Jump to content

Poco F4


kwstas1984
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, motoboots said:

Αυτή, που είναι καλύτερη από τη μαμίσια.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-bsg/f/dl119

Πριν 3 μερες πήρα το κινητό και έβαλα την συγκεκριμένη κάμερα.. Όντως πολύ περισσότερη λεπτομέρεια απο την μαμίσια.. Κάτι άλλο ρε παιδιά έχετε volte? Εμένα δυστυχώς δεν παίζει με κοσμοτε. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, georgeapo34 said:

Πριν 3 μερες πήρα το κινητό και έβαλα την συγκεκριμένη κάμερα.. Όντως πολύ περισσότερη λεπτομέρεια απο την μαμίσια.. Κάτι άλλο ρε παιδιά έχετε volte? Εμένα δυστυχώς δεν παίζει με κοσμοτε. 

Εμένα κανονικότατα , με cosmote

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, baspats said:

Εμένα κανονικότατα , με cosmote

Αλήθεια; έπαιζε απο την αρχή ή έκανες κάποια ρύθμιση; έχω κάνει όλες τις πιθανές ρυθμίσεις αλλά τίποτα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έκανα κάτι , αλλά ήταν ήδη ενεργοποιημένο στη σύνδεση μου από προηγούμενες συσκευές 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, baspats said:

Δεν έκανα κάτι , αλλά ήταν ήδη ενεργοποιημένο στη σύνδεση μου από προηγούμενες συσκευές 

Και εμένα ήταν ενεργοποιημενο αλλά δυστυχώς τίποτα εδώ.. Σύνδεση έχεις ή κάρτα; μπαςκαι παίζει ρόλο αυτό τελικά. 

Link to comment
Share on other sites

On 22/12/2022 at 12:49 ΜΜ, georgeapo34 said:

Πριν 3 μερες πήρα το κινητό και έβαλα την συγκεκριμένη κάμερα.. Όντως πολύ περισσότερη λεπτομέρεια απο την μαμίσια.. Κάτι άλλο ρε παιδιά έχετε volte? Εμένα δυστυχώς δεν παίζει με κοσμοτε. 

Δοκίμασα την BSG 8.4 αλλά και την 8.7 που αναφέρεις. Έχουν 2 θέματα, δεν έχουν επιλογή macro (μονόδρομος η μαμίσια) και όταν αλλάζεις από κάμερα σε βίντεο ή πορτραίτο έχει αισθητή καθυστέρηση.

Όσο για το volte, και στο δικό μου κινητό ήταν προεγκατεστημένο και προεπιλεγμένο προς χρήση χωρίς να κάνω τίποτα εγώ. Προέρχομαι από POCO F2Pro στο οποίο είχα volte και vowifi, όπως έχω κι εδώ.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήταν ενεργοποιημενο αλλά δυστυχώς τίποτα εδώ.. Σύνδεση έχεις ή κάρτα; μπαςκαι παίζει ρόλο αυτό τελικά. 
Δεν παίζει ρόλο.
Το κινητό σου είναι ευρωπαϊκό ή global?

Sent from my ASUS_AI2202 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, karagalexk said:

Δεν παίζει ρόλο.
Το κινητό σου είναι ευρωπαϊκό ή global?

Sent from my ASUS_AI2202 using Tapatalk
 

SLMMIXM αυτό νομίζω ειναι global σωστά; Μηπως το volte παίζει μονο σε ευρωπαϊκα; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα.

Δοκίμασα πριν κανα 2 μέρες να ξεκλειδώσω και μου έβγαλε ότι δεν μπορω να ξεκλειδώσω άλλη συσκευή φέτος (η τελευταία που ξεκλείδωσα ήταν Νοέμβριο). Δοκίμασε άλλος να ξεκλειδώσει; Το ρωτάω μην τυχον σχετίζεται με τη συσκευή γιατί μου φάνηκε πολύ κουλό.

Κατα τα άλλα, επειδή είχα ξενερώσει πέρυσι με την οθόνη του F3, του F4 έχει βγει ανέλπιστα καλή. Άριστο uniformity, χωρις banding, black crashes ή smearing. Δεν ξέρω βέβαια αν ήμουν απίστευτα άτυχος στο F3 και απίστευτα τυχερός στο F4.

On 23/12/2022 at 5:01 ΜΜ, jkamb said:

Δοκίμασα την BSG 8.4 αλλά και την 8.7 που αναφέρεις. Έχουν 2 θέματα, δεν έχουν επιλογή macro (μονόδρομος η μαμίσια) και όταν αλλάζεις από κάμερα σε βίντεο ή πορτραίτο έχει αισθητή καθυστέρηση.

Σε μια που στήνω μια χαρά μου δουλεύει ο macro. Βέβαια δεν εχω ασχοληθεί ιδιαίτερα καθώς δεν με ενδιαφέρει τόσο αυτός ο φακος.

Link to comment
Share on other sites

SLMMIXM αυτό νομίζω ειναι global σωστά; Μηπως το volte παίζει μονο σε ευρωπαϊκα; 
Ακριβώς... Μόνο στα ευρωπαϊκά. Για cosmote

Sent from my ASUS_AI2202 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, karagalexk said:

Ακριβώς... Μόνο στα ευρωπαϊκά. Για cosmote

Sent from my ASUS_AI2202 using Tapatalk
 

Το ιταλικό αμαζον ξέρουμε τι στέλνει?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mol said:

Το ιταλικό αμαζον ξέρουμε τι στέλνει?

Ευρωπαικό

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, karagalexk said:

Ακριβώς... Μόνο στα ευρωπαϊκά. Για cosmote

Sent from my ASUS_AI2202 using Tapatalk
 

Κρίμα.. Και είναι τόσο σπαστικό ενώ σερφαρεις με δεδομένα να σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο και να κόβεται το ίντερνετ..Γενικά το κινητό είναι άψογο. Πιστεύεις υπάρχει περίπτωση στο μέλλον με κάποια αναβάθμιση να λειτουργήσει το volte ή σχεδόν αδύνατον; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Και εγώ έχω κοσμοτε   ευρωπαϊκό poco, δείχνουν volte και vowifi ενεργά στις ρυθμίσεις αλλά δεν δουλεύουν.  Φαντάζομαι ότι στο status bar θα πρέπει να δείχνουν το ανάλογο σήμα όταν χρησιμοποιούνται στις κλήσεις σωστά; Το 5G μου δούλεψε μεταφέροντας τη σιμ σε άλλο κινητό που υποστηρίζεται από κοσμοτε. Μήπως θέλει το ίδιο τρικ;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gamiolero said:

Καλησπέρα στην παρέα! Και εγώ έχω κοσμοτε   ευρωπαϊκό poco, δείχνουν volte και vowifi ενεργά στις ρυθμίσεις αλλά δεν δουλεύουν.  Φαντάζομαι ότι στο status bar θα πρέπει να δείχνουν το ανάλογο σήμα όταν χρησιμοποιούνται στις κλήσεις σωστά; Το 5G μου δούλεψε μεταφέροντας τη σιμ σε άλλο κινητό που υποστηρίζεται από κοσμοτε. Μήπως θέλει το ίδιο τρικ;

Και εμένα ακριβώς το ίδιο.. Είναι ενεργά στις ρυθμίσεις αλλά στην status bar δεν εμφανιζονται, ούτε δουλεύουν.. Με την κοσμοτε που μίλησα μέσω τσατ που μίλησα μου είπαν ότι το τηλέφωνο μας δεν υποστηρίζεται απο την εταιρία οπότε δεν θα δουλεύουν..Μετά πήρα ελπίδα απο κάποια παλικάρια εδω μέσα που τους δουλεύει.. Ελπιζω σε καμιά αναβάθμιση μήπως γίνει το θαύμα. Εντωμεταξύ και στις αναβαθμίσεις πολύ πίσω. Απο τον Αύγουστο έχει να πάρει..Πολύ ευχαριστημένος γενικά απο τη συσκευή αλλά εκνευριστικες αυτές οι παιδικές ασθένειες!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, baspats said:

Δοκιμάστε αυτό μήπως δουλέψει

https://www.xiaomist.com/2020/12/what-is-vowifi-and-how-can-you-activate.html

Το δοκίμασα και αυτό, τίποτα. Κάνω και την εξής δοκιμή για σιγουριά, ανοίγω fly mode, συνδέομαι στο wifi και προσπαθώ να καλέσω κανονικά. Αυτό θα πρέπει να δουλέψει με vowifi σωστά;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, gamiolero said:

Το δοκίμασα και αυτό, τίποτα. Κάνω και την εξής δοκιμή για σιγουριά, ανοίγω fly mode, συνδέομαι στο wifi και προσπαθώ να καλέσω κανονικά. Αυτό θα πρέπει να δουλέψει με vowifi σωστά;

λογικά ναι, εμένα το καλεί κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά, νέος κάτοχος Πρώτη φορά τρέχω μιουι πάνω από 2 μέρες και θέλω να ρωτήσω το έχω βάλει στο αθόρυβο πως βγαίνει η καμπάνα πάνω αριστερά να μη τη βλέπω καθόλου;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vrwmiaris said:

Καλημέρα και χρόνια πολλά, νέος κάτοχος Πρώτη φορά τρέχω μιουι πάνω από 2 μέρες και θέλω να ρωτήσω το έχω βάλει στο αθόρυβο πως βγαίνει η καμπάνα πάνω αριστερά να μη τη βλέπω καθόλου;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Νομίζω πως δεν φεύγει , όπως ούτε το εικονίδιο του NFC. Κι εμένα μου την δίνει απίστευτα.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.. Και είναι τόσο σπαστικό ενώ σερφαρεις με δεδομένα να σε παίρνει κάποιος τηλέφωνο και να κόβεται το ίντερνετ..Γενικά το κινητό είναι άψογο. Πιστεύεις υπάρχει περίπτωση στο μέλλον με κάποια αναβάθμιση να λειτουργήσει το volte ή σχεδόν αδύνατον; 
Όχι δεν θα παίξει όσο είναι global - mi. Θέλει ξεκλείδωμα και φλασάρισμα eea. Μετά παίζουν όλα κανονικά


Sent from my ASUS_AI2202 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο στραβό που βρήκα, με τον Νόβα δεν δουλεύουν οι χειρονομίες, ούτε μπορώ να αφαιρέσω εφαρμογές της Google

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το. Ίδιο πρόβλημα ειχα σε F3.. Ειχα δοκιμάσει τα πάντα... Τελικα εκανα με. Μήνυμα στην cosmote απενεργοποιηση του wifi calling.. Και την επομένη μερα ξανα έστειλα ενεργοποίηση.. Επανεκκίνηση και το θαύμα έγινε ολα δουλεύουν ρολόι... Με την cosmote κάτι έφταιγε το. Δίκτυο... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...