Jump to content

Xbox 360


Flamenerve
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν υπαρχει κατι που να ειναι 100% ασφαλες, καταρχην να σου πω οτι αν εχεις λιγο πιο παλια κονσολα δεν χρειαζεται τσιπακι αλλα αλλαγη firmware στο drive*, οποιαδηποτε στιγμη μπορει να σε μπαναρει αυτο που μπορεις να κανεις και να εισαι καπως προστατευμενος να ακολουθησεις καποιους βασικους κανονες αντιγραφης των νομιμων παιχνιδιων σου και οταν φλασαρεις το drive να βαλεις το τελευταιο firmware ixtreme

 

 

*στις νεωτερες κονσολες πρεπει να αφαιρεσεις το drive που φορανε και να το αντικταστασεις με ενα παλαιοτερο που μπορει να φλασαριστει ακουγεται πολυ απλο αλλα δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχει κατι που να ειναι 100% ασφαλες, καταρχην να σου πω οτι αν εχεις λιγο πιο παλια κονσολα δεν χρειαζεται τσιπακι αλλα αλλαγη firmware στο drive*, οποιαδηποτε στιγμη μπορει να σε μπαναρει αυτο που μπορεις να κανεις και να εισαι καπως προστατευμενος να ακολουθησεις καποιους βασικους κανονες αντιγραφης των νομιμων παιχνιδιων σου και οταν φλασαρεις το drive να βαλεις το τελευταιο firmware ixtreme

 

 

*στις νεωτερες κονσολες πρεπει να αφαιρεσεις το drive που φορανε και να το αντικταστασεις με ενα παλαιοτερο που μπορει να φλασαριστει ακουγεται πολυ απλο αλλα δεν ειναι

 

 

η κονσολα μου ειναι αγορασμενη 2 εβδομαδες αφου κυκλοφορησε το 360 στην ελλαδα. οταν λες βασικους κανονες αντιγραφης τι εννοεις? και επισης το ixtreme που μπορω να το βρω?

 

σορρυ για τις απανοτες ερωτησεις:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά είμαι ένας ευτυχής κάτοχος modded xbox360 premium εδώ και ένα χρόνο και αναρωτιέμαι αν μπορώ να κάνω τα updates χωρίς σύνδεση στο xbox live

 

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα?

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά, καλημέρα και μια βοήθεια στον νέο!

 

είχα παλαιότερα το απλό XBOX άλλα βλέπω ότι τα πράγματα άλλαξαν πολύ, και επειδή ο πιτσιρικάς μου έχει φάει τα αυτιά για παιχνιδομηχανή (άλλο που δεν θέλω και εγώ!) είπα να ψάξω λίγο για το XBOX360.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε στα παρακάτω:

 

1. το 360 μπορεί να "σπάσει" ώστε να παίζει κανονικά παιχνίδια απο τον γνωστό "θείο" απο την Αμερική;

 

2. αν "σπάει" σε τι τιμούλα θα γίνει αυτό (χοντρικά)

 

3. αν "σπάσει" γνωρίζω ότι η microsoft σε banarei και έτσι δεν μπορείς να είσαι μέλος της online κοινότητας. Κυκλοφορεί κάποιο "σπάσιμο" ώστε να μπορείς να το θέτεις on/off? Δηλαδή εγώ θέλω το τάδε παιχνίδια να το παίζω σπασμένο και όχι online άλλα το άλλο που έχω αγοράσει original να το παίζω κανονικά online έχοντας θέσει off το σπαστήρι.

 

4. ο σκληρός σε τι χρησιμεύει πέρα απο την αποθήκευση των saves των παιχνιδιών;

 

5. κάτι προβλήματα με υπερθέρμανση και 3 λαμπάκια που είχα ακούσει εξακολουθούν να υπάρχουν;

 

6. το 360 υποστηρίζει wifi σύνδεση;

 

7. ότι μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ γράψτε το.....

 

 

ευχαριστώ πολύ

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά, καλημέρα και μια βοήθεια στον νέο!

 

είχα παλαιότερα το απλό XBOX άλλα βλέπω ότι τα πράγματα άλλαξαν πολύ, και επειδή ο πιτσιρικάς μου έχει φάει τα αυτιά για παιχνιδομηχανή (άλλο που δεν θέλω και εγώ!) είπα να ψάξω λίγο για το XBOX360.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε στα παρακάτω:

 

1. το 360 μπορεί να "σπάσει" ώστε να παίζει κανονικά παιχνίδια απο τον γνωστό "θείο" απο την Αμερική;

 

2. αν "σπάει" σε τι τιμούλα θα γίνει αυτό (χοντρικά)

 

3. αν "σπάσει" γνωρίζω ότι η microsoft σε banarei και έτσι δεν μπορείς να είσαι μέλος της online κοινότητας. Κυκλοφορεί κάποιο "σπάσιμο" ώστε να μπορείς να το θέτεις on/off? Δηλαδή εγώ θέλω το τάδε παιχνίδια να το παίζω σπασμένο και όχι online άλλα το άλλο που έχω αγοράσει original να το παίζω κανονικά online έχοντας θέσει off το σπαστήρι.

 

4. ο σκληρός σε τι χρησιμεύει πέρα απο την αποθήκευση των saves των παιχνιδιών;

 

5. κάτι προβλήματα με υπερθέρμανση και 3 λαμπάκια που είχα ακούσει εξακολουθούν να υπάρχουν;

 

6. το 360 υποστηρίζει wifi σύνδεση;

 

7. ότι μπορεί να βοηθήσει παρακαλώ γράψτε το.....

 

 

ευχαριστώ πολύ

 

1. ολα μπορουν να το κανουν αλλα ειναι μεγαλη συζητηση

2. η προηγουμενη φουρνια γινοταν με software και κοστιζε 30 - 50Ε

αυτα που κυκλοφορουν τωρα πρεπει να αλλαξεις drive για να γινει αυτο ζητανε

απο 100 - 170Ε ναι υπηρξε μαγαζι που ζητησε 170Ε

3. μπορεις να μπαινεις live πρεπει να ακολουθησεις καποια βασικα βηματα στην

εγγραφη των παιχνιδιων για να εισαι ασφαλης

4. τωρα μπορεις να αποθηκευεις και καποια παιχνιδια εκει για να εχουν

γρηγοροτερο φορτωμα το dvd εξακολουθει να χρειαζεται να ειναι μεσα

5. εχουν μειωθει παρα πολυ και στην νεα φουρνια που περιμενουμε ισως και να

μην εμφανιστει ξανα

6. υποστηριζει αλλα με ανταπτορα που κοστιζει περιπου 70Ε

Link to comment
Share on other sites

1. ολα μπορουν να το κανουν αλλα ειναι μεγαλη συζητηση

2. η προηγουμενη φουρνια γινοταν με software και κοστιζε 30 - 50Ε

αυτα που κυκλοφορουν τωρα πρεπει να αλλαξεις drive για να γινει αυτο ζητανε

απο 100 - 170Ε ναι υπηρξε μαγαζι που ζητησε 170Ε

3. μπορεις να μπαινεις live πρεπει να ακολουθησεις καποια βασικα βηματα στην

εγγραφη των παιχνιδιων για να εισαι ασφαλης

4. τωρα μπορεις να αποθηκευεις και καποια παιχνιδια εκει για να εχουν

γρηγοροτερο φορτωμα το dvd εξακολουθει να χρειαζεται να ειναι μεσα

5. εχουν μειωθει παρα πολυ και στην νεα φουρνια που περιμενουμε ισως και να

μην εμφανιστει ξανα

6. υποστηριζει αλλα με ανταπτορα που κοστιζει περιπου 70Ε

 

 

ποια ακριβως ειναι αυτα τα βασικα βηματα αντιγραφης φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει το iso του παιχνιδιου σου να το περασεις απο ενα προγραμμα dvd mulleter

να συνδεθεις με την data base να δεις αν ειναι stealth και να το φτιαξεις και μετα να το γραψεις

το ixtreme αν θες στο στελνω αλλα πρεπει να δεις τι drive φορας και να παρεις το αναλογο ixtreme για να το περασεις πρεπει να ανοιξεις το 360 και να συνδεσεις το drive με sata στο pc

Link to comment
Share on other sites

πρεπει το iso του παιχνιδιου σου να το περασεις απο ενα προγραμμα dvd mulleter

να συνδεθεις με την data base να δεις αν ειναι stealth και να το φτιαξεις και μετα να το γραψεις

το ixtreme αν θες στο στελνω αλλα πρεπει να δεις τι drive φορας και να παρεις το αναλογο ixtreme για να το περασεις πρεπει να ανοιξεις το 360 και να συνδεσεις το drive με sata στο pc

 

απ οτι ειδα σε φωτος στο νετ εχω το toshiba-samsung drive. αν μπορεις στειλε μου το ixtreme.. για να ανοιξει η κονσολα θελει ενα ειδικο εργαλειο ε? που μπορω να το προμηθευτω?

Link to comment
Share on other sites

αν το βαλεις στο google θα σου βγαλει καποιο καταστημα αλλα και με ενα ψιλο κατσαβιδακι μπορεις να κανεις δουλεια και για τις βιδες torx 10
Link to comment
Share on other sites

πρεπει το iso του παιχνιδιου σου να το περασεις απο ενα προγραμμα dvd mulleter

να συνδεθεις με την data base να δεις αν ειναι stealth και να το φτιαξεις και μετα να το γραψεις

το ixtreme αν θες στο στελνω αλλα πρεπει να δεις τι drive φορας και να παρεις το αναλογο ixtreme για να το περασεις πρεπει να ανοιξεις το 360 και να συνδεσεις το drive με sata στο pc

 

Αυτή είναι η διαδικασία για να παίζει αντιγραμένα;Αν ανοίξεις το xbox δεν θα πειραχτεί και η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να βρω στο ελλάντα μόνο το x-box(μόνο του χωρίς επιπλέον παιχνίδια κλπ) την pro έκδοση? πλαίσιο που κοίταξα όλο κάτι πακέτα έχει π δεν με ενδιαφέρουν κι όλας!

 

α, απ'ότι διάβασα στο faq, πλέον η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι ο σκληρός? Εγώ κυρίως pes θέλω να παίζω και αυθεντικό, θα μ χρησιμεύσει πουθενά ο σκληρός? HDMI υποστηρίζει το απλό(οκ, το βρήκα αυτό, υποστηρίζει)?

 

Α, έχει καμια διαφορά με το xbox pro το arcade ως προς κάρτες γραφικών, επεξεργαστές κλπ?

 

thnx!

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να βρω στο ελλάντα μόνο το x-box(μόνο του χωρίς επιπλέον παιχνίδια κλπ) την pro έκδοση? πλαίσιο που κοίταξα όλο κάτι πακέτα έχει π δεν με ενδιαφέρουν κι όλας!

 

α, απ'ότι διάβασα στο faq, πλέον η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι ο σκληρός? Εγώ κυρίως pes θέλω να παίζω και αυθεντικό, θα μ χρησιμεύσει πουθενά ο σκληρός? HDMI υποστηρίζει το απλό(οκ, το βρήκα αυτό, υποστηρίζει)?

 

Α, έχει καμια διαφορά με το xbox pro το arcade ως προς κάρτες γραφικών, επεξεργαστές κλπ?

 

thnx!

 

Ναι υπάρχει περίπτωση να το βρεις σκέτο και εξαρτάται τι εννοείς pro γιατι υπάρχουν μόνο τα arcade,premium kai elite

 

ο σκληρός χρησιμεύει γιατί πλέον παίζεις παιχνίδια αντιγραμένα σε αυτόν για μεγαλύτερη ταχύτητα(το dvd χρειάζεται όμως)

 

και όχι το arcade με το elite δεν έχουν διαφορά πέραν του σκληρού

Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να βρω στο ελλάντα μόνο το x-box(μόνο του χωρίς επιπλέον παιχνίδια κλπ) την pro έκδοση? πλαίσιο που κοίταξα όλο κάτι πακέτα έχει π δεν με ενδιαφέρουν κι όλας!

 

α, απ'ότι διάβασα στο faq, πλέον η μόνη ουσιαστική διαφορά είναι ο σκληρός? Εγώ κυρίως pes θέλω να παίζω και αυθεντικό, θα μ χρησιμεύσει πουθενά ο σκληρός? HDMI υποστηρίζει το απλό(οκ, το βρήκα αυτό, υποστηρίζει)?

 

Α, έχει καμια διαφορά με το xbox pro το arcade ως προς κάρτες γραφικών, επεξεργαστές κλπ?

 

thnx!

 

Και να το βρεις μόνο του δε θα είναι φθηνότερο γιατί αυτές ο προσφορές είναι για τις γιορτές. Λογικά όταν τελειώσει το στοκ η ούτως ή άλλως πολύ καλή τιμή θα μείνει η ίδια χωρίς τα παιχνίδια οπότε δε χάνεις απολύτως τίποτα.

Καλή περίπτωση για το PES είναι αυτή εδώ που δίνει και δεύτερο gamepad.

 

Πάντως αν είναι να παίζεις μόνο PES το Arcade είναι προτιμότερο.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει περίπτωση να το βρεις σκέτο και εξαρτάται τι εννοείς pro γιατι υπάρχουν μόνο τα arcade,premium kai elite

 

ο σκληρός χρησιμεύει γιατί πλέον παίζεις παιχνίδια αντιγραμένα σε αυτόν για μεγαλύτερη ταχύτητα(το dvd χρειάζεται όμως)

 

και όχι το arcade με το elite δεν έχουν διαφορά πέραν του σκληρού

 

 

Στα διαφημιστκά που κοιτάω arcade & pro αναφέρουν. Όταν λες ταχύτητα, στο να ξεκινήσει ή γενικά στο gameplay?

Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

παιδια τωρα τα παιχνιδια στο Χ τα αντιγραφεις στον σκληρο του δισκο για πιο γρηγορη ταχυτητα???εχεις αυτη τη δυνατοτητα?γιατι εχω καιρο να παιξω και δ πηρα κανενα καινουριο παιχνιδι..ετσι ειναι στα καινουρια παιχνιδια τωρα? :worry:
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μάλλον με 60αρι δίσκο θα πάρω τελικά :)
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η διαδικασία για να παίζει αντιγραμένα;Αν ανοίξεις το xbox δεν θα πειραχτεί και η εγγύηση;

 

Κανείς;Γιατί είμαι ανάμεσα στο playstation 3 και στο xbox και δεν ξέρω ποιο να πάρω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας ασχολουμαι πολυ λιγο με τα παιχνιδια κ κυριως με τα ρετρο fan του mega drive κ ετσι εχω καταληξει να παρω το xbox arcade αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια

το live εχει την δυνατοτητα να κατεβαζεις παλια παιχνιδια αν ναι ποσο κοστιζουν και πως γινεται η πληρωμη μονο με πιστωτικη

επειδη δεν εχει σκληρο αυτα φανταζομαι θα αποθηκευονται σην καρτα μηνμης ποσο ποσο ειναι καθε παιχνιδι περιπου

τελος εχω την δυνατοτητα να συνδεσω καποιον σκληρο δικο μου η flashακι και να τα αποθηκευω εκει τουλαχιστον για να υπαρχουν κ να τα παιρναω μετα στην μνημη για να παιξουν ?

ισχυει το ιδιο κ για τα saves ?

ευχαριστω

βασικα εκτος απο το να αποθηκευεις αρχεια ο σκληρος χρησιμευει σε τποτα αλλο κατα την διαρκεια του παιχιδιου?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς;Γιατί είμαι ανάμεσα στο playstation 3 και στο xbox και δεν ξέρω ποιο να πάρω

 

αν το δώσεις να στο κάνουν δε χανεται κανονικά,ρώτα στο μαγαζί που είναι να πας να στο κάνουν το φλασάρισμα και κατά 90% θα σου πουν ότι σου καλύπτουν αυτοί την εγγύηση αν πάθει κάτι,ρώτα καλύτερα όμως μη σε πάρω στο λαιμό μου,αν και δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει περίπτωση να το βρεις σκέτο και εξαρτάται τι εννοείς pro γιατι υπάρχουν μόνο τα arcade,premium kai elite

 

ο σκληρός χρησιμεύει γιατί πλέον παίζεις παιχνίδια αντιγραμένα σε αυτόν για μεγαλύτερη ταχύτητα(το dvd χρειάζεται όμως)

 

και όχι το arcade με το elite δεν έχουν διαφορά πέραν του σκληρού

πως περνας τα παιχνιδια στον σκληρο μεσα?S:

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα την βοηθεια σας ασχολουμαι πολυ λιγο με τα παιχνιδια κ κυριως με τα ρετρο fan του mega drive κ ετσι εχω καταληξει να παρω το xbox arcade αλλα θα ηθελα να ρωτησω μερικα πραγματακια

το live εχει την δυνατοτητα να κατεβαζεις παλια παιχνιδια αν ναι ποσο κοστιζουν και πως γινεται η πληρωμη μονο με πιστωτικη

επειδη δεν εχει σκληρο αυτα φανταζομαι θα αποθηκευονται σην καρτα μηνμης ποσο ποσο ειναι καθε παιχνιδι περιπου

τελος εχω την δυνατοτητα να συνδεσω καποιον σκληρο δικο μου η flashακι και να τα αποθηκευω εκει τουλαχιστον για να υπαρχουν κ να τα παιρναω μετα στην μνημη για να παιξουν ?

ισχυει το ιδιο κ για τα saves ?

ευχαριστω

βασικα εκτος απο το να αποθηκευεις αρχεια ο σκληρος χρησιμευει σε τποτα αλλο κατα την διαρκεια του παιχιδιου?

 

Η πληρωμή γίνεται με πιστωτική, δεν ξέρω άλλο τρόπο.

Όσο για τις κάρτες μνήμης, η μεγαλύτερη είναι 512ΜΒ και μόνο το λειτουργικό τρώει τα 128. Με τα arcade παιχνίδια να είναι από μερικές δεκάδες MB (π.χ. το Doom) εώς και αρκετές εκατοντάδες (το πρόσφατο Super Street Fighter HD Remix) θα έλεγα να πάρεις έκδοση με σκληρό γιατί θα σου χρείαστεί σύντομα ούτως ή άλλως και θα είναι πολύ ακριβότερο να τον αγοράσεις ξεχωριστά. Το κόλπο με τον εξωτερικό σκληρό δε νομίζω ότι δουλεύει αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχω πειραγμενο XBOX και ΔΕΝ το χρησιμοποιω για online gaming ΠΟΤΕ σε περιπτωση που απλως μπαινω για πλοηγηση, και για να κατεβαζω κανενα ντεμο, υπαρχει περιπτωση να με μπαναρουν απο την Microsoft?

Επαναλαμβανω ΔΕΝ θα παιζω online με τιποτα και οταν θα ειναι να παιξω καποιο παιχνιδι θα το βγαζω απο το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

αν το δώσεις να στο κάνουν δε χανεται κανονικά,ρώτα στο μαγαζί που είναι να πας να στο κάνουν το φλασάρισμα και κατά 90% θα σου πουν ότι σου καλύπτουν αυτοί την εγγύηση αν πάθει κάτι,ρώτα καλύτερα όμως μη σε πάρω στο λαιμό μου,αν και δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι..:happy:

 

Οπότε πρέπει να το πάω σε τεχνικό για να μου το φτιάξει ε;Πόσο κοστίζει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...