Jump to content

alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 13/3/2024 at 4:32 ΜΜ, oregon said:

Ελπίζω η προμήθεια να είναι όντως 2,5% επί της συναλλαγματικής ισοτιμίας που δίνει η Visa και να μη βρεθώ προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Το έχω τσεκάρει είναι πράγματι 2,5% η προμηθεια επί της ισοτιμιας Visa με μια πολύ μικρή διακύμανση +/-0,2% (συνήθως +)

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορώ να φορτισω την payzy με  Πειραιώς? 

Δοκίμασα αρκετές φορές με διαφορετικα πόσα και όλο λέει κάτι πήγε στραβά. 

Κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mol said:

Γιατί δε μπορώ να φορτισω την payzy με  Πειραιώς? 

Δοκίμασα αρκετές φορές με διαφορετικα πόσα και όλο λέει κάτι πήγε στραβά. 

Κάνεις άλλος το ίδιο πρόβλημα?

nope, ρωτα την Πειριαως, μπορει να εχεις βαλει ορια στην καρτα και να τα περασες.

1 hour ago, Vibraphone said:

Σήμερα εκκαθαρίστηκε η τελευταία μου ξεχασμένη συναλλαγή από τις 7/2!!!

Τέτοιο κακό να μην μας ξαναβρεί!

Ωχ και εμενα!! ποιος ξερει τι ειχε γινει εκεινη την ημερα

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, stathis123 said:

nope, ρωτα την Πειριαως, μπορει να εχεις βαλει ορια στην καρτα και να τα περασες.

Ωχ και εμενα!! ποιος ξερει τι ειχε γινει εκεινη την ημερα

Έληξε η κάρτα της Πειραιώς για αυτό δε γινόταν η συναλλαγή. 😂

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mol said:

Έληξε η κάρτα της Πειραιώς για αυτό δε γινόταν η συναλλαγή. 😂

Θεούλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τα παρακάτω τα ανέβασα και σε άλλη ενοτητα. Εάν έχω κάνει λάθος, ας με διορθώσει κάποιος διαχειριστής.

Λοιπόν...

Στο κινητό μου έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή της Cosmote, μέσω της οποίας ανανεώνω τρία καρτοκινητα της οικογένειας.

Η ανανεωση μέχρι πρόσφατα γινόταν μέσω αποθηκευμένης καρτας της Εθνικής, για την οποία δεν μου ζηταγε κάποια έγκριση.

Εδώ και λίγο καιρό, έχω αποκτήσει ψηφιακή κάρτα payzy, την οποία και αποθηκευσα στην εφαρμογή, ώστε να κάνω τις ανανεώσεις με αυτή (και να επωφεληθούν οι χρήστες από το bonus των extra gb).

Για την ανανέωση, όμως, με την payzy μου ζητάει να εγκρίνω την συναλλαγή μέσω της εφαρμογής της.

Όταν, όμως, πατήσω πάνω στην ειδοποίηση και μεταφερθω στην εφαρμογή της payzy για την έγκριση, η εφαρμογή της cosmote δεν ελαχιστοποιείται αλλά κλείνει, με αποτέλεσμα να μην ολοκληρώνεται η ανανέωση.

Κάνω κάτι λάθος;;;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου για κάποιο λόγο σκοτώνει την εφαρμογή. Έχεις εξοικονόμηση ενέργειας; Αν είσαι σε xiaomi, πήγαινε ρυθμίσεις > εφαρμογές > payzy και στο εξοικονόμηση ενέργειας βάλε ανενεργό. Το ίδιο και για το COSMOTE app

Link to comment
Share on other sites

Samsung έχω και έχω απενεργοποιήσει την εξοικονόμηση ενέργειας τόσο για την συσκευή, όσο και για την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2024 at 5:42 ΜΜ, nikkal said:

Καλησπέρα.

Τα παρακάτω τα ανέβασα και σε άλλη ενοτητα. Εάν έχω κάνει λάθος, ας με διορθώσει κάποιος διαχειριστής.

Λοιπόν...

Στο κινητό μου έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή της Cosmote, μέσω της οποίας ανανεώνω τρία καρτοκινητα της οικογένειας.

Η ανανεωση μέχρι πρόσφατα γινόταν μέσω αποθηκευμένης καρτας της Εθνικής, για την οποία δεν μου ζηταγε κάποια έγκριση.

Εδώ και λίγο καιρό, έχω αποκτήσει ψηφιακή κάρτα payzy, την οποία και αποθηκευσα στην εφαρμογή, ώστε να κάνω τις ανανεώσεις με αυτή (και να επωφεληθούν οι χρήστες από το bonus των extra gb).

Για την ανανέωση, όμως, με την payzy μου ζητάει να εγκρίνω την συναλλαγή μέσω της εφαρμογής της.

Όταν, όμως, πατήσω πάνω στην ειδοποίηση και μεταφερθω στην εφαρμογή της payzy για την έγκριση, η εφαρμογή της cosmote δεν ελαχιστοποιείται αλλά κλείνει, με αποτέλεσμα να μην ολοκληρώνεται η ανανέωση.

Κάνω κάτι λάθος;;;

Το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγώ σε moto g9 plus (4GB RAM), και υπέθεσα ότι είναι επειδή έχω πολλά tabs ανοιχτά στον Edge. Φαίνεται ότι αποδέχομαι τη χρέωση στο περιβάλλον της payzy αλλά όταν γυρνάω έχει κλείσει η σελίδα του εμπόρου και η συναλλαγή δεν προχωρά.

Μερικές φορές, αν επιμείνω και επανλάβω τη διαδικασία 2-3 φορές η συναλλαγή περνάει, αλλά δεν παύει να είναι πρόβλημα...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, sou_d said:

Καταρχάς, γιατί χρησιμοποιείς edge;

Αν και βγαίνουμε off topic, επειδή τον χρησιμοποιώ και στο λάπτοπ και συγχρονίζουν άμεσα credentials, bookmarks κλπ.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι τρώει λιγότερα resources σε σχέση με τον Chrome.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, geoponer said:

Αν και βγαίνουμε off topic, επειδή τον χρησιμοποιώ και στο λάπτοπ και συγχρονίζουν άμεσα credentials, bookmarks κλπ.

Επίσης έχω την εντύπωση ότι τρώει λιγότερα resources σε σχέση με τον Chrome.

Δεν βγαίνουμε απαραίτητα εκτός θέματος. Αν υποθέσουμε ότι ο edge αργεί περισσότερο, σε σχέση με τους άλλους browsers, τότε ίσως να οφείλεται εκεί η μη εκτέλεση της συναλλαγής

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 ώρες πριν, drjo said:

Καλησπερα,ισως εχει ξαναναφερθει,η πληρωμη ενφια ειναι εφικτη.

Ναι οι πληρωμές στο δημόσιο, δεν είναι εφικτές.

Κάτι άλλο που ίσως δεν έχει αναφερθεί, είναι πως, όποιος διαγράψει τον λογαριασμό του, δεν μπορεί μετά να τον ξανά φτιάξει. Το αναφέρω γιατί σε ενημέρωση μέσω email, έγραφαν πως δεν θα είναι εφικτή η επανεγγραφή για κάποιο χρονικό διάστημα (έτσι γενικά και αόριστα)

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, drjo said:

Καλησπερα,ισως εχει ξαναναφερθει,η πληρωμη ενφια ειναι εφικτη.

 

29 minutes ago, sou_d said:

Ναι οι πληρωμές στο δημόσιο, δεν είναι εφικτές.

Κάτι άλλο που ίσως δεν έχει αναφερθεί, είναι πως, όποιος διαγράψει τον λογαριασμό του, δεν μπορεί μετά να τον ξανά φτιάξει. Το αναφέρω γιατί σε ενημέρωση μέσω email, έγραφαν πως δεν θα είναι εφικτή η επανεγγραφή για κάποιο χρονικό διάστημα (έτσι γενικά και αόριστα)

Τελικά είναι εφικτή η πληρωμή ενφια η όχι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...