Jump to content

Πανελλήνιες 2006


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά, οι εγγραφές πότε είναι? Κάτι άκουσα για 18 Σεπτέμβρη αλλά αυτό ιχύει για κάθε σχολή ή ανακοινώνουν ξεχωριστά?

 

Όλες οι σχολές (τουλάχιστον Αθήνα που είδα), 18/9-29/9:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 992
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως, δεν μπορώ να καταλάβω πως επειδή έβγαλαν μεγάλο βαθμό, πρέπει ντε και καλά να μπουν σε υψηλόβαθμη σχολή, άσχετα αν δεν την θέλουν!

Μια γνωστή μου, πέρασε σε πανεπιστήμιο πληροφορικής, χωρίς να θέλει, μόνο λόγω βαθμού. Φυσικά δεν της άρεσε και τα παράτησε και ξαναέκανε τα χαρτιά της για να πάει κάπου που να θέλει. Τι κατάφερε δηλαδή? Να χάσει μια χρονιά... Αγόρασε και υπολογιστή και επειδή δεν ήξερε πως να τον κλείσει κάθε φορά τον έβγαζε από το ρεύμα :lol: Ε τι να πω!!!

 

Όχι αλλα κατάφερε να πάρει τη θέση κάποιου άλλου που ήθελε αυτή τη θέση πολύ και ίσως να την άξιζε περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλον εκεί μέσα και μπορεί να την έχασε για 50-100 μόρια :mad:

 

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΛΟΙ, ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΕΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ. ΘΑ ΣΤΕΡΗΣΕΤΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ.

 

Φιλικά παντα :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλα κατάφερε να πάρει τη θέση κάποιου άλλου που ήθελε αυτή τη θέση πολύ και ίσως να την άξιζε περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλον εκεί μέσα και μπορεί να την έχασε για 50-100 μόρια :mad:

 

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΛΟΙ, ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΕΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ. ΘΑ ΣΤΕΡΗΣΕΤΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ.

 

Φιλικά παντα :)

 

δυστυχώς, ο αλτρουϊσμός δεν είναι στοιχείο της εποχής μας. Και εγώ το ίδιο θα έκανα και εσύ νομίζω:)

Φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλα κατάφερε να πάρει τη θέση κάποιου άλλου που ήθελε αυτή τη θέση πολύ και ίσως να την άξιζε περισσότερο απο οποιονδήποτε άλλον εκεί μέσα και μπορεί να την έχασε για 50-100 μόρια :mad:

 

ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΛΟΙ, ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΕΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ. ΘΑ ΣΤΕΡΗΣΕΤΕ ΤΗ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΗΘΕΛΕ ΠΟΛΥ.

 

Φιλικά παντα :)

 

Μα ακριβώς αυτό λέω και εγώ.... Κακώς που πήγε εκεί ενώ δεν ήθελε!

Δεν έπρεπε να πάει εκεί, αλλά από την αρχή εκεί που ήθελε :)

Θέλω διακοπές!

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα απαραιτητα εγγραφα για την εγγραφη στις σχολες?

Εκτος απο την σφραγισμενη φωτοτυπια του απολυτηριου και τις 6 φωτογραφιες χρειαζεται κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θυμάμε που κάποιος σε αυτό το thread πόσταρε ένα πρόγραμμα υπολογισμού μοριών, αλλά και με την αναζήτηση σε αυτό το thread δεν μπορώ να το βρω :(

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει link με το post;

Βγάζει σωστά αποτελέσματα; :rolleyes:

 

 

 

 

 

Thanks!

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/31888661/ypologistis_morion.exe.html Το προγραμματάκι δεν είναι καθόλου βολικό αλλα κάνει τη δουλειά του. Το έφτιαξα πιο πολύ για εξάσκηση στο μάθημα της ΑΕ.
Link to comment
Share on other sites

ή πήγαινε εδώ: http://www.epil.gr

και κάνε κλικ κάπου δεξιά που λέει "Πρόγραμμα Υπολογισμού Μορίων Γ' Λυκείου 2006"

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι σχολές (τουλάχιστον Αθήνα που είδα), 18/9-29/9:)

Ισχυει και για αυτους που μπαινουν και Β εξαμηνο ή μονο για αυτους που μπαινουν μονο Α εξαμηνο???Τι ακριβως χρειαζεται για τη εγγραφη??

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και για αυτους που μπαινουν και Β εξαμηνο ή μονο για αυτους που μπαινουν μονο Α εξαμηνο???Τι ακριβως χρειαζεται για τη εγγραφη??

 

Μόνο για αυτούς του πρώτου;) . Τα δικαιολογητικά θα τα βρεις στη σελίδα της σχολής σου!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιά η βάση 2005 KAI 2006 του Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας;

 

Δυο ώρες το ψάχνω μέσα στο xls των βάσεων και δεν το βρίσκω :mad: :mad: :mad: μάλλον χρειάζομαι ύπνο..

 

 

 

 

 

 

-philos

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος ποιά η βάση 2005 KAI 2006 του Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας;

 

Δυο ώρες το ψάχνω μέσα στο xls των βάσεων και δεν το βρίσκω :mad: :mad: :mad: μάλλον χρειάζομαι ύπνο..

 

 

 

 

 

 

-philos

 

 

Η φετινή βάση είναι 17621.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα απαραιτητα εγγραφα για την εγγραφη στις σχολες?

Εκτος απο την σφραγισμενη φωτοτυπια του απολυτηριου και τις 6 φωτογραφιες χρειαζεται κατι αλλο?

Τηλέφωνο στη γραμματεία της σχολής σου. Εμείς περιμένεις να σου πούμε; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι τα απαραιτητα εγγραφα για την εγγραφη στις σχολες?

Εκτος απο την σφραγισμενη φωτοτυπια του απολυτηριου και τις 6 φωτογραφιες χρειαζεται κατι αλλο?

 

Αυτά που χρειάζονται για την εγγραφή σε ΑΕΙ - ΤΕΙ είναι τα εξής:

 

1. 5 φωτογραφίες.

2. Επικυρωμένο αντίγραφο απολυτηρίου.

3. Επικυρωμένο αντίγραφο πρόσβασης.

4. Ακτινογραφία θώρακα σφραγισμένη απο Δημόσιο Νοσοκομείο.

 

Καλό θα ήταν να τηλεφωνήσεις στην γραμματεία της σχολής σου και να ρωτήσεις ακριβώς ποια είναι τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

 

:)

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

4. Ακτινογραφία θώρακα σφραγισμένη απο Δημόσιο Νοσοκομείο.

 

Αυτο εχει καταργηθει ! Δεν ειναι απαραιτητο ;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς στο EMΠ (πολιτικών μηχ) τί δικαιολογητικά χρειάζονται γιατί στο σάιτ τους δε λέει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

sorry guys pou sas enoxlw alla mhpws kserei kaneis na mou pei an to tmha plhroforikhs tou tei thessalonikhs einai kalo.exw perasei ekei alla skeftomai na mhn paw kai na katsw na ksanadwsw gia na perasw sto antistoixo aei thessalonikhs h athinas,aksizei ton kopo na ksanadwsw h na mhn to skeftw kai na paw sto tei.exw akousei oti sto tei matheneis poio pola giati kaneis ergasthria enw sto aei einai pio thewrhtika kai auto sthn plhrofikh den einai poly kalo
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εχει καταργηθει ! Δεν ειναι απαραιτητο ;)

 

Στη σχολή μου τουλάχιστον το ζητάνε μαζί με άλλες εξετάσεις. Σήμερα, έκανα μάλιστα

Link to comment
Share on other sites

re paidia..perno apo to proi sto tei ilektronikis sta xania gia na rotiso an prepei na kano eksetaseis telika kai i kopela pou to sikose mou edose ena allo tilefono,23086, to opio ipotithete ine kai 24 ores to 24oro alla apo tis 10 prospatho kai de to sikoni kanis...oxi de milai,apla de to sikonoun....
Link to comment
Share on other sites

sorry guys pou sas enoxlw alla mhpws kserei kaneis na mou pei an to tmha plhroforikhs tou tei thessalonikhs einai kalo.exw perasei ekei alla skeftomai na mhn paw kai na katsw na ksanadwsw gia na perasw sto antistoixo aei thessalonikhs h athinas,aksizei ton kopo na ksanadwsw h na mhn to skeftw kai na paw sto tei.exw akousei oti sto tei matheneis poio pola giati kaneis ergasthria enw sto aei einai pio thewrhtika kai auto sthn plhrofikh den einai poly kalo

 

 

katarxhn pas den pas to sigouro einai oti prepei na pas na grafteis 10000%. apo thn allh to tei plhroforikhs epeidh exw gnwstous nai einai polu kalo k duskolo malista polu :)

Link to comment
Share on other sites

re paidia..perno apo to proi sto tei ilektronikis sta xania gia na rotiso an prepei na kano eksetaseis telika kai i kopela pou to sikose mou edose ena allo tilefono,23086, to opio ipotithete ine kai 24 ores to 24oro alla apo tis 10 prospatho kai de to sikoni kanis...oxi de milai,apla de to sikonoun....

 

παντού έτσι είναι...και εγώ από αλλού έμαθα από έναν φίλο που πήγε εκεί. Μέχρι και e-mail έστειλα αλλά ακόμα απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς στο τμήμα 'Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών'; Τι ιατρικές εξετάσεις θέλουν; Σε ένα χαρτί που μου έδωσαν λέει πως θα ανακοινωθούν αργότερα!

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Στη σχολή μου τουλάχιστον το ζητάνε μαζί με άλλες εξετάσεις. Σήμερα, έκανα μάλιστα

 

Και στην δικιά μου σχολή χρειάζεται τελικά...:O

Dead Angel κόστισε τπτ ? Είναι ταλαιπωρία ? Θα πάω κ γώ αύριο κατα τις 8:00πμ για να μην μπλέξω...

 

Παιδιά όσο για την βεβαίωση πρόσβασης δν έχω αντίγραφο... Να πάω σχολείο και να μου το βγάλουν φωτοτυπία και να μου το επικυρώσουν?:worry:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βασικά έχω τη μάνα που δουλεύει στο νοσοκομείο και με "βόλεψε" σήμερα και ξεμπέρδεψα σε 10 λεπτά. Δωρεάν φυσικά αν πας σε δημόσιο (νομίζω είναι υποχρεωτικό κιόλας)

Εκτός από ακτινογραφία θώρακα χρειάστηκε και εξέταση παθολόγου και δερματολόγου (δεν πήγα βέβαια, "βολεύτηκα" :) )

 

όσο για τη βεβαίωση, δεν έχεις το κανονικό? Και φωτοτυπία κάνει, (δεν ξέρω αν χρειάζεται επικύρωση) αν και όπως μου είπαν από το σχολείο δεν το κοιτάνε καν όταν πας για εγγραφή

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...