Jump to content

Πανελλήνιες 2006


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 992
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ οτι καταλαβαινω σε καμια σχολη δε λειτουγει η γραμματεια ακομη ετσι?

Πως θα μαθουμε για τα απαραιτητα δικαολογητικα!!!! Εξω απο το σχολειο που ειδα δεν αναφερεται κατι περισσοτερο απο:

 

- Αντιγραφο απολυτηριου επικυρωμενο

- αντιγραφο βεβαιωσης επικυρωμενο

- φωτοτυπια ταυτοτητας επικυρωμενη

- 6 φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι καταλαβαινω σε καμια σχολη δε λειτουγει η γραμματεια ακομη ετσι?

Πως θα μαθουμε για τα απαραιτητα δικαολογητικα!!!! Εξω απο το σχολειο που ειδα δεν αναφερεται κατι περισσοτερο απο:

 

- Αντιγραφο απολυτηριου επικυρωμενο

- αντιγραφο βεβαιωσης επικυρωμενο

- φωτοτυπια ταυτοτητας επικυρωμενη

- 6 φωτογραφιες

 

+κάποιες ιατρικές εξετάσεις ;)

Κανονικά λειτουργούν οι γραμματείες. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν να πάρω σε έναν άλλο αριθμό ο οποίος έβγαζε το μήνυμα "...η θυρίδα είναι γεμάτη.Γεια σας!"

Τελικά ένας φίλος που πήγε και ρώτησε μου είπε:cool:

Link to comment
Share on other sites

+κάποιες ιατρικές εξετάσεις ;)

Κανονικά λειτουργούν οι γραμματείες. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και μου είπαν να πάρω σε έναν άλλο αριθμό ο οποίος έβγαζε το μήνυμα "...η θυρίδα είναι γεμάτη.Γεια σας!"

Τελικά ένας φίλος που πήγε και ρώτησε μου είπε:cool:

 

Ειναι σιγουρο για τις εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι σιγουρο για τις εξετασεις?

 

Ακόμα δεν πήγα στη σχολή να γραφώ αλλά έτσι είπαν, τώρα άμα δεν τα ζητήσουν άλλο....:ninja:

καλύτερα πέρνα από'κει αν είναι στην πόλη σου αλλιώς μέσω φίλων, συγγενών, παίρνε τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Και στην δικιά μου σχολή χρειάζεται τελικά...:O

Dead Angel κόστισε τπτ ? Είναι ταλαιπωρία ? Θα πάω κ γώ αύριο κατα τις 8:00πμ για να μην μπλέξω...

 

Παιδιά όσο για την βεβαίωση πρόσβασης δν έχω αντίγραφο... Να πάω σχολείο και να μου το βγάλουν φωτοτυπία και να μου το επικυρώσουν?:worry:

 

Πιο νωρίς να πας. Εγώ εδώ πήγα στις 9 και μου είπαν να παω αύριο στις 7 για να πάρω αριθμό προτεραιότητας. Οπότε ταλαιπωρία είναι μεγάλη γιατί μου είπαν ότι θέλει και αίμα και να πάω μετά σε δερματολόγο-παθολόγο. Και φίλοι μου τα ίδια.

 

Για τη βεβαίωση πήγαινε στο σχολείο, βγάλε φωτοτυπία και ζήτησε να την επικυρώσουν να σαι σίγουρος;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει αίμα; Δεν αναφέρεται αυτό πουθενά! Για να κάνεις και τις τρεις εξετάσεις πόσο περίπου θα πάρει; Επίσης, σε πιο νοσοκομείο να πάω στην Αθήνα; Δεν ξέρω. :O

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν λέει βεβαίωση πρόσβασης εννοεί το χαρτί το μπλέ που λέει που πέρασες και με τι σειρά κ έτσι? Ή εννοεί το χαρτί που λέει τις βαθμολογίες? Απο αυτό έχω μόνο το γνήσιο αντίγραφο... Αλλα στο τηλ της γραμματείας που πήρα τηλ έλεγε τα εξής...

 

6 φωτογραφίες

Επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου

Βεβαίωση πρόσβασης(σκέτο)

Ακτινογραφία θώρακα

Για τα αγόρια Πιστοποιητικό γέννησης

Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όταν λέει βεβαίωση πρόσβασης εννοεί το χαρτί το μπλέ που λέει που πέρασες και με τι σειρά κ έτσι? Ή εννοεί το χαρτί που λέει τις βαθμολογίες? Απο αυτό έχω μόνο το γνήσιο αντίγραφο... Αλλα στο τηλ της γραμματείας που πήρα τηλ έλεγε τα εξής...

 

6 φωτογραφίες

Επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου

Βεβαίωση πρόσβασης(σκέτο)

Ακτινογραφία θώρακα

Για τα αγόρια Πιστοποιητικό γέννησης

Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας

 

ναι λέει τη σειρά που πέρασες και άλλα...σαν τιμολόγιο είναι :)

Link to comment
Share on other sites

ναι λέει τη σειρά που πέρασες και άλλα...σαν τιμολόγιο είναι :)

 

Η βεβαιωση προσβασης δεν ειναι το "τιμολογιο" :rolleyes: !! Ειναι το χαρτι με τις Βαθμολογιες!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μια βεβαίωση που λέει ότι συμμετείχες στις Πανελλήνιες και έχει τους βαθμούς σου, και μια άλλη (αυτή που θέλουν) που πάνω δεξιά λέει "ατομικό δελτίο επιτυχίας".

Έτσι τα ξέρω

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει μια βεβαίωση που λέει ότι συμμετείχες στις Πανελλήνιες και έχει τους βαθμούς σου

 

Αυτο το χαρτι λεγεται Βεβαιωση προσβασης, και ειναι αυτο που ζηταει η σχολη σε επικυρωμενο αντιγραφο

 

και μια άλλη (αυτή που θέλουν) που πάνω δεξιά λέει "ατομικό δελτίο επιτυχίας".

Έτσι τα ξέρω

 

Αυτο λεγεται ατομικο δελτιο επιτυχιας και δε χρειαζεται στην εγγραφη. Το παιρνεις και το κρατας απλά! :O

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα?

 

Σίγουρα:) . Αυτό που θέλουν είναι επικυρωμένο αντίγραφο της βεβαίωσης πρόσβασης. Όχι το δελτίο επιτυχίας!

 

Εγώ σήμερα έκανα όλες τις εξετάσεις, όμως λόγω "φόρτου εργασίας", για τις δερματολογικές με έστειλαν σε ιδιώτη γιατρό (γιατί αν έκλεινα ραντεβού θα έκλεινα σε ένα μήνα). Έτσι αυτές μόνο δεν είναι σφραγισμένες από το νοσοκομείο... Στο νοσοκομείο ισχυρίζονται ότι τις δερματολογικές εξετάσεις μόνο μπορούμε να τις κάνουμε και έξω. Γίνεται αυτό ή θα έχω προβλήμα? Το έχει κάνει κανείς? Ένα παιδί έλεγε ότι έχει γνωστό στο νοσοκομείο(νομίζω τη μητέρα του) στην πόλη του. Μπορεί να ρωτήσει και εκεί για να είμαι σίγουρος ότι δεν είναι μ@λ@κίες των εδώ?

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή greek_aeras πήγες στο σχολείο με το χαρτί αυτό και στο έβγαλαν φωτοτυπία κ στο επικυρώσαν? Και άλλους που ρώτησα, μου είπαν το "τιμολόγιο" θέλουν....:wacko:

I m a bit confused...:(

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή greek_aeras πήγες στο σχολείο με το χαρτί αυτό και στο έβγαλαν φωτοτυπία κ στο επικυρώσαν? Και άλλους που ρώτησα, μου είπαν το "τιμολόγιο" θέλουν....:wacko:

I m a bit confused...:(

 

Πηγα εγω! Βασικα τι το συζηταμε ασκοπα αφου το ενα χαρτι εχει ως τιτλο ΔΕΛΤΙΟ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ και το αλλο ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ.

 

Που ειναι λοιπον το δειλημμα? Εμενα αυτο που με απασχολει ειναι αν χρειαζονται οι ιατρικες εξετασεις γιατι εμαθα οτι φετος δε θα ζητηθουν!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τα επικύρωσα και τα δύο για να είμαι σίγουρος :)

Α, και στο σχολείο δεν μπορούν να στο επικυρώσουν απ'ότι ξέρω, εγώ πήγα σε ένα ΚΕΠ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή greek_aeras πήγες στο σχολείο με το χαρτί αυτό και στο έβγαλαν φωτοτυπία κ στο επικυρώσαν? Και άλλους που ρώτησα, μου είπαν το "τιμολόγιο" θέλουν....:wacko:

I m a bit confused...:(

 

Ακριβώς. Αυτό που λέει "Βεβαίωση πρόσβασης" θέλουν!

 

Eγώ τα επικύρωσα και τα δύο για να είμαι σίγουρος :)

Α, και στο σχολείο δεν μπορούν να στο επικυρώσουν απ'ότι ξέρω, εγώ πήγα σε ένα ΚΕΠ

 

Μπορούν. Το είχαν κάνει και για το μηχανογραφικό. Αλλά και σε ΚΕΠ φυσικά γίνεται. Γενικά γίνεται σε οποιαδήποτε δημόσια αρχή:) !

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια τη βεβαιωση προσβασης που θα την παρω?Τελικα συνολικα ποιες θα ειναι οι ιατρικες εξετασεις που πρεπει να κανω?

 

Την εχεις παρει μαζι με το απολυτηριο!!!

Στο επισημο δελτιο τυπου του υπουργειου παιδειας δεν αναφερεται κατι για ιατρικες εξετασεις και απ οτι εχω μαθει δεν ειναι απαραιτητες στις περισσοτερες σχολες! Ειναι ελαχιστες αυτες που ζητανε μια Ακτινογραφια η κατι σχετικο. Ο μονος τροπος να μαθεις ειναι να τηλεφωνησεις στη γραμματεια της σχολης σου! [Αν απαντησουν :mad: ]

Link to comment
Share on other sites

πέρασε κανείς σας ΗΜΜΥ ΕΜΠ? άμα θέλετε πληροφορίες, βοήθεια κλπ, στείλτε pm, msn όπως βολεύεστε!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...