Jump to content

Sony PlayStation 3


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update σε παιχνίδια από usb δεν μπορείς να κάνεις.Το λογισμικο του PS3 οπως προφανως θα ξέρεις γίνεται.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα πηρα ενα χειριστηριο ps3 το φορτισα ολο το βραδυ και ενω παταω το κεντρικο κουμπακι για να ενεργοποιηθει αναμοσβηνουν ολα τα φωτακια για μερικα δευτερολεπτα κ δε μενει καπιοι σταθερο αναμενο ωστε να ερθει σε λειτουργια,τι κανω λαθος?????
Link to comment
Share on other sites

Συνέδεσες το καλώδιο και πάλι δε δουλεύει; Μια φορά είχε χαθεί το pairing σε ένα χειριστήριό μου και το θέμα λύθηκε βάζοντας το καλώδιο (δούλεψε αλλά μόνο ενσύρματα) και μετά επανεκκινώντας την κονσόλα (δούλεψε και ασύρματα).

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry για την χαζή ερώτηση αλλά δεν είμαι ενημερωμένος. Υπάρχει ή ετοιμάζεται κάτι όσον αφορά το "σπάσιμο" του PS3 ετσί ώστε να παίζει αντιγραφές?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναi, ετοιμάζεται 3 χρόνια τώρα (από την κυκλοφορία της κονσόλας :p)

Αλλά ακόμα...τίποτα!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://www.volumeracing.com/blog/wp-content/uploads/ps3_media_serve.jpg[/imgalign]Εγκατέστησα το παραπάνω πρόγραμμα, που αν δεν κάνω λάθος έχει αναφερθεί και στο thread, για να μπορώ να βλέπω ταινίες με υπότιτλους απ ευθείας απο τον υπολογιστή μου. (είναι ο μόνος τρόπος)

 

Αυτό είναι και το μοναδικό καλό του! Τρελαίνει την μνήμη και τους επεξεργαστές και όταν πας το video μπροσάτά ή πίσω χάνει την σύνδεση με το PS3.

 

Επίσης όταν το έκανα απεγκατάσταση δεν μου λειτουργούσε ο παλιός ο server που είχα μέσω WMP.

 

Για να επανέλθει ο server έκανα τα εξής:

 

Με το ccleaner (freeware) καθάρισα το registry και μετά πήγα C:\Users\[user name]\AppData\Roaming και διέργαψα τον φάκελο PMS.

 

Μετά απο το restart δούλεψαν όλα ρολόι!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την έκδοση 1.10.51 που χρησιμοποιώ εγώ δεν αντιμετωπίζω κανένα από τα προβλήματα που αναφέρεις.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Kατι φωτακια που αναβοσβηνουν στο ps κατω αριστερα απο την εισοδο του cd τι ειναι?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Kατι φωτακια που αναβοσβηνουν στο ps κατω αριστερα απο την εισοδο του cd τι ειναι?

 

Προφανώς αναφέρεσαι στο πορτοκαλί (HDD) και στο πράσινο (WiFi).

Μιλάς για αυτά που είναι δίπλα στις θύρες usb αν δεν κάνω λάθος.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα μεταχειρισμένο ps3.

Είναι καλύτερα να πάρω το 60gb που είναι ανώτερο σαν hardware ή να πάρω το 40/80gb?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Αν έχουν την ίδια τιμή, πάρε το 60άρι. Τα υπέρ του είναι το ότι μπορείς να παίξεις παιχνίδια PS2 (αν έχεις), έχει card reader και 2 επιπλέον θύρες usb. ΜΑΚΡΙΑ από 40άρι!

 

Πάντως, αν κοστίζουν γύρω στα 250€, καλύτερα να αγοράσεις ένα καινούργιο. Slim έκδοση κατά προτίμηση με 120GB σκληρό.

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αν το ps3 κάποια στιγμή δεν αναγνωρίζει τα αρχεία που μοιράζεστε με τον υπολογιστή ακολουθήστε την εξής:

 

- Πηγαίνουμε στο Computer Management

- Πάμε services and applications-services και πατάμε δεξί κλίκ-properties στο "Windows Media Player Network Sharing Service"

- Στην καρτέλα log on επιλέγουμε το Local System account και αφήνουμε το allow service to interact with desktop απεπιλεγμένο

- Κάνουμε restart στο service και όλα λειτουργούν σωστά!

 

 

Καλό θα ήταν να κάνετε την διαδικασία αυτή όταν σετάρετε για πρώτη φορά τον media server για να μην σας παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

An κατεβασω blue ray ταινεια και την γραψω σε cd θα παιζει στο ps?

 

Υποθέτω πως όταν λες "cd" εννοείς Blu-Ray disc; Αν ναι, τότε δεν γίνεται.

Μόνο αν την μετατρέψεις σε αναγνωρίσιμη από το PS3 μορφή και την γράψεις σε DVD (.vob) ή αν μπορείς να την κάνεις <4GB (μέγιστο μέγεθος αρχείου που μπορεί να μεταφερθεί σε fat) και την μεταφέρεις με stickάκι.

 

Τις μορφές video που αναγνωρίζει το PS3 μπορείς να τις δεις ΕΔΩ.

 

Σημείωση: δεν ξέρω κατά πόσο θα μπορούσε να γίνει μετατροπή μια ταινία BR-D 15+GB που θα κατέβαζες από το internet και πόση ώρα θα σου έπαιρνε η μετατροπή. Σίγουρα πάρα πολύ!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

εσύ κατέβασε την ταινία (υποθέτω μιλάς για .mkv file) και με το PS3 Media Server το κάνεις stream στο ps3
Link to comment
Share on other sites

Για σας που κάνετε streaming, το κάνετε με καλώδιο ή ασύρματα? Διότι ασύρματα που προσπάθησα είχε αρκετό lag σε απλό xvid... Που να έβαζα .mkv μετα.. :P
Link to comment
Share on other sites

A ωραια...σας ευχαριστω...streaming ....αναφερεται καπου πως γινεται?

 

ΕΔΩ. Μπορείς να κατεβάσεις τον Playstation Media Server (PMS)

 

Για σας που κάνετε streaming, το κάνετε με καλώδιο ή ασύρματα? Διότι ασύρματα που προσπάθησα είχε αρκετό lag σε απλό xvid... Που να έβαζα .mkv μετα.. :P

 

Έχω δει .mkv με τους υπότιτλους ενσωματωμένους στην ταινία με πολύ λίγα σπασίματα προς το τέλος της ταινίας τα οποία δεν επηρέαζαν σχεδόν καθόλου την θέαση.

Έχω προσπαθήσει να δω ταινία με ξεχωριστούς υπότιτλους και απλά δεν παλεύεται!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Για σας που κάνετε streaming, το κάνετε με καλώδιο ή ασύρματα? Διότι ασύρματα που προσπάθησα είχε αρκετό lag σε απλό xvid... Που να έβαζα .mkv μετα.. :P

Σε ασύρματο εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα σε απλό xvid (παίζει βέβαιο και ρόλο το router, η απόσταση, κ.λ.π). Υπήρχαν όμως κάποια avi (συνήθως TVRips ελληνικών σειρών) που δεν γινόταν με τίποτα να τα δω ασύρματα το οποίο με κάνει να καταλήγω ότι κάπου φταίνει και οι codecs. Rips ξένων σειρών π.χ. δεν είχα ποτέ πρόβλημα να κάνω streaming ασύρματα.

 

Για HD αρχείο ούτε για πλάκα ασύρματα. Μόνο ενσύρματα.

Link to comment
Share on other sites

Για σας που κάνετε streaming, το κάνετε με καλώδιο ή ασύρματα? Διότι ασύρματα που προσπάθησα είχε αρκετό lag σε απλό xvid... Που να έβαζα .mkv μετα.. :P

 

με καλώδιο το κάνω και είμαι πολυ ευχαριστημένος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...