Jump to content

Πανελλήνιες 2006


iNCubO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μαθηματικά Γενική Παιδείας σας έχουν πεί τπτ sos απο θεωρία κ αποδείξεις??:O

Εεε ολα sos ειναι , ειναι παρα πολυ μικρη οι θεωρια και οι αποδειξεις..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 992
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εύκολα;) . Προσωπικά άνετα 87-90.. 1ο Θέμα εύκολο, 2ο κλασσικό,αν και θα περίμενα κάτι ευκολότερο, 3ο γελοίο (έχω βαρεθεί να κάνω τέτοια:p ) και 4ο όχι εξωπραγματικό(με λίγη παραπάνω σκέψη βγαίνουν όλα τα ερωτήματα:) ). Βέβαια τώρα δεν έχουμε και το άγχος.. Εκεί:( ?

 

Κι εγώ όταν τα είδα είπα άνετα 87-90, αλλά όταν έπιασα να τα λύσω μέσα σε ένα τρίωρο κανονικά όπως στις πανελλήνιες και με αυτοβαθμολόγησα βγήκε γύρω στο 16/20. Κόλλησα σε ένα ερώτημα στους μιγαδικούς και δεν πρόλαβα στο χρόνο που είχα θέσει ως όριο... Παρόλο που δεν μπένουν τα ίδια με του ΟΑΦΕ, πιστεύω είναι πολύτιμη η εμπειρία που κέρδισα και σας προτείνω να κάνετε το ίδιο.

 

Όσο για τη δυσκολία συμφωνώ με τον greek_aeras. Βέβαια στο 3β δεν πιστεύω πως χρειάζεται αυτό για να αποδείξεις ότι είναι αρνητικό το ελάχιστο. Αρκεί να πεις f(lna) = a-alna-1 = a(1-lna)-1 < 0 [ αφού a>1 => lna>0 => -lna<0 => 1-lna<1 άρα a(1-lna)<0 και προφανώς a(1-lna)-1 < 0 ]. Δεν πιστεύω να χάνεις μονάδες αν το γράψεις έτσι; BTW το 4ο θέμα που βάλανε πέρσυ στις πανελλήνιες μου άρεσε περισσότερο απ' αυτό του ΟΑΦΕ 2006. Ήταν πιο όμορφο :p

http://dragonmoon.ca/main/images/N010_large-100x100.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια στο 3β δεν πιστεύω πως χρειάζεται αυτό για να αποδείξεις ότι είναι αρνητικό το ελάχιστο. Αρκεί να πεις f(lna) = a-alna-1 = a(1-lna)-1 < 0 [ αφού a>1 => lna>0 => -lna<0 => 1-lna<1 άρα a(1-lna)<0 και προφανώς a(1-lna)-1 < 0 ]

 

 

Δέν νομίζω αν και θα έπρεπε να βγαίνει (τα είχα παίξει χθες το βραδυ μ αυτο...). a>1 <=> lna>0 <=> -lna<0 <=> -alna<0 <=> a-alna<a <=> a-lna-1<a-1 [ομως a-1>1, αρα????]

42:blink:
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλους και όλες σας, παιδιά μην αγχώνεστε, ήσυχα και απλά και θα τα καταφέρετε:) Όλοι μας περάσαμε από αυτό!

Περιμένω λίστα επιτυχόντων του myphone.gr (όπως είχε γίνει και με μένα πριν 5 χρόνια:) )

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία σε όλους και όλες σας, παιδιά μην αγχώνεστε, ήσυχα και απλά και θα τα καταφέρετε:) Όλοι μας περάσαμε από αυτό!

Περιμένω λίστα επιτυχόντων του myphone.gr (όπως είχε γίνει και με μένα πριν 5 χρόνια:) )

Φίλε Jheremias πολύ σωστα αυτά που'χεις γράψει στο link σου κάτω...

Συμφωνώ απόλυτα...:up:

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως φετος αυτοι που θα γραψουν πανω απο 19 θα ειναι λιγοι. θα πρεπει να κοψουν πολλα ατομα, αφου οι βασεις εχουν πεσει αρκετα, ειδικα στην ιατρικη.. σε σχεση με παλαιοτερα παντα. σιγουρα πιο δυσκολα απο περυσι.
Link to comment
Share on other sites

αντε παιδια καλη αρχη για αυριο αντε να τελειωνουμε και να ερθει επιτελους το καλοκαιρακι για να ξεκουραστουμε
Link to comment
Share on other sites

αντε παιδια καλη αρχη για αυριο αντε να τελειωνουμε και να ερθει επιτελους το καλοκαιρακι για να ξεκουραστουμε

 

Συμφωνώ:D !!

 

Άντε καλή επιτυχία σε όλους και μόλις τελειώνουμε περνάμε και λίγο από εδώ να τα πούμε (και ελπίζω όχι τα χάλια μας:( )..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλή επιτυχία σας εύχομαι για αύριο.Ξέρω τι περνάτε.Και εγώ πέρσι έδωσα...

Μια συμβουλή απλά θα ήθελα να σας δώσω(αν και δεν θα'θελα τώρα να σας θυμήσω τους γονείς σας έστω κι'αν είμαι μόνο 1 χρόνο μεγαλύτερος σας)και αν θέλετε την ακούτε.Θέλω να σας πω,αφού τελειώσετε τις Πανελλήνιες εσείς οι της 3ης Λυκείου και έρθει η ώρα να επιλέξετε σχολή,αν(χτύπα ξύλο)δεν πετύχατε τα μόρια για την πρώτη επιλογή σας και δεν είστε σίγουροι ότι σας αρέσουν οι υπόλοιπες επιλογές σας θα σας συμβούλευα να μην προχωρήσετε σε αυτές...Ίσως,μια ιδιωτική σχολή με ειδικότητα αυτήν της πρώτης σας επιλογής σας ικανοποιήσει και μάλιστα καλύτερα.Ναι,ξέρω είναι τα λεφτά,αλλά πιστέψτε με,κάντε ό'τι είστε σίγουροι πως σας αρέσει ΕΣΑΣ και ότι πιστεύετε ότι θα το ακολουθήσετε καλύτερα ως καριέρα και ότι το αγαπάτε ή θα το αγαπήσετε...Αν δεν είστε σίγουροι για την σχολή σας,αφήστε το...Καλύτερα οι γονείς σας να πληρώνουν μια ιδιωτική σχολή παρά να πληρώνουν σπίτια σε άλλες πόλεις με όσα έξοδα συνεπάγεται αυτό και σε εσάς να μην αρέσει ή να μην είστε σίγουροι ότι αυτή η σχολή είναι αυτό που πραγματικά θέλατε και αναζητάγατε.Μην την πατήσετε σαν κι'εμένα...

Αυτά είχα να σας πω,ειλικρινά μέσα απ'την καρδιά μου...

Και πάλι καλή σας επιτυχία...!!!:O :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι και εγω καλη επιτυχια και κουραγιο σε ολους τους αυριανους φοιτητες του φορουμ μας!!!

 

ΥΓ. Συγνωμη τασο αλλα σε ποια σχολη περασες και δεν εισαι ευχαριστημενος απο την επιλογη σου? ( Αν δεν γινομαι αδιακριτος ) .

[sIGPIC][/sIGPIC]

::Alma Libre - My Blog

A blog by an IT student

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι και εγω καλη επιτυχια και κουραγιο σε ολους τους αυριανους φοιτητες του φορουμ μας!!!

 

ΥΓ. Συγνωμη τασο αλλα σε ποια σχολη περασες και δεν εισαι ευχαριστημενος απο την επιλογη σου? ( Αν δεν γινομαι αδιακριτος ) .

Σχολή Διοίκησης και Οικονομίας Τουριστικών Επιχειρήσεων Λάρισας(επειδή είναι ο αδερφός μου εκεί,γι'αυτό παιδιά να σας πω επίσης μην πάτε σε σχολές ντε και καλά επειδή έχετε μεγαλύτερα αδέλφια εκεί)...

Εγώ πάντα για Chef ήθελα να πάω,το είπα στο φροντιστήριο που πήγαινα και όταν έκανα το μηχανογραφικό μου'παν αυτή την σχολή...

Όταν πήγα το Φεβρουάριο και άρχισα τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου κατάλαβα πως μόνο Chef δεν γίνεσαι εκεί αλλά αντίθετα μαθαίνεις να διοικείς τουριστικές επιχειρήσεις με τόσα οικονομικά μαθηματικά,λογιστικά,Υπολογιστές,μικροοικονομικές και άλλες βλακίες...

Ε,πριν ένα μήνα τα "πήρα" στην κράνα την κοπάνισα και γύρισα σπίτι μου και θα πάω σε ιδιωτική...:)

Link to comment
Share on other sites

καλή επιτυχία σε όλους, παιδιά!!

 

γερά με τσαμπουκά!

 

Και να θυμάστε πως μετά θα έχετε σχεδόν 4 μήνες ΚΑΘΙΣΙΟΥ!!! :cool: :cool:

 

;)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

pou na me parei o ipnos emena tora...diavazo pithana themata pou mas dosane apo to frodistirio...de ksero gia esas alla emena i ekthesi pada me fovize logo tou orthografikou provlimatos pou exo...aporo ti margaritaria tha grapso pali :p kali epitixia se olous paidia kai kali arxi!!!
Link to comment
Share on other sites

αρχιζουν κατα τις 9 και τελειωνουν στις 12.Παιδια πως σας φανηκαν τα θεματα?Εμενα μου φανηκαν μετρια προς δυσκολα γιατι μπορουσες πολυ ευκολα να βγεις εκτος θεματος στην εκθεση
Link to comment
Share on other sites

Καλά θέμα ήταν αυτό? Πρώτον δεν υπάρχει στο βιβλίο ούτε έχει σχέση με κάποιο θέμα από αυτό.

H περίληψη εύκολη μου φάνηκε και οι ασκήσεις βατές. Εκεί στην πειθώ τί βάλατε?

Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα και τις απαντήσεις θα τις βρείτε πανελλαδικά ΠΡΩΤΑ στο http://www.neodynamiko.gr/panelinies2006.htm
Του Θεού να γίνεται :!: e-Κιμωλία...εργαλείο εκπαίδευσης
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...