Jump to content

Νέος τιμοκατάλογος για την σειρά Samsung Galaxy S23 στην Ευρώπη


MyPhone Admin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Στα ίδια επίπεδα, τιμολογιακά, με τους προκατόχους τους θα κινηθεί η Samsung όσον αφορά το κόστος των επερχόμενων Galaxy S23, Galaxy S23+ και Galaxy S23 Ultra στις ΗΠΑ, όμως δεν θα ισχύει για παντού. Μια παλαιότερη φήμη από την Αυστραλία παρείχε την πληροφορία για επερχόμενες αυξήσεις τιμών για πρώτη φορά και σήμερα οι τιμές που διέρρευσαν πρόσφατα για το νέο ζεύγος τηλεφώνων στην Ευρώπη επιβεβαιώνουν βασικά τα άσχημα νέα.

Το βασικό μοντέλο Galaxy S23 θα είναι κατά 100 € πιο ακριβό από το βασικό μοντέλο Galaxy S22. Η απλή έκδοση του μοντέλου Galaxy S23+, με 8 GB RAM και 256 GB αποθηκευτικού χώρου, θα είναι πιο ακριβή κατά 100 € από την έκδοση Galaxy S22+ με 8 GB RAM και 256 GB αποθηκευτικού χώρου και 150 € ακριβότερο από το βασικό μοντέλο Galaxy S22+ με 128 GB ROM.

Όσο για το βασικό μοντέλο Galaxy S23 Ultra, εκτιμάται πως θα είναι 150 € πιο ακριβό από το βασικό μοντέλο Galaxy S22 Ultra, αλλά έχετε 256 GB αποθηκευτικού χώρου αντί για 128 GB. Το S22 Ultra δεν είχε πανομοιότυπη έκδοση με 8 GB RAM και 256 GB αποθηκευτικού χώρου για να γίνει άμεση σύγκριση.

Αυτό σημαίνει ότι στις φθηνότερες χώρες της Ευρωζώνης (λόγω των διαφορετικών επιπέδων ΦΠΑ), όπως η Γερμανία, θα πρέπει να περιμένετε να πληρώσετε 949 € για ένα βασικό μοντέλο Galaxy S23 και 1.399 € για βασικό μοντέλο Galaxy S23 Ultra με 8 GB μνήμης RAM και 256 GB αποθηκευτικού χώρου. Το Galaxy S23+ θα φθάσει πιθανότατα τα 1.199 € με 8 GB RAM και 256 GB αποθηκευτικού χώρου, αν και αυτή η διαρροή δεν το αναφέρει συγκεκριμένα για τέτοιες αγορές.

Από την άλλη πλευρά, υπάρχει tweet με την πλήρη ανάλυση τιμών για την Ισπανία, για όλες τις εκδόσεις όλων των μοντέλων. Η μικρή διαφορά σε σύγκριση με τη Γερμανία είναι κάτι που υπάρχει πάντα και πιθανότατα έχει να κάνει με τον υψηλότερο ΦΠΑ στην Ισπανία.

back to the Article

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Konstantine73 said:

Καλά οι ξεφτίλες κόψανε την έκδοση 12/256 ???

Ναι, μόνο στο Ultra υπάρχει αυτή η έκδοση. 

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, evris2013 said:

Ναι, μόνο στο Ultra υπάρχει αυτή η έκδοση. 

Μάλλον δεν διάβασες σωστά…. Αναφέρομαι στο ultra …. Δεν βλέπω κάπου έκδοση12/256 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Μάλλον δεν διάβασες σωστά…. Αναφέρομαι στο ultra …. Δεν βλέπω κάπου έκδοση12/256 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s23_ultra-12024.php

https://www.phonearena.com/phones/Samsung-Galaxy-S23-Ultra_id12002

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πόσο πιο απλά θα πω για να το καταλάβεις?

Αυτό που μου έστειλες τώρα εσύ λέει ότι η συσκευή θα έρχεται από 8 έως και 12 GB RAM....

Αυτό που σου λέω εγώ είναι ότι δεν βλέπω πουθενά την έκδοση 12/256!

sent from my S21 FE 8/256


Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Konstantine73 said:

Πόσο πιο απλά θα πω για να το καταλάβεις?

Αυτό που μου έστειλες τώρα εσύ λέει ότι η συσκευή θα έρχεται από 8 έως και 12 GB RAM....

Αυτό που σου λέω εγώ είναι ότι δεν βλέπω πουθενά την έκδοση 12/256!

sent from my S21 FE 8/256

 

Στο GSMArena έχει και 12/256. 

Το ίδιο λένε κι εδώ.

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s23-o-vasikos-apothikeytikos-choros-tha-256-gb/

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, evris2013 said:

Στο GSMArena έχει και 12/256. 

Το ίδιο λένε κι εδώ.

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s23-o-vasikos-apothikeytikos-choros-tha-256-gb/

Το GSMArena μιλάει γενικά. Μπορεί Ελλάδα να μην έρχεται η έκδοση, χωρίς να έχω διαβάσει το λέει ο Βλαχακης

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, enigma84 said:

Το GSMArena μιλάει γενικά. Μπορεί Ελλάδα να μην έρχεται η έκδοση, χωρίς να έχω διαβάσει το λέει ο Βλαχακης

Στο λινκ λέει ότι δεν θα υπάρχει η έκδοση 8/128 στο Ultra.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...