Jump to content

iPhone 14 Pro Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, vtag said:

Αφήνοντας το το βράδυ σε πτηση όλα κλειστά χάνει σε 8 ώρες 2-3%, στο 24ωρο γύρω 6% μόνο του, είναι φυσιολογικό;

Μια χαρά είσαι.

Παρεπιπτόντως με την 17  έχω δει καλύτερα αποτελέσματα στην κάμερα ειδικά σε πρόσωπα και στην μπαταρία αν και νωρίς .

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, vtag said:

Αφήνοντας το το βράδυ σε πτηση όλα κλειστά χάνει σε 8 ώρες 2-3%, στο 24ωρο γύρω 6% μόνο του, είναι φυσιολογικό;

Ναι

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι άλλη μια παρατήρηση με ios 17, κάνω scroll σε safari,social κτλ με δεδομένα και φεύγει περίπου 3% ανά 10 λεπτά-φωτεινοτητα στην μέση.

Πολύ δεν είναι;

(Το ξέρω είμαι υπερβολικός αλλά μου φαίνεται ότι κατεβαίνει πολύ γρήγορα και φοβάμαι μην έχω πέσει σε ελαττωματική συσκευή, η συσκευή είναι 2 μηνών) 

 

 

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, vtag said:

Κι άλλη μια παρατήρηση με ios 17, κάνω scroll σε safari,social κτλ με δεδομένα και φεύγει περίπου 3% ανά 10 λεπτά-φωτεινοτητα στην μέση.

Πολύ δεν είναι;

(Το ξέρω είμαι υπερβολικός αλλά μου φαίνεται ότι κατεβαίνει πολύ γρήγορα και φοβάμαι μην έχω πέσει σε ελαττωματική συσκευή.)

 

 

Με το που μπει καινούργια έκδοση θέλει καμιά βδομάδα να στρώσει η μπαταρία. Μην αγχώνεσαι, μια χαρά είναι η συσκευή.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marlboro man said:

το δικο μου εχει χασει περιπου 20% της αυτονομιας του με την 17.

Υπομονή, θα στρώσει.

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ios 17.0.1 μόλις βγήκε διόρθωση σφαλμάτων και ασφάλειας.

Edited by giorgosgiorgos93
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες στην παρέα!
iOS 17 σε 14 pro max και όταν έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές, π.χ. Stoiximan στην αρχική οθόνη, εμφανίζει απλά την λέξη “γνωστοποίηση“.
Έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος το ίδιο;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, _JiMMiS_ said:

Καλησπέρες στην παρέα!
iOS 17 σε 14 pro max και όταν έρχονται ειδοποιήσεις από εφαρμογές, π.χ. Stoiximan στην αρχική οθόνη, εμφανίζει απλά την λέξη “γνωστοποίηση“.
Έχει διαπιστώσει κάποιος άλλος το ίδιο;;;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!emoji6.pngemoji6.pngemoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό δεν εμφανίζει περιεχόμενο ειδοποιησεων. Και όταν είναι ξεκλείδωτο στο κάνει; 🤔 

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό δεν εμφανίζει περιεχόμενο ειδοποιησεων. Και όταν είναι ξεκλείδωτο στο κάνει;  

Όταν είναι ξεκλείδωτο μου εμφανίζει κανονικά την ειδοποίηση. Μέχρι πρότινος όμως, σε κλειδωμένο τηλέφωνο ερχόταν κανονικά η ειδοποίηση, μπορούσα δηλαδή να την διαβάσω κανονικά. Δεν χρειάζονταν να πατήσω πάνω σε αυτή για να δω το περιεχόμενό την, όπως τώρα.

Τέσπα, μάλλον κάτι προσωρινό θα είναι…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, _JiMMiS_ said:


Όταν είναι ξεκλείδωτο μου εμφανίζει κανονικά την ειδοποίηση. Μέχρι πρότινος όμως, σε κλειδωμένο τηλέφωνο ερχόταν κανονικά η ειδοποίηση, μπορούσα δηλαδή να την διαβάσω κανονικά. Δεν χρειάζονταν να πατήσω πάνω σε αυτή για να δω το περιεχόμενό την, όπως τώρα.

Τέσπα, μάλλον κάτι προσωρινό θα είναι…emoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν είναι προσωρινό. Είναι ρύθμιση. Πήγαινε ρυθμίσεις / ειδοποιήσεις και κάνε το όπως θες...

 

IMG_5942.jpeg

ff.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προσωρινό. Είναι ρύθμιση. Πήγαινε ρυθμίσεις / ειδοποιήσεις και κάνε το όπως θες...
 
IMG_5942.thumb.jpeg.6dc9dca2690a0ff328446465d691d340.jpeg

Κατάλαβα, έχεις δίκιο!

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την IOS 17 νομίζω έχει χαλάσει η ποιότητα της κάμερας το έχει παρατηρήσει κανεις;

Και αν ναι τι ρυθμίσεις έχετε κάνει για τη βελτίωση;

 

On 20/9/2023 at 3:36 ΜΜ, giorgosgiorgos93 said:

Μια χαρά είσαι.

Παρεπιπτόντως με την 17  έχω δει καλύτερα αποτελέσματα στην κάμερα ειδικά σε πρόσωπα και στην μπαταρία αν και νωρίς .

Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στη κάμερα;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την εγκατάσταση του ios 17, ο ήχος κλήσεων και των ειδοποιήσεων άλλαξαν. Επιπλέον σε κλήση με ανοικτό μεγάφωνο δεν με ακούνε.

Με την 17.0.1 τα προβλήματα παραμένουν.

nokia....., nokia N8, nokia 808, lumia 950.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο δικό μου 14PMax και του αδερφού σε άκυρο σημείο (εγώ ήμουν στην εφαρμογή Vodafone και ο αδερφός μου στο Wolt) άρχισε να ζεσταίνεται τι κινητό στιγμιαία και αφού κλείσαμε οθόνη και εφαρμογές και ηρέμησε! 

Αυτά πρώτη φορά με iOS 17! 

Σας έχει κάνει κάτι αντίστοιχο; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, vtag said:

Εμένα στο δικό μου 14PMax και του αδερφού σε άκυρο σημείο (εγώ ήμουν στην εφαρμογή Vodafone και ο αδερφός μου στο Wolt) άρχισε να ζεσταίνεται τι κινητό στιγμιαία και αφού κλείσαμε οθόνη και εφαρμογές και ηρέμησε! 

Αυτά πρώτη φορά με iOS 17! 

Σας έχει κάνει κάτι αντίστοιχο; 

Δεν θα έχουν ενημερωθεί οι εφαρμογές σωστά για να λειτουργούν με το iOS 17 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Geo bebe said:

Ρε παιδιά με την IOS 17 νομίζω έχει χαλάσει η ποιότητα της κάμερας το έχει παρατηρήσει κανεις;

Και αν ναι τι ρυθμίσεις έχετε κάνει για τη βελτίωση;

 

Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στη κάμερα;

Καλησπέρα σε ποιες συνθήκες σου έχει χαλάσει την ποιότητα της  κάμερας σε νυχτερινή σε πορτραίτο. Δεν έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις της κάμερας.

Edited by giorgosgiorgos93
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά βοηθήστε με λίγο χρειάζομαι τα φώτα σας γιατί μετά την αναβάθμιση μου έχουν σπάσει τα νεύρα μου κάθε φορά που αλλάζω ακουστικό έχω τα air pods 3 Αλλάζει η ρύθμιση από μόνη της στις ρυθμίσεις και αντί όταν το πατάω μία φορά να κλείνει γραμμή πηγαίνει σε σίγαση μπαίνω στις ρυθμίσεις το αλλάζω και όταν κλείσω το κουτί και αλλάξω ακουστικό πάλι ξαναλλάζει αυτή η ρύθμιση και πάει στο ένα κλικ να είναι στην σίγαση του μικροφώνου μήπως ξέρει κανένας πως μπορώ να το καταργήσω αυτό εγώ θέλω το ένα κλικ να απαντάει και το ένα κλικ πάλι να κλείνει το τηλέφωνο ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, giorgosgiorgos93 said:

Καλησπέρα σε ποιες συνθήκες σου έχει χαλάσει την ποιότητα της  κάμερας σε νυχτερινή σε πορτραίτο. Δεν έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις της κάμερας.

Καλησπέρα σε νυχτερινή,στις φωτογραφίες πολύ θόρυβος και στο βίντεο σαν θολούρα. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσες κλήσεις κρατάει το ιστορικό πλέον?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το φόρτισα μέχρι 95% και το αφήνω σε πτήση για 8 ώρες μέχρι το πρωί και το ανοίγω και γράφει 97% και του τραβάω μια επανεκκίνηση και ανοίγει και γράφει 100%!! 

Τι φάση;

Με iOS 17 πρώτη φορά αυτό.

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το φόρτισα μέχρι 95% και το αφήνω σε πτήση για 8 ώρες μέχρι το πρωί και το ανοίγω και γράφει 97% και του τραβάω μια επανεκκίνηση και ανοίγει και γράφει 100%!! 
Τι φάση;
Με iOS 17 πρώτη φορά αυτό.

Σύνηθες φαινόμενο μετά από επανεκκίνηση. Μην σε αγχώνει.
Για αυτό όταν φορτίζουμε, κάνει ώρα να πέσει από το ποσοστό που μας δείχνει την ώρα που το βγάζουμε από πρίζα. Δεν είναι ακριβής η μέτρηση της μπαταρίας αρχικά.
Και βασικά δεν είναι σχεδόν ποτέ ακριβής. Αν και να στην μέρα κάνεις επανεκκίνηση θα σου δείξει άλλο ποσοστό από αυτό που έδειχνε πριν.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, vtag said:

Ρε παιδιά το φόρτισα μέχρι 95% και το αφήνω σε πτήση για 8 ώρες μέχρι το πρωί και το ανοίγω και γράφει 97% και του τραβάω μια επανεκκίνηση και ανοίγει και γράφει 100%!! 

Τι φάση;

Με iOS 17 πρώτη φορά αυτό.

Μια δυο φορές τον μήνα δήθεν λένε να κάνουμε calibration 

Αποφορτίζουμε εντελώς και φορτίζουμε μέχρι 100% και λίγο παραπάνω 

Και μετά γράφει σωστά το ποσοστό 

 

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 1:59 ΜΜ, Geo bebe said:

Καλησπέρα σε νυχτερινή,στις φωτογραφίες πολύ θόρυβος και στο βίντεο σαν θολούρα. 

Καλησπέρα περίεργο δεν αντιμετωπίζω τέτοια προβλήμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, αν και πηρα νεα συσκευη την περασμενη εβδομαδα(Xiaomi 13) εν τουτοις χρειαζομαι μεγαλυτερη οθονη,οποτε προσανατολιζομαι να το πουλησω και να περασω σε ενα απο τα Iphone 13 pro max/14 pro max. Μιας και δεν εχω καμια επαφη με την apple(ειχα καποτε το 5 αλλα οχι για πανω απο 1 μηνα),υπαρχει καποια εμφανης διαφορα μεταξυ των 2 μοντελων,που να αξιζει να προτιμησεις το ενα εναντι του αλλου?(γιατι στην αγορα των μεταχειρισμενων υπαρχει και η αναλογη διαφορα στην τιμη τους).Η καταναλωση της μπαταριας ειναι το κυριο που με ενδιαφερει,επειδη κανω βαρια χρηση, αρκετα τηλεφωνα,viber και whatsapp,mail ολη την ημερα κλπ. Το 13 σαν 2 μοντελα πισω,θεωρειται "παλιο" ή εχει ακομα χρονια υποστηριξης μπροστα του?

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...