Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είπαμε, αυτή η ημερομηνία, έχει μείνει απο πέρυσι εκεί.....

 

Γ.

 

Εννοειται οτι δεν ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα, το ιδιο ισχυει και για το W950 που θα κυκλοφορησει το φθινοπωρο ενω η vodafone αναφερει ως ημερομηνια κυκλοφοριας τη...μερα που ξημερωνει!

Παιδια, ισχυει αυτο που αναφεραμε πριν αρκετο καιρο.

Οτι δηλαδη καποια κομματια(επισημα απο τη Sonyericsson Hellas κι οχι απο τον κυρ-Μητσο της γειτονιας πανακριβο και χωρις εγγυηση) θα εμφανιστουν καποια στιγμη-οποιαδηποτε μπορει να ειναι αυτη- μεσα στον Αυγουστο και η κανονικη κυκλοφορια του κινητου θα γινει το Σεπτεμβρη.

Εγω θα προτεινα σε οσους πραγματικα το θελουν αμεσα να το αγορασουν την πρωτη μερα της κυκλοφοριας του και στους υπολοιπους να περιμενουν λιγο ακομα για το λανσαρισμα σε επαρκεις ποσοτητες, οταν θα εχουν κυκλοφορησει και μια-δυο αναβαθμισεις που θα λυνουν τα βασικα προβληματα της συσκευης.

Τα κομματια που θα κυκλοφορησουν με το πρωτο firmware εχουν καποια απο τα προβληματα που ανεφερε ο RIP.

Ακομα κι ετσι παντως, οσοι πραγματικα ειναι οπαδοι της σειρα Ρ9χχ, θα ικανοποιηθουν απολυτα και απο αυτο το κινητο( κατι ασχετο: η λειτουργια του αναγνωστη για επαγγελματικες καρτες ειναι πραγματικα εντυπωσιακη)!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με συγχωρείτε αλλα διαμαρτύρωμαι για το γεγονός οτι αφήνετε εναν χρήστη να παραθέτει περίεργες φώτος, δίχως επεξηγήσεις και μια έστω περιληπτική παρουσίαση του αντικειμένου που "κατέχει". Το οτι δεν υπάρχει καθόλου κείμενο αποδυκνείει οτι κάτι δεν πάει καλά.

Μάλιστα, βιάστηκα και το ανάφερα σε κολλητό μου να πάει να το αναζητήσει στα καταστήματα, λόγο του οτι τον διαβεβαίωσα οτι κυκλοφόρησε. Γιατι το έκανα;

Διοτι είδα τις φώτος την πρώτη μέρα.

Το Σαββατο το βράδυ, με πήρε ο φίλος μου και με έβριζε για τον ποδαρόδρομο που άδικα έκανε στα καταστήματα της Αθήνας.

Έλεος επιτέλους με τους "περίεργους" που θέλουν να πουλάνε μαγκιές και "μούρη" οτι είναι οι πρώτοι που κατέχουν νέα μοντέλα.

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο: η λειτουργια του αναγνωστη για επαγγελματικες καρτες ειναι πραγματικα εντυπωσιακη

Diladi ti akribos einai afto? tha tou bazeis mia karta mprosta sti camera kai tha diabazei to onoma kai to tilefono ? i tha diabazei barcodes ?

Ti diaforetiko tha exei apo to na pername ta stoixeia me to xeri? Pio ligo xrono ? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, βιάστηκα και το ανάφερα σε κολλητό μου να πάει να το αναζητήσει στα καταστήματα, λόγο του οτι τον διαβεβαίωσα οτι κυκλοφόρησε. Γιατι το έκανα;

Διοτι είδα τις φώτος την πρώτη μέρα.

Το Σαββατο το βράδυ, με πήρε ο φίλος μου και με έβριζε για τον ποδαρόδρομο που άδικα έκανε στα καταστήματα της Αθήνας.

Έλεος επιτέλους με τους "περίεργους" που θέλουν να πουλάνε μαγκιές και "μούρη" οτι είναι οι πρώτοι που κατέχουν νέα μοντέλα.

 

Σε αυτό φίλε μου φταις αποκλειστικά εσύ. Και από την άλλην πήγε να βρει ένα από τα ποιο εξελιγμένα τηλέφωνα που υπάρχουν. Ένα απλό τηλεφώνημα δεν μπορούσε να κάνει σε μερικές μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων πριν πάρει τους δρόμους;

 

Πάντα υπάρχει τρόπος κάποιος να αποκτήσει κάποιο μοντέλο πριν την κυκλωφορία του, με το αζημείωτο φυσικά. Τόσο κακό είναι να βάλει φώτογραφίες από το κουτί ώστε να δούμε και οι υπόλοιποι πως είναι;

 

Μην ρίχνουμε τα βάρη όλα στους άλλους. Πρέπει να έχουμε και κρίση.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Kai pistevo oti molis kikloforisei to kinito tha energopiithei kai sto site tis sonyericsson i dinatotita anabathmisis gia to P990 me oti neotero se logismiko.

Etsi den exei simasia opos kai na to paroume sta xeria mas. Otan kai an kapote kikloforisei.:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ethnicanation απο εδω και στο εξης pm και αναφορα για προσωπικές επιθέσεις.....

 

 

Οσο για το p990 ας το καταλάβουν κάποιοι.....Καποια πολύ περιορισμένα κομματια εχουν βγει.....(ΙΟΥΛΙΟ...ναι!!)Απλα τα πουλάνε συκγεκριμένα άτομα και σε τιμες υπερβολικες (και λογικο ειναι) που φτανουν και τα 1000ευρω...

 

Οσο θα προχωρουν οι μέρες θα βλέπετε όλο και περισσοτερους να το εχουν!

 

(Περικλή κοιτα να δεις τι εχει να γινει απο εδω και κατω.....)

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνουν οι αγενείς κόντρες αλλά δεν βλέπω και το 990 να έρχεται... μάλλον το τηλέφωνο δεν τίθεται σε κυκλοφορία λόγω προβλημάτων, έτσι πιστεύω... αυτό καλό είναι, μήπως και όταν βγει, θα έχουν λυθεί...

 

Με βλέπω να πηγαίνω πάλι προς NOKIA μεριά... θα χάσουμε την επιδότηση στο τέλος... κάποια άλλη πρόταση με τα χαρακτηριστικά του 990; το έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν με κάλυψαν οι απαντήσεις...

 

1. Το N70, που έχω τώρα, το βλέπω αργό και δεν έχει και push email, ούτε και wi-fi...

2. Η επαγγελματική σειρά Ε της nokia που έχει, δυστυχώς δεν έχει ραδιόφωνο που το χρειάζομαι...

 

φίλε RΙΡ; αλλά και οι άλλοι φίλοι, πρόταση, ιδέα;

 

 

Το N80 ειναι η μονη συσκευη που μπορει να καλυψει σχεδον ολες τις απαιτησεις αυτες , με μια σημαντικη ελλειψη .

Η μπαταρια του ειναι οριακα ανεκτη για "ηπια"¨χρηση και ενοχλητικη για οτιδηποτε περισσοτερο .

Η αναπαραγωγη μουσικης και κυριως του ραδιοφωνου μπορει να μην εχουν ιδιαιτερα αρνητικες επιπτωσεις , αλλα αλλες δυνατοτητες οπως το bluetooth και ακομα περισσοτερο το wi-fi εχουν ιδιαιτερα υψηλη καταναλωση .

Μια μερα αναμονης ειναι μια τιμη που μπορει να δωσει με "αρκετη" χρηση .

Αν θελεις να το συγκρινεις με το Ν70 υπολογισε περιπου 30% μικροτερη αναμονη πρακτικα .

Βεβαια και το Ρ990 χειροτερη μπαταρια απο το Ν70 ειχε με την χρηση που του εκανα αλλα ...(θα πεσουν παλι να με φανε)

 

 

Αλλες προτασεις χωρις να θυσιασεις εστω και ενα απο αυτα τα χαρακτηριστικα που θελεις δεν υπαρχουν .

Αναλογα με το ποιο σε "¨ενοχλει" λιγοτερο να χασεις , ειδικα σε WM συσκευες θα μπορουσες να βρεις μερικες καλες λυσεις . :)

Link to comment
Share on other sites

@florinaperis

Να ρωτησω κατι στο βαθμο που το θεμα αφορα εμενα?

 

Εφοσον ο rip δεν εχει αντιρρηση να συνεχισουμε μια τεχνικη κουβεντα με απο δειξεις και ντοκουμεντα πανω στο θεμα,τοτε γιατι να κλειδωθει το θεμα η να αλλαξει υφος ετσι αποτομα?

 

Εκτος κι αν ο rip χαιρει μιας ασυλιας εδω μεσα και δεν επιτρεπεται να του απευθυνουμε τον λογο.Διοτι αυτο διεκρινα απο το ποστ σου.+μια αδιορατη απειλη

 

Οσον αφορα την αποψη "Στο MyPhone είναι καλύτερο να έχουμε 5 χρήσιμους χρήστες, παρά 1000 που δεν έχουν διάθεση για επικοινωνία με τους υπόλοιπους." θα ηθελα να μου ξεκαθαρισεις αν εκφραζει το γενικοτερο πνευμα του Myphone.Σε αυτη την περιπτωση κατω απο τα Bannerakia θα πρεπει να αναφερεται οτι τα διαφημιζομενα πριοντα απευθυνονται μονο στους 5 χρησιμους χρηστες και οχι στους δεκαδες χιλιαδες υπολοιπους.

 

Τελος οσον αφορα το "τα υπολοιπα μεσω pm",νομιζω οτι κανεις δεν εχει να χασει απο εναν υπεθυνο και σοβαρο δημοσιο διαλογο.Εξαλλου και ο rip δημοσιο εκανε το review του.Δεν ειπε "εχω το p990 στα χερια μου-τα υπολοιπα μεσω Pm."

 

Τεσπα-ξερω οτι το θεμα ειναι κουραστικο και πολλοι εχουν φθασει στα ορια τους απο την αναμονη.Αλλα ενας μια ηπια τεχνικη κουβεντα δεν θα ενοχλησει κανενα αν το επιθυμει και ο rip

 

 

Κανενος ειδους κουβεντα δεν με ενολχει , αλλα συνηθιζω να απανταω στο υφος και το στυλ που μου μιλανε , οποτε οι διαμαχες θα προτιμουσα να σταματησουν γιατι ειναι κριμα πραγματικα για το Thread :)

 

Ασυλια ειδικα εγω δεν εχω καμια στο Myphone εδω και παρα πολυ καιρο πλεον .

 

Απο εκει και περα "τεχνικη" ή τεχνικη κουβεντα δεν εχω καμια αντιρηση , αν μπορω να την κανω , την κανω ευχαριστως .

Link to comment
Share on other sites

@R.I.P και άλλους που το είχαν/έχουν στα χέρια τους...

 

Θα ήθελα να σε/σας ρωτήσω κάποια πράγματα για την σχεδίαση του Software, πράγματα που με ενοχλούσαν ιδιέτερα στα προηγούμενα ΡΧΧΧ.

 

1. Αναφορά παράδοσης. Παραμένει σαν setting, ή πρέπει να την επιλέγεις κάθε φορά πάλι?

2. Απο caller list. Μπορείς επιτέλους να αποθηκεύεις έναν νέο αριθμό σε υπάρχουσα επαφή, χωρίς copy & paste?

3. Επιλογή αποδέκτου SMS. Μπορείς να επιλέξεις αποδέκτη στην αναζήτηση γράφοντας και 2ο γράμμα όπως στις κλήσεις?

4. Αν όταν και κατά την διάρκεια που συντάσσεις ένα SMS, σου έρθει κάποιο SMS, αυτό που συνέτασσες χάνεται?

5. Αν αλλάξεις θέμα, χάνονται και όλες οι άλλες ρυθμίσεις πού έχεις κάνει, σε ήχους κ.λ.π.?

6. Με κλειστό πορτάκι, μπορείς να δείς όλα τα μηνύματα, και όχι μόνο τα εισερχόμενα? (π.χ. Απεσταλμένα)

 

Σε/σας ευχαριστώ

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Diladi ti akribos einai afto? tha tou bazeis mia karta mprosta sti camera kai tha diabazei to onoma kai to tilefono ? i tha diabazei barcodes ?

Ti diaforetiko tha exei apo to na pername ta stoixeia me to xeri? Pio ligo xrono ? :worry:

 

Ναι, αναγνωριζει τα στοιχεια ενος ατομου σε μια επαγγελματικη καρτα, ωστε να καταχωρηθουν αυτοματα σε μια νεα επαφη.

Link to comment
Share on other sites

Απο παιχνιδια η οθονη του θα ειναι σαν του Κ750 παιδια τι λετε? ΑΠο τις φωτο που ειδα διαπσιτωσα οτι ειναι πεντακθαρη και ο φωτισμος πρεπει να ρυθμιζεται.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αναγνωριζει τα στοιχεια ενος ατομου σε μια επαγγελματικη καρτα, ωστε να καταχωρηθουν αυτοματα σε μια νεα επαφη.

 

OCR ακούγεται αυτό. Άλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο. Είναι σίγουρο? Αν ναι, είναι πολύ έξυπνο....

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

@gepol

φίλε εγώ ΔΕΝ το είχα στα χέρια μου. Σχετικά με την ερωτηση 2 μπορείς αν θες να κανεις κατι άλλο. βρήκα και ενεργοποίησα στο P900 μια επιλογή. οταν τηλεφωνήσει καποιος ή τηλεφωνήσω εγω σε καποιον που δεν είναι στις επαφές μου, με ρωτάει στο τέλος της συνομιλίας αν θέλω να προσθέσω το νουμερο του στις επαφές μου. Μπορείς να το βρείς στα μενου Phone / Edit / preferences / Add to contacts

Για την ερώτηση 4 στο P900 όταν ερθει μήνυμα ενώ γραφεις SMS σ'εμενα δεν εμφανίζεται το μήνυμα στην οθόνη αλλα συνεχίζω να γράφω κανονικά και βλέπω ότι ήρθε μηνυμα στο κάτω μέρος της οθόνης (φακελάκι) όπως επίσης ακούω και τον ήχο για τα εισερχόμενα SMS. Ισως να μην εκανες αναβάθμιση λειτουργικού.

Για την ερωτηση 5 χωρίς να είμαι σίγουρος πιστεύω πως ναι χάνονται γιατί το κάθε θέμα έχει δικούς του ήχους. Αυτό τουλάχιστο ισχύει στο P900

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αναγνωριζει τα στοιχεια ενος ατομου σε μια επαγγελματικη καρτα, ωστε να καταχωρηθουν αυτοματα σε μια νεα επαφη.

 

Και μια ...κουτή πιθανά ερώτηση ..

Αναγνωρίζει και τα Ελληνικά στοιχεία σε κάρτες ?

Γιατι αν όχι , τότε για τα δικά μας δεδομένα στο 90% των καρτων ειναι δώρο άδωρο

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να επαναλάβω ένα θέμα που είχα αναφέρει παλαιότερα (είχε χαθεί ανάμεσα στις διαμάχες). Το manual του τηλεφώνου (είχε δωθεί link σε προηγούμενο post) αναφέρει ότι συγχρονισμός γίνεται μέσω καλωδίου, IR και bluetooth. Φίλε RIP (ή όποιος άλλος γνωρίζει) μήπως παρατήρησες αν όντως δεν συγχρονίζει μέσω wifi; Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Εγώ προσωπικά δεν το καταλαβαίνω.
Link to comment
Share on other sites

OCR ακούγεται αυτό. Άλλά μου φαίνεται πολύ περίεργο. Είναι σίγουρο? Αν ναι, είναι πολύ έξυπνο....

 

Γ.

 

Ναι, και μαλιστα με αρκετα καλη ακριβεια. Ειναι εντυπωσιακη δυνατοτητα για επιδειξη και σιγουρα μπορει να καταστει αρκετα χρηστικο για καποιους. Για ελληνικα δεν ξερω τι θα γινεται με το ελληνικο firmware...

Link to comment
Share on other sites

Αντε επιτελους ερχεται :D ...γι'αυτο σας βλεπω ετσι νευρικους να μαλωνετε ολη την ωρα...σας επιασε το αγχος...σε λιγο που θα ξεκινησουν οι αγορες και θα αλλαξουν τα avatars, ολοι θα λενε 'ααα, κοιτα κανει και αυτο, κανει και εκεινο'...

Ουτε που θα θυμουνται οτι προχθες την ελεγαν ο ενας στον αλλο :p

Αντε και σε κανενα μηνα ολοι στο meeting...κι αμα δεν γινει να κανουμε εμεις ενα P990i Welcome in Greece Party :p (να φωναξουμε και τους SEαδες που τους βγηκε η πιστη να το φτιαξουνε :p )

Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson P990http://www.vodafone-shop.gr/MEDIA/ProductCatalog/m3320268/sonyericssonP990.jpg

 

Ενσωματωμένη ψηφιακή φωτογραφική μηχανή 2 megapixel με flash

Εσωτερική μνήμη 80ΜΒ

Χρόνος αναμονής έως 400 ώρες

Χρόνος ομιλίας έως 9 ώρες

Έγχρωμη οθόνη αφής / TFT, 256.000 χρωμάτων και ανάλυση 240x320 pixels

Τεχνολογία Bluetooth

Διαστάσεις 114x57x25

Βάρος 155 γρ.

Συνδιάσκεψη

Organizer

Υπενθυμίσεις

FM radio

Mp3 player

Χρονόμετρο

Αριθμομηχανή

Εφαρμογές Java

Υπέρυθρη θύρα ως modem

 

Αναμενόμενη ημερ/νία διαθεσιμότητας :06/09/06

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/images/notifyme_el.gif :worry: :worry: :worry: :worry:

THE LEGENT OF ROCK MUSIK IN THE OLL WORLD IS ONE:M E T A L I C A
Link to comment
Share on other sites

και ακριβως απο κατω εχει αλλαξει και την ημερομηνια του Sony Ericsson W950

στην ιδια παντα!

6/9/06

 

αχ δεν μας βλεπω καλα.....!!

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Εδω ξεκίνησε να πωλειτε το π990 αλλα φυσικα σε πολυ υψηλη τιμη....(και λογικό ειναι αφου προκειτε για τα πρωτα κομματια) 1022 ευρω!

 

***το site το αφαιρεσα για να μην πουν καποιοι οτι τους παρέσυρα να το αγορασουν απο εκει....οσοι θελουν pm...***

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...