Jump to content

Πανελλήνιες 2006


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η λογική λέει ότι κάτι που μπαίνει πρώτη φορά, δεν μπαίνει στις πανελλήνιες ή μπαίνει σε απλή μορφή.. Πρέπει να έχουν να βάλουν και κάτι του χρόνου:p . Ελπίζω οι διατυπώσεις τους να είναι κατανοητές από όλους και όχι μόνο από τους ίδιους, όπως πέρσι;) .

Καλή μας επιτυχία:) !

Να εισαι σιγουρος , σου εδωσαν δειγμα ασαφειας στα υπολοιπα μαθηματα?

ΕΛΕΟΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 992
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καθε χρονια οι υποψηφιοι τα ιδια λεμε...

 

Μπλα μπλα,ιστοριες συνομωσιες,''περσι ηταν πιο ευκολα''...

 

Αφου τελειωσουν οι εξετασεις,ολα αυτα θα φαινονται γραφικα.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως στην εκεθση θα θεωρησουν σωστη την απαντηση για επικληση στην λογικη και οχι την επικληση στο συναισθημα.

 

Πάντως όσον αφορά την Πληροφορική πιστεύω ότι θα μας εκπλήξουν με τα θέματα για άλλη μια φορά φέτος. Πιστεύω ότι προσπαθούν(και το καταφέρνουν) να δώσουν ένα σαφές μήνυμα στα απανταχού φροντιστήρια ότι βάζουμε ότι γουστάρουμε εμείς και όχι ότι διδάσκετε εσείς. Βέβαια από όλα αυτά ούτε τα φροντιστήρια χάνουν αλλά ούτε και η Γιαννάκου αλλά πάντα ο κακόμοιρος ο μαθητής που έχει ακουμπήσει όλη τη χρονιά ένα ολόκληρο αμάξι σε φροντιστήρια και τελικά του κοπανάνε ότι θέλουν οι άλλοι..
Ευτυχως δηλαδη που δεν παω φροντηστηριο!! πηγαινα μονο εκεθσ για μισο χρονο και μαθηματικα φυσικη.. Υπολογιζω να γραψω πανω απο 17 παντως.. ευτυχως τα παιρνω ευκολα και μεσα σε ενα τριημερο εβγαλα το διαβασμα μιας χρονιας!! Παντως τα θεματα των προηγουμενων χρονων ψιλοευκολα φαινονται. για ενα 17,5-18 θα εγραφα..

 

παιδια θελω την βοηθεια σας για ενα παλαιοτερα θεμα εξετασεων του 2003. βρισκεται εδω. και αναφερομαι στο 4ο θεμα. δεν μπορω να καταλαβω εκει που βρισκει τις μηνιαιες εισπραξεις της καθε αιθουσας γιατι βαζει S και οχι S. αφου αναφερεται στο αθροισμα της καθε γραμμης.. σε παρομοιες ασκησεις βαζει και το . παντως για τυπογραφικο λαθος δεν προκεται αφου και σε αλλα site εχει την ιδια λυση. Αντι για S βαζει Sum.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω την βοηθεια σας για ενα παλαιοτερα θεμα εξετασεων του 2003. βρισκεται εδω. και αναφερομαι στο 4ο θεμα. δεν μπορω να καταλαβω εκει που βρισκει τις μηνιαιες εισπραξεις της καθε αιθουσας γιατι βαζει S και οχι S. αφου αναφερεται στο αθροισμα της καθε γραμμης.. σε παρομοιες ασκησεις βαζει και το . παντως για τυπογραφικο λαθος δεν προκεται αφου και σε αλλα site εχει την ιδια λυση. Αντι για S βαζει Sum.

 

Μπορει να με βοηθησει καποιος;

 

Φιλε αυτο που λες το καταλαβα, μιας και εχω λύσει το θεμα...

Λοιπον αν ειδες πριν μηδενίσει το S (S<-0) έχει μία επανάληψη..

Αυτή η επανάληψη είναι απο 1 μέχρι 10 δηλαδη για τις 10 αίθουσες και κάθε φορα (σε κάθε επανάληψη για διαφορετική αίθουσα το S αλλάζει)

Δηλαδή το S είναι μία προσωρινή μεταβλητή κ κάθε φορά τα δεδομένα που αποθηκεύει τα διαιρεί δια 12 και τα αποθηκευει στον πινακα ΜΟ ή Μ όπου και εκεί θα αποθηκευθεί ο μέσος όρος των εισπράξεων κάθε αίθουσας.

Το Κατάλαβες?

Link to comment
Share on other sites

εγω μπορω να το λυσω με S; γιατι και στο θεμα τους 2004 αυτος ετσι το λυνει το τεταρτο θεμα. δες εδω.

 

πωπω τωρα ειδα τα θεματα τους 2005!! παρα πολυ δυσκολα μου φανηκαν!! καμμια σχεση με τους 2003,2004. εχω απογοητευτει τωρα!

Link to comment
Share on other sites

paidia kali mas epitixia pistevw pws to 2o thema vgainei anetota panta to 1o an exeis diavasei kai afto kai meta vasiko ine na katalavaineis ti zitaei pera apo afta pou grafei sto 3o kai sto 4o afto prospathoun na diskolepsoun pia , kai paidia min trelenomaste to mathima otan protwedakthike sta panellinia itan paneukolo to 2000!!!!!
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Καραγελοία τα θέματα σήμερα Πληροφορική.Έλεος! Κάτι νορμαλ μια φορά δεν μπορούν να κάνουν.Πιστεύω ότι και μέτρια προετοιμασμένοι μαθητές χτυπούσαν 18 άνετα.

 

Προσωπικά τελείωσα στα 40 λεπτά και μετά τα έλεγξα καμιά 50αρια φορές.

Ας δούμε Φύσική τώρα που μάλλον δεν θα είναι τόσο εύκολα όσο σήμερα:cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

εγω σε μια μιση ωρα ειχα βγαλει ολο το 1ο,2ο,τα δυο πρωτα στο 4ο και το πρωτο στο 3ο και αλλα αργησα να τελειωσω το 3ο β παντως το 16-17 το εχω πιστευω και θα δειξει για παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλευα μιάμιση ώρα το 4γ γιατί δεν καταλάβαινα τί μου ζήταγε...Ευτυχώς ήρθε αναλαμπή λίγο πριν τα παρατήσω και το έγραψα σωστά.

Να ρωτήσω: Έκανα λάθος στο θέμα που λέει να εμφανίζει τα Α, Β, Γ...Απ'ότι μου είπαν κάνει δύο διαφορετικές εμφανίσεις αλλά εγώ έβαλα δύο ίδιες...Θα μου κόψουν τα μισά μόρια, δηλαδή 6 μόρια από τα 12?

Link to comment
Share on other sites

αυτο το θεμα που λες με τα ABΓ ηταν παγιδα γιατι στην συναρτηση αλλαζε ο τροπος που καλουσε τα δεδομενα και εβγενε αντι για Α<-Α-2 που ηταν εβγαινε με την αντιστροφη Α<-Β-2 και εγω εκει την πατησα το Α,Β ειναι λαθος και εποιασα μονο το Γ
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα σωστο λαθος πως ηταν ?

Επισης στο πρωτο θεμα πως ηταν τα Α,Β προτασεις που επρεπε να πουμε Σωστο/Λαθος που ελεγε (οχι(Α <-- Α-2) ή .... κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παΐδια δε πρόσεξα το Α Β Γ κ έχω χάσει τουλάχιστον τα μισά (έτσι λέω δηλαδή ) και στο 4ο γ θέμα έκανα βλακεία !υπολογίζω όμως στη χειρότερη 85 …Δεν είμαι κ πολύ ευχαριστημένος

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο σημείο την πάτησα κ εγώ...:mad: Τέσπα περιμένω στην χειρότερη κανα 16... Χαζά λαθάκια...

;)

Πάντως μπήκαν πολλά που περιμέναμε... Πάντως καλά θέματα δν χρειάστηκαν βαζελίνες πιστεύω αυτην τη φορά...

:p

Άντε κ τα υπολοιπα να πάνε κάπως έτσι γτ αν πάνε με τον προηγούμενο ρυθμό την βάψαμε...:O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Εύκολα τα θέματα για μένα τουλαχιστον. Ανετα όλα, μόνο μια βλακεια έκανα στο διαγραμμα ροής, δεν αρχικοποίησα το κ.
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

κανα 15,16 θα εγραψα. και εγω στο πρωτο θεμα εχασα 15 μοναδες. εκει με τα ΑΒΓ και στην ερωτηση θεωριας. ηταν το μονο που δεν ειχα διαβασει!! επισης καπου στο 4ο θεμα χρησιμοποιησα διαδικασια... ελπιζω να δειξουν επιεικια.. ξεχαστηκα οτι ηταν αλγοριθμος! για χωρις φροντηστηριο πιστευω τα πηγα καλουτσικα.. παντως απο το τμημα μας μονο εγω και αλλοι 2 γραψαμε πανω απο βαση!

 

γενικα τα θεματα ετσι οπως τα ειδα ηταν πιο ευκολα απο περυσι και πιο δυσκολα απο του 2003,2004. παντως και σε αυτο το μαθημα υπηρχε αυξημενη δυσκολια σε καθε θεμα.. το δευτερο μεγαλυτερο απο τα συνηθισμενα και το πρωτο παγιδες και κακη θεωρια!

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι σιγουρος , σου εδωσαν δειγμα ασαφειας στα υπολοιπα μαθηματα?

ΕΛΕΟΣ

 

:blink: :X :whistle: :shifty: :confused:

 

Τέσπα εύκολα ήταν παιδιά σήμερα αν και τα χαζά λάθη:rocket: :rocket: ..

Στο 4ο θέμα βάλατε 30 ή 31 μέρες?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκανα βλακεία στο 4γ. Δεν διάβασα καλά και έγραψα για τις πόλεις που η μέση θερμοκρασία των ημερών ξεπέρασε το όριο αντί για τις ημέρες που η μέση θερμοκρασία των πόλεων το ξεπέρασε. Θα νομίζουν πως μπερδεύω τις γραμμές με τις στήλες γι' αυτό υπολογίζω να μου κόψουν κάπου 5/9 μονάδες ( ή πιο πολύ; ) .

 

Γενικά πόσες περίπου μονάδες χάνετε σε κάθε διαγώνισμα από απροσεξία; Παλιότερα νόμιζα πως στους άλλους δε συμβαίνει σε τέτοιο βαθμό αλλά τώρα βλέπω ότι συμβαίνει. Αυτά τα λάθη είναι ό,τι πρέπει για να σου σπάνε τα νεύρα. Σε πνίγει το "γιατί να το ξέρω και να μην το γράψω; :mad: "

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κανένας της Θεωρητικής που να έδινε Ιστορία; Έδινε ο αδερφός μου σήμερα αλλά δν έχω μιλήσει ακόμα μαζί του...
Link to comment
Share on other sites

Κανένας της Θεωρητικής που να έδινε Ιστορία; Έδινε ο αδερφός μου σήμερα αλλά δν έχω μιλήσει ακόμα μαζί του...

 

Μέτρια ακούστηκε ότι τους έβαλαν:)

Link to comment
Share on other sites

:blink: :X :whistle: :shifty: :confused:

 

Τέσπα εύκολα ήταν παιδιά σήμερα αν και τα χαζά λάθη:rocket: :rocket: ..

Στο 4ο θέμα βάλατε 30 ή 31 μέρες?

 

Το ρώτησα κ γώ αλλα κανείς δν μου έδωσε απάντηση... Μας λέει όσες μέρες έχει ο Μάιος... Του στέλνεις ή δν του στέλνεις κανα virus και να του διαλύσει το τηλ του?:p

 

31 έβαλα...:O

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

100/100 Βιολογία κατεύθυνσης, μου έφυγε το μεγαλύτερο βάρος από πάνω μου γι'αυτές τις εξετάσεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...