Jump to content

Sony Ericsson P990i [old]


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ma einai gnwsto eureos giati argei to en logw modello!POSES FORES PREPEI NA TO POUME?:mad:

Einai to idio ena aplo kleistou logismikou thlefwno me texnologia apo ton prokatoxo tou milw gia to w810 kai idio to p990 pou den exei na kanei sxedon se tipota me to p910?mh trelathoume re paidia!:blink:

 

Δικιο εχεις, αλλα οπως και να εχουν τα πραγματα, δεν προχωρας στην ανακοινωση του αν σκοπεύεις ή υπαρχούν πολλες πιθανότητας να μην προλάβεις και να το βγάλεις 6 μηνες αργοτερα:p

 

Τεσπα, παιδια, πολυ παραφιλολογια έχει πεσει...:) ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δικιο εχεις, αλλα οπως και να εχουν τα πραγματα, δεν προχωρας στην ανακοινωση του αν σκοπεύεις ή υπαρχούν πολλες πιθανότητας να μην προλάβεις και να το βγάλεις 6 μηνες αργοτερα:p

 

Τεσπα, παιδια, πολυ παραφιλολογια έχει πεσει...:) ειδωμεν!

Auto akribws!;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις, αλλα οπως και να εχουν τα πραγματα, δεν προχωρας στην ανακοινωση του αν σκοπεύεις ή υπαρχούν πολλες πιθανότητας να μην προλάβεις και να το βγάλεις 6 μηνες αργοτερα:p

Αν δέν κάνω λάθος τέτοιες ανακοινώσεις για high end κινητά γίνονται μόνο Οκτώβριο σε μια έκθεση.

Όταν γίνουμε εμείς διευθυντικά στελέχη της Sony Ericsson ας μή προχωρήσουμε σε ανακοινώσεις. Προς το παρόν άλλοι αποφασίζουνε που ξέρουνε καλύτερα απο μας το συμφέρον της εταιρίας. Εξ άλλου κανείς δεν απαγόρευσε ή επέβαλε να το παρουσιάσει Οκτώβριο 2005 και να το προωθήσει Σεπτέμβριο 2006.

Εδώ μιλάμε για ανακοίνωση ολυμπιακών αγώνων αθηνα 2004 που ανακοινώθηκε 8 χρονια πριν και υπήρχαν πιθανότητες να μην προλάβουνε αφού παίζανε το πουλάκι τους τα πρώτα 6 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνουμε εμείς διευθυντικά στελέχη της Sony Ericsson ας μή προχωρήσουμε σε ανακοινώσεις. Προς το παρόν άλλοι αποφασίζουνε που ξέρουνε καλύτερα απο μας το συμφέρον της εταιρίας.

 

Επιτέλους, και μια "φωνή της λογικής" !

 

Ώρες-ώρες μου θυμίζουμε τους παππούδες στα καφενεία... "Ε, ρε, για μια μέρα μόνο να γινόμουν πρωθυπουργός, θα βλέπατε..." :p

 

nixx

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, και μια "φωνή της λογικής" !

 

Ώρες-ώρες μου θυμίζουμε τους παππούδες στα καφενεία... "Ε, ρε, για μια μέρα μόνο να γινόμουν πρωθυπουργός, θα βλέπατε..." :p

 

nixx

xaxaxaxaxax polu kalo!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

παντως η ΤΙΜ επιμενει αρχες Φεβρουαριου !!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα απο esato.com οτι στο κουτι θα περιέχουν bluetooth ακουστικά!!!Την ΤΙΜ πάντως ποτε δεν την εμπιστευομαι απο θεμα κυκλοφορίας κινητου....ποσο μαλλον smartphone...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση , ελπιζω η οθονη του να ειναι πιο φωτεινη και ποιο καθαρη απο το p910i , γιατι μου φαινεται λιγο θολή του p901i τόσο στα βιντεο ειδικα σε full srceen οσο και στις fotos , τι λετε ? το λεω αυτο γιατι

 

p990i Screen

 

* 262.144 color TFT

* 240x320 pixel

 

p910i

Οθόνη

 

* ¼ Οθόνη αφής VGA 262.144 χρωμάτων

* 208x320 pixel

αν εχει την ιδια φωτεινοτητα και αναλυση τοτε .... ειμαστε για αλλο .............

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση , ελπιζω η οθονη του να ειναι πιο φωτεινη και ποιο καθαρη απο το p910i , γιατι μου φαινεται λιγο θολή του p901i τόσο στα βιντεο ειδικα σε full srceen οσο και στις fotos , τι λετε ? το λεω αυτο γιατι

 

p990i Screen

 

* 262.144 color TFT

* 240x320 pixel

 

p910i

Οθόνη

 

* ¼ Οθόνη αφής VGA 262.144 χρωμάτων

* 208x320 pixel

αν εχει την ιδια φωτεινοτητα και αναλυση τοτε .... ειμαστε για αλλο .............

απότι βλέπεις (κ αναφέρεις κ εσύ ο ίδιος) η ανάλυση είναι διαφορετική

240*320-208*320

 

και τι εννοείς 1/4 οθόνη αφής;;:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση , ελπιζω η οθονη του να ειναι πιο φωτεινη και ποιο καθαρη απο το p910i , γιατι μου φαινεται λιγο θολή του p901i τόσο στα βιντεο ειδικα σε full srceen οσο και στις fotos , τι λετε ? το λεω αυτο γιατι

 

p990i Screen

 

* 262.144 color TFT

* 240x320 pixel

 

p910i

Οθόνη

 

* ¼ Οθόνη αφής VGA 262.144 χρωμάτων

* 208x320 pixel

αν εχει την ιδια φωτεινοτητα και αναλυση τοτε .... ειμαστε για αλλο .............

 

 

φίλε domal αυτό που λές δεν έχει να κάνει καθόλου με την οθόνη του κινητού αλλά με την καμερα η οποία τράβηξε τις φωτος. η οθόνη είναι υψηλής ευκρίνειας. για δοκίμασε να στήλεις μια φωτογραφία απο ψηφιακή στο κινητό σου και θα δεις τη διαφορά.

 

 

papathvas: το 1/4 μάλλον κατα λάθος το έγραψε.

Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι τώρα που καταλήξαμε ότι "ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ" και "ΞΕΡΕΙ Η ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΕΜΑΣ", χάσαμε λίγο το κίνητρο να γράφουμε ... :blink:

 

Οπότε, μη κολλάτε, και η παραφιλολογία καμιά φορά, καλό κάνει.

Άργησε και η εταιρία βέβαια, πάρα πολύ...:(

Link to comment
Share on other sites

Mpaaaaaa ,Den eipame oti auto einai MOUFA???Yparxoun alla 2-3 idia tetoia site pou to dinoun ,me pseutika diakritika asfaleias kai ola apo New Zealand kai to gamato magazaki dexetai OLES tis pisstotikes kai stelnei se olo ton Kosmo (mexri kai Zimbabwe ,pou pas kai den 3eroun ti tha pei kinito ekei!!) kai malista sto stelnoun kai me free shiping....(kai sta duo to ena doro se ligo)!!!!!Opote PROSOXI ;) ;) ;)

φίλε Oratios μπορείς σε παρακαλώ να μου αναφέρεις ποια είναι τα άλλα 2-3 μαγαζάκια μούφες στη νεα ζηλανδία; επικοινωνησα με SE νεας ζηλανδίας και το ένα που έδωσα πιο πρίν το γνωρίζανε και ειπανε οτι θα το κλεισουνε. μου ζητάνε και τα άλλα. αντε ολοι εναντια στην παρανομία.

Link to comment
Share on other sites

φίλε Oratios μπορείς σε παρακαλώ να μου αναφέρεις ποια είναι τα άλλα 2-3 μαγαζάκια μούφες στη νεα ζηλανδία; επικοινωνησα με SE νεας ζηλανδίας και το ένα που έδωσα πιο πρίν το γνωρίζανε και ειπανε οτι θα το κλεισουνε. μου ζητάνε και τα άλλα. αντε ολοι εναντια στην παρανομία.

 

 

Etsi ,etsi Vedouza....!!!!:) :)

 

Min nomizeis oti ta thumamai.....Paei kairos!!Paizei na exoun kleisei hdh!Kane ena search sto google "P990 release i P990 buy" eeee kai an einai tha skasoun myth!!!Tooooso duskolo einai na ta vroune an theloun diladi???

Link to comment
Share on other sites

ε ναι ρε παιδιά. μου τη σπάει να βλέπω τον άνθρωπο σε αλλο φορουμ να λέει έχασα τα 500 μου δολάρια και δε ξέρετε ποσο στερήθηκα για να τα μαζέψω. και ποιος ξέρει τώρα ο τυπάς τι κάνει με τα 500 ευρω του παιδιού. όσο για τα άλλα sites απο νεα ζηλανδία απ'οτι διαβασα στο esato ήτανε του ίδιου και έχουνε κλείσει.
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο χθες μου είπαν μέσα Φεβρουαρίου! Πάντως αν είχε βγει μέσα Δεκεμβρίου (ως όφειλε για να προλάβει τις γιορτές), θα είχα πάρει αυτό, αντί για το Qtek 9000 που τελικά πήρα (το οποίο βέβαια δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου, παρά τον όγκο του).
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Παντως θετικο είναι το γεγονος οτι στη λιστα των ''συντομα κοντά σας'' στην επισημη ιστοσελίδα της Sonyericsson εχει πριν απο το J220i το Ρ990.Ετσι αφου το J220 αναμένεται περι τα μεσα Μαρτιου λογικα μεχρι το τέλος Φεβρουαρίου (...λιγο μετα τη Cebit2006) το Ρ990 θα είναι στις προθήκες των καταστημάτων.Παντως η πιο σημαντικη επίπτωση των δοκιμών και της καθυστέρησης της κυκλοφορίας του θα είναι στην τιμη.Μην περιμένετε πλεον χαμηλότερη τιμη απο αυτη των προηγούμενων ΡΧΧΧ(...οχι ομως και υψηλότερη!).Το αστειο είναι οτι λόγω της βιασύνης(..επιπολαιότητας...(?)) της SE,για την παρουσίαση του νέου μοντέλου, έχουν βγει theme,τα πρώτα προγράμματα για Symbian 9 και ακομα το κινητο.....αφαντο :-))) Οι μονοι που ευνοούνται απο αυτο είναι καποιοι που ''πουλούν'' κιβδηλες υποσχέσεις-κινητα...............
Link to comment
Share on other sites

και επανερχόμεθα. ο λόγος της καθυστέρησης απ'οτι έχουμε αναφέρει πολλάκις και πλειστάκις οφείλεται στο ότι πρέπει να αρχίσουνε να κυκλοφορούνε προγράμματα απο τρίτους και μετά να κυκλοφορίσει το κινητό. Αρα το κινητό είναι αφαντο γιατί τώρα φτιαχνονται τα προγράμματα από τρίτους.

Επίσης, J220 και P990 δεν ανήκουνε στην ίδια κατηγορία, στην ίδια κλάση δεν μπορούμε να περιμένουμε το P990 πριν απ'το J220 επειδή το δεύτερο προστέθηκε μετά απ'το Ρ990 ως "συντομα κοντά μας" το ένα μπορεί να διαφημίζεται ως συντομα κοντα σας για ενα μήνα και το άλλο για 5 μηνες. Κατ'αρχάς το J220 απ'οτι βλέπω ούτε καμερα δεν έχει.

Επίσης το άλλο στο οποίο θέλω να αναφερθώ είναι η "βιασύνη" της SE που λέμε πολλοί γιατί παρουσίασε και ακόμη περιμένουμε. ποσες και πόσες φορές δεν παρουσιάζεται κάτι σε εκθέσεις κλπ και κυκλοφορεί ακόμη και χρόνια μετά την παρουσίαση του. Τώρα αν έλεγε η SE το παρουσιάζω οκτώβριο και θα κυκλοφορήσει Δεκέμβριο και τώρα είναι Ιανουάριος, αυτό το ονομάζω καθυστέρηση.

ΟΚ να μήν περιμένουμε ουτε χαμηλότερη τιμή, ουτε ψηλότερη. Τη βοήθεια του κοινού μπορούμε να την πάρουμε; απ'τη στιγμή που σε ένα κατάστημα μπορουσες να βρεις το P900 προς 740 ευρω και ταυτόχρονα σε άλλο 860 τί συγκριση μπορουμε να κάνουμε για την τιμή του P990;

Link to comment
Share on other sites

Exoume grapsei toses ma toses ma toses fores oti me tin kathisterisi den exei na kanei se tipota i Sony Ericsson...

 

To kinito ine basismeno sto Symbian 9.1 to opio den ine akoma etoimo...

Gia ton idio logo kathisterise to Nokia N91 to opio itane na bgei telos tou 2005 kai akoma ine afanto, gia ton idio logo to N80 tha bgei ton Martio, kai kala i Nokia exei teliopiisei to Series 60 3rd edition.

 

To UIQ 3.0 tou P990 anamenete na oloklirothei i oloklirothike auto ton mina...

 

Epitelous stamatiste na ta rixnete stin Sony Ericsson gia tin kathisterisi...

Nomizete oti h SE den ithele na exei to flagship tilefono diathesimo gia tis giortes ton Xristougennon??H mipos nomizete oti to kathisteri gia na spasei ta neura stous pio aksiopistous pelates tis???

Link to comment
Share on other sites

Exoume grapsei toses ma toses ma toses fores oti me tin kathisterisi den exei na kanei se tipota i Sony Ericsson...

Φυσικά φταίει η SE! Δλδ ποιος μπορεί να φταίει αν όχι αυτή;Οι προγραμματιστές της; Θα μπορούσε να πεί όταν έκανε την παρουσίαση, πως θα είναι έτοιμο το κινητό το 2ο τρίμηνο του 2006 και έτσι δεν θα χρειαζόταν να κάνει αναβολή στην αναβολή και να σπάει τα νεύρα των πελατών της όπως λες.:mad:

Δεν μιλάμε για ένα συνοικιακό μαγαζάκι που καθυστερεί για άσχετους χ λόγους να μας παραδώσει ένα ζευγάρι παπούτσια ή δεν ξέρω τί άλλο.

Μιλάμε για την Sony!

Απλά ξέρουν ότι μόλις βγεί το κινητό, ως δια μαγείας θα ξεχάζουν όλοι οι πελάτες της το δούλεμα που φάγανε για να κάνει αυτή το επικποινωνιακό της παιχνίδι, όπως το ξεχάσανε και για όλα τα υπόλοιπα phones της.

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά φταίει η SE! Δλδ ποιος μπορεί να φταίει αν όχι αυτή;Οι προγραμματιστές της;

Εαν εσύ ήσουνα κατασκευαστής PC και θα παρουσίαζες ενα νεο pc με τα καινούρια windows vista, είχες έτοιμο το pc και περιμένεις την microsoft να κυκλοφορήσει τα vista εσυ θα φταίς που καθυστερεί να κυκλοφορήσει το PC σου;

Το ίδιο συμβαίνει και με την SE. άργησε το symbian και τώρα που κυκλοφόρησε δόθηκε σε τρίτους για να φτιαξουνε προγράμματα δικά τους πρώτα και μετά να κυκλοφορήσει το κινητό. Αυτό δε συμβαίνει και με τις παιχνιδοκονσόλες προτου κυκλοφορήσουνε; δεν δίνονται κάποια κοματια σε κατασκευαστες παιχνιδιών προτού αγορασουμε εμεις; αλλιως τι να κανεις μια κονσόλα χωρις παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Απλα ... η SE βλέποντας πως πολλοί από τους πελάτες της (κατηγορία pxx0) επέλεγαν άλλες λύσεις ανακοίνωσε την έλευση του P990 νωρίτεραγια να κρατήσει κάποιους
Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά εγώ θα έφταιγα. Το να ρίχνω σε άλλους τις ευθύνες δεν είναι επαγγελματικό.Εγώ σαν τελικός χρήστης δεν ενδιαφέρομαι πιος φταίει, ενδιαφέρεται να μην με κοροιδεύουν.Αν λοιπόν το έψαχνα και δεν το παρουσίαζα με το σκεπτικο "έλα μωρέ και να αργήσουν(που θα αργήσουν σίγουρα) τα windows, δε βαριέσαι θα τα πουλήσω 3 μήνες μετά" τότε και πιο υπεύθυνος επαγγελματίας θα ήμουν και δεν θα θιγόταν το κύρος μου σαν εταιρεία.

Όπως είπα παραπάνω, και ξεκαθάρισε πολύ σαφέστατα ο ΤΝΑ, επίτηδες το έκανε η SE και μόλις βγει το κινητό θα ξεχασουμε όλοι που θα το πάρουμε ότι η εταιρεία μας δουλεύει εσκεμμένα.

Αν φταινε οι συνεργάτες της λοιπόν, ας διάλεγε καλύτεορυς συνεργάτες.

Τα πάντα ήταν διαφορετικά, πριν αλλάξουν όλα.
Link to comment
Share on other sites

geia se olous...

 

thelo kapia voithia apo to forum..

 

tjhelo na agoraso to P990i alla epeidi argi poli leo na paro to N80nokia. kai pali omos kai ayto tha argisei opos akoyo..

 

telika as moy pei kapios tin gnomi toy to sony i to nokia einai pio kalo ?

Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαίνει το συμπέρασμα ότι η SE καθηστέρησε το κινητό και κοροϊδεύει τους πελάτες της;; Απο την πρώτη στιγμή που το παρουσίασε είχε πεί για Μάρτιο. Έχει 1+ μήνα ακόμα...
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...