Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ περιμένουμε, αναπτύσσονται παράλληλα εφαρμογές για το νεο UIQ; Ξέρει κανείς τπτ;

 

Μπορείς να δεις εφαρμογές εδώ

Νομίζω έχει δοθεί το url και παλαιότερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το N80 ειναι η μονη συσκευη που μπορει να καλυψει σχεδον ολες τις απαιτησεις αυτες , με μια σημαντικη ελλειψη .

Η μπαταρια του ειναι οριακα ανεκτη για "ηπια"¨χρηση και ενοχλητικη για οτιδηποτε περισσοτερο .

.(θα πεσουν παλι να με φανε)

 

 

Αλλες προτασεις χωρις να θυσιασεις εστω και ενα απο αυτα τα χαρακτηριστικα που θελεις δεν υπαρχουν .

Αναλογα με το ποιο σε "¨ενοχλει" λιγοτερο να χασεις , ειδικα σε WM συσκευες θα μπορουσες να βρεις μερικες καλες λυσεις . :)

 

φιλε rip αν το revew σου για το p990i ηταν κατι σαν τις γνωσεις που εχεις για το n80.....

τοτε με συγχωρεις αλλα θα συμφωνησω με ολους αυτους που δεν σε πιστευουν ......

 

ποιος σου ειπε οτι το n80 μπορει να ""καλυψει απαιτησεις"" ??

 

επειδη οπως εχω πει και σε προηγουμενα μηνυματα μου....εχω γνωμη για κινητα που ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ εχω δουλεψει και ειχα στην κατοχη μου ,οφειλω να σε διαψευσω για το n80 που πραγματικα ειναι απο τα πιο προβληματικα τηλ που ειχα ποτε στην κατοχη μου......(απο που να αρχισω και που να τελειωσω....απο τα restart,τις εξαφανισμενες ρυθμισεις του χρηστη μετα καθε auto restart,απο την απαραδεκτη καμερα του,απο την πολυ χαμηλη ενταση αναπαραγωγης ηχων τραγουδιων η ραδιου,η απο την χαρακτηριστικη ευκολια του να κολαει η να σερνεται καθε φορα που εκανες μια ενεργεια παραπανω απο την μια (οποιαδηποτε κι αν ηταν αυτη)που μετα βιας μπορουσε να δουλεψει (παλι χαρακτηριστικα αργα) το τηλεφωνο??για τν μπαταρια του δεν θα πω τπτ γιατι αυτο κι αν ειναι ΤΟ προβλημα του τηλεφωνου.....οπως και εσυ ηδη αναφερεις.

 

δεν μπορω να καταλαβω πως βγαινετε καποιοι και ελαφρα τη καρδια δινετε τα ""φωτα σας"" σε οσους ειχαν το θαρρος και ζητησαν την γνωμη καποιων πιο εμπειρων.....

για του λογου το αληθες ριξε μια ματια στο αναλογο thread των κατοχων του n80 και κοιτα τι τραβανε τα παιδια που το εχουν ηδη αγορασει....

 

μπορει η SE να καθυστερει την κυκλοφορια του p990i αλλα αν ειναι να το βγαλει και να δουλευει οπως καποια τηλεφωνα οπως το n80....τοτε καλα κανει και δεν το βγαζει στην αγορα....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

delete by me...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Zaharakis....ειπαμε.....ΓΙΑ ΑΡΧΗ(τις πρωτες μέρες κυκλοφορίας του εννοω).....:ΟΧΙ ΣΤΟ P990......!!!!!!ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ......:D

 

τι να κανω ρε γαμωτο.....δεν μπορω να τα βλεπω και να μην μιλησω.....:X

 

 

σορυ για το off topik παιδια..:(

 

 

εγω παντως θα το παρω το εργαλειο μολις ερθει και θα το δειτε ολοι :p:p

 

οποτε και να ειναι αυτη η μερα!!!!!!!!:mad:

 

 

αμαν πια SE μας επρηξες :worry::worry:

 

 

καποιος απο εδω μεσα να ανοιξει χωρο στη θυριδα του....για να παρει πμ .....:rolleyes:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Kalispera... na kanw me tin seira mou mia erwtnsn?? Prwta apo ola sorry gia ta Greeklish alla edw pou eimai den exw alln dynatotita)

 

Hmoun katwxos toy N80. xerw ti mou prosfere , xerw tis dynatotites tou kinitoy, (toulaxiston sto diko mou sygkekrimeno tilefwno den eixe kanena bug) , kai xerw an axize ta xrimata tou oso afora fwtografia kai loipa. To edwsa kai den xerw akoma to giati. Alla telos padwn.

 

Borei kapoios pou exei asxolithei parapanw na mou pei giati na min paw na to xanaparw alla na protimisw to p990 pou einai kathodon???

 

Thelw na pw gia paradeigma. To n80 exei 3m.pixel kamera to p990 exei 2. Afta ta 2 tou p990 tha boroun na synagwnistoun to N80?? kai ti allo mou parexei to p990 etsi wste na min strafw pali sto n80.?

Eyxaristw

Link to comment
Share on other sites

 

Thelw na pw gia paradeigma. To n80 exei 3m.pixel kamera to p990 exei 2. Afta ta 2 tou p990 tha boroun na synagwnistoun to N80?? kai ti allo mou parexei to p990 etsi wste na min strafw pali sto n80.?

Eyxaristw

 

φιλε μου η καμερα του p990i ερχεται κατευθειαν απο το w800i-k750i με μονο καποιες παραπανω ρυθμισεις.

επειδη ειχα και το w800i αλλα και το Ν80 σε διαβεβαιω οτι η καμερα των 2mpxls της SE ειναι μακραν καλυτερη αυτης των 3mpxls του n80...

και οι φωτο φαινονται καθαρα στον υπολογιστη φυσικα και οχι στο τι δειχνει το τηλ...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

φιλε rip αν το revew σου για το p990i ηταν κατι σαν τις γνωσεις που εχεις για το n80.....

τοτε με συγχωρεις αλλα θα συμφωνησω με ολους αυτους που δεν σε πιστευουν ......

 

ποιος σου ειπε οτι το n80 μπορει να ""καλυψει απαιτησεις"" ??

 

επειδη οπως εχω πει και σε προηγουμενα μηνυματα μου....εχω γνωμη για κινητα που ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ εχω δουλεψει και ειχα στην κατοχη μου ,οφειλω να σε διαψευσω για το n80 που πραγματικα ειναι απο τα πιο προβληματικα τηλ που ειχα ποτε στην κατοχη μου......(απο που να αρχισω και που να τελειωσω....απο τα restart,τις εξαφανισμενες ρυθμισεις του χρηστη μετα καθε auto restart,απο την απαραδεκτη καμερα του,απο την πολυ χαμηλη ενταση αναπαραγωγης ηχων τραγουδιων η ραδιου,η απο την χαρακτηριστικη ευκολια του να κολαει η να σερνεται καθε φορα που εκανες μια ενεργεια παραπανω απο την μια (οποιαδηποτε κι αν ηταν αυτη)που μετα βιας μπορουσε να δουλεψει (παλι χαρακτηριστικα αργα) το τηλεφωνο??για τν μπαταρια του δεν θα πω τπτ γιατι αυτο κι αν ειναι ΤΟ προβλημα του τηλεφωνου.....οπως και εσυ ηδη αναφερεις.

 

δεν μπορω να καταλαβω πως βγαινετε καποιοι και ελαφρα τη καρδια δινετε τα ""φωτα σας"" σε οσους ειχαν το θαρρος και ζητησαν την γνωμη καποιων πιο εμπειρων.....

για του λογου το αληθες ριξε μια ματια στο αναλογο thread των κατοχων του n80 και κοιτα τι τραβανε τα παιδια που το εχουν ηδη αγορασει....

 

μπορει η SE να καθυστερει την κυκλοφορια του p990i αλλα αν ειναι να το βγαλει και να δουλευει οπως καποια τηλεφωνα οπως το n80....τοτε καλα κανει και δεν το βγαζει στην αγορα....

 

 

Να απαντησω με υφος που θα βοηθησει να ξεκινησει καινουρια διαμαχη και να κλειδωσει το thread δεν εχει νοημα...

 

Δεν εχω ιδεα απο κινητα τηλεφωνα , ειμαι αχρηστος .

Link to comment
Share on other sites

1000+ ευρό;;;;;;;;;

Να τους πω που να το βάλουν η θα με φάει η λογοκρισία;

 

(για ενα τηλέφωνο που το λιβανίζουν πάνω απο εναν χρόνο, τουτέστην, απο τεχνολογία έχει φταστεί απο μοντέλα συναγωνισμού η τουλάχιστον δεν υπερέχει ξεκάθαρα όπως το βλέπαμε πρίν τόσους μήνες που ήταν να κυκλοφορίσει.)

Ποιόν θ' "αρπάξω" σήμερα; [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@R.I.P και άλλους που το είχαν/έχουν στα χέρια τους...

 

Θα ήθελα να σε/σας ρωτήσω κάποια πράγματα για την σχεδίαση του Software, πράγματα που με ενοχλούσαν ιδιέτερα στα προηγούμενα ΡΧΧΧ.

 

1. Αναφορά παράδοσης. Παραμένει σαν setting, ή πρέπει να την επιλέγεις κάθε φορά πάλι?

2. Απο caller list. Μπορείς επιτέλους να αποθηκεύεις έναν νέο αριθμό σε υπάρχουσα επαφή, χωρίς copy & paste?

3. Επιλογή αποδέκτου SMS. Μπορείς να επιλέξεις αποδέκτη στην αναζήτηση γράφοντας και 2ο γράμμα όπως στις κλήσεις?

4. Αν όταν και κατά την διάρκεια που συντάσσεις ένα SMS, σου έρθει κάποιο SMS, αυτό που συνέτασσες χάνεται?

5. Αν αλλάξεις θέμα, χάνονται και όλες οι άλλες ρυθμίσεις πού έχεις κάνει, σε ήχους κ.λ.π.?

6. Με κλειστό πορτάκι, μπορείς να δείς όλα τα μηνύματα, και όχι μόνο τα εισερχόμενα? (π.χ. Απεσταλμένα)

 

Σε/σας ευχαριστώ

 

Γ.

 

 

Με καθε επιφυλαξη σε καποια που δεν θυμαμαι ακριβως γιατι δεν εδωσα σημασια , εχουμε και λεμε

 

1. Υπαρχει σαν μονιμη επιλογη

2.Δεν το κοιταξα

3.Αν θυμαμαι καλα , ναι

4.Αν επιλεξεις να βγεις απο το μηνυμα , το αποθηκευει και μπορεις μετα να συνεχισεις την συνταξη του . Μπορεις φυσικα να τελειωσεις με το μηνυμα που γραφεις και να διαβασεις μετα το νεο .

5.ΟΧΙ , μιλωντας παντα μονο για τα προεγκατεστημενα themes , καθε φορα που αλλαζεις ενα απο αυτα , παραμενει η μελωδια που εχεις διαλεξει

6. Μπορεις να δεις ολους τους φακελους μηνυματων , και να διαγραψεις π.χ. ενα ενα ή ολα μαζι οσα εχεις στειλει .

Συνεχιζει ομως να μην μπορει να εμφανισει ενα νεο MMS χωρις να ανοιξεις το καπακι .

Link to comment
Share on other sites

Mη βιαζεσαι ....ειναι λογικό....Και δεν έχει να κάνει με τη se αλλά με αυτούς που εκμεταλλεύονται το γεγόνός οτι το έχουν αποκλειστικα και σου λενε....'Θες να το εχεις πρωτος απ'ολους?Ευχαριστως....πλήρωσε 300 ευρω παραπάνω'..!Ετσι παει....οποιος έχει....και θελει....δινει!

 

Οταν κυκλοφορησει κανονικα η τιμη του δεν θα ειναι μεγαλυτερη απο 750 ευρω ;)

Link to comment
Share on other sites

R.I.P. έχω κι εγώ μια ερώτηση για μια λεπτομέρεια που όμως για μένα είναι σημαντική :

 

Τώρα με το hardware lock των πλήκτρων & touchscreen, όταν το έχεις κλειδωμένο και σε καλέσει κάποιος, ενεργοποιούνται τα πλήκτρα προσωρινά για να απαντήσεις χωρίς να ξεκλειδώσεις το hardware διακοπτάκι, ή πρέπει να το ξεκλειδώσεις πρώτα και να απαντήσεις μετά ;

 

(μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά θα προτιμούσα το δεύτερο !)

 

θενκς

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν στον συγχρονισμό με outlook office συγχρονίζονται ΚΑΙ οι σημειώσεις?....εκτός από το ημερολογιο , τις επαφες και τις εργασίες!Μου απαραιιτητες οι σημειωσεις!!
Link to comment
Share on other sites

Και για μην λένε κάποιοι οτι είχαν στα χερια τους την τελευταία έκδοση ....:

 

 

24 Ιουλίου 2006

 

''SE's DevSupport are just flashing the unit with the latest FW''

 

Το review αυτού που θα το έχει στα χέρια του σε 2-3 μερες από τώρα είναι αυτο που πρέπει να δώσουμε όλη την προσοχή σχετικά με τη σταθεροτητα του λογισμικου το οποιο θα ειναι και ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ οταν θα έρθει στα ράφια των καταστηματων;):cool:

 

Θα σας ανεβάσω το link μόλις είναι έτοιμο ;)

Link to comment
Share on other sites

R.I.P. έχω κι εγώ μια ερώτηση για μια λεπτομέρεια που όμως για μένα είναι σημαντική :

 

Τώρα με το hardware lock των πλήκτρων & touchscreen, όταν το έχεις κλειδωμένο και σε καλέσει κάποιος, ενεργοποιούνται τα πλήκτρα προσωρινά για να απαντήσεις χωρίς να ξεκλειδώσεις το hardware διακοπτάκι, ή πρέπει να το ξεκλειδώσεις πρώτα και να απαντήσεις μετά ;

 

(μπορεί να σου φανεί περίεργο αλλά θα προτιμούσα το δεύτερο !)

 

θενκς

 

nixx

 

 

Οταν δεχθει μια κληση η συσκευη , μπορεις να απαντησεις κανονικα ακομα και αν εχεις κλειδωσει το πληκτρολογιο με τον διακοπτη .

Για να δεις ομως ενα εισερχομενο μηνυμα , και γενικα για οποιαδηποτε αλλη λειτουργια , πρεπει να το ξεκλειδωσεις

Link to comment
Share on other sites

Και για μην λένε κάποιοι οτι είχαν στα χερια τους την τελευταία έκδοση ....:

 

 

24 Ιουλίου 2006

 

''SE's DevSupport are just flashing the unit with the latest FW''

 

Το review αυτού που θα το έχει στα χέρια του σε 2-3 μερες από τώρα είναι αυτο που πρέπει να δώσουμε όλη την προσοχή σχετικά με τη σταθεροτητα του λογισμικου το οποιο θα ειναι και ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ οταν θα έρθει στα ράφια των καταστηματων;):cool:

 

Θα σας ανεβάσω το link μόλις είναι έτοιμο ;)

 

Eσύ μας έλεγες οτι τα P990 έφυγαν από τις αποθήκες της γαλλίας και ακόμη μας λες πως τώρα κυκλοφορεί.

Αυτά λοιπόν τα κινητά με ποιό fw κυκλοφόρησαν;

Link to comment
Share on other sites

Oχι οτι σου χρωσταω απάντηση αλλα έτσι για να μη λες....

 

Δεν φορούσαν την τελικη!Αυτο όμως δεν σημαίνει κατι....απλα ειναι αυτο που λέμε οτι τα πρώτα έχουν συνήθως και περισσότερα bug

Link to comment
Share on other sites

Οταν δεχθει μια κληση η συσκευη , μπορεις να απαντησεις κανονικα ακομα και αν εχεις κλειδωσει το πληκτρολογιο με τον διακοπτη .

Για να δεις ομως ενα εισερχομενο μηνυμα , και γενικα για οποιαδηποτε αλλη λειτουργια , πρεπει να το ξεκλειδωσεις

R.I.P. ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Ο λόγος που θα προτιμούσα το δεύτερο είναι ότι με το P900, επειδή έχω αφαιρέσει το πορτάκι, πολλές φορές απαντάω/απορρίπτω κατά λάθος μια κλήση καθώς το βγάζω (ακουμπάει το touchscreen κάπου στη θήκη και "πατιέται" η αντίστοιχη επιλογή). Στο 990 πιστεύεις ότι θα υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, ή υπάρχει μήπως κάποια επιλογή τουλάχιστον (αν μη τι άλλο) να απαντάς μόνο από τα πλήκτρα και όχι και μέσω touchscreen ;

 

Σόρρυ για τις λεπτομέρειες που ζητάω, αλλά όπως είπα για μένα αυτό είναι σημαντικό πρόβλημα στην καθημερινή χρήση του P900 μου !

 

θενκς και πάλι :)

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Oχι οτι σου χρωσταω απάντηση αλλα έτσι για να μη λες....

 

Δεν φορούσαν την τελικη!Αυτο όμως δεν σημαίνει κατι....απλα ειναι αυτο που λέμε οτι τα πρώτα έχουν συνήθως και περισσότερα bug

Tι θα πει τελική και αρχική έκδοση;

Αυτή που έχει ο τυπος που λες με το review είναι τελική;

Αφού θα βγεί κι'άλλη, αρα δεν είναι τελική.

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατι το μπλεκεις τοσο ??:wacko:

 

Τα πρώτα retail κομματια βγήκαν την προηγούμενη εβδομάδα όπως είδαμε!Φορούσαν την έκδοση

 

Phone R2A02

Bluetooth R4F01

Organizer R1A100

CDA R1A60

 

Ειναι τα πρώτα κομμάτια που βγαινουν και ειναι αυτο που λεγαμε 'περιορισμένος αριθμός' !(πχ. 1000 κομματια)

 

Αυτην που λεει ο τύπος είναι η πιο καινουρια έκδοση η οποια θα είναι και αυτη που θα φορμαριστουν τα πχ 50000 κομματια που θα βγουν ΜΑΖΙΚΑ κανονικα στα ράφια!!Γι'αυτο την λέμε τελικη!

 

Και αυτη η έκδοση μετά απο λίγο θα αντικατασταθεί απο μια πιο καινουργια και οσοι απο εμας θα το έχουμε θα πάμε να κανουμε αναβάθμιση απο το site!:cool:

 

To θεμα ειναι οτι ΑΥΤΟ ΤΟ REVIEW ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΤΙΚΟ ΤΗΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Και για μην λένε κάποιοι οτι είχαν στα χερια τους την τελευταία έκδοση ....:

 

24 Ιουλίου 2006

 

''SE's DevSupport are just flashing the unit with the latest FW''

 

Το review αυτού που θα το έχει στα χέρια του σε 2-3 μερες από τώρα είναι αυτο που πρέπει να δώσουμε όλη την προσοχή σχετικά με τη σταθεροτητα του λογισμικου το οποιο θα ειναι και ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ οταν θα έρθει στα ράφια των καταστηματων;):cool:

 

Θα σας ανεβάσω το link μόλις είναι έτοιμο ;)

ή μπορούμε όλοι να τσεκάρουμε το my-symbian, σε αυτό το thread (απ'όπου και η πληροφορία που παραθέτεις) :

 

http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?p=230599#230599

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...