Jump to content

Πανελλήνιες 2006


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επισης τι ηταν αυτη η υποδειξη που δωσανε; πως γινεται οι μαθητες να ανηκουν στο R και οχι στο N; νομιζω οτι το βαλανε για να κοψουνε μορια σε οσους απορριπταν την αρνητικη τιμη. αφου ειχε ερθει οτι το x ανηκει στο R, τοτε δεν επρεπε να απορριφθει η αρνητικη τιμη -4, αλλα να μπει στο πινακα με την παραγωγο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 992
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επισης τι ηταν αυτη η υποδειξη που δωσανε; πως γινεται οι μαθητες να ανηκουν στο R και οχι στο N; νομιζω οτι το βαλανε για να κοψουνε μορια σε οσους απορριπταν την αρνητικη τιμη. αφου ειχε ερθει οτι το x ανηκει στο R, τοτε δεν επρεπε να απορριφθει η αρνητικη τιμη -4, αλλα να μπει στο πινακα με την παραγωγο.

 

Όχι η υπόδειξη είναι πλεονασμός. Πρέπει απλά να δικαιολογήσεις γιατί απορρίπτεις την τιμή -4.

 

Φιλικά

Χαράλαμπος Γιαννακίδης

Μαθηματικός

Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω τα λάθη που έκανα. :cry: Δεν είχα κοιμηθεί καλά και βρήκα λάθος το α στο Β με αποτέλεσμα τα υπόλοιπα να τα βρω με σωστή διαδικασία αλλά να βγει λάθος αποτέλεσμα. Στο Γ ένακα λάθος την παράγογο (ξέχασα να παγογίσω το 2ο μέλος) και πάλι βγήκε λάθος απότέλεσμα ενώ η λογική ήταν σωστή. Στο Δ βρήκα y=4 αντί y=14 γιατί δεν είδα το 10 να το προσθέσω καθώς ήταν λίγο πιο δίπλα. :blink: Έτσι ενώ κι εδώ ήταν σωστή η λογική στο Δ β ιι το αποτέλεσμα ήταν λάθος. Μπορεί να μου πει κάποιος πως ακριβώς βαθμολογούν τέτοιες περιπτώσεις γιατί κοντέβω να σκάσω. Αν βαθμολογούσαν μόνο τα αποτελέσματα δεν θα έπερνα ούτε 10! :cry: :X

 

ΥΓ: Με το λάθος στην παράγωγο, στο 3γ βγήκε εξίσωση 3ου βαθμού και έκανα σχήμα horner και το πήγα μέχρι τέλους έτσι που ήταν σωστό απ' τη στιγμή του λάθους και μετά.

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ενιγουεϊ, τελικα εκανα λαθος εκει με την διαμεσο (γ**ω την τρελα μου γ**ω!!!!) και στην αποδειξη εβαλα lim c (f(x+h)-f(x)/h)....

x->xo <----- ΕΛΕΟΣ (ποσο λετε να κοψουν? ολα τα αλλα ειναι σωστα...)

 

 

Μόνο αυτό έκανες λάθος; (το που τείνει το όριο;).

 

Τα υπόλοιπα μαθηματικά της πράξης τα έκανες σωστά;;

 

nai gmwto.. htan to prwto prwto.. kai meta apo auto lew (...)=cf'(xo) kai afou einai paragwgisimh sto R 8a isxuei (F(x))'=(cf(x))'=cf'(x).. einai polu la8os?? Den kserw gmwto.. (ωωωχ τωρα προσεξα τα greeklish, πλιιιιζ μη με βαλετε να το ξαναγραψω, βιαζομαι..) ηταν πρωτο κ δεν ξερω τι επαθα γ να το βγαλω στο χο... ελεος! απο λαμακακιες εχασα οτι εχασα..

Ποσο λετε να παρω (ΟΛΑ τα αλλα σωστα..) εγω λεω κανα 91-92.. Σε οσους εγραψαν καλα ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ετσι? Σαν πολυ περισσοτερο απο οσο πρεπει δεν αγχωνομαστε γ το σαββατο? χαλαρωστε ρε παιδια.. ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΘΕΩΡΙΑ Κ ΑΣΚΗΣΕΙΣ Ε?? μην πατε να συμπληρωσετε κενα.. δεν θα καταφερετε πολλα.:O Εμενα το αγχος μου με γ***κε σημερα:p .. Χαλαρα!

42:blink:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω τα λάθη που έκανα. :cry: Δεν είχα κοιμηθεί καλά και βρήκα λάθος το ν στο Β με αποτέλεσμα τα υπόλοιπα να τα βρω με σωστή διαδικασία αλλά να βγει λάθος αποτέλεσμα. Στο Γ ένακα λάθος την παράγογο (ξέχασα να παγογίσω το 2ο μέλος) και πάλι βγήκε λάθος απότέλεσμα ενώ η λογική ήταν σωστή. Στο Δ βρήκα y=4 αντί y=14 γιατί δεν είδα το 10 να το προσθέσω καθώς ήταν λίγο πιο δίπλα. :blink: Έτσι ενώ κι εδώ ήταν σωστή η λογική στο Δ β ιι το αποτέλεσμα ήταν λάθος. Μπορεί να μου πει κάποιος πως ακριβώς βαθμολογούν τέτοιες περιπτώσεις γιατί κοντέβω να σκάσω. Αν βαθμολογούσαν μόνο τα αποτελέσματα δεν θα έπερνα ούτε 10! :cry: :X

 

ΩΩχ ρε φιλαρακο! Αυτα ειναι που σε κανουν κουρελι οταν γραφεις και χανεις απο χαζομαρες... Μην ανησυχεις παντως! κατα την αποψη μου δεν θα επρεπε ουτε καν να το σκεφτεσαι, ποσο μαλλον να υπολογιζεις μορια. Θα σου πς απλα οτι η οδηγια ειναι πως γ τα υπολογιστικα λαθη σου κοβουν μονο ενα μερος (μικρο) των μοριων... Φυσικα αν το αποτελεσμα ειναι λαθος μονο λογω υπολογιστικου προηγουμενου λα8ους.. :wink:

Χαλαρωσε τωρα κ κοιτα τα επομενα.. ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ ΡΕ!!! :shifty:

42:blink:
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω τα λάθη που έκανα. :cry: Δεν είχα κοιμηθεί καλά και βρήκα λάθος το ν στο Β με αποτέλεσμα τα υπόλοιπα να τα βρω με σωστή διαδικασία αλλά να βγει λάθος αποτέλεσμα. Στο Γ ένακα λάθος την παράγογο (ξέχασα να παγογίσω το 2ο μέλος) και πάλι βγήκε λάθος απότέλεσμα ενώ η λογική ήταν σωστή. Στο Δ βρήκα y=4 αντί y=14 γιατί δεν είδα το 10 να το προσθέσω καθώς ήταν λίγο πιο δίπλα. :blink: Έτσι ενώ κι εδώ ήταν σωστή η λογική στο Δ β ιι το αποτέλεσμα ήταν λάθος. Μπορεί να μου πει κάποιος πως ακριβώς βαθμολογούν τέτοιες περιπτώσεις γιατί κοντέβω να σκάσω. Αν βαθμολογούσαν μόνο τα αποτελέσματα δεν θα έπερνα ούτε 10! :cry: :X

 

Ελάχιστα θα χάσεις για τέτοια αριθμητικά λάθακια.Εκεί που ξέχασες την παράγωγο ίσως χάσεις κάτι παραπάνω.

 

Αλλά γενικά μην αγχώνεσαι. :)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω και εγω που στην εκεθση ζητουσε 5 μεταφορες και εγω εγραψα θεωρια ολες τα στοιχεια που εχει ενα δοκιμιο οταν κανει μεταφορικη χρηση της γλωσσας! τζαμπα 5 μορια..
Link to comment
Share on other sites

paidia ime xaroumenos!!!apo eki pou perimena na grapso kana 12-14 kai na efxaristo kai to theo sti viologia pezei na egrapsa poli kala!!!gia tin akrivia ta apadisa olla sosta mono apo leptomeries isos mou kopsoune moria...pame tora gia ti megali diskolia:p
Link to comment
Share on other sites

Τα θεματα μου φανηκαν λιγο πιο δυσκολα από τα περσινα. Πάντως το λάθος μου ήταν στο Θεμα 3 το γ. Έχασα 2 μονάδες πηγα στο 18.
http://img.userbarz.com/46/9081.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. διαβαζω το φορουμ αυτο εδω και 2-3 μερες.. σημερα λοιπον που εγραφα βιολογια, μεχρι και οταν ηρ8α στο σπιτι πιστευα πως εγραψα 100/100

αλλα εκανα τελικα μια $#@# στο 3ο 8εμα.. ζηταγε να γραψουμε τον τυπο της ανοσιας οπου ηταν "πα8ητικη" αλλα εγω μπερδευτικα και εβαλα "δευτερογενης τυπος" και αντιστοιχα εκει π ζητουσε να αναλησουμε την την "ενεργητικη" ανοσια εγω την ονομασα ως "πρωτογενης".Ανελησα ομως τους δυο τυπους ανοσιας με τα χαρακτηριστικα τους κανονικα..Δηλαδη (απλα) εκανα λα8ος το ονομα της ανοσιας αλλα την ανελησα σαν να το ειχα σωστο. σαν ερωτηση να ονομασουμε τον τυπο ανοσια επαιρνε 3 μοναδες που μαλλον τισ εχασα.. αλλα τι νομιζετε εχασα και μετα και αλλεσ μοναδεσ???:cry:

//~~ipod touch 2g+iphone 3gs owner:happy:~~//---> υπογραφή 2007 nostalgia
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. διαβαζω το φορουμ αυτο εδω και 2-3 μερες.. σημερα λοιπον που εγραφα βιολογια, μεχρι και οταν ηρ8α στο σπιτι πιστευα πως εγραψα 100/100

αλλα εκανα τελικα μια $#@# στο 3ο 8εμα.. ζηταγε να γραψουμε τον τυπο της ανοσιας οπου ηταν "πα8ητικη" αλλα εγω μπερδευτικα και εβαλα "δευτερογενης τυπος" και αντιστοιχα εκει π ζητουσε να αναλησουμε την την "ενεργητικη" ανοσια εγω την ονομασα ως "πρωτογενης".Ανελησα ομως τους δυο τυπους ανοσιας με τα χαρακτηριστικα τους κανονικα..Δηλαδη (απλα) εκανα λα8ος το ονομα της ανοσιας αλλα την ανελησα σαν να το ειχα σωστο. σαν ερωτηση να ονομασουμε τον τυπο ανοσια επαιρνε 3 μοναδες που μαλλον τισ εχασα.. αλλα τι νομιζετε εχασα και μετα και αλλεσ μοναδεσ???:cry:

 

b cool τις 3 μονάδες θα χάσεις... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα αριθμητικό λάθος μόνο σε ένα υποερώτημα του 4ου θέματος στα μαθηματικά..απαράδεκτος για θετική :P Δεν νομίζω να πέσω κάτω από 98/100 λόγω αυτού του λάθους..
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα άσε incubo, θυμάμαι τα δικά μου πρόπερσυ. 10+11 = 22 :Ρ

 

Και μου έκοψαν και περίπου μία μονάδα (λίγο παρακάτω) για το λάθος αυτό...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα το εξής: 68% + 13,5% = 71,5%!!!

Ελπίζω να δείξουν λίγη κατανόηση, κατά τα άλλα όλα τέλεια :)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα άσε incubo, θυμάμαι τα δικά μου πρόπερσυ. 10+11 = 22 :Ρ

 

Και μου έκοψαν και περίπου μία μονάδα (λίγο παρακάτω) για το λάθος αυτό...

 

1 μονάδα στις 20; :blink:

 

Άρα σε μένα μ' αυτά που έχω κάνει... :wacko:

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις 20... πήρα 19,κάτι ψιλά αν θυμάμαι καλά, και δεν θυμάμαι να είχα κάνει κάποιο λάθος.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι τελειως .%$@&^# ειχα λυσει σωστα το α ερωτημα στο θεμα 3ο και δεν το εγραψα στην κολλα γιατι νομιζα οτι ηταν λαθος και στο θεμα 4ο εκανα λαθος και βρηκα αρνητικο CV αντι για 7/10 βρηκα -7/10.Σημερα εγραψα περιπου 10 και θα μπορουσα να εγραφα ενα 14 αν συνεχιζα το 3ο
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το σημείο που έκανα εγώ λάθος δεν νομίζω να μου κόψουν 5 στα 100 .. όλο το υποερώτημα εποιανε 10 στα 100 κ είχε πολύ δουλεία την οποία έκανα απλά μου ξέφυγε η πραξούλα..
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6270/2.0 (03.66) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Εγω εγραψα κανα 15. Απαντησα σωστα σε ολα αλλα δε μπορεσα να κανω το 4ρτο θεμα τα δυο τελευταια. Το 3 που λενε δυσκολο,που ειδατε τη δυσκολια; Δεν ειχα ανοιξει βιβλιο ολο το χρονο αρα δεν πρεπει να εχω παραπονο. Ουτε φροντηστηριο εκανα. Παλι καλα που πηρα και αυτο το βαθμο δηλαδη. Το σαβατο ειναι το γλεντι παντως. Εκει που καθομουν οσο περιμενα σκεφτηκα δυο τροπους να γραψεισ καλα με τσατσια. Πως; ο πιο απλος τροπος ειναι αυτος. Φορας φαρδυ παντελονι εχεις κινητο στη τσεπη και μπαινεις στην αιθουσα κανονικα. Κοιτας τα θεματα και μαθαινεις απεξω τα θεματα που δε ξερεις. Μετα ζητας τουαλετα πας συνδεεσε με gprs ,στελνεις με εμαιλ το θεμα γραφοντας το ή φωτογραφιζοντας το απο το κολοχαρτο στη τουαλετα για λογους συντομιας. Μετα πας απανω γραφεισ οσα ξερεις. Μετα παιζεις θεατρο αγχωνεσε κανεις οτι ποναει η κοιλια σου οτι εχεις κοψιμο ζητας και επιπλεον κολοχαρτο και μπαινεις στην τουαλετα. Τοτε παιρνεις την απαντηση απο το εμαιλ που σου στειλε ο καθηγητης σου. Τη μαθαινεις και μπαινεις στην αιθουσα το γραφεις και τελειωσες. Μια αλλη μεθοδος ειναι να φορας ταχα ακουστικα βαρυκοιας που στην ουσια θα ειναι πειραγμενα με μπλουτουθ. Θα εχεις τηλ κληση και θα ακους τις απαντησεις που εχεις στειλει η με στυλο καμερα η με το προηγουμενο τροπο

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6270/2.0 (03.66) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Εγω εγραψα κανα 15. Απαντησα σωστα σε ολα αλλα δε μπορεσα να κανω το 4ρτο θεμα τα δυο τελευταια. Το 3 που λενε δυσκολο,που ειδατε τη δυσκολια; Δεν ειχα ανοιξει βιβλιο ολο το χρονο αρα δεν πρεπει να εχω παραπονο. Ουτε φροντηστηριο εκανα. Παλι καλα που πηρα και αυτο το βαθμο δηλαδη. Το σαβατο ειναι το γλεντι παντως. Εκει που καθομουν οσο περιμενα σκεφτηκα δυο τροπους να γραψεισ καλα με τσατσια. Πως; ο πιο απλος τροπος ειναι αυτος. Φορας φαρδυ παντελονι εχεις κινητο στη τσεπη και μπαινεις στην αιθουσα κανονικα. Κοιτας τα θεματα και μαθαινεις απεξω τα θεματα που δε ξερεις. Μετα ζητας τουαλετα πας συνδεεσε με gprs ,στελνεις με εμαιλ το θεμα γραφοντας το ή φωτογραφιζοντας το απο το κολοχαρτο στη τουαλετα για λογους συντομιας. Μετα πας απανω γραφεισ οσα ξερεις. Μετα παιζεις θεατρο αγχωνεσε κανεις οτι ποναει η κοιλια σου οτι εχεις κοψιμο ζητας και επιπλεον κολοχαρτο και μπαινεις στην τουαλετα. Τοτε παιρνεις την απαντηση απο το εμαιλ που σου στειλε ο καθηγητης σου. Τη μαθαινεις και μπαινεις στην αιθουσα το γραφεις και τελειωσες. Μια αλλη μεθοδος ειναι να φορας ταχα ακουστικα βαρυκοιας που στην ουσια θα ειναι πειραγμενα με μπλουτουθ. Θα εχεις τηλ κληση και θα ακους τις απαντησεις που εχεις στειλει η με στυλο καμερα η με το προηγουμενο τροπο

 

Kαι 3η λύση να κάτσεις να διαβάσεις... :p :D

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia6270/2.0 (03.66) Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

Παντως μη το κανετε γιατι μπορει να σας πιασουν.. Οι μπατσοι εχουν ραδιογωνιομετρα συνηθως και αυτα παρακολουνται

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...