέφαλους (γενικά μιλάω :p)για κάτι, ούτε είναι δουλειά τους...:X

 

Δουλεια τους δεν ειναι, αλλα δεν καταλαβα ακομα γιατι 'απαγορευεται' ντε και καλα να κανουν σχολια, δηλωσεις, παρακλησεις... :confused:

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι απαγόρευονται. Είπα ότι καλό θα είναι να κοιτάει ο καθένας τη δουλειά του.

Οι δηλώσεις και οι παρελάσεις στα κανάλια και στις κάμερες είναι για τους πολιτικούς και του ομοίους τους. Εγώ δεν γουστάρω να βλέπω τους παίκτες τις εθνικής να παρελαυνουν μπροστά από τις κάμερες και να κάνουν δηλώσεις με πολιτικές προεκτάσεις.

Άλλωστε υπάρχει κανένας που πιστεύει ότι ο ανεγκέφαλος όπως λέτε, δεν θα κάνει την μαλακiα του; και ο Πάπας ο ίδιος να του το πει, αυτός θα την κάνει. ίσα ίσα βλέποντας ότι όλοι ασχολούνται αν 5-10-100 άτομα θα γιουχάρουν θα σπάσουν , θα δείρουν, συντηρείται αυτό το κλίμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι απαγόρευονται. Είπα ότι καλό θα είναι να κοιτάει ο καθένας τη δουλειά του.

Οι δηλώσεις και οι παρελάσεις στα κανάλια και στις κάμερες είναι για τους πολιτικούς και του ομοίους τους. Εγώ δεν γουστάρω να βλέπω τους παίκτες τις εθνικής να παρελαυνουν μπροστά από τις κάμερες και να κάνουν δηλώσεις με πολιτικές προεκτάσεις.

Είναι σαν να λες ότι σε ένα θέατρο οι ηθοποιοί δεν θα τους πείραζε π.χ. να συνουσιάζονταν οι θεατές κατά την διάρκεια της παράστασης γιατί δεν τους αφορούν τα προσωπικά των θεατών... :p

Άλλωστε υπάρχει κανένας που πιστεύει ότι ο ανεγκέφαλος όπως λέτε, δεν θα κάνει την μαλακiα του; και ο Πάπας ο ίδιος να του το πει, αυτός θα την κάνει. ίσα ίσα βλέποντας ότι όλοι ασχολούνται αν 5-10-100 άτομα θα γιουχάρουν θα σπάσουν , θα δείρουν, συντηρείται αυτό το κλίμα.
Σωστό και αυτό... δυστυχώς... :(

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι πρεπει 'αλλοι' να τους βαλουν; Αυτοι δεν εχουν γνωμη; Ή μηπως υπαρχει καποιος καταλληλοτερος για να πεισει τον κοσμο; :rolleyes:

Δεν κατάλαβα γιατι θα πρέπει να κατευθύνουν - πείσουν ποιούς; Άμυαλους, κάφρους; Ημαρτον πιά. Σοβαρότητα. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα γιατι θα πρέπει να κατευθύνουν - πείσουν ποιούς; Άμυαλους, κάφρους; Ημαρτον πιά. Σοβαρότητα. :mad:
Εχμ... ναι...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εχμ... ναι...

 

Προσυπογράφω.

 

Σάκη αυτοί μειώνουν τους εαυτούς τους με την απολίτιστη συμπεριφορά τους ;)

Link to comment
Share on other sites

Tέλεια. Πέφτεις στην έμεση παγίδα μου και υβρίζεις έτσι τους συμπολίτες σου; Απίστευτη συμπεριφορά και κακία.

Είναι όντως κατάπτυστος. :alien:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση πρεμούρα να μην λέμε τους κάφρους κάφρους. Όλος ο κόσμος έχει να λέει πως εξαφανίστηκαν από τα γήπεδα στην Ελλάδα οι οικογένειες και έμειναν οι κάφροι κι εσείς θίγεστε που το επισημαίνουμε. Εφερα και το παράδειγμα του αγώνα στο Αιγάλεω την Κυριακή αλλά δεν βλέπω SakisPlayer να σχολιάζεις. Αυτούς πως θα τους έλεγες; Ή μήπως πρέπει να προσέχουμε μην τους θίξουμε και αυτούς;

 

Εξάλλου θα έχουν και αυτοί κάποιο άλλο forum και θα βρίζουν τους υπόλοιπους, θα τους λένε ανθέλληνες, προδότες και άλλα τέτοια οπότε είναι πάτσι :p :p

 

Χμμμ...

 

Άλλο forum???

 

Κάπου εδώ τα διάβαζα αυτά :X

 

 

Και μια και ανέφερε κάποιος παραπάνω τον Δέλλα, θυμάμαι όταν τον ρωτούσαν αμέσως μετά το Euro τι περιμένει να αλλάξει στο ελληνικό ποδόσφαιρο. Απάντηση: "ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ"

KCB
Link to comment
Share on other sites

KCB Πότε άλλαξε κάτι στην Ελλάδα για να αλλάξει τώρα και στο ποδόσφαιρο.
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Tέλεια. Πέφτεις στην έμεση παγίδα μου και υβρίζεις έτσι τους συμπολίτες σου; Απίστευτη συμπεριφορά και κακία.
Αν η παγίδα σου είναι το αυτονόητο, λογικό δεν είναι να έπεφτα μέσα, όπως και η πλειοψηφία των υγιώς σκεπτόμενων Ελλήνων...

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Χτυπηθειτε εσεις, εγω παντως τον Ιουνιο θα ειμαι στην Πολη να δω την ομαδα ;)

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το ακούσαμε κι αυτό. Αυτοι που πάνε στην εθνική Ελλάδας ειναι κάφροι. Διώξανε τον κόσμο απο τα γήπεδα. Τωρα, τι ήταν αυτοί που είδα όταν πήγα εγω με το Κασακσταν; Δεν ξέρω. Μάλλον εξωγήινοι. Ειδα λοιπόν, 40% γυναίκες και κυρίλα στο 80%. Συνεχίστε η συμμαχία τις μεγάλες σας κουβέντες λοιπόν, που πολιτικά φερώμενοι τα λέτε(καμμία σχέση με μπάλλα δεν έχετε φυσικά)
Link to comment
Share on other sites

έχετε βγεί τόσες φορές εκτός θέματος, έχουν γίνει τόσες παρατηρήσεις, έχουμε κάνει τόσα σπλιτ, συνεχίζετε τον ίδιο χαβά...

 

το δικό μας θα το πούμε επειδή γουστάρουμε, δλδ... κατά τα άλλα πρώτοι στα παράπονα για φίμωση και για σοβαρότητα κλπ χαρωπά...

 

τα ξαναλέμε τον Ιούνιο, λίγες μέρες πριν τον αγώνα της Κων/πολης...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...